HD Tune Benchmark

poruka: 250
|
čitano: 135.712
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Top HDD/SSD Benchmark @ BUG.hr
16 godina
moderator
online
RE: HD Tune Benchmark
Mato_Ivanovac kaže...

Evo moja 2 harda jedan na IDE Maxtor 80Gb i Sata II Western Digital 500Gb

Nesto ti gadno nije u redu s ovim WD-om - ispravan disk nema tonu takvih padova i skokova, a i najbrzi je na samom pocetku, dok tvoj na pocetku ima probleme. Pripazi si na taj disk, da ne ostanes bez podataka - radi redoviti backup...

 

PsychoticBaklava kaže...
stoncin3 kaže...

Koji je pomak u RAID polju sa dva diska u odnosu na jedan disk?

U RAID 0, tzv ''striped disks'', polju ti se podaci razdvajaju na dva diska umjesto da se pisu na jedan, nisam 100% siguran ali po tome bi se brzina teoretski trebala poduplati. Nedostatak RAID 0 polja je to sto su ti podaci podijeljeni na 2 diska, pa ako se slucajno sto dogodi jednom disku podaci su neupotrebljivi. Nadam se da je pomoglo.

Dobro si objasnio. Kapacitet je zbroj kapaciteta oba diska, brzina je teoretski dupla, iako u praksi nije, ali konkretne brojke ne znam. U RAID-u 1, iliti mirroring, oba diska imaju iste podatke - on se koristi radi sigurnosti, a ukupni kapacitet je velicina jednog diska.

 

vedrann kaže...

Pogledajte ovu sliku i vidite taj crveni red. Piše da imam bad sectore. Kad  testiram hdd u Sea Tools nema grešaka. Jeel to možda greška kod hd tunea.

Nisam ga isprogao - iscitava li Sea Tools SMART podatke? Glede HD Tunea - on samo prikazuje informacije koje mu tvoj disk da. A one ne izgledaju obecavajuce... Disk ti je na izdisaju. Daj nam screenshot i citanja performansi diska - znaci karticu Benchmark. Sudeci prema SMART-u, u benchmarku bi se trebali vidjeti veliki skokovi (siljci).

15 godina
protjeran
offline
RE: HD Tune Benchmark
mbaksa kaže...
Mato_Ivanovac kaže...

Evo moja 2 harda jedan na IDE Maxtor 80Gb i Sata II Western Digital 500Gb

Nesto ti gadno nije u redu s ovim WD-om - ispravan disk nema tonu takvih padova i skokova, a i najbrzi je na samom pocetku, dok tvoj na pocetku ima probleme. Pripazi si na taj disk, da ne ostanes bez podataka - radi redoviti backup...


....

Znam da nije uredu imam brdo problema s njime sad sam moram skoćit jedan dan do linksa uzet Western Digital Caviar Black 500GB 32Mb Cache i onda ovoga u labaratorij u zk šaljem neka ga poprave!

 

 

P.S Evo ga taj WD CB 500GB 16Mb C

http://www.speedtest.net/result/709101303.png
Poruka je uređivana zadnji put sub 6.3.2010 17:07 (Mato_Ivanovac).
14 godina
neaktivan
offline
HD Tune Benchmark

Sve pohvale za ovaj bench jer dosta ljudi prilikom kupnje računala nevodi racuna o hdd koji je

najsporija komponenta u računalu.

 

Dok su cijene ssd hdd-ova jos visoke prilikom kupnje bi bilo bolje uzeti 2-5 sata diskova manje

veličine i stavit ih u raid nego uzimati 1-2 tb diskove.

 

Tko je bar jednom imao priliku raditi na komp sa kvalitetnim raid poljem nikad mu vise nece past

na pamet uzeti računalo bez najmanje 3 kvalitetna hdd i dobrim kontrolerom. Treba samo jednom

da instalira igru ili program koji se nalazi na disku ili da odzipuje file od 10+GB itd i sve ce mu bit jasno.

Uzalud dobar procesor, memorija itd a hdd smece. Tako za malu nadoplatu visestruki dobitak.

 

Jedini minus je ako jedan disk otkaze nestaju svi podaci ali i sada vec postoji nekoliko programa

za povrat podataka sa raid polja.

 

Evo i mog rezultata

 

3 x WD 750 Black 32mb RAID 0

 

Pozz

 

EDIT: bench sa hd tune i hd tune pro

 

 

 

 

 

i7 920 oc 4.2 GHz TRUE 120 Asus P6T Deluxe V2 Crosair Dominator 3x2 GB 1600 ATI Radeon HD 5870
Poruka je uređivana zadnji put sub 6.3.2010 19:34 (Jurky).
Moj PC  
7 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: HD Tune Benchmark

 

Nisam ga isprogao - iscitava li Sea Tools SMART podatke? Glede HD Tunea - on samo prikazuje informacije koje mu tvoj disk da. A one ne izgledaju obecavajuce... Disk ti je na izdisaju. Daj nam screenshot i citanja performansi diska - znaci karticu Benchmark. Sudeci prema SMART-u, u benchmarku bi se trebali vidjeti veliki skokovi (siljci).

Eco screenshot performansi. Taj bad sector imam već mjesec dana i nisma primjetio nikakav pad performasni. Ako nastavi radi ovako radit će još dugo. A baš uvijek pazim na hard. Još sam ugradio i ventilator koji puše po hard diskovima.

Poruka je uređivana zadnji put sub 6.3.2010 18:52 (vedrann).
15 godina
neaktivan
offline
RE: HD Tune Benchmark
Jurky kaže...

Sve pohvale za ovaj bench jer dosta ljudi prilikom kupnje računala nevodi racuna o hdd koji je

najsporija komponenta u računalu.

 

Dok su cijene ssd hdd-ova jos visoke prilikom kupnje bi bilo bolje uzeti 2-5 sata diskova manje

veličine i stavit ih u raid nego uzimati 1-2 tb diskove.

 

Tko je bar jednom imao priliku raditi na komp sa kvalitetnim raid poljem nikad mu vise nece past

na pamet uzeti računalo bez najmanje 3 kvalitetna hdd i dobrim kontrolerom. Treba samo jednom

da instalira igru ili program koji se nalazi na disku ili da odzipuje file od 10+GB itd i sve ce mu bit jasno.

Uzalud dobar procesor, memorija itd a hdd smece. Tako za malu nadoplatu visestruki dobitak.

 

Jedini minus je ako jedan disk otkaze nestaju svi podaci ali i sada vec postoji nekoliko programa

za povrat podataka sa raid polja.

 

Evo i mog rezultata

 

3 x WD 750 Black 32mb RAID 0

 

Pozz

 

EDIT: bench sa hd tune i hd tune pro

 

 

 

 

 

  super diskovi...i stvarno brzina za pohvalu

Moj CPUz http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=936982
14 godina
neaktivan
offline
RE: HD Tune Benchmark
eXpl0it kaže... 

 

 

 super diskovi...i stvarno brzina za pohvalu

Diskovi su stvarno brzi i za svaku preporuku.

 

Jos jedno godinu dana i za sistem uzeti 2 intelova ssd-a i stavit ih u raid

kad padne cijena jer je sad cijena ekstermno visoka. Imao sam priliku

raditi na ssd raid polju i to je stvarno druga dimenzija diskova što se

tiče brzine i vremena pristupa podacima. Ali zasada veliki problem je

sto jedan pravi intelov ssd dodje $$$$$ boli glava novaca.

 

Pozz

 

 

i7 920 oc 4.2 GHz TRUE 120 Asus P6T Deluxe V2 Crosair Dominator 3x2 GB 1600 ATI Radeon HD 5870
14 godina
neaktivan
offline
HD Tune Benchmark

Evo na novom ssd-u..

Any sufficiently advanced technology is indistinguishable from magic
Moj PC  
4 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: HD Tune Benchmark
thabigjc kaže...

Evo na novom ssd-u..


Taman sam htjel pitat dal ima neko neki SSD slucajno :D 
Cool

MOJ AVARTAR = JAMES HETFIELD
16 godina
neaktivan
offline
RE: HD Tune Benchmark
vedrann kaže...

Pogledajte ovu sliku i vidite taj crveni red. Piše da imam bad sectore. Kad  testiram hdd u Sea Tools nema grešaka. Jeel to možda greška kod hd tunea.

 

Evo zašto ti Sea Tools na prikazuje greške:

"Count of reallocated sectors. When the hard drive finds a read/write/verification error, it marks this sector as "reallocated" and transfers data to a special reserved area (spare area). This process is also known as remapping, and "reallocated" sectors are called remaps. This is why, on modern hard disks, "bad blocks" cannot be found while testing the surface – all bad blocks are hidden in reallocated sectors. However, as the number of reallocated sectors increases, the read/write speed tends to decrease. The raw value normally represents a count of the number of bad sectors that have been found and remapped. Thus, the higher the attribute value, the more sectors the drive has had to reallocate."

Nisam BRAD, ali znam PIT !
Poruka je uređivana zadnji put ned 7.3.2010 23:24 (Groza).
15 godina
protjeran
offline
HD Tune Benchmark

moram napomenut da je ovaj hard dosta star kroz njega su presli doslovno terabajti memorije 

(cudi me kak je jos ziv nakon onog kaj sam mu sve radio)

(ispricavam se zbog nereda)

BUCKETHEAD /// http://companyofheroesonline.tumblr.com/
Poruka je uređivana zadnji put ned 7.3.2010 23:44 (hrvatskafarkasevec).
Moj PC  
1 0 hvala 1
14 godina
offline
HD Tune Benchmark

Nakon pet pokusaja slanja i ponovog i ponovog pisanja liste i izbacivanja onog prokletog HTML coda morao sam ovako napravit...

 

 

Evo liste sa 21 ponudenim BANCHMARKOM HDD-a 

 

Lista ide slazno (od najboljeg scora do najlosijeg) 

Ako ima neke greske molim recite Nevinašce

 

 

Prema dosadasnjim banchmarkovima :  Jurky je pokazao najbolji score (hoce li ga zadrzati pogledajte u sljedecoj epizodi Smijeh)

 

Nadam se da ce ova lista privuci jos ljudi koji su zeljni pokazivanja svojih vrlina, oblina Šutim 

LISTA LISTA
MOJ AVARTAR = JAMES HETFIELD
Poruka je uređivana zadnji put sri 10.3.2010 17:32 (GRDI-146).
Moj PC  
4 0 hvala 3
15 godina
protjeran
offline
RE: HD Tune Benchmark

lol Expl0it i ja iamo isti score u desetinuCool

she caught me off my guard amazes me the will of instinct
15 godina
neaktivan
offline
RE: HD Tune Benchmark

=)

Moj CPUz http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=936982
15 godina
protjeran
offline
HD Tune Benchmark

Da pitam koliki bi ja otprilike dobio score ako bi Western Digital Caviar Black 500GB 32Mb Cache 7200rpm i Western Digital Caviar Blue 500GB 16Mb Cache 7200rpm u raid 0 stavio? jer uskoro ću uzet Caviar Black a ovaj poslat u labaratorij da ga poprave i koji kabel za taj raid 0 moram kupiti? HVALA UNAPRIJED!

http://www.speedtest.net/result/709101303.png
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
HD Tune Benchmark

evo moj novi sad sam malo poiskljucivo programe pa malo ljepse zgleda :D 

MOJ AVARTAR = JAMES HETFIELD
Moj PC  
0 0 hvala 1
15 godina
offline
HD Tune Benchmark

evo moja 2 diska

a a
b b
Poruka je uređivana zadnji put sub 13.3.2010 22:17 (zzz).
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
HD Tune Benchmark

Evo moj SSD, samo sto su neke stvari radile u pozadini pa je par posto nizi rezultat nego inace Cool

Bolje biti bez one stvari nego bez srece!
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
RE: HD Tune Benchmark

To ti je to. Tvoj je duplo brži vjerovatno jer višeg kapaciteta od 128GB. Nego onaj sa BOL IT vijesti 32GB!:P

she caught me off my guard amazes me the will of instinct
15 godina
protjeran
offline
RE: HD Tune Benchmark
Mato_Ivanovac kaže...

Da pitam koliki bi ja otprilike dobio score ako bi Western Digital Caviar Black 500GB 32Mb Cache 7200rpm i Western Digital Caviar Blue 500GB 16Mb Cache 7200rpm u raid 0 stavio? jer uskoro ću uzet Caviar Black a ovaj poslat u labaratorij da ga poprave i koji kabel za taj raid 0 moram kupiti? HVALA UNAPRIJED!

Itko?

http://www.speedtest.net/result/709101303.png
15 godina
protjeran
offline
RE: HD Tune Benchmark
she caught me off my guard amazes me the will of instinct
14 godina
neaktivan
offline
RE: HD Tune Benchmark
Jurky kaže...

 

Evo i mog rezultata

 

3 x WD 750 Black 32mb RAID 0

 

  Inače, ovi rezultati burst rate-a od 5000 MB/s i 3500 MB/s su brzine iz memorijskog kontrolera, a ne samog RAID polja, u slučaju da isključiš Write back cache mogao bi dobiti realnije rezultate. Ako ti podaci ostanu u memorijskom kontroleru kad nestane struje, više ih nećeš moći vratiti nijednim programom. Osim toga, dobar RAID :)

14 godina
neaktivan
offline
HD Tune Benchmark

Evo mojih , jedan Hitachi 500 GB kojeg sam imo otpocetka u kompu i novi (ima par tjedana) WD Caviar Blue 500 GB

Hitachi Hitachi
WD CB WD CB
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: HD Tune Benchmark
The_Goc kaže...
Jurky kaže...

 

Evo i mog rezultata

 

3 x WD 750 Black 32mb RAID 0

 

  Inače, ovi rezultati burst rate-a od 5000 MB/s i 3500 MB/s su brzine iz memorijskog kontrolera, a ne samog RAID polja, u slučaju da isključiš Write back cache mogao bi dobiti realnije rezultate. Ako ti podaci ostanu u memorijskom kontroleru kad nestane struje, više ih nećeš moći vratiti nijednim programom. Osim toga, dobar RAID :)

 

Istina je to sve ali ako imas kvalietan Back UPS nema brige za struju ali,

evo sad rezultati sa novom kombinacijom RAID-a i isključenim caching.

 

_________________________________________________________________________

 

 

Slijedi mala skola RAID polja Osmijeh

 

Dotaknit cu se samo RAID 0 polja jer daju najbolje performanse.

 

Dakle bitne stvari koje zelimo od diska u RAID-u su:

 

1. Veca brzina citanja i pisanja

2. Manji Access Time (brzina pristupa podacima) - u svakodnevnom radu cak bitnije od brzine

 

Dakle pri konfiguriranju RAID polja za bolje performanse bolje je napraviti dva raid polja od grupe diskova,

jedno malo za sistem, a drugo vece za spremanje podataka.

 

Ovim dosta dobivamo na brzini citanja i pisanja te što je još bitnije brzini pristupa kod sistemskog RAID polja,

dok kod RAID polja za pohranu podataka malo gubimo ali to se toliko i ne osjeti.

 

Kod ovog konfiguriranja ne mislim na stavranje particija na jednom RAID polju nego je cilj da dobijemo

dva odvojena RAID polja. (Vidi slike)

 

Moja konfiguracija:

 

grupa diskova

3 x 750 GB WD Black

 

Prvo RAID polje (SISTEM)  214 GB Slika 1. (prosječna brzina 306,6 MB/s, brzina pristupa   7.8 ms)

Drugo RAID polje (DATA) 2035 GB Slika 2. (prosječna brzina 257,3 MB/s, brzina pristupa 10.2 ms)

 

Za usporedbu slika RAID polja od gornje grupe diskova sa samo jednim RAID poljem.

 

RAID polje (SISTEM I DATA) 2132GB Slika 3. (prosječna brzina 271,7 MB/s, brzina pristupa 9.7 ms)

 

Kao što rezultati govore ovakvom konfiguracijom smo smanjili brzinu pristupa sa 9.7 / 7.8

i povećali prosjećnu brzinu sa 271,7 / 306,6 MB/s na sistemsko RAID polju dok na data polju

nismo puno izgubili.

 

Dakle na sistemski RAID idu Windowsi, programi, igre itd., a na data RAID idu filmovi, mp3, itd.

 

U praksi ovo znaci brze ucitavanje Win, brze pokretanje programa, brze ucitavanje igara itd.

Evo u mom slucaju WEI porastao sa 6.2 na 6.6

 

Napomena:što manje Sistemsko RAID polje to će biti bolje performanse što mozete provjeriti

sa programom HD TUNE PRO 4.01 tako da stavite kvacicu na short stroke i upišete koliko mislite

da bi trebalo biti veliko sistemsko raid polje u GB.

 

Evo primjer sto bih ja dobio sa 40 GB sistemskim RAID poljem Slika 4.

 

(prosječna brzina 315,0 MB/s, brzina pristupa 6.8 ms)

 

znaci dobio bih jos vecu brzinu i jos manji access time.

 

Evo od mene zasada toliko i nadam se da ce ovo gore nekom i koristiti.

 

 

 

 

 

i7 920 oc 4.2 GHz TRUE 120 Asus P6T Deluxe V2 Crosair Dominator 3x2 GB 1600 ATI Radeon HD 5870
Poruka je uređivana zadnji put ned 14.3.2010 20:33 (Jurky).
14 godina
neaktivan
offline
HD Tune Benchmark

Evo disk s burazovog netbooka, imao bad sectore i kad sam ih rješio se čudom nekim malo usporio. Čak ima i lijepu krivulju, na početku čita punih 5.2 a na kraju 4.8 MB/s. Da se boota mu je trebalo dobrih 5 minuta, možda i više Osmijeh Nakon par restartova i par mojih molbi se unormalio, nije da mi je bilo baš jasno ali ajde. A druga slika je moj WD Black 1TB, iznenadilo me koliko je brz; a ovi Windowsi 7 čak ni u Safe Modu nemaju 5 minuta mira da testiram disk k'o čovjek Belji se

WD Black 1 TB WD Black 1 TB
Poruka je uređivana zadnji put pon 15.3.2010 4:00 (Mirko935).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
HD Tune Benchmark

Seagate ATA100 160GB:

 

Edit: imam ovaj error, koliko je opasan?

HD Tune Benchmark HD Tune Benchmark
Health Health
There's no sense crying over every mistake. You just keep on trying till you run out of cake.
Poruka je uređivana zadnji put pon 15.3.2010 5:26 (icecold).
 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
online
RE: HD Tune Benchmark
icecold kaže...

Seagate ATA100 160GB:

 

Edit: imam ovaj error, koliko je opasan?

Po sam disk nije opasno, ali bit i moglo biti opasno za podatke, jer je moguca korupcija podataka - javlja ti se dosta gresaka, a ako CRC sustav ne skuzi da je doslo do greske, zavrsit ces s ostecenim podacima. Kao sto ti HD Tune kaze, zamijeni kabel pa vidi raste li ta vrijednost.

15 godina
offline
HD Tune Benchmark

WD Caviar Blue 320gb

Min: 53.2 MB/sec

Max 109.4 MB/sec

Avg 87.1 MB/sec

 

Access Time: 15.5 ms

Burst Rate 141.0 MB/sec

 

EDIT: evo slike

Guess again, freakshow. I'm coming back to town, and the last thing that's gonna go through your mind before you die... is my size- 13 boot!
Poruka je uređivana zadnji put pon 15.3.2010 18:17 (ShadoW).
 
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
HD Tune Benchmark

Evo ga vako stavio SATA I kabel i nekih 10% se poboljšao hard no to nije još to to moglo bi biti bolje....nisam stigao aktivirati program jel novi win sam opleo pa zato!

http://www.speedtest.net/result/709101303.png
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: HD Tune Benchmark
Mato_Ivanovac kaže...

Evo ga vako stavio SATA I kabel i nekih 10% se poboljšao hard no to nije još to to moglo bi biti bolje....nisam stigao aktivirati program jel novi win sam opleo pa zato!

To nešto nije u redu ili ti se izvršava neki zahtjevniji program...

MSN - drazen016@net.hr , e-mail novi - drazen018@email.t-com.hr
15 godina
protjeran
offline
RE: HD Tune Benchmark
Hyperion kaže...
Mato_Ivanovac kaže...

Evo ga vako stavio SATA I kabel i nekih 10% se poboljšao hard no to nije još to to moglo bi biti bolje....nisam stigao aktivirati program jel novi win sam opleo pa zato!

To nešto nije u redu ili ti se izvršava neki zahtjevniji program...

Gle par postova gore hdd NIJE UREDU nešto nevalja sa samom glavom što okreče onaj disk hdd mora u labaratorij a dok je on u labaratoriju ću ja kupiti WD Black pa kada dođe ovaj WD Blue sparit u raid0

http://www.speedtest.net/result/709101303.png
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Top HDD/SSD Benchmark @ BUG.hr
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice