Šta rade bugovci sa testiranim hardwareom??

poruka: 33
|
čitano: 5.384
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Šta rade bugovci sa testiranim hardwareom??

Evo jednog pravog pitanja.

 

Šta  radite  sa  hardwareom  nakon  testiranja.

Nemojte  mi  samo  reć  da  sve  vračate  nazad  onome  tko  vam  je  taj  hardware  dao/posudio///

 

Kaj  se  to  nebi  moglo  ovdje  ponudit  na  prodaju?

Ako  netrebate  vratit  zašto  ne?

Tako  Bug  zaradi  love,  riješite  se  viška  a  ljudi  će  bit  sretni  da  su  dobili  hardware  jeftinije.

Kaj  mislite  o  tome?


C2D@3360mhz,GA-P35-DS4,2GB DDR2 Kingmax@960mhz
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
RE: Šta rade bugovci sa testiranim hardwareom??

Prodamo sve na Hreliću i tako zaradimo ekstra džeparac... Smijeh

 

Naravno da se sve vrati ustupiteljima, da se stvari koje se testiraju zadržavaju radije bismo bilo auto-novinari ili novinari koji pišu o nekretninama. Mislim da samo gastro-recenzenti zadrže ono što testiraju... Namigiva


drpetric
16 godina
neaktivan
offline
RE: Šta rade bugovci sa testiranim hardwareom??
pa nije vrag kad dobijete neki proc i dignete ga da ga morate vratit.
A ta firma ga onda još proda???
Nezamislivo.
I ništ ne ostane?Kakav je to svijet.....
Poznam novine iz Njemačke oni smije sve zadržat.
Znaaaaam, nije ovo Njemačka.
Al da naši tak škrtare nije mi isto jasno.
16 godina
moderator
offline
RE: Šta rade bugovci sa testiranim hardwareom??

Nemam pojma što firme rade s opremom koja im se vrati, ali mislim da u nekim tehno-marketima u Zagrebu postoje police s testiranom opremom koja se prodaje jeftinije od neraspakiranog hardvera.


drpetric
16 godina
protjeran
offline
RE: Šta rade bugovci sa testiranim hardwareom??

Mozda sad stari ali prije bi je uvalili potrosacu. Tako sam ja dobio testiranu Abit Max3 maticnu i hrpu problema.


Zlo i Naopako
16 godina
offline
RE: Šta rade bugovci sa testiranim hardwareom??

Ja mislim da fimre bacaju testiranu robu.  Nevinašce
Ma tamam posla da lijepe tikete kako je roba vec koristena. Naravno da ima i takvih ali to je ono, zamazi oci da ima polovne da bi kao ova bila 100% nova.  Sve  to  oni  nama  prodaju  kao  NOVO  NOVO  NOVO  !!

Kao sto rece kolega, u normalnim uslovima se casopisima daje roba jer se reklamira firma. Ako je rjec o vise stvari onda je ukljuceno i vise firmi. Pa svako po jedan komad hardwera donira za reklamaciju firme.

Kako BUG-ovci mogu dobiti da testiraju tako i ostali čobani mogu da se izigraju i fino vrate bez uplacene i jedne kune.

To me podsjeca kada kupujem BUG. Frajo ga lipo izlistao kvalitetno, DVD presnimio i kvalitetno ga isparao koda se skijao na njemu i onda ge nekako umota u neki najlonsku kesu, uljepi selotepom i kaze meni: nije niko dirao, tako doslo. Klinac moj doslo. Dobro je da su korice ostale citave.

Poruka je uređivana zadnji put sri 20.2.2008 5:36 (DOPE).
16 godina
protjeran
offline
Šta rade bugovci sa testiranim hardwareom??

A jeli recenzenti uopće imaju mogućnost da ako im se neki dio baš jako svidio,pa da onda odmah kupi taj dio koji je bio testiran???


phhh,k'o da me briga,potpis...'ko to još piše...
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Šta rade bugovci sa testiranim hardwareom??

A što je se dogodi s stvarima na kojima vršite crash testove (npr. mislim da su bili USB stickovi)?


I have a dream! I have a dream that one day I'll be able to see white girls and black girls, playing with each other!
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
RE: Šta rade bugovci sa testiranim hardwareom??

Sve stvari koje su ustupljene od domaćih firmi vraćamo ustupitelju.

Neke semplove iz inozemstva vraćamo, neke prosljeđujemo drugim redakcijama ili lokalnom uredu, a neke zadržimo. (Obično zato jer je povrat skuplji od vrijednosti robe).

Te koje zadržimo ponekad ugradimo u neki stroj kojim radimo, a neke komponente doniramo (udrugama i jednoj osnovnoj školi, ali toga nema puno tako da se ne morate javljati :-)

 

E sad, što firme rade s opremom koja je bila na testiranju:

- dosta toga je "demo unit", znači namijenjeno za testiranja, prezentacije, sajmove  te se ne prodaje

(to su obično brand-name strojevi i gadgeti)

- neki idu u prodaju, a ustupitelji nam obično kažu da to prodaju po nekoj diskontnoj cijeni ili pak (pro)daju svojim zaposlenicima

- ako oštetimo uređaj obično ga otkupimo i koristimo ili bacimo (ako smo ga totalno skršili)

 

 

16 godina
neaktivan
offline
RE: Šta rade bugovci sa testiranim hardwareom??
Doniranje udrugama i osnovnim školama je super stvar.
Školarci su sigurno zahvalni na tome.
Mislim ne dobiju baš svaki dan komad hardwarea poklonjeno a i strojevi im sigurno nisu baš najbolji.
Moje pohvale na tome.

U mom prijašnjem forumu smo isto jednom napravili takvu akciju.
Ok malo jaču.
Forum ima oko 80000 user.
Pokrenuli smo akciju skupljanja hardwarea za škole koje nemaju lovu za kompove ili odgajateljske domove.
Skupilo se toga podosta.
Čak i stvarno dobrih stvari,ne samo smeća koje jedva da ide.
Na kraju akcije su određeni ljudi sastavili kompove i odvezli u te ustanove.
Mož mislit kak su se veselili.
Tak nešto nebi bilo loše i tu pokrenut.
Mislim ima dosta škola koje nemaju ni za jednu matičnu a kamoli za komp.
A ljudima hardware doma trune.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Šta rade bugovci sa testiranim hardwareom??

 

DOPE reče između ostalog:

To me podsjeca kada kupujem BUG. Frajo ga lipo izlistao kvalitetno, DVD presnimio i kvalitetno ga isparao koda se skijao na njemu i onda ge nekako umota u neki najlonsku kesu, uljepi selotepom i kaze meni: nije niko dirao, tako doslo. Klinac moj doslo. Dobro je da su korice ostale citave.

 

Meni se jednom isto desilo da sam dobio rasparan omot, al pošto je bio zadnji primjerak morao sam ga kupit. Sva sreća da je BUG donekle pristojan i fin časopis pa nisam naišao na slijepljene stranice Smijeh

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 20.2.2008 13:24 (bor4c).
16 godina
moderator
offline
RE: Šta rade bugovci sa testiranim hardwareom??
ZC_Someone kaže...

A što je se dogodi s stvarima na kojima vršite crash testove (npr. mislim da su bili USB stickovi)?


 Ništa, zvrše u smeću, a ustupiteljima se unaprijed najavi da će se to dogoditi.

drpetric
16 godina
moderator
offline
RE: Šta rade bugovci sa testiranim hardwareom??
darkswordwarrior kaže...

A jeli recenzenti uopće imaju mogućnost da ako im se neki dio baš jako svidio,pa da onda odmah kupi taj dio koji je bio testiran???


Pa ako je ustupitelj netko tko se bavi izravnom prodajom, moguće je kupiti taj dio kao što ga može kupiti i bilo koji drugi kupac. No, neki ustupitelji su samo distributeri, ne bave se izravnom prodajom, pa se ne može...

drpetric
16 godina
offline
Šta rade bugovci sa testiranim hardwareom??

Zanimljivo je kada se testiraju predprodukcijske verzije fotoaparata, recenzenti te aparate moraju vratiti proizvođačima, a ovi ih na kraju unište. Ti predprodukcijski primjerci služe samo za preview funkcija aparata ali se ne smiju koristiti za testiranje kvalitete fotografija jer obično imaju beta verzije softwarea. Čovjeku dođe da pusti suzu Plač

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Šta rade bugovci sa testiranim hardwareom??
bor4c kaže...

 

 

 

Meni se jednom isto desilo da sam dobio rasparan omot, al pošto je bio zadnji primjerak morao sam ga kupit. Sva sreća da je BUG donekle pristojan i fin časopis pa nisam naišao na slijepljene stranice Smijeh

 

 
He  he..  dobro  si.  Mogao  sam  naci  i  zive  materije  na  stranicama  BUG-a.Belji se 

Jako fino  sto  se  doniraju  neki  komadi  hardwera.  Ali  opet  sto  kazete,  to  je  jako  rijetko.    Ma dobro moze biti da i dobijet komad hardwera oji je namjenjen za prezentacije i samo testiraje uredjaja. Ali ja ipak vjerujem da se to naj naj normalnije vraca u kutije i police kao nova stvar i da mi obocni smrtnici to pokupujemo. Ne primjeti se razlika izmedju nove - koristene. Cak jedne firme kada stavljaju garanciju na racunar, ne dozvojavaju ti da se otvara kuciste. Pa ti u njega mogu uvaliti i metar drva. Mozes misliti. Ne mozes dirati kuciste recimo 2 godine a ode ti napajaje za 6-7 mjeseci. I radi napajanja od 40€ gubis garanciju na sve komponente. Koji bezobrazluk i kako je samo smisljeno.

Naravno,  nije  to  kod  sviju  ali  postao  je  trend.  Ipak,  ima  tu  nesto,  nije  to  djabe  a  i  recio  iz  par  uglednih  firmi  sam  cuo  od  ljudi  da  stavljaju  polovnu  robu  od  par  mjesec.  Mozda  bas  tako  nesto  testirano.  Kada  se  bude  uzimao  novi  komp  uzet  cu  po  komponentama  i  sam  ga  sastaviti  i  realno  cu  na  svaku  komponentu  imati  njenu  garanciju 

There is no pain or anger that I am not
16 godina
neaktivan
offline
RE: Šta rade bugovci sa testiranim hardwareom??
LUXX, ne vjerujem da će se ovdje sakupiti dosta hardwera , a što su napravili sa OS-i OS košta:-)(pa nisu valjda kupovali svaki put novi OS za neki pc , ili?
--
:-)
16 godina
protjeran
offline
RE: Šta rade bugovci sa testiranim hardwareom??

vrlo zanimljiva tema možda ju netrebaju uopče vratit

ja bi htio radit u BUGu ne vračati hardwear isss  koji supač posao


core 2 quad 2.66Ghz
asus 8800GTX
lampa zarulja 60W
16 godina
neaktivan
offline
RE: Šta rade bugovci sa testiranim hardwareom??
PCMaster kaže...
LUXX, ne vjerujem da će se ovdje sakupiti dosta hardwera , a što su napravili sa OS-i OS košta:-)(pa nisu valjda kupovali svaki put novi OS za neki pc , ili?
--
:-)
  To je bio samo primjer.
I  to  jako  dobar  šta  se  može  postić.
Naravno  da  to  ovdje  u  tim  dimenzijama  nemožemo  napravit.
Tamo  su  preko  80000  usera  ovdje  1000.
Dakle  neide  pa  makar  svi  svoje  kompove  dali.
Zašto  OS  kupovat?
Jesi  čuo  za  linux? 

C2D@3360mhz,GA-P35-DS4,2GB DDR2 Kingmax@960mhz
16 godina
neaktivan
offline
RE: Šta rade bugovci sa testiranim hardwareom??

Malo mi je neobično da BUG to ne vraća. Koliko mi je poznato, ali kolege iz nekih časopisa (sami kažu) sav hardver zadrže jer ga ustupatelj daje kao reklamu koju dobije recenzijom tog hardvera. Ponekad, ne samo da ostave hardver, već i plaćaju za reklamu dodatno.

 

Entrepreneurs are simply those who understand that there is little difference between obstacle and opportunity and are able to turn both to their advantage.
Poruka je uređivana zadnji put čet 21.2.2008 20:30 (naxeem).
16 godina
offline
RE: Šta rade bugovci sa testiranim hardwareom??
naxeem kaže...

Malo mi je neobično da BUG to ne vraća. Koliko mi je poznato, ali kolege iz nekih časopisa (sami kažu) sav hardver zadrže jer ga ustupatelj daje kao reklamu koju dobije recenzijom tog hardvera. Ponekad, ne samo da ostave hardver, već i plačaju za reklamu dodatno.


  Upravo sam ja to gore napisao. Tako se inace radi i tako je logicno. Pa sta onda dobijaju za reklamaciju. Uzitag da hardwer drze u rukama sat vremena ? ccc

There is no pain or anger that I am not
16 godina
neaktivan
offline
Šta rade bugovci sa testiranim hardwareom??

opet... "ŠTO"


Core 2 Duo 6750 3.2GHz
4GB ddr2 800 MHz
GeForce 8800GT 512 MB
Gigabyte P35-DS3L
Vista Ultimate
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Šta rade bugovci sa testiranim hardwareom??

Jedan moj poznanik je bio novinar za razne gamerske časopise kod nas Hacker, PCPlay (prije) i sada za IT web site-ove (Inquirer prije, pa Tom's Hardware trenutno) i koliko ja znam preko polovicu hardvera što je recenzirao i testirao je mogao uredno zadržati. Jedna nVidia ili Intel poslali su mu hardver i to je to..   izašao članak, a on s tim dalje radi kak misli.  Nisam ga doduše ispitivao o tome, ali kako je znao nekim ljudima kasnije i prodat nešto od toga po jako povoljnim cijenama... Šutim


Intel Core2 Duo E8400 6MB, 4GB OCZ Gold 800Mhz, Gainward GF8800GTS 640MB, Gigabyte X38-DS4 Ultra Durable 2
16 godina
offline
RE: Šta rade bugovci sa testiranim hardwareom??
MiH kaže...

opet... "ŠTO"


 Opet, dosadan si...

Pusti ljude da pišu kak im paše... Ak ti se ne sviđa, ne čitaj...

Don't you see their bodies burning
Desolate and full of yearning
Dying of anticipation
Choking from intoxication
16 godina
neaktivan
offline
RE: Šta rade bugovci sa testiranim hardwareom??
DOPE kaže...
Cak jedne firme kada stavljaju garanciju na racunar, ne dozvojavaju ti da se otvara kuciste. Pa ti u njega mogu uvaliti i metar drva. Mozes misliti. Ne mozes dirati kuciste recimo 2 godine a ode ti napajaje za 6-7 mjeseci. I radi napajanja od 40€ gubis garanciju na sve komponente. Koji bezobrazluk i kako je samo smisljeno.

Naravno,  nije  to  kod  sviju  ali  postao  je  trend.  Ipak,  ima  tu  nesto,  nije  to  djabe  a  i  recio  iz  par  uglednih  firmi  sam  cuo  od  ljudi  da  stavljaju  polovnu  robu  od  par  mjesec.  Mozda  bas  tako  nesto  testirano.  Kada  se  bude  uzimao  novi  komp  uzet  cu  po  komponentama  i  sam  ga  sastaviti  i  realno  cu  na  svaku  komponentu  imati  njenu  garanciju 

 Nadam se da nije previse offtopic, ali evo (bear with me, pliz)... Zakonom o zastiti potrosaca, imas pravo otvorit svoje kuciste bez gubljenja garancije na pojedinacne komponente. Garanciju gubis samo na komponente cija je garancija kraca od "zajednicke" garancije, npr. tipkovnice, misevi, modem od 15 dana i tome slicno, a firma daje produzenu garanciju (godinu, dvi). Npr. na disk unatoc "zajednickoj" garanciji od 1/2 godine imas garanciju od 3/5 godina ovisno o proizvodjacu. Isti taj disk, kao i ostale komponente unutar racunala jasno se daju identificirat po svom serijskom broju, koji treba stajati i na samoj garanciji. Time je neupitno da se radi o toj i toj komponenti, a na nju samu imas mogucnost ostvarivanja garancije.
Ipak, ova solucija - sastavi sam - je jos najbolja i osobno mi najdraza jer znas tocno sto dobivas.
Slicne stvari su pokusane i sa biciklama u veleprodajnim centrima gdje je garancija uvjetovana sastavljanjam bicikle kod ovlastenog servisera (sto isti uredno naplati), sto je bilo jednako protuzakonito kao i ovaj pokusaj uvjetovanja garancije lipljenjem naljepnice na kuciste racunala.
16 godina
neaktivan
offline
Šta rade bugovci sa testiranim hardwareom??

a, šta bude sa recenziranim igrama?

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Šta rade bugovci sa testiranim hardwareom??
albundi kaže...

a, šta bude sa recenziranim igrama?

 Ako se radi o originalnom boxu od domacih distributera, ostaju nama, no to je rijetko.
Sto se pravih review kopija tice (to su one koje izdavac snimi na neki no name medij i zalijepi gore post it - ne zezam se), one su cesto napravljene da "umru" nakon odredjenog vremenskog perioda. Recimo, neki izdavaci znaju slati review kopije s kojima se prijavljujes na centralni server svaki puta kad je zelis igrati i u nekim slucajevima takve nisu kompatibilne s igrama koje dodju u ducan.
Ako imamo srece, dobijemo review kopiju koja nema vremenskog ogranicenja i onda je nasa za uzivanje :)

Recenzent, urednik, Bugovac, ljubavnik - ne nuzno tim redoslijedom
16 godina
neaktivan
offline
RE: Šta rade bugovci sa testiranim hardwareom??
Zanimljivo kako se danas igre mogu dobiti :-)
16 godina
neaktivan
offline
RE: Šta rade bugovci sa testiranim hardwareom??

Mah da se tako izrazim je**es igre taj hardware :D:D:D

16 godina
neaktivan
offline
RE: Šta rade bugovci sa testiranim hardwareom??
wifi kaže...
DOPE kaže...
Cak jedne firme kada stavljaju garanciju na racunar, ne dozvojavaju ti da se otvara kuciste. Pa ti u njega mogu uvaliti i metar drva. Mozes misliti. Ne mozes dirati kuciste recimo 2 godine a ode ti napajaje za 6-7 mjeseci. I radi napajanja od 40€ gubis garanciju na sve komponente. Koji bezobrazluk i kako je samo smisljeno.

Naravno,  nije  to  kod  sviju  ali  postao  je  trend.  Ipak,  ima  tu  nesto,  nije  to  djabe  a  i  recio  iz  par  uglednih  firmi  sam  cuo  od  ljudi  da  stavljaju  polovnu  robu  od  par  mjesec.  Mozda  bas  tako  nesto  testirano.  Kada  se  bude  uzimao  novi  komp  uzet  cu  po  komponentama  i  sam  ga  sastaviti  i  realno  cu  na  svaku  komponentu  imati  njenu  garanciju 

 Nadam se da nije previse offtopic, ali evo (bear with me, pliz)... Zakonom o zastiti potrosaca, imas pravo otvorit svoje kuciste bez gubljenja garancije na pojedinacne komponente. Garanciju gubis samo na komponente cija je garancija kraca od "zajednicke" garancije, npr. tipkovnice, misevi, modem od 15 dana i tome slicno, a firma daje produzenu garanciju (godinu, dvi). Npr. na disk unatoc "zajednickoj" garanciji od 1/2 godine imas garanciju od 3/5 godina ovisno o proizvodjacu. Isti taj disk, kao i ostale komponente unutar racunala jasno se daju identificirat po svom serijskom broju, koji treba stajati i na samoj garanciji. Time je neupitno da se radi o toj i toj komponenti, a na nju samu imas mogucnost ostvarivanja garancije.
Ipak, ova solucija - sastavi sam - je jos najbolja i osobno mi najdraza jer znas tocno sto dobivas.
Slicne stvari su pokusane i sa biciklama u veleprodajnim centrima gdje je garancija uvjetovana sastavljanjam bicikle kod ovlastenog servisera (sto isti uredno naplati), sto je bilo jednako protuzakonito kao i ovaj pokusaj uvjetovanja garancije lipljenjem naljepnice na kuciste racunala.
 Samo da se nadovezem, iako je vecina wifiovog odgovora tocna, ta naljepnica daje garanciju na cijeli paket, al ne skida garancije pojedinih komponenti ,barem zakonski nesmije, i ak ti neko kaze suprotno dam se kladit da ce se predomislit kad se malo posvađas s njim i pokazes garancijske rokove komponenti (vjerujem da dosta korisnika koji to neznaju jednostavno ni ne pitaju za garanciju nakon tih godinu - dvije)

Ak ti imas garanciju na cijeli sadrzaj kucista, onda sta god da se dogodi unutra je njihova briga. Ak tebi umre napajanje i povuce za sobom jos 4 komponente, oni su duzni zamijenit, slozit, i rec hvala. Al kad prestane ta garancija, ostane ti recimo samo garancija na napajanje i memoriju, ako ti umre napajanje i povuce za sobom maticnu i disk, onda si sam kriv jer si kupio sranje napajanje, i dobit ces zamjenu smece napajanja jer je pod garancijom, al ti nece dat ostale sprzene stvari jer nije njihova briga :)

www.dice3d.com - Online portfolio
16 godina
offline
Šta rade bugovci sa testiranim hardwareom??

Mislim da je već sve odgovorio drpetric o tome što se radi sa testiranim hardwareom.

 

Ajde neda mi se sve iznad čitati pa ne zamjerita ako je već netko nešto slično naveo, ali uzmimo primjer test plotera od više desetaka tisuća kuna i sad si ga BUG-ovci zadrže ili ovi koji su ga ustupili na test bace, ma molim te. (neka ga bace meni u dvorište) Smijeh


hcsc
 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice