PREvelike temperature grafe i proca !! HELP !

poruka: 14
|
čitano: 4.611
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
PREvelike temperature grafe i proca !! HELP !

Pozdrav..ovo mi se dogada vec duze vrijeme sto sam primjetio da mi FPS u CoD2 na laptopu pod " moj PC " padne sa lockanih 250 na 90 .. Uz to laptop kad sam dobio sam lockao 333 bez beda ! {#}

Jos ajde, hebes FPS nego se igra tako pocne vuc na momente cak i na lockanih 250 kad je da je to strasno !

Uzeo sam primjer CoD 2, no isto takva stvar i na CoD 4 !

I reko, kraj je sk, imam vremena sad sredit laptop, pa molim vasu pomoc .. 

Vjerojatno bih trebao laptop odfurat na ciscenje ( star je od 11 mj, 2010. g ) .. No molio bih vas znalce, da mi kazete sta mi je ciniti ovako softverskim putem da si sredim malo temperature, ohladim laptop i da mi se barem vise ne vuce igra ( prije nego laptop odfuram na ciscenje )

Evo slike u prilogu prek SpeedFana i GPU-z usred igranja CoD2 !

P.S. Koliko ciscenje laptopa dode ? 

mnogo za CoD2, zar ne? :/ mnogo za CoD2, zar ne? :/
Kupujem HTC Desire ! Ponude na PP ! ( ako procitate ovo, znaci da je jos aktivno ! )
Poruka je uređivana zadnji put sub 11.6.2011 13:08 (fakEEE).
 
0 0 hvala 0
14 godina
moderator
offline
Re: PREvelike temperature grafe i proca !! HELP !
fakEEE kaže...
No molio bih vas znalce, da mi kazete sta mi je ciniti ovako softverskim putem da si sredim malo temperature, ohladim laptop i da mi se barem vise ne vuce igra ( prije nego laptop odfuram na ciscenje )

softverski ništa...

 

čišćenje je jedino rješenje, a cijena ovisi o servisu gdje misliš nosit laptop...

vratio sam se jači nego ikad :) i vratili su mi zvjezdice :D
13 godina
neaktivan
offline
Re: PREvelike temperature grafe i proca !! HELP !
XXX-Man kaže...

softverski ništa...

 

čišćenje je jedino rješenje, a cijena ovisi o servisu gdje misliš nosit laptop...

nis, a? Serviser jedina opcija? -.-

A dobro .. a da mu kazem da promjeni termalne paste i te stvari ? El to opce moze u lapu ? {#}

I sta bi bilo dobro kupit za ubuduce da se ugradi da se ne prima tak prasina i da ne moram svakih pola god cistit ga? A koristen je vecinom na stolu -.-

Kupujem HTC Desire ! Ponude na PP ! ( ako procitate ovo, znaci da je jos aktivno ! )
14 godina
neaktivan
offline
Re: PREvelike temperature grafe i proca !! HELP !
fakEEE kaže...
XXX-Man kaže...

softverski ništa...

 

čišćenje je jedino rješenje, a cijena ovisi o servisu gdje misliš nosit laptop...

nis, a? Serviser jedina opcija? -.-

A dobro .. a da mu kazem da promjeni termalne paste i te stvari ? El to opce moze u lapu ? {#}

I sta bi bilo dobro kupit za ubuduce da se ugradi da se ne prima tak prasina i da ne moram svakih pola god cistit ga? A koristen je vecinom na stolu -.-

Svejedno jer zrak koji uvuće u laptop pa se nekad više-manje skuplja prašinu. Zamisli ujutro žena čisti metlom kuhinjom a od metenja prašina se diže u zrak pa leti a kad laptop vrti pa nije čudno da ga pokupi prašinu. Najbolje da sam očistiš prašinu a često ih ima na hladnjaku kod venta. Pa i potrebi izvadiš hladnjak očištiš,  pa namaži pastom na procu i natrag zašarafiš i bit će OK. Ako se dalje temp visok i probaj pritisnut hladnjak i obično padnu temp. Ja sam pratio temp a kad vidio visok temp i probao pritisnu hladnjak pa je pao temp uveliko. I ja nekako improvizirao na hladnjaku i probam ponovno špratit temp i zasad sve OK.

Nenad
13 godina
neaktivan
offline
Re: PREvelike temperature grafe i proca !! HELP !
Nello kaže...

Svejedno jer zrak koji uvuće u laptop pa se nekad više-manje skuplja prašinu. Zamisli ujutro žena čisti metlom kuhinjom a od metenja prašina se diže u zrak pa leti a kad laptop vrti pa nije čudno da ga pokupi prašinu. Najbolje da sam očistiš prašinu a često ih ima na hladnjaku kod venta. Pa i potrebi izvadiš hladnjak očištiš,  pa namaži pastom na procu i natrag zašarafiš i bit će OK. Ako se dalje temp visok i probaj pritisnut hladnjak i obično padnu temp. Ja sam pratio temp a kad vidio visok temp i probao pritisnu hladnjak pa je pao temp uveliko. I ja nekako improvizirao na hladnjaku i probam ponovno špratit temp i zasad sve OK.

A jbga kad ja nez nit necu se mjesat u otvaranje laptopa, nisam nikad bio prisutan tome nit neznam sta sve unutra tocno ima :D

Znaci da mu kazem da ocisti ventove od prasine i stavi novu termalnu na proc ? Jel postoji termalna da se stavi na grafu od lapa? Jos nkj kaj bi mi mogo napravit da temperature padnu .. ?

Kupujem HTC Desire ! Ponude na PP ! ( ako procitate ovo, znaci da je jos aktivno ! )
Poruka je uređivana zadnji put sub 11.6.2011 16:18 (fakEEE).
15 godina
offline
PREvelike temperature grafe i proca !! HELP !

Kakve veze ovo ima sa podforumom "BENCHMARK"?

Living in a world of dreams...
Moj PC  
0 2 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: PREvelike temperature grafe i proca !! HELP !
Hyperion kaže...

Kakve veze ovo ima sa podforumom "BENCHMARK"?

Pa eto ti gore temperature mojeg procesora i grafe u full loadu {#}

zajeb. se..ak smeta adminima, neka premjeste u podforum kud pripada, ja nisam znao ....

Kupujem HTC Desire ! Ponude na PP ! ( ako procitate ovo, znaci da je jos aktivno ! )
13 godina
neaktivan
offline
PREvelike temperature grafe i proca !! HELP !

To ti je tako na svim laptopima, barem na svim kojima sam ja imao... Jednostavno, nisu stvoreni za dugotrajno igranje (haters fu*k off, ne kazem da se ne moze igrati...)...

 

Moras ga ocistiti kad-tad, ja sam kupio onu podlogu sa jednim vecim ventom i pale su mi temperature za par stupnjeva...

Mes que un Club! FCBarcelona!
Moj PC  
0 0 hvala 1
14 godina
moderator
offline
Re: PREvelike temperature grafe i proca !! HELP !
fakEEE kaže...

nis, a? Serviser jedina opcija? -.-

A dobro .. a da mu kazem da promjeni termalne paste i te stvari ? El to opce moze u lapu ? {#}

I sta bi bilo dobro kupit za ubuduce da se ugradi da se ne prima tak prasina i da ne moram svakih pola god cistit ga? A koristen je vecinom na stolu -.-

jedino servis pomaže ako ne misliš sam rastavljat...

treba očistit prašinu i promijenit termalnu pastu i to je to

vratio sam se jači nego ikad :) i vratili su mi zvjezdice :D
16 godina
neaktivan
offline
Re: PREvelike temperature grafe i proca !! HELP !

Termalnu pastu ne treba mijenjati 100%. Barem ne za par godina. Odnesi na benzinsku i uzmi konpresor i uperi ga u otvore iz kojih izlazi vruc zrak. Nemoj preblizu drzati da ne pokidas nesto. Sa jedno 15 cm duvaj. A rastavljati lap nemoj ni pokusavati.

:)
13 godina
neaktivan
offline
PREvelike temperature grafe i proca !! HELP !

Evo mene nazad ! :D

Danas sam ( tek ) ispuhao laptop sa kompresorom dobro .. Izletilo prasine van :)

Temperature se snizile za nekih 20° koliko sam uspio primjetit zasad !

U idle su prije bile 70° , dok su sad oko 52°, a u loadu su bile oko 90° a sad su oko 67° .. kad velim LOAD, mislim na to da igram COD2 multy ..

Zasad sam zadovoljan jer lockam napokon opet 333 FPS, no ja jos uvijek mislim da su to velike temperature il se varam ?

Pa sam mislio uzet ovo hladenje http://www.links.hr/index.php?option=artikl&id_artikl=016.004.009 ..

Za koliko stupnjeva bi mi trebalo snizit temperature ? I jel bi uopce jer sam imao ovo hladenje za laptop http://www.bug.hr/forum/topic/komponente-oprema/prodaja-belkin-hladenje-laptop/102650.aspx i nisam osjetio nista .. mozda koji stupanj dole u SpeedFanu no u performansama nista .. ?

Ili mi preporucate jos nesto da uradim ?

Inace , koliko sam primjetio, ja si ne mogu nastelat na koliko da mi fanovi rade posto :S Evo tema pa sam tamo postao i svoj problem - http://www.bug.hr/forum/topic/razni-softverski-problemi/kako-kontrolirati-fanove-/133777.aspx

Hvala ! :)

 
0 0 hvala 0
14 godina
moderator
offline
Re: PREvelike temperature grafe i proca !! HELP !

1. za početak potrebno je promijeniti termalnu pastu ako nisi

2. to hlađenje će pomoć, ali prije odradit točku 1 jer bez toga nikakvo dodatno hlađenje nema smisla

3. mislim da sam već tebi rekao da se to na laptopima nemože

TROLLBUSTER i službeni distributer pr0n fotografija // na glupe postove i pitanja odgovaram sa: ke???? // besplatno gledam u kristalnu kuglu i otkrivam koje su vaše komponente :)
13 godina
neaktivan
offline
Re: PREvelike temperature grafe i proca !! HELP !
XXX-Man kaže...

1. za početak potrebno je promijeniti termalnu pastu ako nisi

2. to hlađenje će pomoć, ali prije odradit točku 1 jer bez toga nikakvo dodatno hlađenje nema smisla

3. mislim da sam već tebi rekao da se to na laptopima nemože

E termalnu pastu jos nisam promjenio .. ja je sam ne zelim ic mjenjat jer ima previse djelova koje mogu pokidat u laptopu a ne isplati mi se onda to .. morat cu otic serviseru .. 

Nisam upucen , no pretpostavljam da bi se onda po temperaturama trebala promjenit pasta CPU i GPU, zar ne ?

Hladenje cu onda kupit nakon toga ako mi bude potrebe .. A za ovo mi sad 1. put govoris konkretno i sad mi je jasno zasto mi nis ne znaci to sta ja pojavacam kao manijak :D

Nis , otic cu serviseru prvom prilikom da mi promjeni pastu il cu se sam odvazit i otvorit mu kuciste ... 

Kako da skinem staru pastu ?

14 godina
moderator
offline
Re: PREvelike temperature grafe i proca !! HELP !
fakEEE kaže...

E termalnu pastu jos nisam promjenio .. ja je sam ne zelim ic mjenjat jer ima previse djelova koje mogu pokidat u laptopu a ne isplati mi se onda to .. morat cu otic serviseru .. 

Nisam upucen , no pretpostavljam da bi se onda po temperaturama trebala promjenit pasta CPU i GPU, zar ne ?

Hladenje cu onda kupit nakon toga ako mi bude potrebe .. A za ovo mi sad 1. put govoris konkretno i sad mi je jasno zasto mi nis ne znaci to sta ja pojavacam kao manijak :D

Nis , otic cu serviseru prvom prilikom da mi promjeni pastu il cu se sam odvazit i otvorit mu kuciste ... 

Kako da skinem staru pastu ?

onda sam to nekom drugom valjda rekao :/ hehe

 

ako nisi to nikad radio bolje nemoj rastavljat laptop jer je puno kompliciranije nego na običnom kompu, bolje to neka napravi netko ko zna, a ti gledaj pa ćeš znat drugi put

TROLLBUSTER i službeni distributer pr0n fotografija // na glupe postove i pitanja odgovaram sa: ke???? // besplatno gledam u kristalnu kuglu i otkrivam koje su vaše komponente :)
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice