Bug 194: Krive informacije o fotoaparatima

poruka: 6
|
čitano: 2.209
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Bug 194: Krive informacije o fotoaparatima

Na strani 132. u rubrici "Savjeti/Kako kupovati elektroničku robu" između ostalog piše:

"... noviji i skuplji DSLR fotoaparati odnedavno nude i automatsko podešavanje fokusa..."

 

Na stranu ostatak teksta koji je blago rečeno diskutabilan. Navedeni dio pokazuje totalno nepoznavanje fotografske materije, uključujući i najelementarnija znanja iz tog područja.

Da skratim, tekst bi trebao biti ovakav:

"... svi DSLR fotoaparati oduvjek nude i automatsko podešavanje fokusa...", a to mijenja (izokreće) kontekst tog dijela članka.

 

Osim toga:

- riječ "apertura" ne postoji (u fotografiji), nego se koristi termin "otvor zaslona" ili "otvor blende",

- viewfinder je "tražilo", a ne "vizir".

 

Mislim da bi časopis vašeg renomea (kojeg smatram izuzetno visokim) morao više pažnje obratiti na odabir suradnika na području fotografije.

Ako ste zainteresirani, stojim na raspolaganju.

 

Dean Novački

(mail znate Namigiva)

 

 

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Bug 194: Krive informacije o fotoaparatima

Da, bas sam  prije koji sat bio čitao to, i ono malo su mi glupasta neka..Cool

dobro si primjetio...

q6600, 8800gt, 2gb ram, 500gb hdd, gigabyte p35 ds3.... Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tešku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u sign.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Bug 194: Krive informacije o fotoaparatima

Jel to znaci da si samo dosao malo pametovat kako ti znas vise o fotoaparatima nego navedeni pisac, ili si dosao ispravit cijeli clanak slobodnom voljom i forumasima objasnit kako bi text ustvari trebao biti napisan.

 

Znas sta kazu o tudem k.... i koprivi...

 

Ne napadam te, ali kad vec pametujes, sad imas priliku

Einstein je umro, Newton je umro, Tesla je umro, a ni ja se ne osjećam baš najbolje!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Bug 194: Krive informacije o fotoaparatima
Hacker-ri kaže...

Jel to znaci da si samo dosao malo pametovat kako ti znas vise o fotoaparatima nego navedeni pisac

Drago mi je da si shvatio poantu. Sjedi, 5. Ali nije stvar u tome sto ja znam vise, nego sto pisac zna malo (i krivo).
Hacker-ri kaže...

... ili si dosao ispravit cijeli clanak slobodnom voljom i forumasima objasnit kako bi text ustvari trebao biti napisan.

 

Ono sto sam namjeravao, to sam i ucinio. Ispravio sam greške. U mišljenja i stavove (prave ili krive) nisam ulazio.
Poruka je uređivana zadnji put pon 12.1.2009 22:12 (DexCro).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Bug 194: Krive informacije o fotoaparatima
Hacker-ri kaže...

Jel to znaci da si samo dosao malo pametovat kako ti znas vise o fotoaparatima nego navedeni pisac, ili si dosao ispravit cijeli clanak slobodnom voljom i forumasima objasnit kako bi text ustvari trebao biti napisan.

 

Znas sta kazu o tudem k.... i koprivi...

 

Ne napadam te, ali kad vec pametujes, sad imas priliku

 ja neznam kaj si ti neki bugov securyti,lik nista ne pametuje nego lijepo kaze sto je krivo i kako je pravilno a kladim se da ti nemas 1% znanja o foticima nemam ni JA ali zato ne govorim drugim da pametuju ako nesto kazu tj isprave da bude tocno tezimo "savsenstvu",a oni koji sjede u foteljama i pisu to za velke pare ima da to bude TOCNO do slova jel neki ljudi za te pare kopaju ceste i ciste ulice na hladnom !Za te novce se posao mora obavit PROFESSIONALNO!
Nemoj se ljutit to je samo moje misljenje ja tvoje postujem samo bi ti zelio pokazat da u bug uredu ima dosta ljudi koji nemaju skolu za onaj posao koji rade!
http://ubizec.net46.net/forum http://www.ubizeccorporation.bloger.hr Posjeite forum za gaming,programiranje i izrada igara and hacking!
16 godina
neaktivan
offline
RE: Bug 194: Krive informacije o fotoaparatima
UBIZEC cORPORATION kaže...
Nemoj se ljutit to je samo moje misljenje ja tvoje postujem samo bi ti zelio pokazat da u bug uredu ima dosta ljudi koji nemaju skolu za onaj posao koji rade!
Znaci da autoru topica nije bio cilj pomoc ljudima da ne naprave pogresku kupujuci digitalac vec samo rec kako je netko nestrucan?
Pa da je to tako, ja bi dnevno otvarao barem 10 topica pisuci kako je netko nestrucan u onom cemu radi, a takvih primjera ima na svakom koraku.

Ali mislim da nije ok samo pljunut vec i rec sta je to pljunuto i sta nevalja.
Ja sam rekao da pojma nemam o fotoaparatima, ali isto tako zelim znat na sta treba obratit paznju (kad vec text nije tocan).


Einstein je umro, Newton je umro, Tesla je umro, a ni ja se ne osjećam baš najbolje!
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice