Mysql vs. PostgreeSql

poruka: 5
|
čitano: 2.350
|
moderatori: Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Mysql vs. PostgreeSql
Pozdrav svima

Evo pola dana citam i trazim po netu , gledam rezultate i sl ....i nisam hteo ali morma da vas pitam
Sta je bolje od ova dva Mysql ili postgreesql
Treba da pravim sajt(php) koji ce biti za trafic...baza mu nece biti velika ali ce ima ti dosta update/select query-a....
I posto klijent se nesto istripovao da mysql ne valja (nije mu dobro optimizovan server i lose je baza odradjena ..al sta mu ja tu mogu) sad bi on izbegao mysql....
mene sad zanima dal je stvarno velika razlika izmedju ove dve vreste baza i dal je vredno mog ucenja postgreesql-a samo zbog toga...

E sad ko je koristio oba ili jednu ..da da svoje mishljenje o tome..pozitivne i negativne stvari...ne bih da se svadjate :D vec recite svoje mishljenje pa ce svako da zakljuci kako misli :)
K'eni pa te vat' ;)
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Mysql vs. PostgreeSql

Radio sam s jednom i drugom. Postgre je po meni moćnija baza podataka. Ima više opcija i više "dodataka". MySql je jednostavnija, ali zato malo brža sa manjom količinom podataka (sa većom količinom podataka je obrnuto). Kažu ljudi da je sa MySql-om lakše raditi. Ja zadnjih par godina preferiram više postgre, pa onda neznam što da ti savjetujem. Koju god da odabereš nećeš pogriješiti. Inače nema tu nikakvog novog učenja RDBMS-a. Svi oni funkcioniraju na istom SQL-u (ima nekih sitnih varijacija, ali to sve se da naći na forumima ili googlanjem).

 

Evo još nekih linkova

 

http://www.databasejournal.com/features/mysql/article.php/3288951/PostgreSQL-vs-MySQL-Which-is-better.htm

http://www.wikivs.com/wiki/MySQL_vs_PostgreSQL

http://www.odesk.com/blog/2009/06/postgresql-vs-mysql/

"Genius might be the ability to say a profound thing in a simple way." Charles Bukowski
Poruka je uređivana zadnji put pon 30.11.2009 8:37 (dado2202).
16 godina
neaktivan
offline
Mysql vs. PostgreeSql

ako je losa baza onda ti je svejedno sta koristis...

samo postgre je skroz free dok mysql ima neka ograničenja o kojima je vec bilo pisano po forumu.

Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Mysql vs. PostgreeSql

Da, taman sam to htio reci, ako imas lose strukturiranu bazu (neoptimizirana, svakakve tablice i slicno) onda ti ni bog dragi nece pomoci. mySQL koristim jako dugo, i mogu reci da zvace poprilicne baze, sa hrpom query-a prema njoj. Svoj dio odradjuje brzo i bez problema. Sa postgreom nisam nikada imao kontakta, tako da ne mogu govoriti sto je bolje a sto ne, samo znam da je mySQL jako dobro odradio svaki posao koji sam stavio pred njega.

 

Pokusaj optimizirati postojecu bazu, mozda je mySQL server lose konfiguriran, mySQL stvarno moze puno toga, zato mi i nije jasno da je toliko problematicna...

I'm going woo woo
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Mysql vs. PostgreeSql

Ne da sad seruckam po MySql-u. Istina da nikad nisam radio nešto što nije radilo na MySql (takvi moji projektići su bili neki Web php projekti sa vrlo malim loadom na bazu), ali jedan moj frend je radio u firmi gdje su koristi MySql za sve i svašta, sa vrlo velikom loadom. Sad da li je to bilo zbog neoptimizirane baze ili neoptimiziranog koda, neznam, ali rekao je da se baza rušila redovito bar 2 puta dnevno. Zamrznula cijeli komp, da su morali sve restartati, često je bilo "krivog"( segmentation, core dump itd)  čitanja iz baze. Kaže da kad su dio loada prebacili na postgre, da se sr..nja ne događa više tako puno, ali naravno ima ga i tamo. Neznam, mene niti jedna nije nikad iznevjerila. A ako radiš na nekom php projektu ili sa Hibernate (ili bilo koji ORM), onda možeš lagano prebacivati sa jedne na drugu i vidjeti razlike.

"Genius might be the ability to say a profound thing in a simple way." Charles Bukowski
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice