Pomoć u Access-u

poruka: 27
|
čitano: 15.089
|
moderatori: Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Pomoć u Access-u
pitanje

Da li netko mi netko može problem za Access u primjeru:

Kada u Formi u jednom "Textboxu" upišem npr. 30, pritiskom na "Button" u drugom "Textboxu" mi automatizmom odbrojava od 30 minuta do nule  i/ili nastaviti sa predznakom "-".

Unaprijed zahvaljujem.

 

 

 

 

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Pomoć u Access-u

Sorry, ali kakve veze ovo ima s bazama podataka?

i-VTEC
15 godina
protjeran
offline
RE: Pomoć u Access-u
Kiki kaže...

Sorry, ali kakve veze ovo ima s bazama podataka?

 Riječ je o izradi VBA aplikacija u Accessu, gdje se koriste podaci iz baze.
Poruka je uređivana zadnji put uto 9.9.2008 14:40 (Tracer).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Pomoć u Access-u

Upravo tako, VBA.

ali nema veze direktno s bazom podataka.

 

Nema veze sta se mene tiće, ali ipak smatram da to spada u programiranje i da će tamo prije dobiti odgovor.

Na korisniku je da odabere gdje će postati i modu da premjesti ako je potrebno.

i-VTEC
15 godina
protjeran
offline
RE: Pomoć u Access-u
Kiki kaže...

Upravo tako, VBA.

ali nema veze direktno s bazom podataka.

 

Nema veze sta se mene tiće, ali ipak smatram da to spada u programiranje i da će tamo prije dobiti odgovor.

Na korisniku je da odabere gdje će postati i modu da premjesti ako je potrebno.

 Naravno da ima veze s bazama jer su to u ovom slučaju specifične DB aplikacije integrirane u samoj bazi. Ne radi ih se u nikakvom specijalnom IDE-u da bi se trebalo posebno razmatrati već baš se programira u samom accessu.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Pomoć u Access-u

Ok, bilo kako bilo, naše zadnje poruke nemaju veze ni s bazama ni s temom tako da s moje strane ovdje diskusija staje.

nažalost neznam konkretno traženo riješenje.

i-VTEC
Poruka je uređivana zadnji put pon 15.9.2008 19:45 (Kiki).
12 godina
neaktivan
offline
Pomoć u Access-u

Imam jedan problem vezan za prilagodbu access baze s novom radnom okolinom. Radi se o bazi za vođenje servisa.

 

Naime, u prošli radni nalog ulazili su manje i/ili drugaciji podaci.

 

U tablici "Servisi" postoje slijedeca polja:

 

ID : Naslov : Dodijeljen : Otvorio : Korisnik* : Kategorija : Komentari : Otvoren Datuma : Riješen Datuma : ....

 

*Korisnik - Podatke za korisnika odabirem iz postojeće tablice "Korisnici". No kako je tamo ime korisnika odvojeno na ime i prezime, podaci se spajaju u queryu "Korisnik Opširno"

 

koristim slijedeći kod: SELECT [Korisnik Opširno].ID, [Korisnik Opširno].[Korisnik punoIme] FROM [Korisnik Opširno] ORDER BY [Korisnik Opširno].[Korisnik punoIme];

 

U tablici "Servisi" korisnik mi je postavljen na Number data type, gdje on zapravo u servise upisuje ID korisnika koje ja u tablici vidim kao ime, te odabirem korisnika ako je vec u bazi i koga hocu povezati s novim servisom.

 

 

Trebao bih spojiti ime (ili možda ID) iz tablice "Servisi" sa imenom iz querya "Korisnik Opširno" te iz tablice "Korisnik Opširno" uzeti adresu, telefon i fax, te ih unijeti u tablicu "Servisi" kako bih mogao i te podatke staviti na radni nalog i Izdatnicu iz servisa.

 

Unaprijed hvala na potrošenom vremenu!

 

LP 

 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Pomoć u Access-u

Ako sam te dobro skužio, tebi samo treba novi query.

 

Ne mogu ti ga složiti jer nemam dovoljno podataka. Napiši mi koja polja imaš u Korisnik i Korisnik Opširno (jer ako dobro vidim, imaš te 2 tablice)

http://nighthawk-software.blogspot.com/
16 godina
offline
Pomoć u Access-u

Naravno da moras povezati tablice pomocu polja ID jer ime ne mora biti jedinstveno.

 

Ne kuzim u cemu je problem, pa treba ti najnormalniji query???

***** Maxxy *****
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć u Access-u

Problem mi je u tome kod stvaranja novog querya to što je "Korisnik" u tablici "Servisi" Number, a u tablici "Korisnik Opširno" Text...

 

Nastaje mismatch i nemogu tako otvoriti taj query.

12 godina
neaktivan
offline
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Pomoć u Access-u
Najduzi_niz kaže...

Problem mi je u tome kod stvaranja novog querya to što je "Korisnik" u tablici "Servisi" Number, a u tablici "Korisnik Opširno" Text...

 

Nastaje mismatch i nemogu tako otvoriti taj query.

Pricamo o polju "ID"? Ono ti nije istog formata u obje tablice? Zasto???? To je greska u dizajnu baze, nema bas nikakavog razloga da "ID" na jednom mjestu bude text, a na drugom broj!

 

Ako je vec tako kako je, pretvori broj u string ili string u broj!

 

Broj u string: Str(broj)

String u broj: Val(text)

 

Potrazi u helpu, ovo je bar jednostavno!

 

E da, sa posla ne mogu ici na flickr, tako da ako nisam skuzio sto trazis, sorry! 

***** Maxxy *****
Poruka je uređivana zadnji put sri 20.6.2012 14:25 (Maxxy).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć u Access-u

Ne nisi shvatio o čemu se radi.

 

U tablici "Servisi" Customer mi je postavljen na tab odabir iz tablice "KorisniK". On ih uzima kao ID, ali u tablicu "Servisi" upisuje imena. Eh sad, ta imena ili ID trebalo bi se spojiti ili samo unijeti s adresom, telefonom i faxom u tablicu servisi. Kako bi u report ubacio još ta 3 podatka.

 

Možda je i query lakše izvest, ali neznam način na koji bih spojio Customer iz tablice "Servisi" s istim iz tablice "Korisnik"

 

Najgore mi je kod ovih baza što je lakše napravit novu nego mijenjat staru... :/

 

Puno ti hvala za trud!

 

Lijep pozdrav.

16 godina
offline
Re: Pomoć u Access-u

OK, onda opet imas problem u dizajnu baze. U tablicu "Servisi" MORA BITI upisano polje ID a ne ime i prezime! Najprije zato sto je ID jedinstven za svakog korisnika, a ime ne mora biti jedinstveno, a onda da se ne bi moralo kemijati kod ovakvih stvari. Zapitaj se sto ce se dogoditi ako netko ispravi pogresno napisano ime u tablici "Korisnik", a vec ima upisano nesto u tablici "Servisi"?

Moj ti je savjet da dodas polje ID (ili IDKorisnik) u tablicu "Servisi" i u njega upisujes ID iz tablice "Korisnik". Onda ti je jednostavno povezat te dvije tablice u queryu s "...Where Korisnik.ID = Servisi.IDCustomer". 

 

Cijelo vrijeme sam se pitao zasto petljas s povezivanjem imena i prezimena. To je valjda da napravis ID za tablicu "Servisi"? Potpuno bespotrebna komplikacija!

 

I jos nesto, nebitno za bazu ali ipak: tablicama daj imena u mnozini ili jednini. Znaci ako je "Korisnik" onda je "Servis" (ja recimo radim tako) ili ako su "Servisi", onda bi nazvao drugu tablicu "Korisnici" {#}

 

Ako opet nesto nisam dobro skuzio, pitaj slobodno ponovno!

***** Maxxy *****
12 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć u Access-u

ima tko ideju kako da izvedem to?

 

trebam samo u tablicu "servisi" uz customer column povući još adresu i broj telefona... i te podatke priložit u nove stupce u istoj tablici.

 

unaprijed hvala svim kraljevima koji citaju ovaj kaos! :D

9 godina
neaktivan
offline
Pomoć u Access-u

Zanima me da li moguce postaviti tako da se automatski salje meni e-mail kad netko unese pod polje "zadatak za " moje ime. Htjela bi napraviti tabelu koji ljudi mogu popuniti s zadacima za mene, ta cim je novi zadatak unesen u tabelu, ja dobijem e-mail da imam novi zadatak za napraviti.

( naravno u accessu )

 

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć u Access-u

Da, kroz VBA, preko CDO-a.

9 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć u Access-u

Bil mi to mogao malo detaljnije opisati?

9 godina
neaktivan
offline
Pomoć u Access-u

Pozdrav svima,

imam jedno pitanje pa bih molio ako mi neko moze pomoci adekvatnim savjetom. Imam tabelu uradjenu u acces-u i sada bih zelio da svaki red u njoj povezem s odgovarajucom stranicom pdf dokumenta koji se nalazi u istom kompu. Recimo, da red broj 7 iz tabele povezem sa stranicom br. 15 pdf dokumenta na kojoj se nalazi neka el. shema. Da li je to izvodljivo?

Hvala unaprijed.

Poruka je uređivana zadnji put uto 12.8.2014 13:32 (spooky_bn).
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć u Access-u
riana kaže...

Bil mi to mogao malo detaljnije opisati?

Pa, morat ćeš koristiti VBA (Visual Basic For Applications), jer nema nekog wizarda ako si na to mislila. A VB6, VBA, ASP i te stare tehnologije koje su u biti na VB-u, imaju objekte tipa ADO, CDO i tako dalje. Da bi slala mail potreban ti je CDO objekt. Konfigurišeš taj objekt, CDO, tj. konfigurišeš mu SMTP server, port, adresu pošiljaoca i lozinku. A onda dole postaviš standardne atribute za svaki mail message objekt - to, cc, from, subject, body...

 

Da bez veze ne izmišljam toplu vodu, ovdje imaš gotov primjer za to, samo trebaš uklopiti sa tim da se pošalje na unos novog zapisa.

http://www.blueclaw-db.com/access_email_gmail.htm

 

spooky_bn kaže...

Naravno da bi, samo je pitanje šta želiš sa tim, u tabeli imaš Redni broj i Br. Stranice, to je što se tabele tiče, to je lako. Ali šta hoćeš sa tim, kad neko zatraži recimo 7, da se otvori pdf na stranicu 15 ili?

Poruka je uređivana zadnji put uto 12.8.2014 16:02 (royalhero).
9 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć u Access-u
royalhero kaže...

Naravno da bi, samo je pitanje šta želiš sa tim, u tabeli imaš Redni broj i Br. Stranice, to je što se tabele tiče, to je lako. Ali šta hoćeš sa tim, kad neko zatraži recimo 7, da se otvori pdf na stranicu 15 ili?

Upravo to, da mi svaki redni broj otvara po jednu stranicu iz pdf dokumenta sa el. shemama. Mozes li mi detaljnije objasniti kako da to uradim ili me uputiti na neki tekst.

Hvala na izdvojenom vremenu.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć u Access-u

To će ići malo teže, pošto otvaranje pdf-a na neku stranicu zavisi od samog readera, tako da ne možeš preko standardne VBA komande FollowHyperlink ili ShellExecute pokrenuti pdf na neku stranicu.

 

Recimo da fiksiraš na jednu putanju do readera, onda to nije problem, ali stvar je što to mora biti univerzalno. Ako ti se da oko toga čačkat, baci pogled na ovu temu, postoji riješenje.

http://stackoverflow.com/questions/6361706/opening-pdf-on-specific-page-number-in-vba

 

Meni pada druga stvar na pamet, da sheme izvadiš iz pdf-a u slike i imaš u tabeli, redni broj i putanju do slike. Na klik određenog rb-a, otvara se slika te sheme.

 

9 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć u Access-u

Hvala na zaista brzom odgovoru, ovo resenje sa slikama mi poptuno odgovara {#}

Pozdrav i sve najbolje.

15 godina
neaktivan
offline
Pomoć u Access-u

pozdrav,

 

nakon što sam napravio jednu malu bazu (meni dovoljnu), shvatio sam da ju nije moguće pokrenuti na androidu :(

što sada? koje su mi opcije?

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Pomoć u Access-u

.

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Pomoć u Access-u

Molim pomoć :-)

 

u bazi imam dva polja koja su formata Yes/No

polje "telefonom"

polje "osobno"

 

problem mi je kako da korisnike natjeram da u jedno od ta dva polja unesu podatak jer mi se dešava da su oba No No a to je jedina kombinacija koja nije moguća

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 20.4.2015 15:45 (Seek).
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Pomoć u Access-u

Moram napraviti zadatak u accessu tj. u izvješću ali tako da mi ne piše polja/stupci iz tablice već samo podaci koje sam ja unio

 

kako da to napravim, te kako da napišem riječ izada bude preko cijelog izvješća kao u pozadini te kako da promijenim boju pozadine?

 

Hvala

Ako sam ti pomogao, pritisni hvala
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice