MySQL i dalje u opasnosti

poruka: 10
|
čitano: 2.580
|
moderatori: Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
MySQL i dalje u opasnosti

Kako piše InfoWorld, MySQL i dalje je u opasnosti kao projekt, a budućnost je ugrožena i drugim problemima nevezanima za Oracleovu kupnju.

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: MySQL i dalje u opasnosti

Glupost. To je open source, nemoze to biti nikako ugrozeno...

 

Think locally, act globally...
16 godina
neaktivan
offline
MySQL i dalje u opasnosti

To ti misliš :)

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
MySQL i dalje u opasnosti

Pa prema ovome piše da je Oracle kupio sva prava na MYSQL - tako da MYSQL če biti open-source samo ako to dozvoli Oracle.

Sometime the best defense is to attack!
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
MySQL i dalje u opasnosti

Kao prvo imamo Postgre (koji je po meni bolji od MySql-a), tako da se ne bojim ničega

Kao drugo, ako i sve to prestane "funkcionirati" uvijek će doći neki novi igrači sa novim igračkama, tako da se ne treba bojati

"Genius might be the ability to say a profound thing in a simple way." Charles Bukowski
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
MySQL i dalje u opasnosti

Inace, zanimljiva informacija za sve koji misle da je MySQL besplatan:

nije besplatan ako o njemu direktno ovisi rad aplikacije, nego samo ako je to jedan od izbora sa bazu. Znaci app mora ponuditi izbor baze. Tako je barem spomenuo Joel Spolsky pricajuci o njegovom izboru baze za web aplikaciju Fogbugz (www.joelonsoftware.com)

stop(); // hammertime! | http://twitter.com/hhrvoje
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
MySQL i dalje u opasnosti

Većini tvrki je dovoljna i express verzija, bilo oracla ili npr. sql servera. A one veće tvrtke ionako imaju para da si priušte i bolje verzije.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
MySQL i dalje u opasnosti

Uostalom,

nikada mi nije bilo jasno zašto ljudi koriste MySQL pored PostgreSQL-a koji je superiorniji u svakom pogledu,a uz to nema tih petljancija oko komercijalne upotrebe? Stvarno, ljudi, zašto uopće koristite MySQL?

 
0 1 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: MySQL i dalje u opasnosti
SupremeCommander kaže...

Glupost. To je open source, nemoze to biti nikako ugrozeno...

 

 ...i onda je svizac zamotao čokoladu...

 

zar stvarno misliš da ekipi koja radi na open sourcu, starci plaćaju račune i daju za đeparac i da se radi iz čistog altruizma? Smijeh

 

u pozadini svega...uvjek i oduvjek...je neki brandname...sa svojom lovom Namigiva

do something while necrknes
15 godina
neaktivan
offline
RE: MySQL i dalje u opasnosti
Tracer kaže...

Većini tvrki je dovoljna i express verzija, bilo oracla ili npr. sql servera. A one veće tvrtke ionako imaju para da si priušte i bolje verzije.

 "ograničenje" od 4GB na sqlexpres im je dovoljno za nekoliko godina mirnog rada...akoo im do tada ne zatreba puna verzija...nikad i neće...

 

samo...zašto koristiti nešto što ima graničenje...ili zvuči jeftino...sve što ima u nazivu prefessional, ultimate ili enterprise je poželjnije...Manageri moraju paziti na svoj ugled Namigiva

do something while necrknes
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice