Bug 290

poruka: 8
|
čitano: 2.449
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Bug 290

Tema broja: Tehnologije budućnosti

Usporedni test: Headseti za igrače

Prijenosnici: Dell XPS 13 (Kaby Lake)

Dvoboj kućišta: Corsair Crystal 460X vs. NZXT S340 Elite

Fotoaparati: Canon EOS 5D Mark IV

Savjeti: Sučelja za SSD-ove

VR i konzole: PlayStation VR

Igre: Izbor igre godine za 2016

 
2 0 hvala 1
16 godina
odjavljen
offline
Bug 290

da li je testiran možda koji nvme ssd disk na lga 1156 iliti p55,normalno samo preko adaptera na pcie utoru?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Bug 290
M4X kaže...

da li je testiran možda koji nvme ssd disk na lga 1156 iliti p55,normalno samo preko adaptera na pcie utoru?

 Nije, no trebalo bi raditi ako se koristi kao sekundarni disk. Bootanje s NVMe diska na tako staro platformi nije moguće, barem koliko ja znam. 

16 godina
odjavljen
offline
Re: Bug 290
Denis kaže...
M4X kaže...

da li je testiran možda koji nvme ssd disk na lga 1156 iliti p55,normalno samo preko adaptera na pcie utoru?

 Nije, no trebalo bi raditi ako se koristi kao sekundarni disk. Bootanje s NVMe diska na tako staro platformi nije moguće, barem koliko ja znam. 

 a šta misliš kakve se brzine mogu očekivat? da li će radit punim potencijalom ili ipak slabije brzine...i da li će usporavat pcie propusnost na prvom utoru za grafičku karticu tako da smanji sa x16 na x8,to je naime slučaj kad se koristi na dotičnoj ploči sata 6 ssd preko marvelovog sata6 kontrolera ugrađenog na matičnu ploču gigabyte p55a-ud3r

16 godina
moderator
offline
Re: Bug 290
M4X kaže...
Denis kaže...
M4X kaže...

da li je testiran možda koji nvme ssd disk na lga 1156 iliti p55,normalno samo preko adaptera na pcie utoru?

 Nije, no trebalo bi raditi ako se koristi kao sekundarni disk. Bootanje s NVMe diska na tako staro platformi nije moguće, barem koliko ja znam. 

 a šta misliš kakve se brzine mogu očekivat? da li će radit punim potencijalom ili ipak slabije brzine...i da li će usporavat pcie propusnost na prvom utoru za grafičku karticu tako da smanji sa x16 na x8,to je naime slučaj kad se koristi na dotičnoj ploči sata 6 ssd preko marvelovog sata6 kontrolera ugrađenog na matičnu ploču gigabyte p55a-ud3r

Koliko vidim po specifikacijama ploče, prvi utor za grafiku uvijek radi na x16 i taj utor je spojen na kontroler u procesoru koji ima x16 stazica. Sve ostalo je spojeno na čipset. PCIe x4 3.0 propusnost je oko 4 GB/s što će reći da je isti takav utor gen 2.0 na oko 2 GB/s. S obzirom da primjerice Samsung 960 Pro NVMe SSD ima čitanje od maks 3,5 GB/s i pisanje maks 2,1 GB/s (to je za najveći kapacitet), performanse sigurno neće biti maksimalne moguće odnosno PCIe utor će biti usko grlo. Dakle bez PCIe 3.0 ploče odnosno procesora, ništa od maks performansi NVMe SSD-a. 

14 godina
neaktivan
offline
Re: Bug 290
Zna neko di bi moga kupit ovaj broj u splitu( jel se jos nalazi u prodaji er sad sam na AK zagrebu pita i kaze teta na trafici da su vratili i ima samo za veljacu broj)
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Bug 290

@Neutral

 

Pa, frende probaj se javiti neposredno Bug.

Il' pak vidi gdje u ST imade štandova sa starim časopisima, stripovima...

Nisam iz ST, pa ti nemrem pomoći vezano za te štandove.

Al' ak' oćeš malo pročitati taj broj Bug, jednostavno odeš do prve javne knjiženice koja ti je najbliža.

 

 

Panzerkampfwagen.Unatoč svemu - Dinamo Zagreb.Leaving or dead, always ahead...
16 godina
moderator
offline
Re: Bug 290
Neutral kaže...
Zna neko di bi moga kupit ovaj broj u splitu( jel se jos nalazi u prodaji er sad sam na AK zagrebu pita i kaze teta na trafici da su vratili i ima samo za veljacu broj)

 Javiš se mailom na pretplata@bug.hr i sve dogovoriš.

...
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice