MAXtv format slike

poruka: 63
|
čitano: 20.130
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
MAXtv format slike

Pozdrav! Zar HRT2 ne prenosi utakmice u širokom formatu? Ovdje na prvoj slici vidite da sam dobio običan letterbox u 4:3 formatu, a HRT2 logo je postavljen točno za wide prikaz.

Na drugoj slici vidite normalan široki format RTL-a. Je li možda problem u MAXtv-u koji isporučuje samo 4:3 format slike na drugom programu?

Pa neću valjda ovako gledati Euro 2012??? Znači ako se jednog dana HRT bude emitirao u HD rezoluciji, mi ćemo morati uzeti HD paket na MAXtv-u da bismo to vidjeli?

HRT2 HRT2
RTL RTL
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: MAXtv format slike

HRT nikad nije, a kako stvari stoje, niti neće prenositi utakmice u "širokom" (16:9) formatu. Tj. emitira ih u letterboxu sa logom unutar slike.

I da, tako ćeš gledatu EURO na HRT-u, a kažu da su vodeća televizija u regiji. HRT nema namjeru skoro prijeći u 16:9 format, a HD se čini kao SF. I normalno je da za gledanje HD kanala moraš imati HD paket.

Poruka je uređivana zadnji put sub 26.5.2012 0:02 (Ord Mantel).
14 godina
offline
Re: MAXtv format slike
Ord Mantel kaže...

HRT nikad nije, a kako stvari stoje, niti neće prenositi utakmice u "širokom" (16:9) formatu. Tj. emitira ih u letterboxu sa logom unutar slike.

I da, tako ćeš gledatu EURO na HRT-u, a kažu da su vodeća televizija u regiji. HRT nema namjeru skoro prijeći u 16:9 format, a HD se čini kao SF. I normalno je da za gledanje HD kanala moraš imati HD paket.

 Koja sramota... ma da su barem utakmicu proširili na 16:9. Dobro ajde, ako je HD na HRT-u SF, onda barem 16:9 u SD-u ne bi bio na odmet.

14 godina
offline
Re: MAXtv format slike

Ni 16:9 na HRT-u ne trebaš očekivati tako skoro, jer im je opravdanje da većina gledatelja još koristi 4:3 TV.

14 godina
offline
HRT format slike

Da. Očito je, nažalost, tako. Znači, 2008. godina je bila naprednija po tom pitanju nego 2012.

 

Evo što su na HRT-u izjavili ususret EURU 2008.

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 27.5.2012 11:19 (diskDEfragmenter).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: HRT format slike

Ok - ali sto posto je istina - većina ljudi ima 4:3 CRT TV.

 

Ja imam dva komada - Sony 26 god star - Made in Germany - ogroman - sa zvučnicima izvan TV-a 2x 26W RMS-a,

TV je zakon - osobito za starije 4:3 emisije/serije koje gledam preko Wii-a (kao media centar ga koristim),

također i za igranje Wii-a, jer je on samo 480p rezolucije - pa na FullHD TV-ima ne izgleda tako dobro kao na CRT-u.

 

Ali eto - uskoro mi stiže 32'' LCD FullHD - i to za majku - jer sam joj priuštio i MaxTV - pa i TV usput - da si ona fino gleda TV u miru.

 

Ona ionako gleda samo te "pyzdarije" tipa sapunice, te gleda dosta modnih gluposti i filmova na MaxTV-u - za to će joj TV biti super.

A za nogomet - ne gleda ga ona - jedino će "pyzditi" ako slika bude takva na HRT-u kad budu njene serije.

From all the things I lost, I miss my mind the most...
14 godina
offline
MAXtv format slike

Sve je meni jasno. Nisam ni ja prešao na ovaj Philipsov Full HD LCD dok mi nije riknuo prastari Quadro CRT iz 1998. godine. Nisam ni imao MAXtv do prije 6 mjeseci.

Dakle, prelazak na ovakav TV je bio neisplativ i skup. Da ne govorim kakva je novčana situacija kod većine Hrvata. Plaća je dovoljna jedva za prehraniti se, a kad treba kupiti malo bolje cipele, onda je kupovina na kredit jedino rješenje.

 

Ali ako se nogomet i ostale "široke" emisije (sa logom unutar slike) puste u 16:9 formatu, vlasnici 16:9 televizora će imati široku sliku, a oni sa 4:3 TV-om će ionako imati dvije crte (gore i dolje). Ovako vlasnici 16:9 TV-a (ako žele zadržati normalan omjer slike) imaju četiri ružne, debele crte. Mislim, to je besmislica!

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: MAXtv format slike

A gle - zna se da HTV želi što više zaraditi.

 

Plaćaš RTV pretplatu? Godinam? I u svim tim silnim novcima - HTV se NIJE UDOSTOJIO

pokloniti svakom korisniku MPEG2 prijemnik za TV, nego samo "bon od 100kn" -> koja kifla!?

 

No OK - nema veze - ali čemu odmah ne prijeći na MPEG4?

Pa zna se - za 5 do 10 godina treba opet poslati bon od 100kn za MPEG4 prijemnik,

a vi ovce bacite svoj stari prijemnik - jer za razliku od drugih zemalja - HTV će tad odmah i ugasiti MPEG2 signal.

 

Dragi Hrvati - yebite se - i plaćajte "porez na budalu".

From all the things I lost, I miss my mind the most...
14 godina
offline
Re: MAXtv format slike

Čujte, što se tiče 4:3 formata, format TV-a većine gledatelja ne može biti opravdanje. Kao što ni količina crno-bijelih TV-a nije spriječila prelazak TV programa na emitiranje u boji.

A što se tiče codeca, receivera i zarade, HRT nema nikakve veze s time već Vlada. HRT ne diktira niti format, niti codece i odabir Vlade  jeftinijeg mpeg2 DVB-T-a  i nije bio toliko loš, jer da je odabran mpeg4 ili (hvala Bogu) DVB-T2, digitalija još skoro ne bi krenula kod nas i dalje bi gledali onaj analogni mulj.

Poruka je uređivana zadnji put ned 27.5.2012 14:16 (Ord Mantel).
14 godina
offline
Re: MAXtv format slike
Jeli itko ima informaciju hoce li HRT prenosit EURO i Olimpijadu u HDu na nekom kanalu kao sta su i 2008 radili na MaxTVu?
ptspclan.com | visit us ^^
14 godina
offline
Re: MAXtv format slike

Iz par ranije napisanih postova jasno je da nema ništa od HD-a. HRT se opravdava da nema odašiljača koji će to emitirati. Nema ni Nova TV, pa je to ne sprečava da ima HD kanal (makar i većina programa upscaleana).

Poruka je uređivana zadnji put ned 27.5.2012 14:40 (Ord Mantel).
14 godina
neaktivan
offline
Re: MAXtv format slike
Daleko najbolje je to sredila Doma TV.
16:9 stisnu u 4:3, pa ako imas 4:3TV, samo letterbox ukljucis, a ako imas 16:9, automatski rastegne i pritom se iskoristava cijela rezolucija (720*576 umjesto 720*400).
4chan ≫ Reddit ≫ Memebase ≫ 9fag Prodajem PC iz profila za 2600kn
14 godina
offline
Re: MAXtv format slike
Ma znam za DVBT, ali 2008 sam na MaxTVu imao HD. Evo sa jednog drugog foruma c/p za EURO u HDu od 23.05.: " Zahvalju jemo na Vašem upitu kao i na interesu za Hrvatsk u radioteleviziju .

HRT neće prenositi EURO 2012 . godine u HD rezol uciji jer to u Hrvatskoj trenu tno nije mog uće. Naime, u Hrvatskoj tren utno nema digitalne zemaljske mreže koja bi omogućavala emitiranje u HD (high definition) rezolu ciji.

HRT je početkom 2007. započeo sa eksperimentalnim emitiranjem u HD - u, u početku samo sa jednog odašiljača, HTV Dom na Prisavlj u, a kako se mreža proširila, već 2008. HRT je u HD - u prenosio dva velika sportska događaja te godine, EURO i Olimpijske igre. Međutim, u veljači 2011. istekla je dozvola za emitiranje u HD -u stoga je HRT HD ugašen.

Srdačan pozdrav,

HRT Odjel za odnose s javnošću."
ptspclan.com | visit us ^^
14 godina
offline
Re: MAXtv format slike

Ma, lažu. Nova TV već godinama emitira Nova HD kanal u B.netu.

A i MAXtv ima svoj HD paket. Jedino ako na digitalnu mrežu misle samo na DVB-T. Godinama su imali HDTV Promo kanal i što su na njemu emitirali. Shit.

Poruka je uređivana zadnji put ned 27.5.2012 15:09 (Ord Mantel).
14 godina
neaktivan
offline
Re: MAXtv format slike
Ord Mantel kaže...

Ma, lažu. Nova TV već godinama emitira Nova HD kanal u B.netu.

A i MAXtv ima svoj HD paket. Jedino ako na digitalnu mrežu misle samo na DVB-T. Godinama su imali HDTV Promo kanal i što su na njemu emitirali. Shit.

  Taj drugi screenshot fakat izgleda HD  {#}.

4chan ≫ Reddit ≫ Memebase ≫ 9fag Prodajem PC iz profila za 2600kn
14 godina
offline
Re: MAXtv format slike

Ma to je povećana sličica sa jednog portala sa vijestima, zato je i kvalitetna. {#} Bitna je poanta (tj. logo).

Poruka je uređivana zadnji put ned 27.5.2012 15:19 (Ord Mantel).
14 godina
offline
Re: MAXtv format slike
diskDEfragmenter kaže...

Pozdrav! Zar HRT2 ne prenosi utakmice u širokom formatu? Ovdje na prvoj slici vidite da sam dobio običan letterbox u 4:3 formatu, a HRT2 logo je postavljen točno za wide prikaz.

Na drugoj slici vidite normalan široki format RTL-a. Je li možda problem u MAXtv-u koji isporučuje samo 4:3 format slike na drugom programu?

Pa neću valjda ovako gledati Euro 2012??? Znači ako se jednog dana HRT bude emitirao u HD rezoluciji, mi ćemo morati uzeti HD paket na MAXtv-u da bismo to vidjeli?

Vidim akcija u pevecu se iskoristila {#} ! Isti sam i ja kupio i isto ko ti razocaran sam podrškom HRT-a i IPS-a za HD. 

(*cross-fire and rocket attacks*) Shepard: GARRUS! A little help over here? Garrus: Can it wait a minute, I'm in the middle of some calibrations!
15 godina
online
MAXtv format slike

zar se nemoze u postavkama tv-a rastegnut ta slika na hrt-u 2? npr. imate par onih modova gledanja tipa kino, film, 16:9, 4:3 itd.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: MAXtv format slike

Može, uglavnom opcija zoom, s kojom odsijecaš te viškove gore i dolje (crnilo), pa imaš sliku koja nije deformirana. Ali slika koju gledaš tada ima 432 linije (umjesto 576), pa kad tome pridodaš HRT-ov jadni letterbox filter, dobiješ očaj od slike.

Poruka je uređivana zadnji put ned 27.5.2012 15:34 (Ord Mantel).
15 godina
online
MAXtv format slike

ali cekajte, jel vama hrt2 uvijek ima ta 4 ruba ili samo kad je sport?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: MAXtv format slike

Kolega najvjerojatnije gleda sa opcijom na TV-u 16:9 LB (tzv. pillarbox), što znači da bi trebao imati takvu sliku (crte sa strane) kod svih 4:3 kanala. Problem je još izraženiji kod reprodukcije 16:9 materijala koje 4:3 kanali emitiraju u letterboxu.

Poruka je uređivana zadnji put ned 27.5.2012 15:38 (Ord Mantel).
14 godina
offline
MAXtv format slike

Ja često gledam Doma tv i oni imaju dobro riješen taj problem, šaltaju između 4:3 i 16:9 formata. Recimo gledaš neku stariju seriju poput "Friends". Gledaš ju u 4:3, a kad su reklame onda se prebaci na 16:9 i onda ponovno na 4:3.

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: MAXtv format slike
Ord Mantel kaže...

Kolega najvjerojatnije gleda sa opcijom na TV-u 16:9 LB (tzv. pillarbox), što znači da bi trebao imati takvu sliku (crte sa strane) kod svih 4:3 kanala. Problem je još izraženiji kod reprodukcije 16:9 materijala koje 4:3 kanali emitiraju u letterboxu.

 Da, točno tako. Ustvari sam na MAXtv prijamniku stavio da 4:3 programi koriste pillarbox što bude prihvatljivo kod normalne 4:3 slike. Tako je inače kod HRT-a. Onda su lijevo i desno dvije crte da bi se dobio 4:3 format. Ali kad se reproducira 16:9 materijal kao što je, npr., sport, onda se dobiju dodatne 2 crte gore i dolje koje su inače prisutne kod 4:3 TV-a.

I rezultat je bijedna sličica unutar velikog 16:9 TV-a.

 

E, sad, što se tiče zumiranja takve slike, na TV-u mogu odabrati nešto kao Expand 16:9 movie, ali kako mi je MAXtv spojen HDMI-jem, a ne analogno (SCART), TV automatski namjesti svoje postavke na široki zaslon. Zato sam i morao unutar opcija MAXtv-a odabrati pillarbox za 4:3 materijal, a ne opciju Koristi TV.

 

Dakle, ili MAXtv spojiti SCART-om pa širiti i raditi sa slikom što hoću, ili HDMI sa daleko manje opcija za rad sa slikom na TV-u.

14 godina
neaktivan
offline
Re: MAXtv format slike

Najnoviji razlog iz HTV-a zašto se ne prebacuju na 16:9 format je da im je veličina materijala u 4:3 omjeru i da ne žele šokirat gledoace stalnima flash-evima prilikom prebacivanja iz 16:9 u 4:3 i obrnuto. (kakav bullshit)

Mislim da publika koju HTV štiti ovim potezom ne bi prepoznala ne prebacivanje formata, nego da nebi prepoznali ni da im se svako 5 minuta prebacuje s jedne serije na drugu i to na različitim jezicima.

 

Malo podsjećanje kako je to izgledalo prije 4 godine

Ovo su screenshot-ovi sa utakmice Hrvatska-Njemačka:

http://i47.tinypic.com/27zm1om.jpg

http://i50.tinypic.com/2ywye00.jpg

http://i49.tinypic.com/nozdhx.jpg

 

Tehnički podaci govore da je stream koristio puni bandwidth cijelog mux-a, tako da je slika bila kristalna i pri najbržim i najtežim scenama.

Snimio sam cijelu utakmicu i nisam je izbrisao (iako je velika 18Gb) čisto da mi stoji kao podsjetnik na nešto, što nečemo baš uskoro gledat na HTV-u. 

 

Bit rate                       : 16.3 Mbps
Maximum bit rate        : 18.4 Mbps
Width                         : 1 920 pixels
Height                        : 1 080 pixels
Display aspect ratio     : 16:9
Frame rate                 : 25.000 fps
Scan type                   : MBAFF

 

Na drugom programu dok je trajalo prvenstvo mogli ste pogledati i koji film u HD-u.

Jest da je bio u 4:3 i upscale ali je slika bila puno bolja zbog velikog bandwidtha-a.

http://i49.tinypic.com/sxkufr.jpg

14 godina
offline
Re: MAXtv format slike
ivo_svetrice kaže...

Najnoviji razlog iz HTV-a zašto se ne prebacuju na 16:9 format je da im je veličina materijala u 4:3 omjeru i da ne žele šokirat gledoace stalnima flash-evima prilikom prebacivanja iz 16:9 u 4:3 i obrnuto. (kakav bullshit)

Mislim da publika koju HTV štiti ovim potezom ne bi prepoznala ne prebacivanje formata, nego da nebi prepoznali ni da im se svako 5 minuta prebacuje s jedne serije na drugu i to na različitim jezicima.

 

 Ahahahahaahh! Ovo si stvarno dobro rekao! A taj razlog im je stvarno itekakav bullshit! Teško da nas HRT može više ičim šokirati osim još gadnijom pretplatom.

 

Uspoređujući ovu godinu sa 2008-om izgleda da idemo s konja na magarca.

 

Ali, eto, šalu (tj. bolnu istinu) na stranu. Zanima me zna li netko postoji li program na MAXtv-u koji će prenositi EURO 2012 u 16:9 formatu? Možda ArenaSport? Ili je ta čast pripala samo HRT-u?

Poruka je uređivana zadnji put ned 27.5.2012 17:37 (diskDEfragmenter).
13 godina
offline
Re: MAXtv format slike
Vjerovatno će imati Euro 2012 HD
robimarko@gmail.com
15 godina
offline
Re: MAXtv format slike
robimarko kaže...
Vjerovatno će imati Euro 2012 HD

Ko, maxtv? Jesi li to negdi čuja ili nagađaš?

Only the brave
13 godina
offline
Re: MAXtv format slike
Da maxtv.Samo nagadam no uvijek imaju tako nesta
robimarko@gmail.com
14 godina
offline
Re: MAXtv format slike

Nisam siguran, jer da misle to raditi već bi bacali najave i reklame. Pa do prvenstva ima 10-ak dana. I ništa od toga ako HRT ne zakupi HD prijamnu trasu.

14 godina
offline
Re: MAXtv format slike
Kako mislis uvijek?? Imalo je 2008, a 2010 nije, jer nije bilo HR tamo, pa HRT nijr platio i to mi ima logike. Ovo sad nema logike.
ptspclan.com | visit us ^^
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice