Rokovi gašenja analogne mreže TV odašiljača

poruka: 11
|
čitano: 5.645
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Rokovi gašenja analogne mreže TV odašiljača

Sukladno strategiji prelaska s analognog na digitalno emitiranje

televizijskih programa u Republici Hrvatskoj,

usaglašeni su novi rokovi gašenja mreže analognih televizijskih odašiljača

koji odašilju TV programe na državnoj razini.

Prestankom rada analognih televizijskih odašiljača

prijem televizijskih programa na državnoj razini bit će moguć jedino u digitalnoj tehnici.

Cijela vijest:

HTV

Vlada Republike Hrvatske

 

 

 

 

 

Moj PC  
2 0 hvala 4
16 godina
offline
RE: Rokovi gašenja analogne mreže TV odašiljača

Hvala to me zanimalo a nikako da neđem, mislim da će se obogatit prodavaći settop boxova i televizora ali eto što je tu je, još samo kad bi prešli na bar 16:9 emitiranje za razliku od 4:3.

Neću ni govorit o HD-u i kako vani je to standard od 2003 godine.

 

Ups upravo jesam.

 

Ćao

14 godina
neaktivan
offline
Rokovi gašenja analogne mreže TV odašiljača

A dobro,imam vremena da nabavim neki pošteni box,a ne ona sranja za koja su dijelili kupone.

alrighty then
 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Rokovi gašenja analogne mreže TV odašiljača

što fali starom analognom signalu,što se žure sa digitalnim samo da proizvođači opreme malo zarade,što mi koristi da imam doma dvb-t kad je na tv-u nikakav sadržaj,imam doma i maxtv i na njemu nema ništa

Moj PC  
1 1 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Rokovi gašenja analogne mreže TV odašiljača

Ja sam prije par dana vidio na njihovoj stranici i uopće nisam skužio da su to novi rokovi. Smijeh Uglavnom, imamo dovoljno vremena da kupimo što nam treba (ako još nismo kupili). A ovi šta se žale, na njih sam otupio.

Google is your friend. Use Google before asking dumb questions.
14 godina
neaktivan
offline
Rokovi gašenja analogne mreže TV odašiljača

Bit će veselja

kada krene gašenje analognog signala

trebat će  bakama i djedovima objasniti

zašto više ne mogu gledati HTV!!!

Dida, ili kupi to i to ili novi lcd TV sa integriranim tunerom,

najbolje full HD, znaš HD ready ti dugoročno baš i nije isplativo!!! Osmijeh

Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Rokovi gašenja analogne mreže TV odašiljača

Ja danas kupujem full HDtv i DVB tuner i silu jednu ulaza... Nije šta velika, 82cm. 3400kn

 

Zato ću plaću morat razvući ko tijesto za pizzu. Cool

Bustin at people who said my name in vain, I got no time for them tricks, I'm heavy in the game!!! I wanna be a baller, please, But the bitches and the liquor keep on callin me...
 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
RE: Rokovi gašenja analogne mreže TV odašiljača
mci kaže...

najbolje full HD, znaš HD ready ti dugoročno baš i nije isplativo!!! Osmijeh

Nisam baš siguran. DVB-T SD je danas prejeftin, a HD je još preskup. Dok se krene emitirati HD sadržaj će cijene HD prijamnika pasti za više od 300 kn koliko danas dođe kvalitetan SD prijamnik, pa je dugoročno isplativo, a onaj stari SD će ti koristiti za stari TV u sobi ili u apartmanu (ne vjerujem da će se SD prestati emitirati, već će ići paralelno). S druge strane, uvijek postoji mogučnost da HD sadržaj bude kodiran, a SD free, pa će u tom slučaju trebati HD prijamnik koji podržava kartice za otključavanje.

 

Moja greška, mislio sam da pričaš o prijamniku, a tek sam sad shvatio da pričaš o TV-u. Ova moja priča se odnosi na isplativost kupnje HD prijamnika.

U životu ne postoje pobjednici, samo preživjeli.
14 godina
neaktivan
offline
RE: Rokovi gašenja analogne mreže TV odašiljača
MrBlc kaže...
mci kaže...

najbolje full HD, znaš HD ready ti dugoročno baš i nije isplativo!!! Osmijeh

Nisam baš siguran. DVB-T SD je danas prejeftin, a HD je još preskup. Dok se krene emitirati HD sadržaj će cijene HD prijamnika pasti za više od 300 kn koliko danas dođe kvalitetan SD prijamnik, pa je dugoročno isplativo, a onaj stari SD će ti koristiti za stari TV u sobi ili u apartmanu (ne vjerujem da će se SD prestati emitirati, već će ići paralelno). S druge strane, uvijek postoji mogučnost da HD sadržaj bude kodiran, a SD free, pa će u tom slučaju trebati HD prijamnik koji podržava kartice za otključavanje.

 

Moja greška, mislio sam da pričaš o prijamniku, a tek sam sad shvatio da pričaš o TV-u. Ova moja priča se odnosi na isplativost kupnje HD prijamnika.

Odličan odgovor i odlično razmišljanje , tehnologija TV i signala ide predaleko , uostalom nadam se da se zna zašto se kupuje Full HD tv (kod 32" matrice -tv je full hd 1366p koji jedini i stane dok je za 32" , 1080 čista laž i valjanje kupaca) kod večih Tv Full hd je samo za Blu-ray i B-net kablovsku (HD paket) dok za Htv i sve slično kao i Max-Tv vam je dovoljan HD Ready tv i to što jeftiniji jer če se sve to mijenjat a Full HD tv če bit u padu jer dolazi nova generacija plasme i nova generacija LED tv , da ne pričam o naj novijim tehnologijama.

Tako da čete kroz godinu ili godinu i pol moč kupiti jakooo dobar tv , pa čak i Panasonicovu plasmu do (40" , 46") do 5000Kn a da ne pričam za manje formate uključujuči i Sharp Tv, Phillips serija 9 i LG 5000 i 7000 seriju , Samsung serija 6 pa na dalje....!

 

Što se tiče nekih informacija primjerice kod 32"- tv i rezoluciji čovijek u Tehno marketu (West gate) , dečko s dugom kosom mi je sve fino objasnio , malo je takvih trgovaca , još jednom hvala!

 

Pozzzz!

Želim p...
Poruka je uređivana zadnji put uto 5.1.2010 10:31 (igzyy).
16 godina
offline
Rokovi gašenja analogne mreže TV odašiljača

Što ti je objasnio, objasni i nama?

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Rokovi gašenja analogne mreže TV odašiljača

Mislim da je gore sve navedeno!

Želim p...
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice