Android TV Box, molim preporuku izdvojena tema

poruka: 2.556
|
čitano: 1.507.170
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Koji media player kupiti?, Kodi Addonsi
9 godina
neaktivan
offline
Android TV Box, molim preporuku

A kako staviš box u standby

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Android TV Box, molim preporuku

Imam Xiaomi Mi Box i na njega je spojena Logitech K360 tipkovnica preko unifying receivera.

 

Zna li netko kako promijeniti input language sa engleskog na hrvatski? Dakle sad kad tipkam i stisnem slovo "đ", izbacuje znak sa ENG layout tipkovnice, a ne mogu nikako promijeniti na HR layout.

 
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Android TV Box, molim preporuku

Ode on u Standby čim ga daljinskim isključiš samo što mu ne svijetli lampica.

Da nije u stanju mirovanja ne bi ga ni mogao uključiti daljinskim.

Mecool nema prekidač za potpuno isključivanje a to znaš pošto imaš taj uređaj.... a nema ni potrebe za tim

dovoljno je da ga svaka dva sata isključiš daljinskim na desetak minuta pa se ne bi smio sam isključivati, što si i naveo u prijašnjem postu.

Simptomi koje si opisao su najvjerojatnije njegova zaštita. Ima čip koji ga disejbla kad se pregrije.

 

Meni je znao praviti probleme na Philips Tv.-u iz 2008 a poslije sam ga prebacio na noviji tv i prestale su smetnje.

Meni je počeo bacati nekakve žute, crvene nijanse....

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
 
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
Blackstorm kaže...

Imam Xiaomi Mi Box i na njega je spojena Logitech K360 tipkovnica preko unifying receivera.

 

Zna li netko kako promijeniti input language sa engleskog na hrvatski? Dakle sad kad tipkam i stisnem slovo "đ", izbacuje znak sa ENG layout tipkovnice, a ne mogu nikako promijeniti na HR layout.

 Ukucaj u Google (ako ti nitko ne odgovori) Xiaomi Mi Box layout problems keyboard pa ćeš naći rješenje.

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
7 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
Anđeo bez falinge kaže...
Blackstorm kaže...

Imam Xiaomi Mi Box i na njega je spojena Logitech K360 tipkovnica preko unifying receivera.

 

Zna li netko kako promijeniti input language sa engleskog na hrvatski? Dakle sad kad tipkam i stisnem slovo "đ", izbacuje znak sa ENG layout tipkovnice, a ne mogu nikako promijeniti na HR layout.

 Ukucaj u Google (ako ti nitko ne odgovori) Xiaomi Mi Box layout problems keyboard pa ćeš naći rješenje.

 Skinuo sam aplikaciju External Keyboard Helper Demo, u postavkama odabrao hrvatski jezik i sad tipkovnica radi kako treba.

8 godina
online
Re: Android TV Box, molim preporuku
doktordoc kaže...

Imam mecool m8s pro, kod klinaca u sobi kad se Tv ugasi nakon nekog vremena (neznam koliko dugo) zbloka mi box,kad upalim Tv  piše nema signala, nemogu box ugasiti ni prešaltati, moram ga ištekati pa uštekati iz struje, zna netko do čega bi moglo biti

 Imam x96mini i ista stvar mi se dešava. Spojen kablom na ruter. Dok je bio na wifi-u nije mi se dešavalo da nema vezu na internet (spojen na ruter, ali nema izlaz na internet). 

Pretpostavljam da je razlog uključena hdmi cec opcija (da bih mogao koristiti daljinski od tv-a) jer mi se čini da box ode u sleep mode kad ugasim tv.

live long and prosper
7 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
Vidio sam da mecool ima problema s pregrijavanjem pa zato pitam :D znaci pri gledanju filmova nebi trebalo biti problema? Ili npr pri koristenju torrenta?

A za hladenje sam mislil da bi mozda ovak nes posluzilo, s obzirom na to da ima otvore za zrak na stranama? http://s.aliexpress.com/RriUNJf6
14 godina
neaktivan
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
blackeagle29 kaže...
Vidio sam da mecool ima problema s pregrijavanjem pa zato pitam :D znaci pri gledanju filmova nebi trebalo biti problema? Ili npr pri koristenju torrenta?

A za hladenje sam mislil da bi mozda ovak nes posluzilo, s obzirom na to da ima otvore za zrak na stranama? http://s.aliexpress.com/RriUNJf6

 Za igre ne znam, ali kod gledanja IPTV-a, youtube-a i videa sa mreže i sa usb diska ovi primjerci mecool m8s pro i pro + što sam ih testirao (sa S905W i X SOCom) nikakvih problema sa pregrijavanjem nemaju, u komadu sam ih za test vrtio više od 4 dana bez prestanka i iako ne znam da li je tu i tamo koji zaštucnuo malo ili ne, znam sigurno da su radili svo vrijeme, da su odvrtili sa svakog od ovih izvora video u trajanju od nešto više od 24h. I na kraju tog testa nisu bili ništa osjetno topliji nego što budu inače kad odgledam nešto na njima od recimo sat-dva.

 

EDIT: temperatura prostora u kojem se testiralo tokom dana bude na 20-21 °C a tokom noći ovisi od noći do noći ali ne pada ispod 17°C ni na najhladniju noć.

Poruka je uređivana zadnji put pon 19.3.2018 18:19 (miki1981).
15 godina
offline
Android TV Box, molim preporuku

Dobar dan,

 

Kupio bi TVbox pa me zanima s kojim uredjajem ste zadovoljni, iz "prve ruke".

Imao sam RapsberryPi sa instaliranim KODIem, ali nisam bio zadovoljan.

Sad koristim neki Schision V88, sa eBaya. Uredjaj je dobar, ali mu je daljinski katastrofa i treba ga namjestit tocno ispred kutije da prihvati komandu...

 

Novi uredjaj kojeg trazim treba imati:
- LAN prikljucak (ali i wireless mogucnost je pozeljna), jer zelim da Kodi streama video sa synology NAS-a koji je na kucnoj mrezi

- Mogucnost rada sa Logitech tipkovnicom (ona tipkovnica sa touchpadom) preko "unifying recievera"

- Dovoljno USB prikljucaka, za externi disk, reciever i mozda jos nesto - znaci barem 3 USB-a

- Dobar daljinski

- Da ga ima za kupit u ducanu (npr. Links ili Chipoteka), ne zelim narucivat to preko interneta, u slucaju da ga treba vratit...

 

Hvala!

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Android TV Box, molim preporuku

Jel android tv box moze ic na bilo koji smart tv(samsung, lg)?? I dal je bolja opcija kupit smart tv+android box nego android tv? Isto tako me zanima, kakav je wifi prijem kod tih android boxova? Jel bolji nego na mobitelu ili smart/android tv-u ili je u tom rangu?

 

Ak mi moze tko pomoc oko toga, posto se ne kuzim previse u takve televizore.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
danijel00 kaže...

Jel android tv box moze ic na bilo koji smart tv(samsung, lg)?? I dal je bolja opcija kupit smart tv+android box nego android tv? Isto tako me zanima, kakav je wifi prijem kod tih android boxova? Jel bolji nego na mobitelu ili smart/android tv-u ili je u tom rangu?

 

Ak mi moze tko pomoc oko toga, posto se ne kuzim previse u takve televizore.

Meni je bolje opcija odvojen uredjaj. Uvik se moze zaminit,...

TV kad kupis trajat ce dugo. Vijek televizije je recimo 10 godina, a u to vrime i trenutno najnaprednija televizija ce jako zastarit.

To nije problem kad imas odvojeni uredjaj, koji mos prominit i 3 puta bez da minjas TV.

 

To govorim iz osobnog iskustva jer imam 3 godine star Samsung SMART TV i moram primjetit da vise i nije tako "smart" kao sta je bia :)

Nastojat cu da novi TV koji kupim bude obicni, bez "Smart" mogucnosti, ako takvih uopce ima za kupit...

6 godina
protjeran
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
danijel00 kaže...

Jel android tv box moze ic na bilo koji smart tv(samsung, lg)?? I dal je bolja opcija kupit smart tv+android box nego android tv? Isto tako me zanima, kakav je wifi prijem kod tih android boxova? Jel bolji nego na mobitelu ili smart/android tv-u ili je u tom rangu?

 

Ak mi moze tko pomoc oko toga, posto se ne kuzim previse u takve televizore.

 Tv uopće ne mora biti pametan da bi ti na njega priključio box.

Android je na televizorima samo jedan od... Ja na LG.u umam Web OS i puno je fluidniji od Androida.

Mecool sam prodao još prije nove godine jer ova TV ima magic remote daljinski..to ti je nešto kao air mouse za box i ne treba mi još i box sa svojim daljinskim.

Tko treba KODI njemu je Android must have OS.

Inače..već ove godine neće na tržište izaći ni jedan tv bez nekakvog OS_a Android, Tizen, Web Os, Firefox OS.

Tv WI FI je ok. Znaš i sam da ovisi o hrpi parametara. 

 

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
12 godina
neaktivan
offline
Android TV Box, molim preporuku

Hvala na odgovorima. Da, kodi ili neke druge slicne aplikacije su jedan od najbitnijih razloga zast razmisljam o android tv-u ili tv boxu.

 

Jos me zanima, jel ima kakav tv box koji moze primat wifi na malo vece udaljenosti...tipa nekih 15 metara? Posto imam net preko susjeda. Tp Linkov adapter sta imam doma prima signal bez nekih problema na otprilike toj udaljenosti(uz brzine od 25-40mbps). A sad, gledao sam npr MINIX NEO U9-H box, i vidim da ima dual band wifi i antenicu..jel takav wifi u rangu s tim wireless adapterima? Ni u to se bas ne kuzim pa eto

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku

Preporučujem

https://opremise.com/android-tv-box/7470-zidoo-x9s-quad-core-tv-box.html

Ne tipični tv box možeš čudesa s njim napraviti. 

Spojiti neograničenu količinu eksternog hard diska, ima ugradjenu snimalicu tako da možeš i snimiti sebi stream pa pogledati poslije. 

 

Ako hoćeš klasični tv box onda preporučujem https://opremise.com/android-tv-box/7471-mx10-tv-box.html

Z4 gb ram 32 gb rom 4-jezgreni procesor.

 

 

14 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku

Molio bi preporuku android tv boxa iz protisa do 1000kn.

Bitno mi je da ima optical pass trough zbog kućnog kina, da av receiver dobije raw signal.

Da može skidati torrente na externi hdd, i da se može spojiti wireless miš i tipkovnica, poželjno 3 usb porta.

Radio bi uglavnom kodi na njemu treba mi za filmove i možda u budućnosti iptv.

 

Hvala svima, pozz

11 godina
offline
Android TV Box, molim preporuku

Pozdrav ekipa. Za oko mi ie zapeo xiaomi mi box 3 android tv. Imate kakva iskustva? Koja brzina interneta bi trebala da to normalno sljaka?

imam tele 2 pokucni net koji zna varirati ali uglavnom se vrti izmedu 25-40mbps. Imam i tcom preko bakra na 10mbps.

 

ako netko ima iskustva neka napise rijec,dvije. Hvala unaprijed

PSN:Tomislav025
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Android TV Box, molim preporuku

 

Evo recenzije dva uređaja koaj koristim, a admini mogu pobrisati post ako misle kako nije potreban.
Uglavnom, pred dvije godine sam u Neutrinu uzeo Beelink M18 koji je naslijedio dotadašnju Mygicu 520. Beelink ima android 5.1, metalno kućište. Vrlo lako sam ga konfigurirao i u dvije godine nikad nije bilo s njim problema. Pokazatelj je taj što nisam imao potrebe raditi factory reset i sl. stvari. Kako ima vanjsku antenu, dobro mi je hvatao wi-fi.Ima dva usb ulaza, mogućnost optičkog kabla i naravno sd karticu. Memorija 2/16. U početku sam dobio bio 2 OTA updatea, ali sad već preko godinu dana nije bilo updatea iako i bez toga radi odlično. Većinu 4k videa dobro vrti, ali kako nemam 4K tv nisam se previše time ni opterećivao. Youtube ide u svim rezolucijama.PLUSEVI: kvaliteta izrade, stabilnost u radu, vanjska antena,4K ide i u 60 Hz,youtube u svim rezolucijama. MINUSEVI: stariji android
Pred par tjedana sam preko geekbuying ITA uzeo Mecool M8s PRO W. Plaćen je bio 245 kn s dostavom. Vidljivo je manji i plastičniji od Beelinka. Pokreće ga Android 7.1.2.. Radi brzo i glatko po izbornicima. Iako je noviji android i ima istu količinu memorije kako i Beelink, ipak sam mišljenja kako je Beelink kvalitetnije napravljen uređaj.Ima par stvari koje mi se baš i ne sviđaju, ali je to samo moje subjektivno mišljenje. Prva:launcher-iako sam instalirao druge launchere, nekako mi je uvijek pri pokretanju ostao originalni launcher iako sam u postavkama stavio Novu ili Microsoft launcher. Drugo:primjetio sam kako su mi često aplikacije ostale raditi u pozadini,pa sam u postavkama tih aplikacija morao blokirati rad u pozadini koji je po defaultu bio uključen. Treće: skidao sam više verzija youtubea, ali nijedan mi nije davao veću rezoluciju od 720p, četvrto: 4K ide u 30, ali ne i u 60 Hz
PLUSEVI:noviji android, brzo radi, dobar wi-fi iako nema vanjske antene
MINUS: gore sam naveo par stvari za koje mislim kako su nekako nedorečene i kako bi se nekim updateom mogle smanjiti ili u potpunosti eliminirati, nema bluetooth
NAPOMENA: uređaji su testirani na istim postavkama jer sam si jednostavno KODI I SPMC podigao preko backupa na oba uređaja. IPTV sam gledao i preko Perfect playera i što se tiče IPTV-a i gledanja videa i sl. nisam primjetio nikakve probleme.
Konačna ocjena: Beelink 4/5 (manje zbog starijeg androida), Mecool 3/4 (zbog više sitnica koje ne smetaju, ali bi se mogle poboljšati).
Beelink će ujedno u prodaju čim nađem neki uređaj slične kvalitete, Mecool po meni za sad ipak nije te klase,ali može dobro poslužiti kao rezervni uređaj ili za dječju sobu ili sl.

 
2 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Android TV Box, molim preporuku

Dobar dan svima, odlucio sam se za kupnju android tv boxa pa mi treba pomoc, bitno mi je da ima podrsku za lan te min 2 usb porta. 

Osobno mi se MX10 cini jako dobrim izborom, takoder h96 pro plus mi se cini ok, imate li vi jos koju preporuku?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
toninho kaže...

Dobar dan svima, odlucio sam se za kupnju android tv boxa pa mi treba pomoc, bitno mi je da ima podrsku za lan te min 2 usb porta. 

Osobno mi se MX10 cini jako dobrim izborom, takoder h96 pro plus mi se cini ok, imate li vi jos koju preporuku?

 H96 Pro plus - nisam ga imao osobno ali sam o njemu čuo jako puno jako loših stvari. A najgore od svega je pregrijavanje, i to konstantno pregrijavanje u uobičajenom radu. Bilo je takvih iskustava i tu u temi. Dok je H96 Pro bez onog plusa skroz ok uređaj.

Moja preporuka iz prve ruke je Mecool M8S pro i M8S pro plus, imao i koristio do sad ukupno 3 verzije različite tih modela i sve su se pokazale skroz solidnim uređajima bez nekih mana (bar ih ja nisam primjetio) a cijene su odlične.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
omomomomoomm kaže...

Pozdrav ekipa. Za oko mi ie zapeo xiaomi mi box 3 android tv. Imate kakva iskustva? Koja brzina interneta bi trebala da to normalno sljaka?

imam tele 2 pokucni net koji zna varirati ali uglavnom se vrti izmedu 25-40mbps. Imam i tcom preko bakra na 10mbps.

 

ako netko ima iskustva neka napise rijec,dvije. Hvala unaprijed

 Evo meni je net do 20mbps a mi box hvata oko 10-15 jer je na katu...ali uglavnom sve radi normalno

Doduše nije uvijek bilo tako jer je moj mi box imao problem da se sve učitavalo 20 sekundi prije nego je krenulo (pod sve mislim na sav video sadržaj dakle youtube kodi netflix...sve to), problem sam riješio aplikacijom DNSet i sad sve radi normalno.

Taj box vrti android TV tako da ako ti zatreba neka aplikacija koju nema u storeu (kao spomenuti dnset) muka je instalirati takvo nešto jer je android tv dosta ograničen..pa treba skinuti apk pa prebacivati itd.

Ali inače meni je okej jer funkcionira sve šta mi treba i ono šta mi je najbitnije da se ne pregrijava i ne smrzava. 

Ako te još nešto zanima, pitaj... :)

6 godina
neaktivan
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
https://terrariumtv.mobi/terrarium-tv-android-box/ is helped you to install most famous app terrarium tv on android tv box to stream hd Films without error.also, visit official site https://terrariumtv.mobi/ for new updates about terrarium tv
6 godina
offline
Android TV Box, molim preporuku

Trebam prporuku za android box koji je ujedno i zemaljski dvb reciever.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Android TV Box, molim preporuku

Mecool M8S Pro L

da ili ne? ima li nešto bolje u tom cjenovnom rangu 3/32 i može preporuka daljinskog sa tipkovnicom ?

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Android TV Box, molim preporuku

Ja imam m8s pro, bez L , radi sasvim ok

Minix a2 lite

Poruka je uređivana zadnji put sri 25.4.2018 17:02 (doktordoc).
Moj PC  
1 0 hvala 1
13 godina
offline
Android TV Box, molim preporuku

Pozdrav..

 

Evo ja naručio to čudo iz Italije oko 300 kn..

Mecool M8S W..

Na prvu dojam je da je  mušičav do bola.. Sučelje daleko od fluidnog..

Kad Kodi hanga onda je bedara.. Iskopčavanje iz struje.

Telka je 1080.. tak da je na 4k valjda još  lošije..

Sad pitanje je da li sam očekivao više za 300 kn. Iskreno i nisam.

Unified receiver od logiteca radi dobro. iako se na mišu dosta vidi LAG.

Build in Kodi i MX zastarjelo.

Mreža preko kabla je brza. Iako seek u 1080 mkv-ima nije baš najbrži i na prvu audio zna biti i po par sec i više out of synca s videom.

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 28.4.2018 11:10 (Zver).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku
Zver kaže...

Pozdrav..

 

Evo ja naručio to čudo iz Italije oko 300 kn..

Mecool M8S W..

Na prvu dojam je da je  mušičav do bola.. Sučelje daleko od fluidnog..

Kad Kodi hanga onda je bedara.. Iskopčavanje iz struje.

Telka je 1080.. tak da je na 4k valjda još  lošije..

Sad pitanje je da li sam očekivao više za 300 kn. Iskreno i nisam.

Unified receiver od logiteca radi dobro. iako se na mišu dosta vidi LAG.

Build in Kodi i MX zastarjelo.

Mreža preko kabla je brza. Iako seek u 1080 mkv-ima nije baš najbrži i na prvu audio zna biti i po par sec i više out of synca s videom.

 

 Jel to verzija sa S905W SOC-om i 2/16?

Ako je tako onda ti možda nije baš ispravan, jer meni taj sa S905W i S905X rade bez mušica.

Iako ja nisam dobio built-in Kodi, normalno sam ga instalirao preko Play Storea.

Što se tiče periferije, nisam probao unified, ali Logi stari combo tipk+miš rade bez ikakvih lagova, kao i neki MS miš bežični.

Možda je stvar baš u tome što si dobio built-in Kodi, probaj to sve bacit na tvorničke, instaliraj si zadnji Kodi preko Play Storea i vidi onda.

9 godina
neaktivan
offline
Android TV Box, molim preporuku

Sinoć sam napravio update firmware na m8s pro, čini mi se da je sada android Tv os, nisam stigao puno čačkati jer je bilo kasno a danas radim, kako se to provjeri

Playlist store mi je čudan, nisam mogao ooklu naći, ne znam šta sam još tražio

I u postavkama ima kao da šaljem report da pobošljam android Tv 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Android TV Box, molim preporuku

MXQ PRO+__Amlogic S905X 4K

 

Nakon što mi je uspjelo flešnut TWRP na ovaj TV BOX
red je podjeliti sa vama postupak koji sam koristio ako vam je potrebno
_________________________________________________________________________
WiFi ADB - Debug Over Air.apk
# https://www.appsapk.com/wifi-adb-debug-over-air/ #
_________________________________________________________________________
twrp.q201_N-3.2.1-0.img
# http://freaktab.org/08f573fa17afdae3 #
__________________________________________________________________________
Rashr.apk
# http://mxqproject.com/files/TWRP/Rashr.apk #
__________________________________________________________________________
AndroidPC.es_MINIX_NEO_U1_root_v01_Daemonium.zip
# https://mega.nz/#!qEVRXI6L!a03eQ-AYmqHbVn96GUf5SqcswASMMSQlCuj3FQOpUIo #
__________________________________________________________________________

- Spojiti BOX na WiFi

- Ukljućiti „Developer options”(Settings->More settings->Abaut media box->Build number- 7x kliknuti)
  u Developer options obavezno uključiti "USB debugging"

- Instalirati "WiFi ADB_Debug Over Air.apk" da se vidi IP:adresa

- Stvoriti na svom (windows) PC-u mapu "imena po želji" i u nju ekstrakt fajlove iz zip-a "AndroidPC.es_MINIX_NEO_U1_root_v01_Daemonium"

- Pokrenuti "root_u1.bat" i kad se otvori upisati IP: adresu Box-a (npr. 192.168.1.6) i odraditi do rebota (vjerojatno će trebati ponoviti postupak)

- Instalirati "Rashr.apk" (prilikom pokretanja ne mu dozvoliti update)

  (moguće da prilikom prvog pokretanja Rashr-a, javi da uređaj nije ROOT-an, onda treba ponoviti radnju sa "root_u1.bat" opcijom)

 i njime flash-ati TWRP ("Recovery from storage" -> /storage/emulated/ -> /storage/ -> "USB" ili "sdcard")

"twrp.q201_N-3.2.1-0.img" kojeg na USB-u ili SD kartici umetnete u BOX

Superuser će tražiti dozvolu -> Allow

Nakon reboota trebao bi se pojaviti TWRP

 
0 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: Android TV Box, molim preporuku

Koji box uzet do 600kn kod nas.? Dućan ili njuškalo.  

All truly great thoughts are conceived by walking.
14 godina
offline
Android TV Box, molim preporuku

Zanima me jedna stvar u vezi MECOOL M8S pro w

 

Može li se na njega instalirati Kodi i je li potrebno još nešto osim samog boxa (npr. eksterni hard disk)?

Moj PC  
0 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Koji media player kupiti?, Kodi Addonsi
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice