Odjava HRT pristojbe!? izdvojena tema

poruka: 1.106
|
čitano: 487.173
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Re: Odjava HRT pristojbe!?!?
Ne plaćate tv kanale nego radio tv prijemnike. Tako da je to apsurd stoljeća. Platiš tv 7-8 tisuća kuna i još svaki mjesec harač od 80kn na njega.
Nije sve u sarkazmu, ima nešto i u podjebavanju..
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Odjava HRT pristojbe!?!?
spaljeni kaže...

Nisam bas 100% siguran, valjalo bi provjeriti tocno clanke no ako HRT predje na DVB-T2 sa HEVC kodiranjem apsolutno svi televizori koji nemaju mogucnost primiti takav signal trebali bi se lako i bez problema moci odjaviti jer takav uredjaj ako ne moze primati njihov signal je isto kao i da pokusavaju naplatiti naknadu za obican monitor ili projektor.

 

Kada se uspjesno odjavi za sada nemaju mogucnost provjere i ne smiju vas ponovo na svoju ruku prijaviti, uzet STB i ne pustati ih u kucu...  

 Osim ako uz DVB-T2 i dalje paralelno ne ostane DVB-T, barem neko vrijeme.

 

11 godina
offline
Re: Odjava HRT pristojbe!?!?

x18x05x

 

Razumijem što si htio reći i tehnički se plaća posjedovanje prijemnika, ali objektivno se ne može reći kako je pristojba "harač" na prijemnike. Pristojba (link) služi kao naknada za funkcioniranje javnog radiotelevizijskog servisa i koliko god se to nekome sviđalo ili ne sviđalo svaka država mora imati svoju televiziju koja se plaća iz neovisnih izvora. Neću ulaziti u raspravu o tome koliko je HRT (ne)ovisan jer živimo u državi u kojoj bi neovisan rad nacionalne televizije trebao biti reguliran od strane druge (ne)ovisne državne institucije. Znači tehnički HRT nije kriv za svoju (ne)ovisnost.

Odvojeno od toga, je li itko od ovih što kritiziraju HRT-ov program uistinu se potrudio pogledati taj program? Vjerojatno nije jer evo osobno smatram kako se u velikoj većini termina, a rekao bih i gotovo svim, na jednom od četiri HRT-ova programa mogu pronaći kvalitetniji sadržaji od onih koje nude sve druge nacionalno široko dostupne TV kuće (Nova, RTL, Doma, RTL 2). Sad je jedino stvar tko kako interpretira "kvalitetan sadržaj", ali kada se pogleda program HRT-a može se vidjeti da svakodnevno nude stvarno raznolike emisije, serije, filmove, zabavne programe i ostalo, što se baš i ne može reći za ostale televizije. Tamo je većinom program za "mase", odnosno većina gledatelja bi mogla pronaći određeni interes u većini sadržaja, dok kod HRT-a postoje sadržaji koji su rađeni ciljano na manju populaciju ljudi (recimo znanstvene emisije, dokumentarci, poljoprivredne emisije i sl.) što onda dovodi do toga da će većina ljudi reći kako njihov program ne valja, a suštinski je ustvari vrlo kvalitetan.

Stavimo li TV program sa strane, vjerojatno većina sluša radio u automobilima, na poslu ili gdje god i sigurno ponekad okrene na određeni kanal HRT - HR. Odnekud se to mora plaćati i mislim da bi ukidanje pristojbe dovelo do većih poreza, manjih ulaganja u neke druge stvari i sl. tako da osobno smatram kako pristojba treba ostati.

Nadalje, na početku sam dao link gdje piše za što se troši pristojba i između ostalog su to visoko cijenjeni orkestri i zbor HRT-a. Vjerujem da bi za većinu mladih umjetnika bio veliki uspjeh kada bi dospjeli u te orkestre i zato možemo na pristojbu gledati kao poticaj za kulturu. Dodatno i HRT program kroz svoje emisije također promovira kulturu i mlade umjetnike. Isto tako se iz tih 80 kn dijelom financira i Hrvatski audiovizualni centar i prava na autorska djela.

 

Iz svega ovoga se vjerojatno može zaključiti da uglavnom gledam HRT, ali ne mislim da je ovo mišljenje u potpunosti subjektivno jer njihov program stvarno ima sadržaje koji su vrlo kvalitetni i pozivam one koji "apstiniraju" HRT da se uistinu potrude pogledati njihov program i vjerujem da će pronaći nešto, a siguran sam i dosta toga, što bi im se moglo činiti zanimljivo.

13 godina
offline
Odjava HRT pristojbe!?!?

HRT pristrojba je jednim djelom porez. A što se tiće njihovih ulaganja. RTL ima veća ulaganja nego HRT. NOVA tv je u istom košu kao i HRT, jer je NOVA tv državna televizija kao i HRT.

Od tih silinih uplatnica koje se plate, Mi kao građani Hrvatske nećemo nikakva ulaganja vidit od njihove strane. To sve je za deranje nas kao ovca a ja to neću trpit. To što oni prelaze na dvb-t2, imaju oni dobro ispoliran financijki dio za to i bez tih naknada (poreza) od 80 kuna. Plus još na to i kad dođe taj dvb-t2 morat će se pljunut lova za novi uređaj ili novi tv. i njihovi popusti neće ništ pomoći.

KOliko sam upoznat sa time, mi kao država smo među rijetkima koji imaju pretplatu na tv u europi.

Plačanje autorskih prava ili jednim djelom ide njima?, pa primjerice ugostiteljski objekti koji posjeduju  i tv i radio prijamnik, po tome plačaju autorska prava i hrt-u i ZAMP-u.

Šta je sa ugostiteljskim objektima koji puštaju muziku sa internet strema iz nekih drugih država. tj. primjerice stanice sa interneta koji emitiraju stranu glazbu a nisu povezani sa stanicama u Hrvatskoj? Pa to je apsurd, autorska prava se plačaju zampu, a taj novac ta strana stanica kao ni izvođač strani neće nikad vidit.

što se tiće HRT-a. Kad sam ga ja zadnji put upalio da gledam neku emisiju? Sad ću vam reći. Prije godinu dana. HRT me uopče ne zanima, nemaju nikakvi program, a kamoli i da su zanimljivi filmovi, ja sam ih već tada pogledao par puta na kompu.

 

HRT sad krenuo u lov na firme ćiji prevoznici ili prijevozna sredstva ne plačaju taj porez. Fali im love i sad idu derat.

Prvog inspektora koji bi mi se pojavio na vratima i počeo nabrajat za tužbe i opomene i probleme bi primio za vrat i izbacio na cestu, ma *ebem ti pas  šugavu . Još da mi nebi došao brojat koliko uređaja za produkciju audio-video materijala imam, pa puta 80 kuna. Dovoljno je što plačam ovih 80 kuna. 

Razumijem da je TO njihov posao, a zato su krivi iz HRT-a. ALI imam za to jako malo razumijevanja.

 

Moram priznat, volim pogledat dokumentarac i sličnog tipa. NO, uz primjerice max tv ili evo tv, imam to u širem obliku dostupno. Tako da OPET hrt-u se nebi trebalo više dat za pravo da plačamo porez koji se nigdje ne vidi. Osim na člancima u novinama

Bf 4 - nick - Tonyhrv
Poruka je uređivana zadnji put pet 25.3.2016 12:25 (tonik).
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Odjava HRT pristojbe!?!?
kiwi_91 kaže...

x18x05x

 

1. ...koliko god se to nekome sviđalo ili ne sviđalo svaka država mora imati svoju televiziju koja se plaća iz neovisnih izvora

 

2. ...evo osobno smatram kako se u velikoj većini termina, a rekao bih i gotovo svim, na jednom od četiri HRT-ova programa mogu pronaći kvalitetniji sadržaji od onih koje nude sve druge nacionalno široko dostupne TV kuće (Nova, RTL, Doma, RTL 2).

 

3. ...Stavimo li TV program sa strane, vjerojatno većina sluša radio u automobilima, na poslu ili gdje god i sigurno ponekad okrene na određeni kanal HRT - HR. Odnekud se to mora plaćati...

 

4. .... zato možemo na pristojbu gledati kao poticaj za kulturu....

1. ne mora, ima država koje sasvim solidno funkcioniraju i bez "svoje" televizije, a što se tiče neovisnih izvora, što to uopće znači i zašto bi morali biti "neovisni izvori" odnosno posebni harač

 

2. ovo je sasvim nebitno, da plaćaš po izboru onda bi to nešto značilo, ovako se radi o haraču koji je protivan najosnovnijem pravu potrošača - da ne plaća uslugu koju ne koristi

 

3. "odnekud" neka plaćaju oni koji to koriste ili onaj (država) koji smatra da mu je televizja potrebna

 

4. neka se htv za kulturu koju promiče javi hasanu, siguran sam da će se i za njih naći koja kuna, pogotovo sad kad je haso ušparao

 

ono što hoću reći jest, nebitno jel netko smatra da je htv neophodan za državu, da se financiranje tog servisa treba odvijati na drugi način, ne kroz harač

hoće li to biti kroz proračun ili pretplatu onih koji to žele gledati, kombinirano sa reklamama i subvencijama ili kroz donacije caritasa, sasvim je nebitno - ovakvo kakvo je sad je apsolutno neprihvatljivo jer me prisiljava da plaćam nešto što ne koristim - kao da mi naplate 80 mjesečno za trgovinu koja se otvorila u mom susjedstvu, bez obzira što nikad nisam ni ušao u nju

 

zakon o pravima potrošača jedan je od najvažnijih dostiignuća civiliziranog društva i zasigurno važniji od htv-a koji je u potpunoj suprotnosti s istim, da ne spominjem ustav protivno kojem je način na koji se izračunava taj harač

11 godina
offline
Re: Odjava HRT pristojbe!?!?

tonik

 

Pod plaćanje autorskih prava sam mislio na to da oni od tih 80 kn odvajaju jedan dio za ZAMP. To piše na linku što sam ga dao. 

Mislim kako opet zaključuješ o njihovom programu na osnovi površnog iskustva, ali možda imamo sasvim suprotne afinitete prema programu. I ne može se baš reći da imaju nezanimljive filmove. Zna biti dobrih filmova, a i na drugim programima (nacionalnim) su vjerojatno filmovi koje si već pogledao, tako da je to pomalo subjektivan razlog.

 

Slažem se da bi se situacija s prijevoznicima, a i studentima podstanarima kojima se nameće plaćanje, trebala riješiti na neki drugi način.

Netransparentnost isto vidim kao problem, ali zašto se onda ne ide na peticiju koja bi zahtijevala potpuno javna izvješća o upotrebi novca dobivenog pristojbom, a ne odmah na ukidanje pristojbe.

 

 

picajzla0707

 

picajzla0707 kaže...

 

1. ne mora, ima država koje sasvim solidno funkcioniraju i bez "svoje" televizije, a što se tiče neovisnih izvora, što to uopće znači i zašto bi morali biti "neovisni izvori" odnosno posebni harač

 

2. ovo je sasvim nebitno, da plaćaš po izboru onda bi to nešto značilo, ovako se radi o haraču koji je protivan najosnovnijem pravu potrošača - da ne plaća uslugu koju ne koristi

 

3. "odnekud" neka plaćaju oni koji to koriste ili onaj (država) koji smatra da mu je televizja potrebna

 

4. neka se htv za kulturu koju promiče javi hasanu, siguran sam da će se i za njih naći koja kuna, pogotovo sad kad je haso ušparao

 

ono što hoću reći jest, nebitno jel netko smatra da je htv neophodan za državu, da se financiranje tog servisa treba odvijati na drugi način, ne kroz harač

hoće li to biti kroz proračun ili pretplatu onih koji to žele gledati, kombinirano sa reklamama i subvencijama ili kroz donacije caritasa, sasvim je nebitno - ovakvo kakvo je sad je apsolutno neprihvatljivo jer me prisiljava da plaćam nešto što ne koristim - kao da mi naplate 80 mjesečno za trgovinu koja se otvorila u mom susjedstvu, bez obzira što nikad nisam ni ušao u nju

 

zakon o pravima potrošača jedan je od najvažnijih dostiignuća civiliziranog društva i zasigurno važniji od htv-a koji je u potpunoj suprotnosti s istim, da ne spominjem ustav protivno kojem je način na koji se izračunava taj harač

1. Može nekoliko primjera? Ne kažem da nema, ali nemam baš volje pretraživati. "Neovisni izvori" znači da se ne naplaćuju iz različitih tvrtki koje bi mogle imati određene dodatne zahtjeve, odnosno promocije njih samih.

2. Gledaš li sportske prijenose na HRT-u? Slušaš jedan od radio kanala iz HRT - HR mreže u automobilu? Ideš li na veća kulturna zbivanja u gradu? (često im je realizacija potpomognuta HRT-om)...

3. Pogledati prethodno.

4. Nema "Hasan" ni za ono što bi trebao plaćati, a kamoli da još plaća ono što bi HRT trebao raditi. Smatram kako je medijsko poticanje kulture vrlo bitno i mislim da se to ne može izbjeći. Ako nekoga ne zanima kultura, barem se malo žrtvujte za druge, a potencijalno i svoju djecu i bližnje jer je kultura vrlo vrijedan dio društva.

 

Opet kažem da bi trebalo biti transparentnije raspolaganje s tim novcem, ali mislim da ga ne bi trebalo ukinuti.

Poruka je uređivana zadnji put pet 25.3.2016 13:22 (kiwi_91).
13 godina
offline
Odjava HRT pristojbe!?!?

Taj dio što ide i Zampu, dolazi do onoga. Lokal plača i Zamp i HRT. Znači Zamp dobiva dvostruko. 

Što se tiće samog programa hrt-a. Prije je hrt imao ok emisije. Da budem iskren Đelo Hađiselimović je bio stvarno odličan urednik. Ali kako posao-kuća ne ostvaljaju mi puno prostora da gledam tv tako da meni tv u večini slučajeva je ugašen, osim navečer par sati prije spavanja i sav taj program koji oni nabacaju navečer ja uopče ne gledam. ne gledam do te mjere da ni ne pratim utaknicu, ali doslovno. Opet se vračamo na ono. Zašto onda RTL kao privatna kuća bolje posluje, a njoj nejde nikakva kuna od tog poreza. Ako i ide, onda isprike na toj zadnjoj rečenici. Ali to nigdje nisam čuo ni vidio.

Ajde i da nek treba bit KAO taj porez. Zašto ga onda ne smanje? Kako su zdravtsvo smanjili?

A to da je HRT na velikim okupljanjima i događajima, mora bit kad je Državna firma. Tj. laički rečeno, snima se o svom dvorištu.

Zgrču oni lovu i na gledanosti i ostalim meni sad nepoznatim izvorima, nije taj porez jedini.

Bf 4 - nick - Tonyhrv
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Odjava HRT pristojbe!?!?

Kad ti dodje inkasator HRT-a u kucu nenajavljen i pocne ti se prijetiti kaznama,imas mu pravo zavrniti samarcinu i nabiti ga nogom u dupe ili glavu,ovisno gdje imas osobne preferencije,te ga nakon toga katapultirati kroz prozor na ulicu. To ti je ustavom RH zajamceno pravo.

Najpovoljniji web shop za PC i PS3 igre. https://www.g2a.com/r/pcgames_66-_discount-html
Moj PC  
2 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Odjava HRT pristojbe!?!?

tonik

 

ZAMP navodi (link): "Autorska naknada za javnu izvedbu glazbenih djela nije sadržana u iznosu pretplate, bez obzira na uvećani iznos tarife HRT-a za javne objekte. Zakonski, javna izvedba otpočinje svakim pojedinačnim uključivanjem prijamnika u javnom prostoru. Dakle, korisnik nije samo radio ili televizijska postaja (koja također treba odobrenje) nego i vi u onom trenutku kada koristite glazbu u poslovnom prostoru.", što znači kako korisnik, u ovom slučaju lokal, izravno ZAMP-u plaća naknadu za javno izvođenje, a preko pristojbe plaća HRT-u naknadu za njihovo korištenje. To se može činiti kao jedno, ali nije, odnosno zato je ovo što plaćamo HRT-u samo 8 ili manje kuna od onih 80, a ovo što lokali plaćaju ZAMP-u je preko 90 kn ili koliko već.

 

Ne poznajem poslovanje RTL-a ili drugih TV kuća, ali najnoviju informaciju o poslovanju nacionalnih televizija koju sam pronašao je iz 2013. god. Tamo je RTL poprilično loše stajao, a Nova je imala najmanje gubitaka. Razlog zašto bi privatne televizije mogle bolje stajati od nacionalne je u tome što oni nemaju gotovo nikakve obveze prema gledateljima, odnosno prikazivat će ono što se gleda i tako će manje prihodovne emisije po potrebi gasiti. HRT bi trebao prikazivati neke emisije unatoč tome što one možda ne generiraju novac jer jednostavno se to od njih očekuje, tj. plaćeni su za to da daju sve potrebne informacije. Primjerice lokalni HRT centri bi trebali pratiti lokalna zbivanja i izvještavati o njima, a druge nacionalne televizije možda neće popratiti takva zbivanja jer nemaju koristi od toga. I naravno da će HRT u tom dijelu gubiti novac, ali to je njihova zadaća i to moraju nekako uklopiti u proračun. Očito nemaju dovoljno dobro vodstvo koje bi moglo to držati na nuli ili plusu, ali to je već za neke druge analize.

 

Složio bih se da bi mogli spustiti cijenu pristojbe za one koji recimo ne gledaju HRT, ali to je vrlo teško regulirati. Tj. nisam baš upoznat s time, ali u tom slučaju bi trebalo raditi kodiranje programa ili na druge načine ograničiti mogućnost prikazivanja HRT programa za one koji ga ne žele gledati. Mislim da će takvo što teško proći, ali i to vidim kao bolje rješenje nego da se pristojba ukine i ode u poreze. Mislim da bi takvo financiranje nacionalne kuće bilo još manje transparentno i još bi na kraju ispalo da bi davali još više nego što dajemo sada. Primjerice ako bi se to uvrstilo u porez na plaću i recimo da je 30 kn onda bi neka obitelj u kojoj recimo 4 člana primaju plaću na kraju platili 120 kn, a ne 80 kn. Znači oni bi plaćali razliku za jednočlano ili dvočlano kućanstvo. Tako da bi bilo vrlo teško pronaći pravedan način oporezivanja tog dijela. Najlakše je reći "Hajmo to ukinut!", ne samo za pristojbu, GMO mi se isto sviđa kao dobar primjer, ali ako netko hoće o tome neka otvori temu. :)

6 godina
neaktivan
offline
Odjava HRT pristojbe!?!?

Imam jedno pitanje u vezi HRT pretplate pa ako bi mi netko mogao odgovoriti.  Naime ja sam student podstanar i ušao nam je u stan čovjek za hrt pretplatu i uzeo je moje podatke i nakon toga nam je došao račun za 4 mjeseca,  budući da je on došao u 1. mjesecu 2017. a mi smo u stanu od 10. mjeseca 2016., nakon toga su nam stizali i dalje računi ali nismo ništa platili, znači dosad nismo platili za 9 mjeseci ukupno. E sad me zanima budući da ja imam prijavu u tom stanu do 1.7 i dotad se namjeravam iselit, a pretplata je na moje i ako ne platimo račune što će desiti, hoće li oni izvršiti ovrhu vlasniku stana ili meni?

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Odjava HRT pristojbe!?!?
jotinho kaže...

Imam jedno pitanje u vezi HRT pretplate pa ako bi mi netko mogao odgovoriti.  Naime ja sam student podstanar i ušao nam je u stan čovjek za hrt pretplatu i uzeo je moje podatke i nakon toga nam je došao račun za 4 mjeseca,  budući da je on došao u 1. mjesecu 2017. a mi smo u stanu od 10. mjeseca 2016., nakon toga su nam stizali i dalje računi ali nismo ništa platili, znači dosad nismo platili za 9 mjeseci ukupno. E sad me zanima budući da ja imam prijavu u tom stanu do 1.7 i dotad se namjeravam iselit, a pretplata je na moje i ako ne platimo račune što će desiti, hoće li oni izvršiti ovrhu vlasniku stana ili meni?

 Tebe ce ganjat posto je pretplata na tvoje ime i tvoj potpis imaju...

15 godina
offline
Re: Odjava HRT pristojbe!?!?
Minneyar kaže...
jotinho kaže...

Imam jedno pitanje u vezi HRT pretplate pa ako bi mi netko mogao odgovoriti.  Naime ja sam student podstanar i ušao nam je u stan čovjek za hrt pretplatu i uzeo je moje podatke i nakon toga nam je došao račun za 4 mjeseca,  budući da je on došao u 1. mjesecu 2017. a mi smo u stanu od 10. mjeseca 2016., nakon toga su nam stizali i dalje računi ali nismo ništa platili, znači dosad nismo platili za 9 mjeseci ukupno. E sad me zanima budući da ja imam prijavu u tom stanu do 1.7 i dotad se namjeravam iselit, a pretplata je na moje i ako ne platimo račune što će desiti, hoće li oni izvršiti ovrhu vlasniku stana ili meni?

 Tebe ce ganjat posto je pretplata na tvoje ime i tvoj potpis imaju...

 Morat ćeš to platiti prije ili kasnije. Radije plati sad dok nisu poslali ovrhu, jer ona košta jako puno. Na primjer, za 3 mjeseca ne plaćenih računa (240 kn), plaćaš još 700 kn troškova ovrhe.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. Provokator starog kova R.I.P. Munjovoz 20.3.2012.
6 godina
neaktivan
offline
Re: Odjava HRT pristojbe!?!?

A da li me mogu ganjat pošto ja imam prebivalište u BiH, znači nemam ništa u Hrvatskoj, nikakvu imovinu, nikakve otvorene račune itd. ?

14 godina
offline
Re: Odjava HRT pristojbe!?!?

Doći ćeš kad tad u Hrvatsku, a tad će te čekati ogroman iznos za kamate i troškove ovrhe, zaplijenit će ti sve što imaš. Uglavnom treba poslati odjavu i to je jednostavno rješenje, naravno, prije treba platititi dosadašnje dugovanje.

uključite logiku, prije postavljanja pitanja
Poruka je uređivana zadnji put uto 20.6.2017 19:49 (ivo454).
15 godina
offline
Re: Odjava HRT pristojbe!?!?
jotinho kaže...

A da li me mogu ganjat pošto ja imam prebivalište u BiH, znači nemam ništa u Hrvatskoj, nikakvu imovinu, nikakve otvorene račune itd. ?

 Mogu. Svatko može na bilo koju adresu prijaviti HRT, odnosno potpisati kao što si ti. I to apsolutno nema apsolutno nikakve veze s adresom boravišta/prebivališta. Kazna te čeka i kamate rastu. Osim ako ne planiraš baš nikada više doći u Hrvatsku. Zato, što prije to plati i pošalju odjavu pa budi na miru.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. Provokator starog kova R.I.P. Munjovoz 20.3.2012.
Poruka je uređivana zadnji put uto 20.6.2017 21:11 (mind_challenge).
7 godina
offline
Re: Odjava HRT pristojbe!?!?

Zar ga glavnica i dotad prikupljene kamate neće dočekati i u bih kada bih jednom udje u eu ? Neznam kolika je zastara kada se jednom neki pravni mehanizam pokrene....
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Odjava HRT pristojbe!?!?
bunker kaže...

Zar ga glavnica i dotad prikupljene kamate neće dočekati i u bih kada bih jednom udje u eu ? Neznam kolika je zastara kada se jednom neki pravni mehanizam pokrene....

 Tako je, ako i BiH uđe u EU čega ga i tamo. Zastara postoji, ali ju ovi vješto izbjegavaju tako da svako toliko pokreću novi ovršni postupak, pa nikada ne dođe do zastare.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. Provokator starog kova R.I.P. Munjovoz 20.3.2012.
15 godina
odjavljen
offline
Re: Odjava HRT pristojbe!?!?
jotinho kaže...

Imam jedno pitanje u vezi HRT pretplate pa ako bi mi netko mogao odgovoriti.  Naime ja sam student podstanar i ušao nam je u stan čovjek za hrt pretplatu i uzeo je moje podatke i nakon toga nam je došao račun za 4 mjeseca,  budući da je on došao u 1. mjesecu 2017. a mi smo u stanu od 10. mjeseca 2016., nakon toga su nam stizali i dalje računi ali nismo ništa platili, znači dosad nismo platili za 9 mjeseci ukupno. E sad me zanima budući da ja imam prijavu u tom stanu do 1.7 i dotad se namjeravam iselit, a pretplata je na moje i ako ne platimo račune što će desiti, hoće li oni izvršiti ovrhu vlasniku stana ili meni?

Ovrsiti ce, kako su napisali, tebe, jer 'pretplata' glasi na tvoje ime. Tako da si recimo uveo internet na svoje ime, doslo bi tebi, a ne gazdi.

Napravio si gresku odmah na pocetku. Meni su jednom dosli dok sam bio podstanar. Netko zvonio. Zena otvorila vrata i vraca se po novcanik. Pitam sto ce, a ona pa dosao taj i taj, treba mu osobna za podatke za tv pretplatu.

Samo sam pitao jel' zatvorila vrata i, ako je, neka pusti 'prijatelja' da ceka. Ne znam jesu li oni placeni za svaki ulov, ali je frajer cekao najmanje 30 minuta pred vratima dok se nije pokupio i otisao. Nije niti usao u stan (u koji ga niti ne bi pustio), nego samo, eto, morate placati pretplatu. Ne znam samo za sto, jer tv nitko nije niti gledao. Mogao ga je slobodno na ledja i odnijeti, pa neka sa gazdom od stana ciji je i tv poprica zasto mu je popalio tv.

Na vasem mjestu bih platio sto prije, jer postoje velike sanse da je postupak ovrhe krenuo (cudno da vec i nije zavrsen, jer 9 mjeseci nije placeno nista, a znam da su oni azurni). Na zastaru mozete zaboraviti ili se nadati debeloj sreci da se sve negdje zagubilo, jer, jednom kada je pokrenuto tu se ovrha donese brzo i lagano, a samo se nove kamate mogu gomilati.

6 godina
neaktivan
offline
Re: Odjava HRT pristojbe!?!?
Pozdrav.ne znam da li je tema jos aktualna ,ali imam pitanje pa ako ima netko iskusan da mi odgovori.unaprijed hvala. Dakle,inkasator hrt me neki dan doslovno zaskocio na ulazu u zgradu sa da li ste vi ta i ta.rekla sam da jesam ni ne sluteci tko je covjek.zatim se predstavio kao inkasator hrta i kaze imamo na popisu da zivite na ovoj adresi a da ne placate rtv pristojbu.ja pitam sto zeli od mene a on govori da mi kao nece pisat nikakvu kazu za zadnjih 6mj ali da mu dam oib kako bi mogao napraviti prijavu.skroz sam zablokirala i kao da cu krenuti unutra po osobnu ali sam se odmah vratila i rekla da ja nisam vlasnica navedenog stana (niti u jednom
Trenu nisam potvrdila da imam bilo kakav prijamnik u svom vlasnistvu).objasnila sam da je vlasnik stana (iako jos prijavljen da zivi tu zajdno sa jos 6 osoba) vec placa rtv pristojbu na drugoj adresi cija je vlasnica njegova supruga(napominjem da je i supruga prijavljena na ovoj adresi ).on meni na to govori da to nema nikakve veze jer su to dva odvojena objekta i kao da ja sigurno imam laptop ili radio.nisam mu nista odg na to jer je u tom trenutku izasao prijatelj iz stana i poterao ga sa vrata.u svakom slucaju,nista nisam potvrdila da posjedujem niti sam dala svoj oib i potpis.da li oni imaju ikakve temelje da mi bilo sto naplate? Znaci- covjek nije usao u stambeni prostor ,nisam dala potpis i oib te nisam vlasnica stana.hvala
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Odjava HRT pristojbe!?!?

Ne znam za pristojbu, ali kada te netko trazi OIB, ne daj mu ga. Pogotovo neki random lik na cesti. Mogao je biti neki creep kojemu se svidjas pa je dosao glumiti lihvara. 

Kad te netko pita jesi taj i taj, ti ga pitaj zasto ga zanima. Puno je debila posvuda, nemoj vjerovati svakome. :) 

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
Moj PC  
0 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Odjava HRT pristojbe!?!?

-vlasnik palća pristojbu. Tvoj odgovor se treba svesti da nisi vlasnica. (kućanstvo ili motorono vozilo, prijamnik.. u zakonu se isključivo spominje prijemnik, ne PC-mobitel mada se ide za izjednačavanjem svih digitalnih medija i pravila. Tako navaljuju na studente..)

-osobne podatke, osim policiji na ulici, nikom ne moraš dati (ako mu daš osmjeh.. to je nešto drugo) :)

 

+ RTV pristojbu treba plaćati, ne 'skrivati' se.. ali ne daj se zaplašiti prijetnjama o kazni i sl. kažnjavati može samo država-sud, ne neki lik na ulici (mada je naš ovršni zakon, hanžek-htv.. malo divlji, slabiji gubi).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pet 1.9.2017 16:28 (ihush).
6 godina
neaktivan
offline
Re: Odjava HRT pristojbe!?!?
Hvala na odgovoru😊 Jasno mi je da se rtv pristojba mora placati u kucanstvu i to nije sporno, ali ja nisam vlasnica stana niti ikakvog prijamnika.radio nemam.a mob i laptop su sluzbeni od firme i firma za to vec placa naknadnu.zato mi nije jasno da pored zakonitog vlasnika i jos 6 osoba projavljenih na istoj adresi oni iskopaju moje ime?!..no dobro, borit cu se sa njima kada i ako nesto stigne.
11 godina
offline
Re: Odjava HRT pristojbe!?!?

Eto danas meni i ženi u stanu bili kontrolori iz hrtv-a i normalno na brzinu smo popušili i dali svoje podatke, kazne nece biti premda smo dvije i pol godine podstanari i nismo placali nista jer vlasnica na koju glasi stan vec placa kod sebe u stanu pristrojbu, tak da cemo sigurno poceti dobivati račun od hrta

 

E sad koje su provjerene metode da odjebemo ovaj harač i budemo pametniji ubuduce? 

16 godina
offline
Re: Odjava HRT pristojbe!?!?
roby27 kaže...

Eto danas meni i ženi u stanu bili kontrolori iz hrtv-a i normalno na brzinu smo popušili i dali svoje podatke, kazne nece biti premda smo dvije i pol godine podstanari i nismo placali nista jer vlasnica na koju glasi stan vec placa kod sebe u stanu pristrojbu, tak da cemo sigurno poceti dobivati račun od hrta

 

E sad koje su provjerene metode da odjebemo ovaj harač i budemo pametniji ubuduce? 

Ne znam kaj bi ti rekel, osim dvije tri činjenice=u današnje doba ispali ste iznimno naivni.

 

- HRT haračijada nema ovlasti i ne može nikoga prisilit da im da bilo kakve podatke

 

- HRT haračijada nema ovlasti i prisilno ne može uč niti u javni kokošinjac, a pogotvo ne u nečiji stan ili dvorište itd

 

- ako joj to dopustiš Pura če ti bez frke ukrast šnitu kruha iz ruke

 

Kaj se tiče vas kao podstanara, i moj sused ima podstanare i to več okvirno trideset godina.Podstanari su se mjenjali tokom godina, ali niko nikad nije ništa dao ili dopustio HRT-ovoj haračijadi.Jedamput je HRT harač probao, ali to je završilo kao pokušaj komunikacije sa prgavim betonskim zidom.

 

 

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
16 godina
online
Re: Odjava HRT pristojbe!?!?
roby27 kaže...

Eto danas meni i ženi u stanu bili kontrolori iz hrtv-a i normalno na brzinu smo popušili i dali svoje podatke, kazne nece biti premda smo dvije i pol godine podstanari i nismo placali nista jer vlasnica na koju glasi stan vec placa kod sebe u stanu pristrojbu, tak da cemo sigurno poceti dobivati račun od hrta

 

E sad koje su provjerene metode da odjebemo ovaj harač i budemo pametniji ubuduce? 

Ne stignem sad kopati po zakonima, ali zar nije zadnja promjena zakona bila upravo u tom smislu, da je obveznik kućanstvo/domaćinstvo ?

Ako već plaćaš (ili tvoji ukućani) na svojoj glavnoj adresi (prebivalište) onda kao podstanar negdje drugdje nemaš nikakvu obavezu.

Isto tako i za vlasnicu, ona već plaća u svom domaćinstvu i nema obavezu plaćati za svaku nekretninu koju posjeduje jer to je harač na posjedovanje TVa a ne nekretnine. Na koncu, da ona i ne plaća, to opet nije tvoj problem, već njihov.

 

Nažalost, inkasatori su često bezobrazni i bahati pa na prepad ulove ljude neinformirane.

Kao što su već i ostali napisali, nemaju pravo legitimirati i ulaziti u stan, a trebalo bi ih potjerati i sa stubišta jer to je zajednički prostor samo vlasnika stanova, ali ne i javna površina.

 

11 godina
offline
Re: Odjava HRT pristojbe!?!?

Dobro to mi je sad jasno al prekasno.

 

Dal mogu ispunit ovaj obrazac te zaokruzit da nemam prijamnik i da to bude gotova prica, nece dolazit u provjeru pod nalogom?

http://www.hrt.hr/273520/pristojba/kako-odjaviti-placanje-pristojbe-2

Poruka je uređivana zadnji put pet 1.12.2017 21:33 (roby27).
15 godina
offline
Re: Odjava HRT pristojbe!?!?
Da, samo to ispunis i to je to. Normalno nisi duzan pustari kontorela u kucu i ne moze te nakon toga nikako ponovno prijaviti na hrt pristojbu, makar se mnogi od njih prijete.
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
11 godina
offline
Re: Odjava HRT pristojbe!?!?

Da samo sto u obrazcu pise slijedece ako bolje procitas

 

 

10 godina
offline
Odjava HRT pristojbe!?!?

Baš to puno ljudi ne čita. Pratim i Pernara kak nagovara ljude da otkažu HRT pretplatu ali nigdje konkretno ne navede kako to úciniti i bez posljedica. 

 

Potpišeš da nemaš nikakav prijemnik, istovremeno i da im dopuštaš kontrolu a onda si njihov. 

 

Pa-pa. 

 

Brijem da je jedini način smrt vlasnika priključka ili selidba sa neprijavljivanjem priključka na novoj adresi. 

 

 

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
 
1 0 hvala 1
11 godina
offline
Re: Odjava HRT pristojbe!?!?

To i mene brine, jer ok ako oni navrate bez naloga kao provjera onda nemaju sanse ali ako imaju papir na kojem pise da ti vlastorucno dopustas ulazak kontrolora u stan onda mogu i vrlo lako prekrsajno gonit jer imaju sve crno na bijelo potpisano.

 

ovo za smrt i selidbu na novu lokaciju je najbolja opcija točno. 

 

 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice