Pretplata na BUG bez DVD-a?

poruka: 16
|
čitano: 3.902
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Pretplata na BUG bez DVD-a?

Poštovani,

 

je li možda u razmatranju uvođenje oblika pretplate na tiskano izdanje bez DVD-a?

 

Također, razmatrate li možda mogućnost uvođenja digitalne pretplate/kupnje BUG-a u digitalnoj formi. Dakle ne mislim na postojeća iPad i Windows Store izdanja, nego neštao kao digitalna arhiva, ali da je dostupna odmah po izlasku časopisa, a ne uz kašnjenje.

 

Unaprijed hvala!

 

LP

Snake.. we're not tools of the government or anyone else. Fighting was the only thing... the only thing I was good at. But at least I always fought for what I believed in.. Snake... farewell
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Pretplata na BUG bez DVD-a?

Šutnja je znak odobravanja ili? :D

Snake.. we're not tools of the government or anyone else. Fighting was the only thing... the only thing I was good at. But at least I always fought for what I believed in.. Snake... farewell
 
1 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Pretplata na BUG bez DVD-a?
Puhi kaže...

Poštovani,

 

je li možda u razmatranju uvođenje oblika pretplate na tiskano izdanje bez DVD-a?

 

Također, razmatrate li možda mogućnost uvođenja digitalne pretplate/kupnje BUG-a u digitalnoj formi. Dakle ne mislim na postojeća iPad i Windows Store izdanja, nego neštao kao digitalna arhiva, ali da je dostupna odmah po izlasku časopisa, a ne uz kašnjenje.

 

Unaprijed hvala!

 

LP

1) - nije - iz razloga što smo to već imali u ponudi i u praksi se pokazalo problematičnim, pa smo na koncu izbacili tu opciju;

 

2) - da - tom mišlju se aktivnobavim , a čak i osnovni tehnički preduvjeti već postoje.

 

Zahvaljujem na pitanjima i isprika zbog čekanja na odgovor!

 

M.

...
16 godina
neaktivan
offline
Re: Pretplata na BUG bez DVD-a?

Uredu, hvala na odgovoru!

 

LP i samo tako dalje :)

Snake.. we're not tools of the government or anyone else. Fighting was the only thing... the only thing I was good at. But at least I always fought for what I believed in.. Snake... farewell
14 godina
neaktivan
offline
Pretplata na BUG bez DVD-a?

Evo da uskrsnem ovu temu, ima li ikakve šanse da u nekoj budućnosti počnemo dobivati BUG bez DVD-a? Ne znam kakva je penetracija flatrate interneta u HR, siguran sam da postoje ljudi koje taj DVD spasi jer ne trebaju skidati 4GB podataka, ali za nas koji imamo flat rate, čisto me zaboli srce svaki put kad moram baciti taj komad plastike koji je potpuno nepotreban, jer se sve to da skinuti s neta.

Poruka je uređivana zadnji put pon 5.9.2016 17:31 (Odoakar).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Pretplata na BUG bez DVD-a?

Već 5 godina nemam DVD drive, a zadnji put sam koristio CD ili DVD, hm.. Ne sjećam se. Vrijeme je stvarno da i BUG ekipa prihvati da je vrijeme DVD-a prošlo i da BUG DVD (i to je upitno) koristi 1% ljudi. 

Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Pretplata na BUG bez DVD-a?
Ja sam pretplatnik, i što se mene tiče možete ostaviti cijenu kakva je i bez DVD-a, samo mi rade nered po stolu, a zadnjih 3 godine nisam upotrijebio taj DVD (kao i 99% ostalih čitatelja)
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Pretplata na BUG bez DVD-a?
Cordas kaže...

Već 5 godina nemam DVD drive, a zadnji put sam koristio CD ili DVD, hm.. Ne sjećam se. Vrijeme je stvarno da i BUG ekipa prihvati da je vrijeme DVD-a prošlo i da BUG DVD (i to je upitno) koristi 1% ljudi. 

 

Slažem se, od dvd-a nikakve koristi več duže vrijeme. Ja imam dvd drive al je zapeko od nekorištenja 

7 godina
neaktivan
offline
Pretplata na BUG bez DVD-a?

Ja mislim da trebaju dolazit baš dvdi,baš zbog tih 1%(među kojima nisam)!Nemaju svi flat a neki nemaju uopće net.Uostalom Bug DVD uvijek donese nešto korisno,tradicija je a i fora ih je držati u dvd torbi kao kolekciju

Entuzijast
Poruka je uređivana zadnji put pon 5.9.2016 23:16 (FatMAN).
Moj PC  
3 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Pretplata na BUG bez DVD-a?
Odoakar kaže...

Evo da uskrsnem ovu temu, ima li ikakve šanse da u nekoj budućnosti počnemo dobivati BUG bez DVD-a? Ne znam kakva je penetracija flatrate interneta u HR, siguran sam da postoje ljudi koje taj DVD spasi jer ne trebaju skidati 4GB podataka, ali za nas koji imamo flat rate, čisto me zaboli srce svaki put kad moram baciti taj komad plastike koji je potpuno nepotreban, jer se sve to da skinuti s neta.

 ako tebi ne treba ne znači da nikom ne treba. nije pitanje da se ne može skinuti sve te programe sa neta, nego da mnogih programa na njemu često nisi ni svjestan da postoje i da bi ti mogli biti korisni. no bilo bi dobro da Bug ponudi dve opcije za kupovinu časopisa, jednu sa a drugu bez dvd-a

15 godina
offline
Pretplata na BUG bez DVD-a?

Mogla bi se baciti i neka anketica na BUG-u čisto da se vide rezultati. 

 

Kada se već priča o tom DVD-u, glasam za izbacivanje i korekciju cijene časopisa, možda ga ponovno počnem kupovati. 

 

Realno meni taj DVD niti ne koristi, pa čak mi nije nešto koristio ni prije nekoliko godina kada sam imao ograničenje od 4GB prometa. 

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Pretplata na BUG bez DVD-a?

Također DVD drive nemam već godinama, ali mislim da DVD u sklopu časopisa treba zadržati. Imao sam rodbinu na selu koji imaju 2Mbit vezu koja je često bila 512kbit, a nekad niti to. Osim toga kao što je već netko rekao odabir sadržaja skreće pažnju na neke programčiće za koje ne bi ni znali.

Zašto vam toliko smeta DVD?

Moj PC  
3 0 hvala 0
13 godina
offline
Pretplata na BUG bez DVD-a?

Imam na računalu CD/DVD pogon kojeg koristim jedino za instalaciju Windowsa, ali i to polako mijenjam USB-om. Iskreno, ne sjećam se kada sam zadnji puta koristio Bug DVD. Sve što trebam, skinem s interneta, a vjerujem da tako radi i većina nas. Rijetko tko danas ima računalo koje nema pristup internetu, ali istina je da ima dosta ljudi sa sporim pristupom internetu. Siguran sam da se taj problem može riješiti u suradnji s ISP-om (može se uzeti mobilni internet ako je isti preko bakrene parice spor). Upravo zato predlažem dvije opcije:

 

  • Izbacivanje DVD-a u potpunosti i prijenos njegovog sadržaja na Web » napraviti stranicu s listom programa i linkovima za preuzimanje (može i na trenutnu stranicu Bug DVD-a)
  • Prodavanje DVD-a zasebno » dakle kao što to rade novine, kupiš ih i ako hoćeš nešto dodatno što dolazi s njima, nadoplatiš
Poruka je uređivana zadnji put uto 6.9.2016 17:01 (Marko :D).
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Pretplata na BUG bez DVD-a?
Wolverine kaže...
Odoakar kaže...

Evo da uskrsnem ovu temu, ima li ikakve šanse da u nekoj budućnosti počnemo dobivati BUG bez DVD-a? Ne znam kakva je penetracija flatrate interneta u HR, siguran sam da postoje ljudi koje taj DVD spasi jer ne trebaju skidati 4GB podataka, ali za nas koji imamo flat rate, čisto me zaboli srce svaki put kad moram baciti taj komad plastike koji je potpuno nepotreban, jer se sve to da skinuti s neta.

 ako tebi ne treba ne znači da nikom ne treba. nije pitanje da se ne može skinuti sve te programe sa neta, nego da mnogih programa na njemu često nisi ni svjestan da postoje i da bi ti mogli biti korisni. no bilo bi dobro da Bug ponudi dve opcije za kupovinu časopisa, jednu sa a drugu bez dvd-a

 

Pa rekao sam "siguran sam da postoje ljudi koje taj DVD spasi". I slažem se da postoji dosta programa za koje inače ne bih nikad čuo, ali rješenej je jednostavno, samo neka na BUG.hr stranicu poslože "sadržaj" DVD-a sa linkovima na druge stranice (ili još bolje, neka ih stave na svoje servere, pa da download ide direktno s bug.hr).

 

Problem je da je tu i dosta ljudi koji prvo što naprave kad dobiju BUG je da skinemo plastiku i bacimo DVD. Šteta mi zbog toga ,zagađujemo okoliš bespotrebno. Po meni cijena može ostati ista i bez DVD-a, a možda da DVD prodaju zasebno, ili da izdaju dio sa DVDom a dio bez...nemam pojma, u svakom slučaju jasno mi je da je dijelu ljudi taj dvd koristan, al opet, siguran sam da nas ima i dosta koji nemamo nikakvu potrebu za tim komadom plastike. 

 

Meni DVD smeta jer znam da nisam jedini koji ga baca, pa kad pogledam BUGovu nakladu, i recimo da 40% ljudi taj DVD ne koristi, to je dosta plastike koja ide na smeće. Neko vrijeme sam ih čuvao u spindlovima, ali nakon što sam napunio 2-3 spindla, i to sve je otišlo na smeće, jer jednostavno smeta (kod podstanarstva u malim stanovima svakim centimetar je bitan).

Poruka je uređivana zadnji put uto 6.9.2016 16:21 (Odoakar).
10 godina
offline
Pretplata na BUG bez DVD-a?

Ah, preživjet' će priroda čak i sa Bugovim diskom, čak i ako i nije pravilno uskladišten ili recikliran.

 

Nego, ak' vam smeta disk uz Bug, jednostavno ga ignorirate ili nekome poklonite, u nekoj knjižnici, susjedu i tome slično, već će se nekome naći korisan Bugov DVD, ako već vama nije.

 

Volim imati Bud DVD, jer se na njima nalazi puno korisnih stvari, te su i sistematizirane po raznim temama. Bez obzira kaj imam flate-rate, te sve to mogu lako dohvatiti na netu.

Volim kada Bugovci za nas čitatelje izaberu raznorazne programe koji nam mogu biti korisni.

E, i bez obzira na sve veći broj umreženih krajnje korisnike i velike brzine prijenosa, uvijek možete ostati off-line, radi raznoraznih razloga, eh tada nas spašava Bug DVD.

Valjda, ste čitali kolumnu od Olega kako je na kraju svijeta bio odsječen od Interneta, koji je to grozan osjećaj???

Panzerkampfwagen.Unatoč svemu - Dinamo Zagreb.
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Pretplata na BUG bez DVD-a?

Mogu početi davati USB stick, ko Microsoft 

ali realno, ja isto mislim da DVD lagano postaje višak... šteta tolike plastike da se baca.

Poruka je uređivana zadnji put sri 14.12.2016 12:02 (7even11).
 
0 1 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice