Cijena Bug časopisa

poruka: 288
|
čitano: 112.241
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Cijena Bug časopisa

jednostavna stvar - ako ti budžet ne dozvoljava, nemoj kupovati. koliko god to tebi glupo zvučalo, izjava je na mjestu.

 

ti sa tih 35kn koje daš teti na kiosku plaćaš sate i sate rada, hrpu izgubljenih živaca i tko-zna-čega-sve-ne, i licemjerno bi bilo reći da je to previše novaca samo zato što možeš sve to naći na internetu.

 

možeš i sve o autima naći na internetu, pa svejedno ideš kod mehaničara da ti riješi servis, i plaćaš mu njegovo vrijeme i njegov rad. isto je tako i sa bug-om.

 

tko smatra da mu je cijena nečijeg rada prevelika, neka pronađe jeftinijeg majstora.

 

 

Silence! I Kill You...
 
8 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Cijena Bug časopisa

a i đabe nama kukati kada bug neće spustiti cijenu

Dino
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Cijena Bug časopisa

Znam da nije lako srednjoškolcima i kad sam bio u srednjoj školi ili na faxu nisam ga kupovao svaki mjesec, nego samo kada me nešto baš zanimalo...

 

Sad kada radim, kupujem ga svaki mjesec, iako nekada nema meni neka posebno zanimljiva tema, al ga kupim čisto iz podrške uredništvu...

Oce li mjesec ikad shvatit da ga zemlja samo vrti oko svoje osi!?
Moj PC  
5 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Cijena Bug časopisa

Što se mene tiče: radite što god vas volja sa raznim PDF izdanjima, DVD-ima i čime već ne, ali dobro staro tiskano izdanje NE DIRATI!

1 kn i par lipa dnevno nije nikakav problem za časopis, zanimljiv je, još više mu shavtiš vrijednost kad ideš nešto kopat po njemu nakon godinu-dve-tri, bez obzira bilo iz potrebe ili radoznalosti.

A da ne govorim da nikako ne volim dok sam u WC-u po rukama imat klasične novine, ostaje mi sva ona boja po prstima, a i tlaka ih je listst onakve, dok mi BUG sjedne kao stvoren za to.

Moj PC  
8 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Cijena Bug časopisa
EnlightenedPhoenix kaže...
35 kn nije puno...

Ne računaš troškove izdavaštva i slične stvari...

od prodanog časopisa bug d.o.o. dobije manje od 5 kn (nakon poreza i slično) a naklada im (ne vjerujem da je veća) teško može biti veća od 30 000 primjeraka... vjerujem da je puno manja...

Iako imaju tonu reklama, imaju i više od 20ak zaposlenika... pa racunaj prosjecnu plaću od 4000 kn, s tim da računaš i još dodatnih 45% davanja državi od te plaće... i dodje ti da rade na margini nakon što uračunaš prostor, režije i putne troškove...

Pa sad si ti misli...

 Nije puno onom kome ima,ja na primjer nekupujem časopis nego posudim od svog tetka svaki mjesec kad on pročita,nekad mu vratim no večinom netreba,ostavim si,no jednom želim sebi kupit vlastitim novcem na vlastite ruke,shvati te da netko nema,no naravno rekao sam kako svaka budala ima svoje mišljenje...

Dino
15 godina
protjeran
offline
Re: Cijena Bug časopisa

ja bug kupujem SAMO radi dvd-a jer je pregledan i ima korisne programe. časopis čitam na wc-u. da. povremeno. tako da smanjivanje cijene zbog dvd a vodi gubitku kupaca. a eto zbog financija prvi puta u deset godina da nisam kupio novi bug :((((

Članak 12. Ustava Republike Hrvatske: U Republici Hrvatskoj u službenoj je uporabi hrvatski jezik i latinično pismo.
13 godina
neaktivan
offline
Re: Cijena Bug časopisa
opcom kaže...

ja bug kupujem SAMO radi dvd-a jer je pregledan i ima korisne programe. časopis čitam na wc-u. da. povremeno. tako da smanjivanje cijene zbog dvd a vodi gubitku kupaca. a eto zbog financija prvi puta u deset godina da nisam kupio novi bug :((((

 A tek ja ja nikad nisam kupio,ja dobijem od tetka,barem kad sam tu mislio sam pitati hoće li cjena biti veća ili manja u budućnosti

Dino
15 godina
odjavljen
offline
Cijena Bug časopisa

Dečki, ako vam je skupo, uzmite pretplatu, možete uštedjeti do 40 %.

 

Ja sam već bezbroj puta planirao uzeti pretplatu, ali više volim na kiosku kupiti čim dođe nego da grizem nokte tjedan dana i čekam da mi dođe doma.

 

 

A uostalom, već su zbog krize smanjili kvalitetu papira i korica, a što bi se tek desilo da snize cijenu. Radije neka takva ostane, nego da čitam govno od časopisa. 35 kn za kvalitetnu tiskovinu nije puno.

Ukoliko vam je mobitel u kvaru, ili ga želite prodati, zovite ovaj broj- 091 172 6697 ili posjetite stranicu- http://mobiservis.webs.com/
Poruka je uređivana zadnji put ned 27.2.2011 20:45 (vexx5555).
Moj PC  
4 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Cijena Bug časopisa

ah moram dodati da kad uzmeš pretplatu (ja imam ogdišnju) dođe ti čak cca 28 u mjesecu (mislim ranije:)

jednom bilo problema kad je došao tjedan dana kasnije ali riješio telefonski)

Drugim riječima najnoviji od jučer u rukama:)

Sil
13 godina
offline
Re: Cijena Bug časopisa
vexx5555 kaže...

Dečki, ako vam je skupo, uzmite pretplatu, možete uštedjeti do 40 %.

 

Ja sam već bezbroj puta planirao uzeti pretplatu, ali više volim na kiosku kupiti čim dođe nego da grizem nokte tjedan dana i čekam da mi dođe doma.

 

 

A uostalom, već su zbog krize smanjili kvalitetu papira i korica, a što bi se tek desilo da snize cijenu. Radije neka takva ostane, nego da čitam govno od časopisa. 35 kn za kvalitetnu tiskovinu nije puno.

Ovaj mjesec sam upiknuo pretplatu. Godinama to već planiram ali imam loša iskustva s poštarom i dostavom materijala. Nakon kraće prepiske s odjelom pretplate (dio na forumu dio preko e-maila) pretplatio sam se s opcijom da sam podižem časopis u redakciji. Meni je to super fora jer i tako i tako prolazim često pored redakcije. Ne znam da li je to tebi odgovarajuće.

 

Što se tiče same cijene časopisa, ne vjerujem da je moguće sniženje cijene. Isto bi se moralo kompenzirati značajnijim porastom tiraže i skupljim cijenama prodaje prostora za reklame. U trenutnoj situaciji to je vrlo teško napraviti (nemoguće).

 

@autor: Onako usput mislim da si promašio podforum, temu si trebao otvoriti ovdje.

Freedom is just another word for nothing left to loose ...
13 godina
neaktivan
offline
Re: Cijena Bug časopisa
Sill kaže...

ah moram dodati da kad uzmeš pretplatu (ja imam ogdišnju) dođe ti čak cca 28 u mjesecu (mislim ranije:)

jednom bilo problema kad je došao tjedan dana kasnije ali riješio telefonski)

Drugim riječima najnoviji od jučer u rukama:)

Ma i ja si razmišljam uzeti pretplatu...

 

Ok, cijena papirnatoga neće opadati, ja sam nešto naučio iz ove teme ;-) 

Onda samo me zanima odgovor člana redakcije - dali je moguče uvesti PDF Bug? 

16 godina
neaktivan
offline
Re: Cijena Bug časopisa
Izbjeglica_02 kaže...

Ma i ja si razmišljam uzeti pretplatu...

 

Ok, cijena papirnatoga neće opadati, ja sam nešto naučio iz ove teme ;-)

Onda samo me zanima odgovor člana redakcije - dali je moguče uvesti PDF Bug?

  Normalno da je moguće, samo nije isplativo. 'ajd mi ti reci kako bi u ovoj našoj seljačkoj državi Bug izborio svoja autorska prava.

I ovako na onom šugavom torrenhru se pojavi scan papirnatog izdanja Buga, kamoli još da ga ne moraju ni skenirat, nego samo uploadat.

"Yesterday is a history, tommorow a mistery, but today is a gift. Thats why it's called present"
14 godina
neaktivan
offline
Cijena Bug časopisa

Ako vam je skupo,nemojte kupovati i gotovo.Ima na internetu mali milijun stranica o IT tehnologiji pa se informirajte.Iskreno,meni je cijena od 35 Kn sasvim korektna i pristojna.Prije sam bio redovni čitatelj,ali zbog situacije kakva je,došao sam do zaključka da mi je to nepotreban trošak i prestao sam kupovati.

alrighty then
 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Cijena Bug časopisa

Uzmi BUG pretplatu na 2 godine i plaćaš 60 ili 70% cijene koliko normalno na kiosku košta. Ako ti se to ne isplati, onda stvarno ne znam... S time da možeš otkazati ju u bilo kojem trenutku i vrate ti ostatak love koji ti je ostao. Po meni je pretplata najbolja stvar.

I'll f*ck you till' you love me! - Mike Tyson
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Cijena Bug časopisa
dncrmt kaže...

Ako vam je skupo,nemojte kupovati i gotovo.Ima na internetu mali milijun stranica o IT tehnologiji pa se informirajte.Iskreno,meni je cijena od 35 Kn sasvim korektna i pristojna.Prije sam bio redovni čitatelj,ali zbog situacije kakva je,došao sam do zaključka da mi je to nepotreban trošak i prestao sam kupovati.

  također, kupovao sam neke 3-4 godine sve brojeve, i onda sam odjednom prestao. mislim da ću opet početi kupovati, da pročitam Olega i Miru ako ništa.

"Yesterday is a history, tommorow a mistery, but today is a gift. Thats why it's called present"
14 godina
protjeran
offline
Cijena Bug časopisa

Autore postujem tvoje misljenje i brigu ali moras shvatiti jednu stvar,nije isti osjecaj skinuti PDF BUG i pomirisati miris svjeze ostampanih novina u jutro kad stignu prve na trafiku i uz to ih poceti citati uz jutarnju kaficu. Ja kontam da vam je modernizacija svima udarila u glavu ali bez nekih tradicionalnih stvari se ne moze.

Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Cijena Bug časopisa
Online kaže...

Ako vam je 35kn svaki mjesec previse uvijek ima jednogodisnja ili dvogodisnja pretplata koja daje 30 ili 40% popusta.

Evo ja sam razmišljao o pretplati, ali meni se ne isplati. Živim u BiH na samoj granici sa Hrvatskom.

BUG u BiH košta 11KM što po lokalnom iznosi 44 kune.

Kupujem 2 godine Bug, a godišnja pretplata je 399 kuna. Ista cijena je i za Europu (poštom).

Godišnje izađe 11 brojeva Buga, što iznosi 121 KM - 484 kuna.

Godišnjom pretplatom bi dobio dva broja badava što i nije baš isplativo, pa onda zavrzlame sa poštom jer bi ga pretpostavljam dobio uvijek sa zakašnjenjem nego na kioscima.

 

http://www.bug.hr/webshop/bug-godisnja/1.aspx

If you even dream of beating me you'd better wake up and apologize. - Muhammad Ali
Poruka je uređivana zadnji put ned 27.2.2011 21:45 (boxer).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Cijena Bug časopisa
SpyGi kaže...

Autore postujem tvoje misljenje i brigu ali moras shvatiti jednu stvar,nije isti osjecaj skinuti PDF BUG i pomirisati miris svjeze ostampanih novina u jutro kad stignu prve na trafiku i uz to ih poceti citati uz jutarnju kaficu. Ja kontam da vam je modernizacija svima udarila u glavu ali bez nekih tradicionalnih stvari se ne moze.

Ma ne radi se tu njemu o modernizaciji, nego o izdvajanju tih 35 kuna svaki mjesec. Pa predlažu riješenja kako bi možda moglo pojeftiniti.

I to kužim, ima masu ljudi kojima 35 kuna puno znači, a kada si u takvoj situaciji BUG ti sigurno nije na listi prioriteta, kao ni bilo koji časopis naravno.

Ali gledano većinski 35 kn očito nije previše jer da je pala bi prodaja pa bi  iBUG bio u velikim problemima. Meni osobno to je sasvim korektna cijena. Ali kažem, razumijem i one kojima je to puno i imaju puno važnijih stvari kamo potrošiti novce, a novaca nema...

14 godina
protjeran
offline
Re: Cijena Bug časopisa
miki1981 kaže...
SpyGi kaže...

Autore postujem tvoje misljenje i brigu ali moras shvatiti jednu stvar,nije isti osjecaj skinuti PDF BUG i pomirisati miris svjeze ostampanih novina u jutro kad stignu prve na trafiku i uz to ih poceti citati uz jutarnju kaficu. Ja kontam da vam je modernizacija svima udarila u glavu ali bez nekih tradicionalnih stvari se ne moze.

Ma ne radi se tu njemu o modernizaciji, nego o izdvajanju tih 35 kuna svaki mjesec. Pa predlažu riješenja kako bi možda moglo pojeftiniti.

I to kužim, ima masu ljudi kojima 35 kuna puno znači, a kada si u takvoj situaciji BUG ti sigurno nije na listi prioriteta, kao ni bilo koji časopis naravno.

Ali gledano većinski 35 kn očito nije previše jer da je pala bi prodaja pa bi  iBUG bio u velikim problemima. Meni osobno to je sasvim korektna cijena. Ali kažem, razumijem i one kojima je to puno i imaju puno važnijih stvari kamo potrošiti novce, a novaca nema...

Razlog zato sto te novine toliko kostaju je sljedeci,BUG su jedine ozbiljne (ako ne i jedine) informaticke novine u HR,BiH i Srbiji i zato toliko kostaju...dok ovih medijskih ima preko 100 i kostaju jako malo zato sto ih ogromna masa uzima (moja mama uzima po 5 na dan) a BUG opet uzima manja masa ljudi i zato je cijena malo visa,pa zamislite da se jos snizi cijena mislite li vi da bi urednistvo imalo ikakvog profita ? NE BI ! Ja stojim potpuno iza ove cijene od 35kn za koju mislim da je i vise nego postena.Pa urednik BUGa je isao i u Las Vegas na CES samo da bi ucinio BUG sto boljim i zanimljivijim za citanje. Jbg kontam i ja da neko nema novaca ali takav je zivot ako sebi nesto ne mozes priustiti nemoj ni uzimati,nemoj kukati i probavati sniziti cijenu necega sto kosta onoliko koliko treba kostati.

Poruka je uređivana zadnji put ned 27.2.2011 21:46 (SpyGi).
15 godina
offline
Cijena Bug časopisa

Evo što ja mislim o ovome...

 

BUG:

 

- Treba biti više načina za plaćanje pretplate

 

KUPCI:

 

- Uzmite 2-godišnju pretplatu, ispada vam da je jedan časopis 19 Kuna, odnosno 24 časopisa za 450 Kuna

 

Uopće nije skupo....

Ne stavljajte ruku u ventilator dok ventilator radi. Upozorenje na klimatizacijskom uređaju
Moj PC  
4 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Cijena Bug časopisa

Posjedujem 30 BUG časopisa i nije mi žao što sam na njih potrošio 1050 kn. Eto sutra na kiosk po novi broj.{#}

 

Hm, mogao bi si uzeti na pretplatu.

Poruka je uređivana zadnji put ned 27.2.2011 21:58 (Anubis22).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Cijena Bug časopisa

Ja sam jedno vrijeme kupovao 5 časopisa-jedan od tih je bio Bug, 35kn mjesečno. Jedan je izlazio svaki mjesec(28 kn), jedan sva dva tjedna(14 kn), jedan svaka dva mjeseca(28 kn) i zadnji jednom mjesečno(7,5 kn). To dovodi do svote od preko 1500 kn godišnje samo za časopise. Nije mi bilo tada žao, a nije mi ni danas. Rekao sam jednom i opet ću-za dobre časopise minije bed dati lovu.

 

Ovi što prigovaraju na cijenu zapiju 100-200 kn vikendom,potroše još barem toliko mjesečno na kladionicu a škrti su dati za Bug. E pa dragi moji, Bug vam daje znanje i informacije a te stvari koštaju. Odreknite se nečeg drugog za bug (2-3 kutije cigareta).

Ukoliko vam je mobitel u kvaru, ili ga želite prodati, zovite ovaj broj- 091 172 6697 ili posjetite stranicu- http://mobiservis.webs.com/
Poruka je uređivana zadnji put ned 27.2.2011 23:38 (vexx5555).
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Cijena Bug časopisa

Po meni za bilo koji casopis 35kn je malo previse,a da nema pretplate ne bi kupio bas svaki broj, ali na 2g (22 broja) cijena je vise nego prihvatljivih 20,40kn/kom. 

 

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Cijena Bug časopisa

@vexx5555

 

Za mene je skupo 35 KN.....

Ne pušim, ne pijem (čitaj: ne opijam se), a ni u ostalim stvarima nisam rastrošan..... dakle, nemam se čega odreći. Opet, cijena je takva kakva jest, isplati mi se jedino da uzmem na 2god pretplatu što ću najvjerojatnije i učiniti

Ne stavljajte ruku u ventilator dok ventilator radi. Upozorenje na klimatizacijskom uređaju
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
online
Cijena Bug časopisa

Je li ovo početak prosvjeda. Pazite samo da ne dobijete pendrekom po leđima.  {#}

 

Onima kojima je puno dati 35 kuna ne bi trebali ni kupovati Bug, zar ne?  {#}
Moj prijedlog je (kako je već neko spomenuo) da se demo igrice na Bug DVD-u uklone i da se umjesto njih možda doda koji prilog BUG TV-a više.

 

Što se tiče digitalnog izdanja, meni je to "glupo" jer ja volim kad imam tiskano izdanje koje mogu čitati svugdje (pogotovo sada kada dođe toplije vrijeme pa na terasi uživat i čitati), a i za to vrijeme ne sjedim pred monitorom. 
Malo odmoriti oči od monitora stvarno dobro dođe, preporučujem svima...  {#}

 
1 0 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
Cijena Bug časopisa

Nije moguće smanjiti cijenu? U redu. Povećajte kvalitetu!

 

Manje recenzija, više osobnosti. U svaki broj kao glavnu temu stavite bateriju usporednih recenzija (best buy laptopi, jeftini SSD-ovi i sl.), ostalo neka budu razmišljanja, procjene, predviđanja i naravno - igre.

 

Recept za uspjeh! {#}

Kako da skinem hrpu filmova, programa i super ekstra igricu sa torrenta? Skinuo bi GTA IV, Windows Vista Super Enterprise Edition, AutoCAD 2011, neki program za uber modeliranje i pravljenje igara!
 
1 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Re: Cijena Bug časopisa
Izbjeglica_02 kaže...

Budimo realni, danas su  informacije lako dostupne svima... 

Kupiti mjesečnik kako bi vidio koja je nadolazeća grafička je u najmanju ruku glupo. Zašto? Zato jer  veći udio stanovništva u RH koristi internet, najbrži i najlakši izvor korisnih informacija. 

Tako da razlog kupovine Buga je ''miris papira''... 

Mislim da 35 kuna je stvarno puno, ako ga kupujemo svaki mjesec... Ja ga ne kupujem svaki mjesec ali zato ga kupim kada mi se sviđa određena tema. Isplati se dati, ali opet nebudem zadovoljan, ipak je polovina časopisa reklama...

Znam da je nemoguće u skoroj budučnosti da Bug padne za 5-10kn. Ali dali je to moguće? Evo par prijedloga... 

Makniti DVD - možda nema svaki internet korisnik Flat-rate ali opet, mislim da DVD uzima dobar udio cijene. Dali je ostvarivo prodavati časopis bez DVD-a (i sa nižom cjenom) i sa DVD-om (sa višom cijenom). Jer sam u par trgovina vidio ta prodaju časopis (nije bug) bez dvd-a po nižoj cijeni.

Uvesti on-line verziju časopisa - dakle, uvesti PDF verziju časopisa, mislim da bi realna cijena bila oko 20-ak kn, omogućiti razne načine kupovine poput kartica, poštanske uplatnice, uplatom na račun i sl. I naravno da ma mogučnost printanja.  Ovdje nailazimo na problem zvani  - piratiziranje, toga sam (ili smo) svjesni, mislim da postoje određene zaštite protiv piratiziranja sadržaja. 

 

Toliko od mene, nadam se da će razmisliti o mome prijedlogu, da dobijemo neki komentar članova redakcije. A do tada nadam se da ćemo dobiti i komentar sa strane forumaša i čitatelja. 

 

 

 

 

 

 

Ček malo kako se u trgovini može prodavat isti Bug u dvije verzije cijena, pa svima je cjena ista imao DVD ili ne, trgovac ga kupuje po tržnoj cjeni koja je tolika kolika je a sad dal on izvadi DVD ili ne njegova stvar. To mi zbilja nije jasno. 

 

Inaće Bug se ne kupuje zbog informacija, tj. informacja u trenu, to se slažem za to postoji internet i BOL , već zbog recenzija i kolumni. 

 

Inaće 35 Kn mjesećno nije previsoka cjena, negdje je na granici , ali po meni nije previsoka.

Ako bi smanjenje cjene išlo na uštrb kvalitet tiska ili nedaj bože smanjenje recenzija onda sam protiv toga.

 

 

 

I'm from Hollywood
14 godina
neaktivan
offline
Cijena Bug časopisa

Usporedi cijene s bljak-fuj časopisima pa reci da je skup.

''I don't believe in a lot of things but I do believe in duct tape.''
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Cijena Bug časopisa
woodgamesfx kaže...

 

Inaće Bug se ne kupuje zbog informacija, tj. informacja u trenu, to se slažem za to postoji internet i BOL , već zbog recenzija i kolumni. 

 

Pa sad ... baš da ću kupovat časopis zbog Dvorakovog, Olegovog ili čijeg već "pametovanja". To je sporedni sadržaj.

 

Sama koncepcija časopisa se nije promijenila od ranih 90-tih kad su ti časopisi počeli izlaziti ... vijesti, kolumne, recenzije, ASP radionica, reklame na 40-50% stranica i to je to. Tko hoće malo "tvrđi" sadržaj, taj ionako kupuje Dr.Dobb's, Linux Mag isl. za bar dvostruko višu cifru.

 

Da navedem jedan svijetli primjer (koji se događa valjda jednom u 5 godina) ... kupio sam primjerak Mreže zbog teme "Open Source Virtualizacija". Taj broj je sam po sebi vrijedio daleko više od pišljivih 35kn, jer si je netko dao truda iskoordinirati i napisati nekoliko ozbiljnih i kvalitetnih članaka na temu. Da ne kažem da se radi o tematici koja se i inače rijetko pokriva.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 28.2.2011 13:47 (stef).
13 godina
neaktivan
offline
Cijena Bug časopisa

Vama je puno 35 kuna,vi koji idete na posao i imate neki izvor svojih prihoda.Nama u BiH gdje časopis košta 11 KM (44 kune) nije nimalo bolje.Ja sam naime četrnaestogodišnjak koji mora roditelje žicati svaki mjesec 11 KM (44 kune).

 
1 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice