Bljeskalica za Canon

poruka: 4
|
čitano: 6.748
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Bljeskalica za Canon

Pozdrav svima.

 

U zadnje vrijeme imam potrebu slikati noćne slike s bljeskalicom, te sam odlučio da kupim onu dodanu - vanjsku bljeskalicu.

Fotoaparat koji imam je Canon S5 IS.

 

Zainteresiran sam za Canon Speedlite 430EX II, zato što se može rotirati prema gore i ostale stvari.

 

Zanima me kako se one pune i to, a također me zanima postoje li neke zamjenske, tj. neke druge marke bljeskalica (jeftinije) koje odgovaraju za Canon, pošto su ove original Canon malo preskupe.


Hvala.

Cvarcy.com
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Bljeskalica za Canon

metz?

iako, na S5IS ti odgovara bilokoji flash, pošto nemaš klasični, SLR-like shutter.

 

speedlite je generalno preveliki overkill za kompakta, ideja speedlitea je da blica u segmentima, stroboskopski, zbog putanje shuttera na SLRovima. kompakti nemaju takav shutter, tako da ti odgovara apsolutno bilokoji blic..

ea mel tation dignissim theophrastus. inani aperiam inciderint an pri. ut ius nulla quodsi corpora. aliquid vocibus.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Bljeskalica za Canon
elkarrde kaže...

speedlite je generalno preveliki overkill za kompakta, ideja speedlitea je da blica u segmentima, stroboskopski, zbog putanje shuttera na SLRovima. kompakti nemaju takav shutter, tako da ti odgovara apsolutno bilokoji blic..

 
AFAIK blic tuče storoboskopski samo u H modu, odnosno prilikom 1/250 ili kraćim ekspozicijama.

Je li 430EX overkill ili nije za S5 nisam siguran, ali znam da sam zadovoljan s tim blicem. Napaja se s 4 AA baterije.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Bljeskalica za Canon
svakak kaže...
elkarrde kaže...

speedlite je generalno preveliki overkill za kompakta, ideja speedlitea je da blica u segmentima, stroboskopski, zbog putanje shuttera na SLRovima. kompakti nemaju takav shutter, tako da ti odgovara apsolutno bilokoji blic..

 
AFAIK blic tuče storoboskopski samo u H modu, odnosno prilikom 1/250 ili kraćim ekspozicijama.

Je li 430EX overkill ili nije za S5 nisam siguran, ali znam da sam zadovoljan s tim blicem. Napaja se s 4 AA baterije.
 no, da, blica stroboskopski samo kad za tim ima potrebe (kad treba ić brže od x-sync). na kompaktima za tim nema nikad potrebe.

mislim da je overkill blic koji košta skoro kolko i taj S5IS. a košta zbog brzine za kojom nema potrebe. ;)
ea mel tation dignissim theophrastus. inani aperiam inciderint an pri. ut ius nulla quodsi corpora. aliquid vocibus.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice