Prelazak na digitalnu televiziju - zašto, čime?

poruka: 267
|
čitano: 162.236
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Info o DVB-T programima
16 godina
offline
Prelazak

Jako mi je nerazumljiv ovaj prelazak na digitalnu televiziju, živim u Primorsko-goranskoj županiji, i kao datum prelaska je označen 26. siječnja 2010, i sada, najlakše mi je naručiti preko pošte NB 4001 T(150kn) i zanima me je li isti kao jeftiniji VIVAX DVB-T120 (100kn), budući da imam više televizora u kući, jasno mi je da moram nabaviti više tih uređaja, zanima me je li sa svima ista kvaliteta na crt uređajima?

-Super potpis.Mora da je nov! -Ma ne,opran je s Perwollom.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Prelazak
Ag008 kaže...

budući da imam više televizora u kući, jasno mi je da moram nabaviti više tih uređaja

Nisam baš siguran u to. Jedan uređaj bi trebao moći opskrbiti više TV prijamnika.

 

Kvaliteta je vjerojatno slična, ako ne i ista.

 

BTW ako živiš u malom naselju taj datum ne mora biti točan (tamo kasnije dolazi bez obzira što je u toj regiji već došlo).

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 12.12.2009 21:59 (andy0101).
16 godina
offline
RE: Prelazak
Ne živim baš u malom naselju, no ne ukida se onaj "standardan" signal od prije?
A ako imam jedan uređaj, a udaljenost je velika od sobe do sobe, onda bi trebao imati veliki novi kabel, a time bi valjda izgubio kvalitetu i na svim tvima bi se vrtjelo isto, ili sam u krivu?
-Super potpis.Mora da je nov! -Ma ne,opran je s Perwollom.
16 godina
moderator
online
RE: Prelazak
Ag008 kaže...

Jako mi je nerazumljiv ovaj prelazak na digitalnu televiziju

Gledaj to ovako - na jednom kanalu emitiraju se svih 4 ili 5 programa. Sto u konacnici znaci manje zracenja svih nas, znaci manje potrosnje struje kod odasiljaca itd. Prelazak je i s tehnickog, i s ekoloskog i s kvalitativnog aspekta potpuno opravdan, jedino je malo nezgodno sto ce ljudi za to morati pljunuti parsto kuna.

 

andy0101 kaže...
Ag008 kaže...

budući da imam više televizora u kući, jasno mi je da moram nabaviti više tih uređaja

Nisam baš siguran u to. Jedan uređaj bi trebao moći opskrbiti više TV prijamnika.

Ako zelis u isto vrijeme na svim televizorima gledati isti program - onda ti je dovoljan jedan DVB-T prijamnik. Inace ne.

 

andy0101 kaže...

Kvaliteta je vjerojatno slična, ako ne i ista.

Na obicnim CRT televizorima ne bi trebalo biti razlike u kvaliteti slike.

 

 

andy0101 kaže...
BTW ako živiš u malom naselju taj datum ne mora biti točan (tamo kasnije dolazi bez obzira što je u toj regiji već došlo).

On govori o gasenju analognog signala. Sad, ne vidim zasto se ne bi drzali roka koji su si sami zadali.

16 godina
moderator
online
RE: Prelazak na digitalnu televiziju - zašto, čime
Alex55 kaže...

Analogni signal se ukida tek 2011....

Odakle ti ta informacija? Recimo na jednom kanalu NovaTV je prekinula emitiranje vec pred koji mjesec.

 
2 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Prelazak na digitalnu televiziju - zašto, čime
Alex55 kaže...

Analogni signal se ukida tek 2011....

datumi ukidanja analognog signala

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Prelazak na digitalnu televiziju - zašto, čime?

Meni je stric uzeja taj digitalni prijamnik. Ja san poludija kad sam vidija, triba nekih 10-15 sekundi da kad upali televiziju da mu dođe slika i nekih 5 sekundi da mu pribaci programe. Pa ja vas pitam jeli to do uređaja ili nas neko (ne)pošteno za*ebava.

 
1 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
RE: Prelazak

Nisu svi prijamnici isti!

Imam ovaj iz pošte i PRAVA JE KANTA!

Ovi skuplji su ti jači,znam iz iskustva,moj ti kum živi Bogu iza nogu i

stalno je imao problem sa signalom,koji je bio ispod 50% i nikako

nije mogao imati sliku,samo po ljepom vremenu!

I kada je imao jači signal,slika je pucala,čim je netko upalio

bušilicu,brusilicu,fen za kosu...sve dok nije kupio skuplji prijamnik!

Ja znatno gubim signal za duljim kablom!

Kvaliteta slike je uglavnom svima ista,samo TV u kvaliteti igra ulogu!

 

Znaj da ako imaš jedan TV na digitalnom prijamniku,svaki drugi TV

u blizini bez prijamnika,na običnom signalu,može se slikati,jer mu

ovaj pokupi sav signal!

To me malo plaši,jer je to dokaz koliko oni zrače!

Ikominator
16 godina
moderator
online
RE: Prelazak
Ikominator kaže...
Znaj da ako imaš jedan TV na digitalnom prijamniku,svaki drugi TV

u blizini bez prijamnika,na običnom signalu,može se slikati,jer mu

ovaj pokupi sav signal!

To me malo plaši,jer je to dokaz koliko oni zrače!

Mozes ovo malo pojasnit? Sto konkretno zraci? Ne razumijem sto hoces reci...

16 godina
moderator
online
RE: Prelazak
Alex55 kaže...

Ako tvoj TV ima DVB-TV (tak nekako) tj. prima digitalni TV onda ti ja mislim ne treba taj reciver

DVB-T - da, onda ti ne treba (dodatni) DVB-T prijamnik, kad vec imas jedan ugradjen u televizor.

 

Alex55 kaže...

a n te trebati niti ako imaš neki IPTV (MaxTV, OptimaTV, Bnet i slično)...

Ako ces gledati nase programe samo preko IPTV-a, onda ti ne treba.

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Prelazak
mbaksa kaže...
Ikominator kaže...
Znaj da ako imaš jedan TV na digitalnom prijamniku,svaki drugi TV

u blizini bez prijamnika,na običnom signalu,može se slikati,jer mu

ovaj pokupi sav signal!

To me malo plaši,jer je to dokaz koliko oni zrače!

Mozes ovo malo pojasnit? Sto konkretno zraci? Ne razumijem sto hoces reci...

Pa to ti čudo odvuče sav moguči signal u okolici!

Moj stari kada upali taj svoj iz pošte,ja nemam više

programa,a živim sprat iznad njega!

A bogme i komšije se muče!

Reko sam mu da ču mu ga razbit!Viče

Ikominator
16 godina
moderator
online
RE: Prelazak
Ikominator kaže...
mbaksa kaže...
Ikominator kaže...
Znaj da ako imaš jedan TV na digitalnom prijamniku,svaki drugi TV

u blizini bez prijamnika,na običnom signalu,može se slikati,jer mu

ovaj pokupi sav signal!

To me malo plaši,jer je to dokaz koliko oni zrače!

Mozes ovo malo pojasnit? Sto konkretno zraci? Ne razumijem sto hoces reci... pa

Pa to ti čudo odvuče sav moguči signal u okolici!

Moj stari kada upali taj svoj iz pošte,ja nemam više

programa,a živim sprat iznad njega!

A bogme i komšije se muče!

Reko sam mu da ču mu ga razbit!Viče

Znaci, onda bi prije bilo suprotno, da upija, a ne da zraci. Namigiva

Probaj nabaviti bolje pojacalo ili u prijamnik od starog prikljuci odvojenu antenu - ne znam gdje zivis, ne znam kako je konkretno kod tih samostalnih prijamnika, ali recimo u Zagrebu za DVB-T karticu cesto su dovoljni i oni obicni stapici-antenice (ja sam imao malo problema s tim, jer sam u neboderu s debelim zidovima pa sam taj 15-centimetarski stapic stavio na podnu svjetiljku pored prozora i onda desetmetarnim kabelom spojio u TV-karticu.

14 godina
neaktivan
offline
Prelazak na digitalnu televiziju - zašto, čime?

Pa i mobitel upija signal,pa opet zrači...zar ne???

 

Imam klinca od 4god. i on kada su (digitalne)reklame,kod moga

starog,bleji u njih kao hipnotiziran,ne mrda,dok kod mene,na

analogu,ne ferma ih ni 5%!

Ovo je možda za neku drugu temu,ali ti želim reči da to čudo baš

i nije dobro,koliko nas uvjeravaju,ima tu nešto smrdljivo,tko god šta

pričao!

Ikominator
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Prelazak na digitalnu televiziju - zašto, čime
Ikominator kaže...

Ovo je možda za neku drugu temu,ali ti želim reči da to čudo baš

i nije dobro,koliko nas uvjeravaju,ima tu nešto smrdljivo,tko god šta

pričao!

Teorija zavjere, od sada i sa digitalnim signalom?

Poruka je uređivana zadnji put ned 13.12.2009 0:22 (andy0101).
14 godina
neaktivan
offline
Prelazak na digitalnu televiziju - zašto, čime?

Nema bolje do riblje kosti.

U nas previše forsiraju digitalni signal jer je to europa, a nisu ni sve uskladili. Kad se i ukine analogni signal u nas još neće biti riješeno pitanje digitalnog signala jer će kao i obično nešto za*rat na štetu nas malih građana. A što se tiće IPTV-a i tu treba dosta napretka ako hoćemo biti poput europe.

 
1 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
RE: Prelazak na digitalnu televiziju - zašto, čime

Ma je tebi kažem,oni nas hoče hipnotizirati,ali ne damo se mi,

vaditi čemo mi stare crno-bjele lampaše na kurblu!

 

REVOLUCIJA!!!HOČEMO NjEMI FILM!!!!

 

E sada sam pretjerao!

Ikominator
14 godina
neaktivan
offline
RE: Prelazak na digitalnu televiziju - zašto, čime
Ikominator kaže...

Ma je tebi kažem,oni nas hoče hipnotizirati,ali ne damo se mi,

vaditi čemo mi stare crno-bjele lampaše na kurblu!

 

REVOLUCIJA!!!HOČEMO NjEMI FILM!!!!

 

E sada sam pretjerao!

NIsi. Sve su to subliminalne poruke. New World Order???

14 godina
neaktivan
offline
Prelazak na digitalnu televiziju - zašto, čime?

[dum] [dum] [dum]

 

Bolje da se vratimo na temu.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
online
RE: Prelazak na digitalnu televiziju - zašto, čime
Ikominator kaže...

Pa i mobitel upija signal,pa opet zrači...zar ne???

LOL! Mobitel zraci jer - zraci - jer emitira signal, radiovalove. Tesko je reci da ga "upija" jer bi se to u kontekstu rasprave moglo protumaciti kao da oduzima taj signal drugim uredjajima, sto efektivno ne odgovara stvarnosti - mobitel prima signal.

 

Ikominator kaže...

Imam klinca od 4god. i on kada su (digitalne)reklame,kod moga

starog,bleji u njih kao hipnotiziran,ne mrda,dok kod mene,na

analogu,ne ferma ih ni 5%!

Ovo je možda za neku drugu temu,ali ti želim reči da to čudo baš

i nije dobro,koliko nas uvjeravaju,ima tu nešto smrdljivo,tko god šta

pričao!

Sad vec pocinjes govoriti ko teoreticar urote. Pusti babske price, drzi se cinjenica i zdravog razuma. To sto tvoj mali bleji u TV kod staroga moze imati vise razloga, a ni jedan nije ovo sto si ti napisao. Moguci razlozi su:

  • vise mu se svidja biti kod tvog starog, jer ima dojam da je "u gostima"
  • tvoj stari ima bolji/veci televizor
  • tvoj stari ima televizor sa zasicenijim bojama (klinci vole jako zasicene boje - sto mislis zbog cega reklamama dominira intenzivna crvena boja i druge zasicene boje?)
  • slika na televizoru od tvog starog je bolja nego na tvom televizoru
  • psiholoski efekt - tvoj klinac je stekao dojam da je zbog "digitalizacije" slika na televizoru tvog starog nesto posebno
  • mozda je klincu dosadno kod tvog starog pa nema sto drugo raditi nego se usredotocuje na reklame

Dobronamjeran savjet - ostavi se gluposti vezanih uz zracenje digitalne televizije - od toga nitko nema koristi, a tebe samo cini paranoicnim. Daj si malo razmisli - mi smo okruzeni signalima digitalne i analogne televizije. Ono sto pokupi antena i pojacalo pojaca ide kroz zice u prijamnik - radi kvalitetnije slike bitno je da se sto manje tog signala izgubit kroz kabele.

 

Ogranici klincu gledanje televizije na sat ili dva dnevno, ne dozvoli mu da gleda televiziju i kod tvog starog, ne dozvoli mu gledanje reklama (ili mu dozvoli da gleda malo, ali mu pritom pokusaj objasniti da reklame ne odgovaraju stvarnosti, odnosno pokusaj ga navesti da na reklame gleda kao na nesto negativno), kupi mu sarene slikovnice, po mogucnosti edukativne i - vise se bavi njim. Klinac ce ti gledati reklame zato jer su reklame smisljeno napravljene da privlace paznju, pogotovo nekritickog promatraca - a djeca su savrseni nekriticki promatraci. Mogu ti reci opet za sebe, koji sam prema mnogima i previse skeptican, vecinu reklama uopce ne registriram - ako neku i registriram, registriram je zato jer je u njoj iznesena neka glupost ili se divim kako je dobro izveden neki graficki element - dakle, obracam paznju na formu, a ne i na sadrzaj reklame.

16 godina
moderator
online
RE: Prelazak na digitalnu televiziju - zašto, čime
P4k1 kaže...

Kad se i ukine analogni signal u nas još neće biti riješeno pitanje digitalnog signala jer će kao i obično nešto za*rat na štetu nas malih građana. A što se tiće IPTV-a i tu treba dosta napretka ako hoćemo biti poput europe.

Ne znam kak je u drugim gradovima i zupanijama, ali mogu ti reci da vec nekih dvije-tri godine u Zagrebu pratim iskljucivo digitalni signal i nemam nikakvih ozbiljnijih prigovora. Ostaje nam za vidjeti kako ce to funkcionirati drugdje - iako ne vidim zasto ne bi funkcioniralo - nisam uopce siguran da im za to trebaju neki posebni odasiljaci, moguce je da sve moze i preko ovih koji se sad koriste, samo je fora u tome sto ce na jednom kanalu slati svih 4-5 programa. Dosad si za vise programa imao vise odasiljaca, vrtio antete tamo-vamo, zezao se s pojacalima, sa sobnom antenom slika je u vecini slucajeva bila losa ili jedva zadovoljavajuce dobra. Ne vidim razlog zasto to ne bi funkcioniralo dobro, ako je dosad analogni signal dobro (dobro, nije bas dobro Namigiva) funkcionirao po vecem dijelu Hrvatske, te kad se u testnom razdoblju digitalna TV u Zagrebu pokazala pouzdanom.

14 godina
neaktivan
offline
Prelazak na digitalnu televiziju - zašto, čime?

Koji je bolje uzeti digitalni prijamnik za kojeg znate da brzo mjenja kanale, a ne nakon 4-5 sekundi. Novac nije problem samo da je prebacivanje programa brzo ili blizu brzine prebacivanja programa kod analognog signala?

 
1 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
RE: Prelazak na digitalnu televiziju - zašto, čime

O slučaju moga klinca moglo bi se pričati danima!Sve ti ja to znam sa reklamama,

zasičene boje,psihološki efekt....Da se razumijemo,ja nisam fosil koji,živi u

prošlosti i zagovara crno-bjeli film,želim znati,baš kao i autor teme,znati kako i

zašto!Ja digitalac još nemam jer ču si kupiti TV sa integriranim prijamnikom,ali

dotle "pratim" obične,jednostavne,ljude koji se ne kuže u sve to,jer su

ponekad,oni najbolji suci,jer iskreno govore svoje dojmove!

 

E sada,za tvoj govor:

Ogranici klincu gledanje televizije na sat ili dva dnevno, ne dozvoli mu da gleda televiziju i kod tvog starog, ne dozvoli mu gledanje reklama (ili mu dozvoli da gleda malo, ali mu pritom pokusaj objasniti da reklame ne odgovaraju stvarnosti, odnosno pokusaj ga navesti da na reklame gleda kao na nesto negativno), kupi mu sarene slikovnice, po mogucnosti edukativne i - vise se bavi njim. Klinac ce ti gledati reklame zato jer su reklame smisljeno napravljene da privlace paznju, pogotovo nekritickog promatraca - a djeca su savrseni nekriticki promatraci.

 

...impresivan je i mudar,nema šta(zaista),ali ipak,vjeruj mi,nije baš sve tako

lagano,u stvarnosti!

Ikominator
16 godina
moderator
online
RE: Prelazak na digitalnu televiziju - zašto, čime
Ikominator kaže...

O slučaju moga klinca moglo bi se pričati danima!Sve ti ja to znam sa reklamama,

zasičene boje,psihološki efekt....Da se razumijemo,ja nisam fosil koji,živi u

prošlosti i zagovara crno-bjeli film,želim znati,baš kao i autor teme,znati kako i

zašto!

Mislim da nije stvar u tome sto ti zelis znati, nego je stvar u tome sto si ti vec formirao stav da je digitalna televizija stetna, ili stetnija od analogne, i ti samo zelis potvrdu tog svog vec formiranog stava - za drugo ne zelis ni cuti. No, potvrdu tog stava neces dobiti - jer je neutemeljen, jer je pogresan.

 

Mislim - ne kuzim - oko tebe je otprilike ista kolicina radiovalova, sto se tice i analognog i digitalnog signala, i kod tebe i kod tvog starog. I onda imas antenu, koja hvata i analogni i digitalni signal, i salje ga kroz kabel do prijamnika. I onda prijamnik kod tvog starog dekodira taj signal i prikazuje na TV-u.

 

Ukljucio tvoj stari (ili ti - svjedno) bilo digitalni, bilo analogni prijamnik, do prijamnika ide isti signal - idu kanali i s digitalnim i s analognim programima.

Ukljucite li DVD player, osim sadrzaja ocitavanja DVD medija, radi se ista stvar kao i kad gledas DVD - digitalni sadrzaj se dekodira, konvertira u analogni (ako je DVD player spojen analognim kabelom) i prikazuje na televizoru.

 

Daj mi molim te objasni sto konkretno tebi nije jasno, sto bi zelio znati, gdje tu ima mjesta za neko posebno zracenje ili sto. Svi tvoji strahovi izviru iz babskih prica, iz nebuloznih tvrdnji paranoicnih ljudi s kojima si razgovarao, nevoljnosti da kriticki proispitas ono sto su ti izblebetali, te iz neznanja. U biti, cijeli argument ti se svodi na logicku pogresku iz neznanja - "ne znam zasto moj klinac obozava digitalne reklame, pa eto mora da ima neceg nadnaravnog u toj digitalnoj televiziji". Nije da ne znas, nije da ne mozes saznati (jesi ga uopce probao jednostavno pitati zasto mu se toliko vise svidja gledati reklame na televizoru tvog starog?), nego ne zelis znati, zelis zivjeti u laznom, pogresnom uvjerenju da tu nesto opet muckaju. Razumio bih da si paranoican glede mobitela, ali pobogu rijec je o digitalnoj televiziji! Rijec je o prijemnicima, a ne o odasiljacima! Kako onda mogu zraciti ista osim fotona iz ekrana i zvuka iz zvucnika, sto i inace zraci iz televizora kad gledas analognu televiziju!? Mislim, helou! Daj malo razmisli!

 

Ikominator kaže...
E sada,za tvoj govor:

Ogranici klincu gledanje televizije na sat ili dva dnevno, ne dozvoli mu da gleda televiziju i kod tvog starog, ne dozvoli mu gledanje reklama (ili mu dozvoli da gleda malo, ali mu pritom pokusaj objasniti da reklame ne odgovaraju stvarnosti, odnosno pokusaj ga navesti da na reklame gleda kao na nesto negativno), kupi mu sarene slikovnice, po mogucnosti edukativne i - vise se bavi njim. Klinac ce ti gledati reklame zato jer su reklame smisljeno napravljene da privlace paznju, pogotovo nekritickog promatraca - a djeca su savrseni nekriticki promatraci.

 

...impresivan je i mudar,nema šta(zaista),ali ipak,vjeruj mi,nije baš sve tako

lagano,u stvarnosti!

Izgovori zlata vrijede. Namigiva Kako ga naucis u tako ranoj dobi, tako ce vjerojatno kasnije i ostati. Shvacam da su neke stvari teske, nemam dijete pa zapravo ne znam iz prve ruke koliko su teske, no koliko sam shvatio ti mu ne postavljas granice u pogledu reklama, nego se samo cudis sto on toliko voli gledati reklame kod tvog starog. Na tebi lezi odgovornost da svoje dijete sprijecis u losim stvarima, da ga naucis sto je dobro, a sto ne, a ne da se izgovaras kao da ti tu nista ne mozes napraviti. Mozes i moras.

 

Vidis, meni starci nisu branili gledati reklame ili TV - meni su recimo branili gledati Kviskoteku jer je to ko fol bilo prekasno (pocinjala je negdje oko 22h ako se dobro sjecam). Time su ko fol provodili neku "disciplinu", zakidali me intelektualno, krsili moju radoznalost i zelju za znanjem s jedne strane, a s druge strane dozvoljavali su mi da kroz dan gledam TV kolko hocu, i gluposti koje sam htio. Jako "pametno" od njih. S obzirom na sve sto se danas zna, ti imas priliku biti daleko pametniji u odgoju svog djeteta. Nemoj je propustiti. Namigiva

16 godina
online
Prelazak na digitalnu televiziju - zašto, čime?

Da se vratim malo on topic sa ovih filozofskih tema :)

Tražio sam bolji monitor za jedan komp kod staraca a imao sam u vidu i mogućnost tv-a, posebno sad, zbog prelaska na DVB-T.

Najprije sam to mislio riješiti tv-karticom ali kad sam malo pogledao monitore sa ugrađenim tunerima vidio sam da i tu sad ima zgodnih rješenja.

 

Uzeo sam Samsungov P2370HD i čini mi se prihvatljivo rješenje za obje namjene ... 23", full HD rezolucija, DVB-T tuner sa MPEG-4 (H.264), daljinski, zvučnici. Iako TN matrica, slika je pristojne kvalitete, sve je jako user-friendly (menui na hrvatskom) i što mi se činilo bitno - puno jednostavnije za korištenje od nekog OS-a (Linux/Windows) sa tv-karticom i pratećim softverom. Obzirom na cjenovni razred, ugodno iznenađenje su i priključci, D-Sub (VGA), DVI, HDMI, SCART i komponentni te naravno, antenski ulaz. Jedino nedostaje PiP, ali obzirom na cijenu, to bi bilo previše očekivati.

 

Eto, ako je netko u sličnim nedoumicama, neka si pogleda.

 

 

 

Moj PC  
2 0 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
Prelazak na digitalnu televiziju - zašto, čime?

Bogami ljepu količinu štiva ste ovdje obradili :) Taman da popijem kavu dok sve pročitam.

 

Kaj se tiče tih dvb-t uređaja koje zdušno dijeli vlada... iskreno nemam pojima kakvi su.

Dobio onaj bon, pročitao, podrapao i bacio u smeće. Razlog?

Nasjeo sam prije nekog vremena u Metrou na ultra povoljnu akciju Quadro dvb-t + antena. Negdje oko 200 kn.

To nije bilo ljudski kakve sam sve radnje poduzimao da dobijem koliko toliko dobar signal i gledljivu sliku.

Zaključak je bio "logičan". Digitalni signal je šit. Dok nisam nabavio Hirchmann Combo dvb-t + dvb-s.

Samo pokopčao i stvar radi ko' beba.

Tako da ubuduće bježim od ovih jeftinih uređaja.

Davorka Ručević - Kasandra... forever :)
 
2 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Prelazak na digitalnu televiziju - zašto, čime
archer02 kaže...

Bogami ljepu količinu štiva ste ovdje obradili :) Taman da popijem kavu dok sve pročitam.

 

Kaj se tiče tih dvb-t uređaja koje zdušno dijeli vlada... iskreno nemam pojima kakvi su.

Dobio onaj bon, pročitao, podrapao i bacio u smeće. Razlog?

 

Mogao si uštedjeti koju kunu, jer Vlada ne dijeli nikakve uređaje, nego samo kupone koje možeš iskoristiti kao popust pri kupnji bilo kojeg digitalnog prijemnika u nekoj od trgovina s popisa na ovoj stranici:

Vlada Republike Hrvatske - POPIS PRODAJNIH MJESTA

 

Digitalne prijemnike koji se spominju u reklami koja dođe s bonom za popust prodaje Hrvatska pošta.

 

 

15 godina
neaktivan
offline
Prelazak na digitalnu televiziju - zašto, čime?

Znam da vlada ništa ne dijeli i da se radi samo o popustu u iznosu od x kuna.

Samo sam tekst pojednostavnio do bola. Mislim ono...vlada dijeli...ma da.

Davorka Ručević - Kasandra... forever :)
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Prelazak na digitalnu televiziju - zašto, čime
Mladen kaže...

Da se vratim malo on topic sa ovih filozofskih tema :)

Tražio sam bolji monitor za jedan komp kod staraca a imao sam u vidu i mogućnost tv-a, posebno sad, zbog prelaska na DVB-T.

Najprije sam to mislio riješiti tv-karticom ali kad sam malo pogledao monitore sa ugrađenim tunerima vidio sam da i tu sad ima zgodnih rješenja.

 

Uzeo sam Samsungov P2370HD i čini mi se prihvatljivo rješenje za obje namjene ... 23", full HD rezolucija, DVB-T tuner sa MPEG-4 (H.264), daljinski, zvučnici. Iako TN matrica, slika je pristojne kvalitete, sve je jako user-friendly (menui na hrvatskom) i što mi se činilo bitno - puno jednostavnije za korištenje od nekog OS-a (Linux/Windows) sa tv-karticom i pratećim softverom. Obzirom na cjenovni razred, ugodno iznenađenje su i priključci, D-Sub (VGA), DVI, HDMI, SCART i komponentni te naravno, antenski ulaz. Jedino nedostaje PiP, ali obzirom na cijenu, to bi bilo previše očekivati.

 

Eto, ako je netko u sličnim nedoumicama, neka si pogleda.

 

 

 

Ja sam mislija uzet Samsung 2333 hd ali nisam mogao naći nikakve dojmove kakav je ekran pa ću uzeti P2370HD kako ti. Samo mi reci dali brzo prebaciva programe?

14 godina
neaktivan
offline
Prelazak na digitalnu televiziju - zašto, čime?

Evo da ne otvaram novi topic,molio bih vaš savjet.Naime,kupio bih satelitski combo resiver a izbor je pao na Nytrobox NB-6000 ili DigitALL World DCI-M21E.E sad me zanima, koji je od ova dva resivera bolji i isplativiji tj. s kojim budem mogao hvatati više kanala? Cijena je otprilike oko 450 kn.

mašić
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
online
RE: Prelazak na digitalnu televiziju - zašto, čime

Kao i obični TV ... možda kod prebacivanja na HRT-Promo (full HDTV) malo sporije, teško je ocijeniti jer je za sad samo jedan HD program.

Obične (SD) programe može prikazati kao 4:3 ili kao "pametni" zoom ... uglavnom, bez izobličenja.

 

Model 2333HD je nešto jeftiniji, a razlike su koliko sam uspio naći, u kvaliteti zvučnika i dinamičkom kontrastu.

 

Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Info o DVB-T programima
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice