Iskon, kvaliteta preko VDSL-a

poruka: 20
|
čitano: 9.596
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Iskon, kvaliteta preko VDSL-a

 Kako ste zadovoljni s Iskon TV-om i njihovim internetom preko VDSL-a?

 

Imam EVOTV, kakva je kvaliteta slike na Iskonu u odnosu na EVOTV?

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Iskon, kvaliteta preko VDSL-a
Za EvoTv ne znam, ali ja sam zadovoljan sa slikom.
8 godina
offline
Re: Iskon, kvaliteta preko VDSL-a
Kao i sa internetom.
S tim da sam ja blizu FTTC-a pa imam poprilično dobru propusnost.
12 godina
offline
Iskon, kvaliteta preko VDSL-a

Koliku širinu guta TV odnosno koliko ostane za internet na Iskonu?

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Iskon, kvaliteta preko VDSL-a

4 do 6 mbps, ovisno je li SD ili HD.

facebook.com/MiCroatiaFans Xiaomi MIX 6/256GB - MIUI Super Moderator
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Iskon, kvaliteta preko VDSL-a

Pa ako imate mogućnost veće brzine interneta bolje je, jer iptv i slični sustavi uzimaju min 3mbit/s za sebe... koja se odvaja od Vaše brzine interneta

IPTV SISTEMI - iptvsistemi@gmail.com
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Iskon, kvaliteta preko VDSL-a

Evo dobio sam opremu za 3u1 koju će miu petak uključiti. Ruter je innbox v45, a tv prijemnik motorola vip 1003. Zar nije ovo stara oprema, stb box od prije cca 8 godina?

 
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Iskon, kvaliteta preko VDSL-a
tomislav10 kaže...

Evo dobio sam opremu za 3u1 koju će miu petak uključiti. Ruter je innbox v45, a tv prijemnik motorola vip 1003. Zar nije ovo stara oprema, stb box od prije cca 8 godina?

 ako si na bakru budi siguran u često pucanje veze kad se ljudi vračaju s posla i počnu uključivati računala , televizore jer im smanje propusnost.

kod njih sam 7 godina i u rujnu mi istječe ugovor i niiiiikad više.

slika je ok, no njihov bezobrazluk s tim pucanjem veze, pokušaj svaljivanja tereta na ljude a ne na sebe je dramatičan, bez pretjerivanja. pola moje firme je bilo na Iskonu, a zadnje dvije godine ih je pola otišlo Tcomu i zadovoljni su mada realno plate 150 kn više. Dakle, isti kablovi, ista tehnologija , sestrinska firma, kod T coma sve ok, kod ovih ne valja.

trpio sam bandu jer su najpovoljniji, dva tva, brzina upoloada ne pada ispod 5 mbs download je max 36, regionalni programi, sve za nekih 320 kn.

 

Što se tiče opreme kod njih važi pravilo "dok radi ne bacaj"

tko god vrati uređaje oni to lijepo ucelofaniraju i šalju dalje, do zadnje budale.

 

VDSL router  je potrebito bar dva puta isključiti poslije podne (preventivno) da ne doživiš šok gledajući nogomet i sl.

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
8 godina
offline
Re: Iskon, kvaliteta preko VDSL-a
Ja imam istu opremu pa mi radi bez problema, niti pucanja veze niti problema sa slikom.
I ne znam na kakvo smanjivanje propusnosti misliš, meni i ostalima je propusnost jednaka stalno.
12 godina
offline
Re: Iskon, kvaliteta preko VDSL-a
Antoniio22 kaže...
Ja imam istu opremu pa mi radi bez problema, niti pucanja veze niti problema sa slikom.
I ne znam na kakvo smanjivanje propusnosti misliš, meni i ostalima je propusnost jednaka stalno.

 Gdje živiš? Kolika ti je brzina downloada?

8 godina
offline
Re: Iskon, kvaliteta preko VDSL-a
Ovdje su ti parametri, pušten je i Vectoring nedavno.
Brzina je 50/10 + IPTV sa HD opcijom.
Kad smo svi doma, prosječno je 10-ak uređaja spojeno. (7 nas je u kući), a dosad probleme nismo primjetili.
Dodatno još zbog veličine kuće imam i njihov mesh (Smart Wifi) i to dobro funkcionira što se pokrivenosti tiče.
12 godina
offline
Iskon, kvaliteta preko VDSL-a

A starost opreme?

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Iskon, kvaliteta preko VDSL-a
Instalirano u 11. mjesecu prošle godine. Ruter je novi, a za STB ne znam.
12 godina
offline
Iskon, kvaliteta preko VDSL-a

Router ima najlon na sebi pa bi mogao biti novi iako nije došao u originalnoj ambalaži. STB je rabljeni što se vidi na prvu. Taj motorola vip 1003 je model od prije cca 8 godina (??). Zanimljivo ...

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Iskon, kvaliteta preko VDSL-a
A dobro radi i sve IPTV što nude podržava. Meni i videoteka i snimalica rade uredno. HD je dobar. Čak sam i preko Jumba nešto gledao bio, radilo je uredno. Ovaj novi meni koji imaju na kanalu 0 isto radi uredno. Sestra ima ovog novog Arrisa, ali neku razliku nisam primjetio.
Moji se isto tako ne žale, gledaju tv više od mene. Jest da je stariji uređaj, ali ja nemam primjedbi.
12 godina
offline
Iskon, kvaliteta preko VDSL-a

Danas su mi spojili 3u1. Brzina je 40/10 (vdsl). Sad jel to konačna brzina ili mogu tražiti još? Od centrale sam max nekih 800 metara. Jel na tih 50 Mbps ide još gore za TV?

Poruka je uređivana zadnji put pet 6.7.2018 19:43 (tomislav10).
 
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Iskon, kvaliteta preko VDSL-a
tomislav10 kaže...

Danas su mi spojili 3u1. Brzina je 40/10 (vdsl). Sad jel to konačna brzina ili mogu tražiti još? Od centrale sam max nekih 800 metara. Jel na tih 50 Mbps ide još gore za TV?

 Ne možeš.

Uzeo si brzinu (vjerojatno preko bakra) do 50 mbits (to preko bakra puštaju max) i super ti je Down/UP

 

Ja imam isti paket s dodatni tv-om a brzina je 36/6 kad su isključena oba tv-a.

Kad su oba uključena svaki tv gutne 3 Mbits pa je down 30 mbits

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
12 godina
offline
Iskon, kvaliteta preko VDSL-a

Check out my Speedtest result! How fast is your internet? http://www.speedtest.net/my-result/a/4060583966

Za vdsl ne izgleda loše

 
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Iskon, kvaliteta preko VDSL-a
tomislav10 kaže...

Check out my Speedtest result! How fast is your internet? http://www.speedtest.net/my-result/a/4060583966

Za vdsl ne izgleda loše

 Ne kontam zašto pitanje postavljaš na engleskom ?!

Kad ima za to potrebe ok, no ovako nema smisla jer je pitanje bezvezno.

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
12 godina
offline
Re: Iskon, kvaliteta preko VDSL-a

Ma to sam kopirao test result sa speedtesta (evo opet na engleskom ). Pitanja u stvari i nema, samo komentiram brzinu koja mi se čini OK

 

A ovo je mjereno kabelom:

http://www.speedtest.net/result/7457200618

 

Isto kabelom i uključen HBOGO (od Evotv-a, ne Iskonov):

http://www.speedtest.net/result/7457214910

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 9.7.2018 18:57 (tomislav10).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice