DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik izdvojena tema

poruka: 1.762
|
čitano: 834.573
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: DVB-T2 prijemnik

Meni je reciver stigao 7.11 a ja sam im se javio 21.11 znači točno 2 tj.. ali dok su oni odg proslo je...

10 godina
offline
Re: DVB-T2 prijemnik

Uzeo Nytrobox od cure, njoj opet dao stari Synaps na par dana pa cu sutra, preksutra nabrzake testirat famozno snimanje, ali sumnjam da ce meni biti ista bolje, nego kod tebe. Pitanje je jedino kolko cu ja smatrat to iritantnim. NTFS je jako dobra stvar, oni si upravo kupuju vanjski USB 3.0 hard tako da bi bilo bzvz da ga formatiram na FAT32 samo radi snimanja na eventualno novi Thomson ili neki drugi receiver. Tebi savjet da iduci put ne cekas jer ako si nezadovoljan mozes slat bez ikakvog razloga unutar 14 dana. Ja sam 13.11. dobio mejl od Ekupi za potvrdu narudzbe. Kad je poslan pojma nemam jer kad oni nisu direktan prodavac ne salju mejl odaslane posiljke. Na racunu od Prijem d.o.o pise 14.11. Ja sam prilicno siguran da je stigao pocetkom proslog tjedna. Tak da sam sad samog sebe zbunio jer nemam pojma koji je datum isporuke. "Sukladno Zakonu o zaštiti potrošača ovlašteni ste jednostrano raskinuti ugovor ne navodeći razloge za to u roku od 14 dana od datuma isporuke proizvoda, odnosno isporuke zadnjeg proizvoda iz narudžbe.".

14 godina
offline
Re: DVB-T2 prijemnik
The_Fichek kaže...

Holy shit. A kaj fali Thomsonu THT712 za snimanje? U chipoteci je 217kn, kolega je ostavio review na onoj drugoj temi: https://www.bug.hr/forum/topic/komentari-lanaka-bughr/hrvatska-prelazi-dvb-t2-objavljujemo-sve-najva/270646.aspx?page=10&jumpto=6015895&sort=asc&view=flat

 Taj THT712 je ustvari Stong SRT8211

 

Strong ima duzi boot. Mislim da je vise od 10 sek. Epg samo po programu, nema skupno da vidis sve programe ili nisam mozda nasao. Moze posluziti nezahtjevnom korisniku. Razmisljam uzeti srt 8222...

Poruka je uređivana zadnji put ned 24.11.2019 23:41 (spiderhr).
10 godina
offline
Re: DVB-T2 prijemnik

Znam da ima dulji boot, kolega je dao review, a ja o tome procitao malo prije njegove kupnje. Nezahtjevan sam korisnik, ali da mi iskacu poruke kak nemre snimit na bilokoji usb/hard bi bilo malo iritantno, a za cjepkanje po 1GB me briga, dok got se moze u komadu pogledat, tj. fajl za fajlom bez duzeg prekida. Koja je razlika izmedju SRT 8211 i 8222, samo to da je 8222 twin tuner ili? 8211 vidim vise nema za kupit, a nije tak star receiver..

12 godina
offline
Re: DVB-T2 prijemnik

ja sam do sad snimao sa starim nytroboxom 10g je vec star..znaci cijelo sp 2018 i europsko 2016 ma stalno nesto ,HRT 2 HD je bio u h264 i nije ga podrzavao pa je crna slika bila ali je zvuk išao ali nije mi smetalo jer sam na taj  stavio snimat a na plazmi gledao i taj je snimao super..a ovaj te nema signala pa prekida kad snimas pa pre spor usb..pa 50 puta stisneš dugme za snimanje on ne sljivi 5 posto  krene snimat pola min kasnije....pa ima primjedni na sve zivo..
K25 uopce ne pokazuje..a na tom starom ista antena bez problema gledam sa sljemena..a ovaj nista.. ma nemam kom stv sam se razocarao..i daljinski je dobar ali problem je šta taj reciver slabo ga hvata..za tv sa njim radi super :D

Ja bi onda zamjenio ovaj svoj za taj Thomson ili Strong ali vidim da ga ovi na e kupi nemaju u ponudi..

Poruka je uređivana zadnji put pon 25.11.2019 0:11 (Filip100able).
10 godina
offline
Re: DVB-T2 prijemnik

Ima chipoteka Thomsona.. Ak stavis Nytrobox na njusku bu ti se neko sigurno javio, tako da bez brige. Ja neki dan stavio Synaps receiver iz 2014. i javio mi se iduci dan covjek, iako su ti pregovori jos u tijeku.. Btw. kaj se tice Thomsona da je isti model kao Strong, mozda se osim o 8211 radi i o SRT 8541 jer izgledaju i kostaju isto:

https://www.chipoteka.hr/artikl/146614/dvb-t2-hevc-receiver-thomson-tht712-8070126057?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

https://www.chipoteka.hr/artikl/147372/dvb-t2-hevc-receiver-strong-srt-8541-8070126059?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

Kaj se tice mrvu jeftinijeg Stronga 8209 pitao sam neki eu tehnicki sajt/ducan na fejzbuku i rekli su da je Thomson bolji..

14 godina
offline
Re: DVB-T2 prijemnik
The_Fichek kaže...

Ima chipoteka Thomsona.. Ak stavis Nytrobox na njusku bu ti se neko sigurno javio, tako da bez brige. Ja neki dan stavio Synaps receiver iz 2014. i javio mi se iduci dan covjek, iako su ti pregovori jos u tijeku.. Btw. kaj se tice Thomsona da je isti model kao Strong, mozda se osim o 8211 radi i o SRT 8541 jer izgledaju i kostaju isto:

https://www.chipoteka.hr/artikl/146614/dvb-t2-hevc-receiver-thomson-tht712-8070126057?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

https://www.chipoteka.hr/artikl/147372/dvb-t2-hevc-receiver-strong-srt-8541-8070126059?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

Kaj se tice mrvu jeftinijeg Stronga 8209 pitao sam neki eu tehnicki sajt/ducan na fejzbuku i rekli su da je Thomson bolji..

 
https://www.strong.tv/downloads/press/PI_THOMSON_Small_appliances_Mobilephones_EN.pdf

Ne znam, gledam za drugi uređaj i mislim si SRT 8222 uzeti samo ako ima isti soft kao 8211 onda je u banani.

Ne znam koji drugi bi uzeo a da je bolji od Stronga. Nisam baš u tome doma godinama otkada mi telka ima dvb-t.

15 godina
offline
DVB-T2 prijemnik

Imam Falcom T2265+. Kuća mi je blizu magistralne ceste. Kad naiđe automobil uglavnom mi zamrzne slika i pojave se kockice, tj. slika se lomi. Ne znam u čemu je problem. Nisam zadovoljan ovim prijemnikom. Više puta zablokira i onda moram utukač vaditi iz utičnice, pa ga vratiti nazad u utičnicu da bih mogao nastaviti gledati program. Imam namjeru kupiti Strong SRT 8222, ali ne znam kakav je.

Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Re: DVB-T2 prijemnik
Zamrzavanje slike kad prođu auti (ili se uključe neki el. uređaji) imam i ja s Opticum NytroBox s vanjskom antenom (razina i kvalitet signala 100%). Zanimljivo da s unutarnjom antenom nisam imao taj problem kada prolaze auti iako je kvalitet signala bio 40%. Tako da ne znam jel to zbog receivera ili do signala. Testirao sam 2 NytroBox daljinska i na oba je bio problem kod programiranja tipki za TV, nekada to radi odmah iz prvog pokušaja, a nekada treba pokušati desetine puta da uspije. Kad uspije onda radi ok. Na jendom NytroBox prijemniku mi se pojavljuje 4:3 sužena slika ponekad kada upalim pa moram gasiti pa paliti onda je obično ok. Izgleda da se svi ponekad "smrznu", ne često ali događa se. Ne znam jel drugi imaju te probleme?
 
0 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: DVB-T2 prijemnik

Ja sa tim nytroboxom..signal na 100% a kasnije sve vise pada pred kraj dana je na 30%...resetiraš ga radi normalno na 100%..ili kada ubacim jedan usb pa stavim snimat odma signal kvaliteta padne sa 100% na 10-20% pa prekida..ugasis snimanje radi..Ali to je mi se je rijede dogadalo ali je..a na drugim reciverima na toj anteni nije

15 godina
offline
DVB-T2 prijemnik

Hvala. I kod mene je razina signala 100%, vanjska antena. Na starom signalu jačina je bila 93% i nikada kad naiđe automobil nema zamrzavanje slike i da se slika lomi.

Poruka je uređivana zadnji put pon 25.11.2019 22:32 (Mandak).
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Re: DVB-T2 prijemnik
I kod mene je stari signal bolji i nema tih smetnji.
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: DVB-T2 prijemnik

Snimam s Nytroboxom na random Verbatim praznom NTFS 16GB USB-u, tj. efektivno ima 14.4GB prostora. Poruka da je USB prespor je iskocila za sad samo jedanput kada sam pauzirao i nastavio snimat te se pojavila na vrlo kratki period, mozda manje od sekunde. Svidja mi se kako je REC simbol mali tokom snimanja. Probat cu imat cim dulje jedno oko na TV-u, zvuk iskljucen, krenuo snimat prije jedno 10min. Drugi pa malo kasnije treci puta stavljam pauzu, nastavljam snimat, poruke da je USB prespor nema. HD kanali mi malo stekaju, kod cure bas i ne. Ja sam u Zapresicu, ispred vanjske antene bor s desna, zivim u kuci, antena usmjerena prema sljemenskom pojacivacu. Ona je u ZG, 2. i zadnji kat, sobna antena pa bolje lovi neg ja. Snimam na HRT3 bez HD gdje za sada nista ne steka jer za test ne vidim smisla uzeti kanal gdje mi steka signal. Nek se snima, sat, dva, kolko hoce, ionako radim od doma cijeli dan.

 

Edit 1: nakon jedno pol sata se opet, vjerujem po 2. put (ne gledam non stop u ekran dok snima, ali 95% vremena da..), javlja poruka da je USB prespor i ovaj put sam siguran da se javlja na manje od sekunde pa ni pola sekunde. Pretpostavljam da za svakih 1GB pokazuje ovu por, kasnije cu provjerit. Ako ovako nastavi ga necu vracat jer mi je podrska za NTFS bitnija od povremenih poruka. Inace, mislio sam da ce biti dulje na ekranu i da ce poruka biti glomaznija te da cu mozda trebat stisnuti exit ili neki vrag da se makne, ali ovo se pojavi na dijelic sekunde, mala obavijest i makne sama od sebe tako da za sada ne predstavlja problem.

Poruka je uređivana zadnji put pon 25.11.2019 14:35 (The_Fichek).
12 godina
offline
Re: DVB-T2 prijemnik

Meni kada stavim preko EPG snimanje onda 1-2 u sat vremena..ali kada stisnem tipku snimanja onda svakih par minuta..u prvim danima je nakon 40-50 minuta jednom i onda nakon toga svakih 30 sekudini..
Meni to radi nakon sta sam ubacio drugi usb..kada sam prvi koristio nije, ali kada sam drugi ubacio od onda

12 godina
offline
DVB-T2 prijemnik

Upali snimanje i ostavi tako i vrati se nakon 40-50 min i vidi jel ti svako malo izbacuje poruku..
Meni je to čak radio i na EVO TV testu kanalu a on ima bitrate oko 500kbps..smiješno..

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: DVB-T2 prijemnik

Evo, snima se od 13:55, tako nesto i ne izbacuje nikakvu poruku, a sad je 15:35. Kasnije cu testirati na nekom kanalu koji mi povremeno prekida, iako ne vidim smisla u tome. Jos jednom, kod mene lokacija nije bogzna kaj, antena isto tako, prosjecna yagi meni se cini koja se vjerojatno moze kupit za 70-ak kn u ducanu. Isto tak cu testirat s napola popunjenim USB-om, s vanjskim hardom popunjenim 700 i nest od 900 i nest GB te s fat32 USB-om..

 

Ne snimam preko EPG, nego samo stisnem tipku s crvenom tockicom dolje lijevo na daljinskom, pojavi se REC gore desno na monitoru i to je to, snima. Btw. receiver mi je naravno ukopcan preko HDMI-a na monitor, bez zvuka jer monitor nema zvucnike. Kod cure monitor ima zvucnike i audio izlaz te nije bilo problema.

 

Inace, svidja mi se sto sve brzo reagira, osjetno je brzi od starog Synapsa s kraja 2014.

 

Slike kao dokazi: 1. slika pokazuje kaj se pojavi kad se stisne rec na daljinskom prilikom snimanja. Ovih 02:00 nemam pojma kaj je i moze se mijenjati, zatim stisnem jos jednom rec - 2. slika. Cijela obavijest o snimanju se ubrzo makne. Mozes vidit da se snimalo full dugo, prekidam na 01:41h pa cu vidit kak to izgleda na kompu. Jos jednom radi se o random Verbatim 3.0 NTFS sticku od 16, tj. 14.4GB.

 

Edit2: stavljam drugi USB (Kingston Datatraveler 100 G3), isto 16GB kojem je popunjeno 12GB, znaci ima prazno jos 2GB. Snimam EVOtest kanal -> snimka od 39min = 186MB, naravno jer je slika staticna, obicni test. Taj kanal mi ne lovi kak spada, povremene smetnje i pri zadnjim min. snimanja se poseremetio receiver (crna slika, pokazuje moguce kanale samo evotv i jos neki) pa sam ga restarto.

 

Edit3: zadnje 3 slike pokazuju kak izgledaju fajlovi snimke od 1:41h. Snima po 1GB, svaki file je cca pol sata, a zadnji je 11min (387MB). Donekle se poklapa s mojom pocetnom teorijom da kad predje 1GB, tj. 30min, se pojavi poruka da je USB prespor, iako sam ja tu poruku vidio samo 2 put, ali istina i bog nisam nonstop gledao u ekran dok je snimao. Svaka iduca snimka, tj. file snimke, zatrza na par sec pri pocetku, dalje normalno ide bez trzanja.

 

Edit4: u tijeku zadnji test, snimanje Transcend StoreJet TS1TSJ25M3S 1TB prijenosnim 3.0/3.1 hardom. Pustit cu da snima full dugo i malo pogasit ekran pa vidjet ima li problema nakon par sati snimanja jer me boli pamet od mahanja glavom (do testnog monitora je ultrawide..). Nakon toga cu iz zajebancije probat fat32 snimanje.

Edit5: pol sata snimao DomaTV pa sad HRT1 nek snima dugo da vidimo hoce bit problema kad vec postoji folder za snimke.

 

Edit6: ima 1080p@60Hz btw., jedno od mojih pocetnih upitnika pa slika i toga da nebi bilo. Radi normalno i na ultrawide 21:9 monitoru.

Poruka je uređivana zadnji put pon 25.11.2019 17:10 (The_Fichek).
4 godine
protjeran
offline
Re: DVB-T2 prijemnik
Ne znam jel se drugima to događalo ali evo dogodilo mi se i na NytroBoxu (kao i na Synergy T202) da se poremetio redosljed kanala nakon što sam ištekao utičnicu. I prije sam to radio ali kanali su bili ok. Izgleda da baš svi ti prijemnici imaju po neke nedostatke. Ali što je najgore skoro sve greške se stohastički i sasvim slučajno događaju. Rijetke možeš ponoviti i biti siguran da će se kutija tako ponašati. Slično sa programiranjem onih 4 tipke daljinskog za TV..radi ne radi...pa 20 puta ne radi...pa radi. Ali kad jednom nauči frekvencije nema više greške.
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: DVB-T2 prijemnik

Sve skupa 5 sati snimanja, 2 NTFS USB-a, NTFS prijenosni hard, 1 FAT32 USB, nema nekih problema, osim kod zadnjeg.

 

Famoznu poruku da je usb prespor sam vidio 2x na NTFS, nisam bio nonstop za monitorom, najvise sam bio za vrijeme snimanja prvim USB-om - skoro pa cijelo vrijeme gledao sat i pol snimanja. Malo me boli pamet od svega ovog jer inace niti ne pratim tv. Zadnji test danas, sa FAT32 USB-om se poruke da je USB prespor javljaju vise puta i to tocno nakon sto preskoci 1GB, 26min snimanja u ovom slucaju. Pretpostavljam da se poruke javljaju vise put jer je USB bio FAT32 i mozda jer je u tim trenucima slabio signal. Na NTFS nisam vidio da se javljaju jedna za drugom.

 

Moj zakljucak je da je ta poruka defaultni kod da se javlja novi proces u snimanju, bio to novi 1GB file ili nesto drugo.

 

Kao sto su vec neki rekli, svaki receiver kao ustvari i svaki komad tehnike ima pluseve i minuse, pogotovo kad se radi o prakticki budzet receiverima za 200 i sitno kn. Mislim da necu vracat Nytrobox, makar cijepao snimku po 1GB i makar se ta poruka povremeno javljala. Prevelik je plus po meni sto podrzava NTFS, naspram tih minusa. Velik plus je i sto je dosta brz, vecini i to programiranje daljinskog, iako je meni nebitno. Da ga vratim i uzmem npr. Strong SRT 8541 ziher bi nest smetalo i kod toga, tako da dzabe vracanje bez povecanja budzeta, a i u tom slucaju sto onda uzeti, SRT 8222..?

 

Receiver ce kod mene bit vjerojatno do srijede ili petka, sutra sigurno. Tako da, ako treba jos kaj snimit/slikat/testirat slobodno napisite.

7 godina
offline
Re: DVB-T2 prijemnik
The_Fichek kaže...
...Tako da, ako treba jos kaj snimit/slikat/testirat slobodno napisite.

 snima li na exFAT? ako ti se da molim probaj

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobi, dobimo, dobite, dobe...
13 godina
offline
DVB-T2 prijemnik

Da li je netko pronašao neki bolji prijemnik od tog NytroBoxa?

 
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: DVB-T2 prijemnik
Louis Pluto kaže...
The_Fichek kaže...
...Tako da, ako treba jos kaj snimit/slikat/testirat slobodno napisite.

 snima li na exFAT? ako ti se da molim probaj

Full exFAT format na USB 2.0 -> ne zeli snimati. Pretpostavljam da je isto za 3.0, idem probat pa editam.

 

Edit: nece ni formatirani 3.0.. Znaci samo fat32 i ntfs podrzava kak je napisao i imenjak u postu nakon.

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 25.11.2019 20:54 (The_Fichek).
12 godina
offline
DVB-T2 prijemnik

exFAT  ne podrzava ja imam jednu sd karticu koja je bila na exFAT i nije htjelo na Fat32 oce..
Evo sad stavio snimat na RTL kockini NMK odma nakon 5 sekundi pokazao da je uredaj pre spor za snimanje... nakon 30 Sekundi opet.. 1Min:37sec Opet, 3 minuta OPET...
Inace kod mene i prije nego sta raspolovi fajl nakon 1gb izbaciju tu poruka i kasnije..
Koja verzija kod tebe pise u informacijama?

Moj PC  
1 0 hvala 1
12 godina
offline
DVB-T2 prijemnik

Evo

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
DVB-T2 prijemnik

Evo

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
DVB-T2 prijemnik

 Evo verzije koju ovaj moj ima i sta mi stalno izbacuje..

Poruka je uređivana zadnji put pon 25.11.2019 20:54 (Filip100able).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: DVB-T2 prijemnik

Model 30700-NB pise na kutiji, a u informacijama:

12 godina
offline
DVB-T2 prijemnik

 Evo verzije koju ovaj moj ima i sta mi stalno izbacuje..sry za spam int me zeza

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: DVB-T2 prijemnik

Imamo isti. Mislim da je ta poruka defaultni kod za bilokakvu promjenu na samom receiveru kad je ustekan usb. Lako moguce da cim pocne gubit signal ili bilosta dok je usb-u u receiveru, bzvz javi tu poruku, a moguce da je stvarno i do samog usb-a. S cim si ti tocno snimao? Random 3.0 ili? Receiver ti je spojen HDMI-em ili SCART-om? Slika ti nije naj na printscreenu, mozda se poruka javlja cesce kad imas los signal, ne znam..

 

Edit: vec sam se usro zakaj nece snimat nakon sto sam sa exFAT vratio na NTFS, 6 puta javilo poruku da nema particije za snimanje i onda poceo snimat.. Malo je zbugan taj Nytrobox, ali s kvalitetnom antenom i dobrom lokacijom mislim da ce uglavnom normalno raditi. Btw. mene isto zanima ima li kaj bolje, ali nabava.net veli da bas i nema. Ima konkurencije koja je isto dobra, svaki ima + i -, ali nest posebno bolje bas i ne za 200-injak kn. Eh sad, za kolko para se moze dobit nesto bolje ne znam.

Poruka je uređivana zadnji put pon 25.11.2019 21:13 (The_Fichek).
4 godine
protjeran
offline
Re: DVB-T2 prijemnik
I ja imam 2 potpuno ista kao što si naveo i nisam tako detaljno testirao snimanje, ali nisam nikad još dobio tu poruku kod snimanja. A koristio sam prastari 4GB stick. Ali kažem greške su slučajne na jednom mi se ponekad pojavi sužena slika kada upalim na drugom još nije. Daljinska obadva imaju problem kod učenja frekvencija od TV daljinskog, to nekad radi a puno češće ne. Ali to se pravi jednom i gotovo. Tako da ni ja neću vraćati, za tu cijenu je ok i greške su male. Svaki ima ponešto.
 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: DVB-T2 prijemnik

usb je transcend 16gb 3.0 a signal je jacina na 90% kvaliteta na 95-100% stalno..a sad ne znam sta je..

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice