Unigine Superposition 1.0

poruka: 1.327
|
čitano: 380.051
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
protjeran
offline
Re: Unigine Superposition 1.0
osra kaže...

Evo 8700k 1060gtx na low

Ajde zavrti sa 1080-kom..

12 godina
neaktivan
offline
Re: Unigine Superposition 1.0

Prodao sam je

14 godina
protjeran
offline
Re: Unigine Superposition 1.0
bik kaže...

Ima li razlike u 1080p medium?

 

Evo kako kod mene izgleda cpu i5 8600k 5.25Ghz, mema 3400 cl16

 

Skoro nista, manje od 100 bodova... ovo je 2400mhz i 4000mhz usporedba...

8 godina
neaktivan
offline
Unigine Superposition 1.0

I tako idem ja testirati reko nakon vodenog....

 

Naravno htio sam staviti sve fresh gore i onda test. Jako zanimljivo i razočaravajuće za vidjeti da nešto od novog ili Windowsi 1809 ili novi drajveri od nvidie su poprilično uškopili rezultate za čak 10%

 

Sve postavke identične na oba testa, jedina razlika starija verzija windowsa i starija verzija nvidia drivera...

 

KA TA STRO FA.

 

Zrak

4.090mhz procesor\3466mhz (14-15-14-28) mem\2050 6000 grafa - stariji win stariji driver - 21618

 

Voda

4.250 mhz procesor\3466mhz (14-14-14-28) mem\2075 6000 grafa - stariji win stariji driver - 22705

4.250 mhz procesor\3466mhz (14-14-14-28) mem\2075 6000 grafa - 1809 win najnoviji driver - 20348

 

nije mi majke mi jasno...idem pročešljati još jednom sve postavke, ako ne rollbackam apsolutno sve. 

 

#YOLO
Poruka je uređivana zadnji put pon 17.12.2018 21:03 (AdR03).
Moj PC  
2 0 hvala 1
14 godina
protjeran
offline
Re: Unigine Superposition 1.0

Da ti nije g-sync ukljucen?

8 godina
neaktivan
offline
Re: Unigine Superposition 1.0
ansha kaže...

Da ti nije g-sync ukljucen?

 Nije, trenutačno sam na vulgaris 1080p 60hz monitoru sa posla jer nisam mogao sa onom gnjusno ogromnom kutijetinom od alienwarea u auto kad sam se selio.

 

sva 3 testa su rađena na istom monitoru. 

 

Ako ima bilo tko bilo kakav savjet više je nego dobrodošao.

#YOLO
7 godina
protjeran
offline
Re: Unigine Superposition 1.0
AdR03 kaže...
ansha kaže...

Da ti nije g-sync ukljucen?

 Nije, trenutačno sam na vulgaris 1080p 60hz monitoru sa posla jer nisam mogao sa onom gnjusno ogromnom kutijetinom od alienwarea u auto kad sam se selio.

 

sva 3 testa su rađena na istom monitoru. 

 

Ako ima bilo tko bilo kakav savjet više je nego dobrodošao.

 Pa ovih 22700 je fini skor u skladu sa klokom kartice, vrati na te postavke i ne diraj

8 godina
neaktivan
offline
Re: Unigine Superposition 1.0
lav1000 kaže...
AdR03 kaže...
ansha kaže...

Da ti nije g-sync ukljucen?

 Nije, trenutačno sam na vulgaris 1080p 60hz monitoru sa posla jer nisam mogao sa onom gnjusno ogromnom kutijetinom od alienwarea u auto kad sam se selio.

 

sva 3 testa su rađena na istom monitoru. 

 

Ako ima bilo tko bilo kakav savjet više je nego dobrodošao.

 Pa ovih 22700 je fini skor u skladu sa klokom kartice, vrati na te postavke i ne diraj

 Fini je score ali je problem što je to score na staroj verziji windowsa i staroj verziji drivera ... Što bi značilo ako slučajno nije krivac nešto što sam previdio moram nanovo instaliravat staru verziju windowsa koju više nemam (valjda se da skinut i predzadnja verzija a ne zadnja) i tražit stare drivere od grafe... za ubit se

#YOLO
6 godina
protjeran
offline
Re: Unigine Superposition 1.0
AdR03 kaže...

 Fini je score ali je problem što je to score na staroj verziji windowsa i staroj verziji drivera ... Što bi značilo ako slučajno nije krivac nešto što sam previdio moram nanovo instaliravat staru verziju windowsa koju više nemam (valjda se da skinut i predzadnja verzija a ne zadnja) i tražit stare drivere od grafe... za ubit se

 Ako znaš koju si verziju drivera imao tu ćeš je naći

https://www.guru3d.com/files-categories/videocards-nvidia-geforce-vista-%7C-7.html

9 godina
offline
Unigine Superposition 1.0

Katastrofa od benčmarka...doslovno nemreš ponovit 2 identična skora

IIII
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Unigine Superposition 1.0
Paolo Maldini kaže...
AdR03 kaže...

 Fini je score ali je problem što je to score na staroj verziji windowsa i staroj verziji drivera ... Što bi značilo ako slučajno nije krivac nešto što sam previdio moram nanovo instaliravat staru verziju windowsa koju više nemam (valjda se da skinut i predzadnja verzija a ne zadnja) i tražit stare drivere od grafe... za ubit se

 Ako znaš koju si verziju drivera imao tu ćeš je naći

https://www.guru3d.com/files-categories/videocards-nvidia-geforce-vista-%7C-7.html

 piše verzija drivera na screenshotu,

 

uglavnom, skinuo ddu maknuo sve drivere, stavio te koje sam imao na best score-u i nisu oni.... Score je podjednako loš.

 

Zadnji mogući krivac koji ostaje su windowsi ili neka greška sa moje strane koju ne mogu dokučiti.

#YOLO
14 godina
protjeran
offline
Re: Unigine Superposition 1.0
ZGamer kaže...

Katastrofa od benčmarka...doslovno nemreš ponovit 2 identična skora

Nema nikakve veze s benchmarkom nego se njemu nesto promijenilo...

9 godina
offline
Re: Unigine Superposition 1.0

Ja govorim baš vezano za benč...promjena drivera mjenja skor...kad vratiš iste opet kifla...poznato odprije...plus gsync anomalije...koma od čmarka 

IIII
12 godina
protjeran
offline
Re: Unigine Superposition 1.0
Jedan kolega je imao problema sa gtx 1070 u ovom benchu jer mu je nekim cudom power plan bio na power save (il kak se vec zove) pa provjeri da nije ta glupost.
14 godina
protjeran
offline
Re: Unigine Superposition 1.0
ZGamer kaže...

Ja govorim baš vezano za benč...promjena drivera mjenja skor...kad vratiš iste opet kifla...poznato odprije...plus gsync anomalije...koma od čmarka 

Ja ti ponavljam, nije do benchmarka nego do nekih promjena na njegovom sistemu...

8 godina
neaktivan
offline
Re: Unigine Superposition 1.0
war3_tft kaže...
Jedan kolega je imao problema sa gtx 1070 u ovom benchu jer mu je nekim cudom power plan bio na power save (il kak se vec zove) pa provjeri da nije ta glupost.

 Balanced power plan u windowsima (taj mora bit sa PBO) + u nvidia control panelu sve poštelano kako treba + maximum performance power plan za GPU.

 

Nešto je trulo....

 

Danas nastavljam sa tjuniranjem, opet cu mjenjati drivere + čitam mogo bi bit i problem u evga xoc-u koji je inače sam po sebi užasno zbugan. Njega ću maknuti skroz i probati sa MSI afterburnerom. Nisam se sjetio da mi XOC uopće više ni ne treba (prije je trebao jer jedino on kontrolira sva 3 fana) tako da možda i u tom grmu leži zec.

 

Probao sam i različite setupe RAM-a jučer i on gotovo ništa ne mjenja, pozitivna stvar je što kroz tjuniranje rama radi ovog problema ram sada radi na 3533mhz (cl 14 14 14 28)

 

Sve osim ovog benchmarka radi odlično, čak sam i cinebench navukao na gotovo 1500 što je vrhunski!

 

 

Zbunjen sam u najmanju ruku

 

#YOLO
14 godina
protjeran
offline
Re: Unigine Superposition 1.0
AdR03 kaže...

Mici XOC, ako imas Afterburner nemoj paralelno drzat i drugi slican software jer zna bit gadnih sranja. 

Ja sam prije imao random BSOD-ove, al totalno random i mozda 4-5 puta tjednom, skoro nikad u igrama. Problem je bio u Gainwardovom softwareu koji sam drzao jer je mogao kontrolirat ledicu na grafickoj, kad sam ga maknuo, BSOD-ovi prestali...

 

Inace, odlican OC memorije, jel to sa 1.4V?

 

Provjeri dal ti grafa i u drugim stvarima daje nizi score, isto provjeri i za procesor..

Poruka je uređivana zadnji put uto 18.12.2018 12:46 (ansha).
8 godina
neaktivan
offline
Re: Unigine Superposition 1.0
ansha kaže...
AdR03 kaže...

Mici XOC, ako imas Afterburner nemoj paralelno drzat i drugi slican software jer zna bit gadnih sranja. 

Ja sam prije imao random BSOD-ove, al totalno random i mozda 4-5 puta tjednom, skoro nikad u igrama. Problem je bio u Gainwardovom softwareu koji sam drzao jer je mogao kontrolirat ledicu na grafickoj, kad sam ga maknuo, BSOD-ovi prestali...

 

Inace, odlican OC memorije, jel to sa 1.4V?

 

Provjeri dal ti grafa i u drugim stvarima daje nizi score, isto provjeri i za procesor..

 Mičem XOC mozda nesto i popravi.

 

Jako sam zadovoljan sa postignutim OC-om memorije, prije agese 1.0.0.6 nisam bio stabilan na 3533 ili 3600 no ovo je sad stabilno i bez errora. 3600 ipak zahtjeva minimalno cl15 a sa ovim sad setupom imam bolju latenciju i sve u svemu je bolji performance. Za ovo stabilno potrebno je 1.44v na memoriji i 1.05 na soc. Procesor je offset -0.05 i Pbo level 3. Iskreno možda bi mogao i niže sa voltažom memorije ali nisam se ni trudio, memorija i dalje ima super temperature 20-30 stupnjeva max i sve radi kako treba pa mislim da neću ni pokušavati snižavat.

 

Procesor radi super! Što se tiče benchmarkova sad stabilno drži uvijek 4250 allcore boost kroz svaki benchmark/gaming. U cinebenchu sam dosegao 1480 bodova što je po meni fenomenalno. 

 

Po svemu sudeći problem je negdje sa software/grafičke strane. Procesor i RAM rade bolje nego prije, driveri grafe ne utječu na score, ostaje ili neki setting u nvidia control panelu ili XOC ili jednostavno 1809 win. Ono što je čudno je da ljudi po netu reportaju čak bolje scoreove sa ovim Win...

 

Ništa bar mi neće biti dosadno 

#YOLO
8 godina
neaktivan
offline
Unigine Superposition 1.0

Update na update...

 

XOC izbrisan, Driveri izbrisani - Afterburner instaliran, novi driveri instalirani...

 

nakon svega živog i mrtvog probanog osim reinstala stare verzije windowsa zaključak je sljedeći:

 

Sa svim identičnim postavkama kao i prije u firestrikeu dobivam 100 poena lošiji rezultat nego prije što je možda margin of error ali:

 

Stari - 21819

 

Novi - 21747

 

na prošlom setupu je grafa bila na 2050 i kako bi se zagrijala u pol benchmarka pala bi na 1998 range \ sada je konstantno 2088. 

prije je procesor boostao na 4200 i onda pao kako bi zakuho i odradio benchmark na 4000 do kraja \ sada je konstantno zakucan na 4250

RAM memoriju sam vratio na identicne postavke ko onda da maknem tu varijablu.

 

-------------------

 

sa 30-80 mhz većim clockom grafe i 200-250 mhz većim clockom procesora dobivam gore rezultate nego prije across the board.

 

superposition se vrti stalno u rangeu ispod 21000 dok je jedan bench u nizu neznam zašto uspio odraditi 21300 i nije mogao ponoviti kasnije...što je opet 1400 manje nego prvi run pod vodom na starom setupu.

 

Jebe lud zbunjenog...

#YOLO
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Unigine Superposition 1.0

jesi probao OC pomoću voltage curve-a. Imaš 

po jubitu.

I ja sam tako zapinjao na većim vrijednostima sam dobivao manji score dok se nisam s ovime poigrao, ista grafa kao i tvoja

Poruka je uređivana zadnji put uto 18.12.2018 22:29 (blackdevil).
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Unigine Superposition 1.0
blackdevil kaže...

jesi probao OC pomoću voltage curve-a. Imaš 

po jubitu.

I ja sam tako zapinjao na većim vrijednostima sam dobivao manji score dok se nisam s ovime poigrao, ista grafa kao i tvoja

 Jesam jesam baš po tome, dobio sam sada full stabilno 2088mhz na core, 2100 nažalost neće .

 

u nečemu mora biti kvaka ali software prirode jer sav hardware radi kako treba.

#YOLO
8 godina
neaktivan
offline
Unigine Superposition 1.0

bump...

 

Nakon čitanja svih živih foruma, reddita....

 

info za sve sa Ryzenima koji benchaju superposition.

 

Kad benchate stavite na HIGH PERFORMANCE power plan, ne balanced i ne ryzen balanced. 

 

Iz nekog razloga na superpositionu i još nekim iskljucivo sintetickim benchmarcima daje i do 10% manji score na balanced planovima. Ovi iz AMD-a kažu da su svjesni toga ali da je samo sintetičko, da je windows balanced i dalje najbolji za real world performance i da nema nikakve razlike u performansama.

 

 

 

#YOLO
Moj PC  
1 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Unigine Superposition 1.0
ansha kaže...

 Deda, vidim da si utegnuo latencije napredne platforme, ajde nama za dušu opali ovdje jedan low za doobra stara vremena 

14 godina
protjeran
offline
Re: Unigine Superposition 1.0
lav1000 kaže...
ansha kaže...

 Deda, vidim da si utegnuo latencije napredne platforme, ajde nama za dušu opali ovdje jedan low za doobra stara vremena 

Pa da se mozete rugat? 

 

Jebiga 7640X je avion u nekim pogledima u odnosu na Rippera, stoji i obrnuto, naravno.

 

 

7 godina
protjeran
offline
Re: Unigine Superposition 1.0
ansha kaže...
lav1000 kaže...
ansha kaže...

 Deda, vidim da si utegnuo latencije napredne platforme, ajde nama za dušu opali ovdje jedan low za doobra stara vremena 

Pa da se mozete rugat? 

 

Jebiga 7640X je avion u nekim pogledima u odnosu na Rippera, stoji i obrnuto, naravno.

 

 

 Deda 200fps izazov koji sam postavio je jos otvoren a nitko ni blizu...bilo je nesto jalovih izazivaca ali osjecam da si ti taj koji bi mogao probiti tu za ryzen carobnu granicu 

14 godina
protjeran
offline
Re: Unigine Superposition 1.0
lav1000 kaže...

 

 

 Deda 200fps izazov koji sam postavio je jos otvoren a nitko ni blizu...bilo je nesto jalovih izazivaca ali osjecam da si ti taj koji bi mogao probiti tu za ryzen carobnu granicu 

Evo ga 

 

Ovo je na konzervativnih 3.9ghz, mos mislit koliko bi brzi bio na 4.2....

6 godina
protjeran
offline
Re: Unigine Superposition 1.0
Fali ti slika...
14 godina
protjeran
offline
Unigine Superposition 1.0

Na mojim 24/7 postavkama (3.9ghz UMA) je uzas, u game modu sa 4.2ghz je ovo ispod, na 1080p bottlenecka skoro ni nema posto graficka nije max clockana pa bi islo i do 18k...

Moj PC  
0 0 hvala 1
7 godina
protjeran
offline
Re: Unigine Superposition 1.0
ansha kaže...

Na mojim 24/7 postavkama (3.9ghz UMA) je uzas, u game modu sa 4.2ghz je ovo ispod, na 1080p bottlenecka skoro ni nema posto graficka nije max clockana pa bi islo i do 18k...

 Bravo Deda, najbrži si među najsporijima 

14 godina
protjeran
offline
Re: Unigine Superposition 1.0
lav1000 kaže...
ansha kaže...

Na mojim 24/7 postavkama (3.9ghz UMA) je uzas, u game modu sa 4.2ghz je ovo ispod, na 1080p bottlenecka skoro ni nema posto graficka nije max clockana pa bi islo i do 18k...

 Bravo Deda, najbrži si među najsporijima 

Sad sam baja u selu 

 

Al ovi s drugom generacijom me moraju presisat....

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice