Pomoc oko dijagrama

poruka: 1
|
čitano: 7.268
|
moderatori: Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
neaktivan
offline
Pomoc oko dijagrama

Ljudi cenila bih Vasu pomoc. Radim zavrsni projekat iz baza , napisala sam svoju bazu podataka i nacrtala dijagram . Moze li iko da mi pomogne ili ukaze na greske :) ? Hvala vam unapreeeed :)

i evo ga tekst baze: i tekst : Fabrika odeće Vas je zadužila da napravite bazu podataka o njihovim proizvodima i o njihovom poslovanju.

Fabrika odeće proizvodi više vrsta odevnih predmeta. Svaki odevni predmet ima svoj jedinstveni broj i zna se koje je vrste( pantalone, majice...). Svaka vrsta odeće ima svoje jedinstveno ime.

Evidentiraju se materijali i zna se od kojih je materijala koji odevni predmet sačinjen.Svaki materijal ima svoje jedinstveno ime.Jedan odevni predmet se sastoji od više materijala, a jedan materijal može biti u više odevnih predmeta.Poznat je, i uvodi se u evidenciju, i postotak materijala u odevnom predmetu.

Materijale fabrika dobavlja od dobavljača. Svaki dobavljac ima svoje ime, adresu, grad i broj žiro računa. Jedan materijal fabrika dobavlja samo od jednog dobavljača, dok jedan dobavljač može dobavljati više materijala.

U fabrici su zaposleni radnici. O svakom radniku evidentira se JMBG, ime, prezime, adresa, broj telefona i datum rodjenja.Svaki radnik pripada tačno jednoj podgrupi radnika. Postoje 3 takve grupe: radnici koji rade na mašinama, menadžeri i kreatori.-

Za svaku grupu vode se različite evidencije. Za radnike koji rade na mašinama vodi se evidencija o broju sati koje su proveli radeći prekovremeni rad. Za menadžere vodi se evidencija o njihovom stepenu stručne spreme.Za kreatore vodi se evidencija o broju kreacija .
Za svaki odevni predmet zna se tačno koji su kreatori koji su radili na kreiranju istog, a 1 kreator može kreirati više odevnih predmeta. Više menadžera vodi računa o poslovanju sa jednim dobavljačem.Svaki zaposleni ima svog nadređenog.
i znam da fali veza vise u jedan iz i u radnici jer imaju nadredjenog 

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice