Odabir DSLR fotoaparata

poruka: 53
|
čitano: 35.440
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Odabir DSLR fotoaparata

Pozdrav Bugovci,

 

skupio sam nešto para i želio bih si kupit DSLR fotoaparat. Jako me fasciniraju slike koje gledam u temi Galerija slika i stvarno bih želio i ja počet radit takve fotke. Dosad sam uvijek koristio mobitel i kompakt fotić. Dosta sam proučavao u zadnje vrijeme i danas otvorim novi BUG i vidim ponudu: Canon 550D + EF-S 18-55mm f/3.5-5.6III + EF 75-300mm f/4-5.6III za 5k kuna. 

 

Čini mi se dosta povoljno budući da ovaj telefoto objektiv sam košta nekih 2k kuna. E sad, prije sam razmišljao o Canonu 600D i Nikonu D5100 jer mi se čine boljima (rotirajući ekran bi mi pomogao jer bih s fotićem tu i tamo i snimao), ali su skuplji i objektivi koje dobijem nisu bog zna što, pa sam došao tražit pomoć ovdje xD

 

Ukoliko imate kakve sugestije i ako mislite da postoji bolji fotoaparat za te novce samo recite :D 

 

Hvala puno :)

24.06.2011.g. Počivao u miru - EnlightenedPhoenix ;(
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Odabir DSLR fotoaparata

EOS 550D nije los izbor iako je sad vec stari model. 600D je malo bolji po pitanju ergonomije i visokog ISO-a a i ovaj zakretni ekran kad se jednom na njega naviknes, vise nema povratka na staro :).

Problem je u objektivima koji dolaze uz 550D. To su stari objektivi bez IS-a (stabilizatora) i zbog toga je cijena kompleta ovako niska. Ukoliko imas mogucnost prodati oba objektiva, onda bih ti savjetovao da dodas jos novaca i kupis EF-S 15-85IS koji je odlican objektiv i pokriva sasvim dovoljan raspon.

600D mozes kupiti ali onda opet moras dodati novca za neki bolji objektiv pa te u konacnici 600D + neki prosjecni objektiv kosta koliko i ovaj 550D sa 15-85IS

14 godina
neaktivan
offline
Odabir DSLR fotoaparata

To mi je puno previše. Kakva je situacija s Nikonom ili nekim drugim modelom?

 

EDIT: Sad sam pročitao da Canon ima image stabilization u objektivu, a ne u bodyu pa onda moram kasnije stalno kupovati skupe objektive sa stabilizacijom.

24.06.2011.g. Počivao u miru - EnlightenedPhoenix ;(
Poruka je uređivana zadnji put uto 29.5.2012 22:13 (lordlojkus).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Odabir DSLR fotoaparata
i ja hoću kupio bmwa m5 al da košta ko bmw e316i i da me toliko košta održavanje i registracija, mislim ono, daj se odluči kaj ti je bitno da fotić ima od karakteristika i koliko si to spreman platiti, ako ne znaš onda pitaj a ne odmah tražiti nešto što ne postoji a tebi bi odgovaralo,nisi jedini koji misli da jedino canikon može napraviti fotografije, forum ti daje besplatne savjete samo se moraš potruditi da ih pročitaš
14 godina
neaktivan
offline
Odabir DSLR fotoaparata

OK, sada moram birati između 600D i D5100. Ostat ću na stock objektivu (18-55). Koji je onda bolji kit? 

 

I još ako postoji još neki fotić koji je te cijene, a nudi više svakako predložite.

24.06.2011.g. Počivao u miru - EnlightenedPhoenix ;(
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Odabir DSLR fotoaparata
lordlojkus kaže...

OK, sada moram birati između 600D i D5100. Ostat ću na stock objektivu (18-55). Koji je onda bolji kit? 

 

I još ako postoji još neki fotić koji je te cijene, a nudi više svakako predložite.

Evo recenzije Sony SLT-a35: http://www.usporedi.hr/testovi/test-fotoaparata-sony-slt-a35/3.

Mislim da bi ti ovo bilo odlično, samo ne mogu naći u kojem našem dućanu ga se može pronaći.

16 godina
odjavljen
offline
Odabir DSLR fotoaparata

Sony aparate zastupa Svijet Medija (Sony Centar) i tamo ih ima dosta u ponudi.

Imas i moju preporuku ili za neki od tebi cijenom prihvatljivih SLT aparata (Sony je ugasio prosle godine DSLR i nastavio samo sa SLT (single lens transcluent) . Ako ne Sony onda najprije Nikon D5100 ili Canon 600D (sad ih ima i sa IS 2 kit objektivima )

Na Sony aparate mozes staviti dosta Minolta objektiva te alternativu kao i na sve druge Sigma , Tamron i sl.

 

http://www.njuskalo.hr/dslr-fotoaparati/akcija-eos-600d-efs18-55-is-ii-oglas-5212008

 

http://www.njuskalo.hr/dslr-fotoaparati/nikon-d-7000-7490kn-18-200vrneraspakirano-092-146-2116-oglas-3152920

 

http://www.njuskalo.hr/dslr-fotoaparati/slt-sony-slt-a55vy-18-55-dostava-garancija-oglas-2964828

 

(svi uredjaji u oglasniku su novi sa jastvima pa pogledaj )

vrhunska cokolada je prilicno gorka....to isto ne vazi i za zivot
Poruka je uređivana zadnji put sri 30.5.2012 15:47 (unimatrix001).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Odabir DSLR fotoaparata

Ja ne bih isao na Sony samo zbog objektiva. Canon objektiva, pa i za nikon, ima prakticki na svakom cosku, bilo novih bilo rabljenih. Za sony bas nije takva situacija i platiti ce ih vise nego slicni Canonov  ili Nikonov. DSLR kad se kupi, onda se kupi da se oko njega gradi sistem a tu se mora uzeti u obzir i mogucnost nabavke objektiva

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Odabir DSLR fotoaparata
tutanjkamen kaže...

Ja ne bih isao na Sony samo zbog objektiva. Canon objektiva, pa i za nikon, ima prakticki na svakom cosku, bilo novih bilo rabljenih. Za sony bas nije takva situacija i platiti ce ih vise nego slicni Canonov  ili Nikonov. DSLR kad se kupi, onda se kupi da se oko njega gradi sistem a tu se mora uzeti u obzir i mogucnost nabavke objektiva

Točno to, zato nisam baš nisam niti gledao oko Sonya jer znam da su objektivi dosta paprenih cijena (gledao sam na svijetmedija.hr). 

 

Znači, sad sigurno biram između Canona i Nikona. Koji je bolji? Gledam sample slike i više-manje su mi isti. Jedino što Canon ima 18MP što i ne smatram toliko bitnim, ali isto tako Nikon ima bolju bateriju

24.06.2011.g. Počivao u miru - EnlightenedPhoenix ;(
16 godina
odjavljen
offline
Odabir DSLR fotoaparata

iIzmedju Nikon D5100 I Canon 600D bi osobno odabrao Canon... isprobao i jedan i drugi...i Canon je po meni prilicno ispred.

Ali...ipak bi ti bilo najbolje otici i uzeti u ruke pa isprobati...ne lezi svaki jednako dobro... Canon ima nesto masivnije tijelo..pa oni koji imaju manju ruku imaju i problema... (a nakon duzeg slikanja bez stativa prilicno ''oteza''...jos ako se nabaci kakav mocniji objektiv...ruke se razvuku do poda :)))) 

vrhunska cokolada je prilicno gorka....to isto ne vazi i za zivot
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Odabir DSLR fotoaparata
unimatrix001 kaže...

iIzmedju Nikon D5100 I Canon 600D bi osobno odabrao Canon... isprobao i jedan i drugi...i Canon je po meni prilicno ispred.

Ali...ipak bi ti bilo najbolje otici i uzeti u ruke pa isprobati...ne lezi svaki jednako dobro... Canon ima nesto masivnije tijelo..pa oni koji imaju manju ruku imaju i problema... (a nakon duzeg slikanja bez stativa prilicno ''oteza''...jos ako se nabaci kakav mocniji objektiv...ruke se razvuku do poda :)))) 

Hvala na ovom savjetu. Gdje bi ih mogao probati u Rijeci? Ne znam ovdje za dućane koji prodaju fotiće osim Linksa ali on nema Nikona

24.06.2011.g. Počivao u miru - EnlightenedPhoenix ;(
15 godina
offline
Odabir DSLR fotoaparata

Nitko osim olympusa valjda nema stabilizaciju u tijelu (pentax?), tak da si i sa Nikonom i Canonom osuđen na objektive sa stabilizacijom. Ovisi opet šta slikaš, ja imam 18-55, 70-300 i 50, svi bez stabilizacije, okinio 30000 slika, trebala mi je na 150valjda :D. Lijep feature, ali nije neophodan, barem meni . Gledaj polovne ako ikako možeš, dobivaš neopisivo više, a foto oprema je ionako čuvana i pažena, barem od svih koje ja poznajem. Za cijenu novog entry modela u trgovini možeš kupiti generaciju star midrange ili dvije generacije stariji odličan fotoaparat, nemoj odmah isključiti i te opcije :) 

 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Odabir DSLR fotoaparata

Seba skroz si u krivu,olympus i sony i pentax imaju stabilizaciju u tijelu fotiča, jako korisna stvar je ta stabilizacija i da nemam fotič koji ima u tijelu uvijek bi koristio stabilizirane objektive, po zimi dobro je imati ms gume ali ako staviš zimske gume ipak je vožnja kvalitetnija i sigurnija, eto to je usporedba kod korištenja stabilizacije - kome je skupa taj je ne zagovara a onome tko hoče komociju i skigurnos taj je koristi

Poruka je uređivana zadnji put čet 31.5.2012 14:47 (struić).
12 godina
offline
Odabir DSLR fotoaparata

Prednost stabilizacije u tijelu je sto je svaki objektiv stabiliziran za razliku od stabilizatora u objektivu pa imas na raspolaganju jeftinije objektive.

A prednost stabilizacije u objektivu je sto vidis kako ta stabilizacija djeluje i po tome mozes odrediti kada ces okinuti i dobit ces ostriju sliku nego sa stabilizatorom u tijelu gdje moras naslijepo okidati.

Plus sto stabilizirani objektivi imaju i efikasniju stabilizaciju.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Odabir DSLR fotoaparata
tutanjkamen kaže...

Prednost stabilizacije u tijelu je sto je svaki objektiv stabiliziran za razliku od stabilizatora u objektivu pa imas na raspolaganju jeftinije objektive.

A prednost stabilizacije u objektivu je sto vidis kako ta stabilizacija djeluje i po tome mozes odrediti kada ces okinuti i dobit ces ostriju sliku nego sa stabilizatorom u tijelu gdje moras naslijepo okidati.

Plus sto stabilizirani objektivi imaju i efikasniju stabilizaciju.

 jesi li ti iz čačićevog i milanovičevog tima za ekonomiju koji bi dali 2somaeura plače ali eto nemaju pa če zato i božićnice i regrese uzeti onima koji su ih do sada imali jer je to najbolje za sve nas,a daj mi reci konkretno pri kojoj brzini okidača ti to možeš birati kad je objekat stabiliziran i ti u tom trenutku odlučiš okidati ,za to o čemu ti pričaš najbolji stabilizator je stalak, da ti si nešto o nečem čuo i eto prenosiš to "saznanje" koje se ne može nazvati znanje nego zbunjivanje budučih korisnika spomenute fotoopreme

14 godina
neaktivan
offline
Odabir DSLR fotoaparata

Sad sam stvarno zbunjen. Znači najbolje bi bilo da probam Canona i Nikona i rješim situaciju. Na oglasnike ne želim ići (ne pitajte zašto) i to je gotova stvar. Objektivi su skuplji ali što da radim. Po čitanju na internetu stabilizacija je bolja u objektivu i to je ok.

 

I molio bih vas sad za preporuku neke torbe za kameru koja je dobavljiva u Rijeci

24.06.2011.g. Počivao u miru - EnlightenedPhoenix ;(
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Odabir DSLR fotoaparata
struić kaže...

 jesi li ti iz čačićevog i milanovičevog tima za ekonomiju koji bi dali 2somaeura plače ali eto nemaju pa če zato i božićnice i regrese uzeti onima koji su ih do sada imali jer je to najbolje za sve nas,a daj mi reci konkretno pri kojoj brzini okidača ti to možeš birati kad je objekat stabiliziran i ti u tom trenutku odlučiš okidati ,za to o čemu ti pričaš najbolji stabilizator je stalak, da ti si nešto o nečem čuo i eto prenosiš to "saznanje" koje se ne može nazvati znanje nego zbunjivanje budučih korisnika spomenute fotoopreme

Jesi ti ikad gledao kroz objektiv dok je stabilizacija ukljucena?

E pa dok stabilizacija u objektivu radi, mozes tocno vidjeti trenutak kada ona smiri sliku i tad okines. postotak uspjesnosti da dobijes ostru sliku je na taj nacin puno cesca nego pri okidanju sa stabilizacijom u aparatu. i da, govorim to iz prve ruke jer imam takve objektive i fotografija mi je hobi i djelomicno vezana uz posao pa znam o cemu govorim

 

EDIT:

 

Mislio sam pri tom na tele objektive naravno.

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 31.5.2012 20:49 (tutanjkamen).
12 godina
offline
Re: Odabir DSLR fotoaparata
lordlojkus kaže...

Sad sam stvarno zbunjen. Znači najbolje bi bilo da probam Canona i Nikona i rješim situaciju. Na oglasnike ne želim ići (ne pitajte zašto) i to je gotova stvar. Objektivi su skuplji ali što da radim. Po čitanju na internetu stabilizacija je bolja u objektivu i to je ok.

 

I molio bih vas sad za preporuku neke torbe za kameru koja je dobavljiva u Rijeci

 

 

Ja imam LowePro Micro Trekker 200. Ima prilagodljivu unutrasnjost pregrada  tako da ju mozes podesiti kako ti odgovara. Meni stanu u nju EOS sa objektivom, dodatna 2 objektiva, bljeskalica, rezervni kompaktni fotic, punjaci i baterije za EOS-a i kompakt i brdo kartica. A mozda bi se dao i manji sendvic uz to ugurati :)

 

 

 

14 godina
offline
Re: Odabir DSLR fotoaparata

  zarađujem fotografijom ali pa kaj i ja sam hobista ,to mi  ipak nije primarna djelatnost, a kad koristim tele objektive koristim i stativ,znam dobro o čemu pričam, fotoaparat koji koristim ima stabilizaciju u tijelu isto kao i autofokusni motor tako da imam mogučnost ovisno o financijama i potrebama koji i kakav objektiv ču koristiti (sa autofokusnim motorom i ugrađenom stabilizacijom=skupi,  ili ču  koristiti autofokus i stabilizaciju sa fotoaparata=jeftinija varijanta), početnici i ne znaju da postoje aparati koji nude te mogučnosti jer misle da samo canon i nikon su aparati koji mogu fotografirati i da su bogom dani (da i canon i nikon isto  mogu imati autofokusni motor u tijelu aparata ali nisu u ovom cijenovnom razredu nego koštaju malo bogatstvo za razliku od ostalih koji to imaju puno jeftinije tj.za cijenu canona i nikona koji to nemaju), naravno sve ovo čovjeka netreba zanimati ako je odlučio kupiti samo i jedino canon ili nikon i to skuplje platiti, a kaj se tiče ruksaka koristim isto micro trekker 200 i nije mi premali (fotič+telac+normal+širac+2 prajma+blic+sva ostala potrebna sitničarija)

Poruka je uređivana zadnji put pet 1.6.2012 0:28 (struić).
14 godina
neaktivan
offline
Odabir DSLR fotoaparata

Evo da javim. Kupio sam 600D. Učinio mi se boljim u ruci. Kupio sam i Sony Class10 8GB karticu. Za torbu jos razmisljam i budući da nemogu ovdje u rijeci nac ovog trekera mislim o vanguard uprise 34? Sto vi mislite?

24.06.2011.g. Počivao u miru - EnlightenedPhoenix ;(
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Odabir DSLR fotoaparata
lordlojkus kaže...

Evo da javim. Kupio sam 600D. Učinio mi se boljim u ruci. Kupio sam i Sony Class10 8GB karticu. Za torbu jos razmisljam i budući da nemogu ovdje u rijeci nac ovog trekera mislim o vanguard uprise 34? Sto vi mislite?

 sretno i dobro ti svijetlo !!!

11 godina
neaktivan
offline
Odabir DSLR fotoaparata

bok svima,

 

nova sam na ovoj temi i početnik općenito što se tiče fotografije a da stvar bude bolja nisam upućena u tehnologiju. super kombinacija za nasjest na reklamu. Naime, također sam našla oglas  za Canon 550D + EF-S 18-55mm f/3.5-5.6III + EF 75-300mm f/4-5.6III za samo 4.999,00 kn.

 

E sad, čitajući strane članke na web-u polako uviđam razlike - dakle ova ponuda uključuje dva objektiva, zoom i običan (što je wow!) međutim nemaju IS oznaku, dakle nema famoznog stabilizatora slike ?

 

Kako nemam iskustva s funkcioniranjem tih stvari u praksi (ako ne računam tatinu Practiku koju sam sa tele objektivom nosala okolo ko klinka) molila bih za savjet kako nebi "bacila" tih 5 tis kuna za nešto čime bih bila nezadovoljna u konačnici. Naime, koliko je to "loša" ponuda za amatera koji bi naravno želio "oštre" slike.

 

isplati li se bolje uzeti samo eos 550d + ef -s 18-55I za 4.800,00 kn, a znam da mi taj objektiv ne bi bio dovoljan - pa čekati priliku da ga otplatim i opet investiram u neki tele objektiv, umjesto dobiti za te novce dva "slikovno nestabilizirajuća" objektiva pa tegliti stativ u svakoj prigodi ? dozvoljavam da ne razumijem o čemu je riječ.

 

Svakako, dobrodošle su preporuke i za druge marke dslr-a.

 

Hvala!

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Odabir DSLR fotoaparata

bez da znamo čemu će t islužiti DSLR ne možemo dati dovoljno dobre savjete. dakle, jeli u pitanju nešto specijalno ili čisto želiš kolekciju kvalitetnih uspomena?

11 godina
neaktivan
offline
Re: Odabir DSLR fotoaparata

ne bavim se time profesionalno, imam trenutno Sony DSC H1 kojeg sam prije tri godine kupila polovnog od poznanika. U odnosu na prvi digitalac, KonicaMinolta džepni fotić, ovaj sony ima brdo opcija za  ručno podešenje, i bila mi je ideja da za male pare se oprobam sa time. Kako ga više koristim, uočavam da mi nedostaju bolje 1. optičko tražilo (teško se gleda kroz njega); 2. monitor pak ne daje vjerodostojni prikaz - ono što mislim da izgleda kako sam zamislila, na kompu izgleda sasvim drugačije - dakle otkriju se detalji (npr ako snimam siluete, na monitoru izgleda super, komp otkrije da je fulano skroz),  isto i s ekspozicijom (ako je dovoljno svijetlo na monitoru, na kompu je preeksponirano, ili obrnuto). S konicom nije bilo tih problema s prikazom; 3. naravno, 5 mpx mi znači manja slika kod cropanja; 4. boje - gotovo sve snimke koje želim zadržati obradim s nekim osnovnim podešenjima -  blijede su boje, slike kao da su prekrivene nekim finim veom - što se ne vidi na prvi pogled; 6. korištenjem većeg zooma slika je zrnasta, naravno, kao i kod korištenja većeg ISO. 

 

Ok, sad što mi treba - cilj mi je kad  snimam fotku da bude kvalitetna, interesantna i lijepa da može i na zid :) Al nemam takvu još:) U slobodno vrijeme se time zabavljam.  Imam i stativ kojeg baš ne nosim ... al ok, tu postoji opcija. Pogotovo budući da isprobavam hdr.

 

Dakle, snimam sve što me inspirira, objekte, zanimljive detalje, i portrete (životinje, ljudi).

 

Malo sam pogledala slike forumaša, vidjela sam da je jedan snimio divne fotke sa Sonyem HX1 (u ponudi trgovina sad se nudi model HX100 za 3.500,00kn). NIsam u toku s tehnologijom i novotarijama, al obzirom da su cijene kakve jesu sve su opcije otvorene - dakle neki bolji kompakt, iako mi to zvuči kao da radim korak nazad.  

 

14 godina
offline
Odabir DSLR fotoaparata

http://www.emmezeta.hr/multimedija/fotoaparati-i-kamere/fotoaparati/20935/nikon-d3100-slr-digitalni-fotoaparat/ ovo je dobar fotoaparat, problem je što na njega idu skupi objektivi sa motorom za autofocus. Ako ti je dovoljan ovaj objektiv (a vjerojatno nije) onda idi na ovo. Ne shvaćam zašto nema u HR Sony NEX-5N. Uskoro stiže NEX-3F, Sony RX100, Olympus XZ-2... sve te najave mene drže podalje od dućana još neko vrijeme...

Moj PC  
1 0 hvala 1
11 godina
neaktivan
offline
Re: Odabir DSLR fotoaparata

Hvala na savjetu.

međutim, koliko stignem proučavam cjenovno interesantne primjerke, i uspoređujem tehnologiju, i dojma sam da neki aparati koštaju puno para (koje je čovjek i sprman platit za kvalitetu),  a onda otkrije da ne daje očekivane rezultate. Nije mi jasno čemu služi skupa oprema za koju u usporednim testovima daju ocjenu tipa "neoštra slika, šum" ... wtf, živjeli analogni aparati! JOš ajde da dio opreme tipa objektiva košta kojih 1000 kn, ali platiš barem tri puta toliko (pomnoženo sa tri, četiri komada objektiva koja tegliš za sobom) i dobiješ figu!

 

Ovaj NIkon d3100 mi se sviđa, malo sam se raspitivala o specifikacijama, i već kad mi se činilo da je savršen za mene -  tup!: nema auto BRK! i kako da snimam HDR ako poželim? pljunem 4.000 kn u nadi da ću dobiti kvalitetan aparat, a onda ispadne i da moj stari fotić čak ima BRK opciju.

 

Ne vjerujem da ne postoji tehnologija koja to sve može ponuditi za manje novaca.

14 godina
offline
Re: Odabir DSLR fotoaparata
Fotka kaže...

 

Ne vjerujem da ne postoji tehnologija koja to sve može ponuditi za manje novaca.

 vjeruj, postoji, nisam u toku cijele debate,na temelju ovoga što si rekao da se zaključiti da gledaš i čitaš striktno i samo o canonu i nikonu bar što se tiče dslr-ova, za manje novaca od toga nikona koji si ti spomenul recimo pentax k-x ti ima i stabilizaciju i af-motor u tijelu i brk i mjeri svijetlost na svim objektivima i potvrđuje fokus na svim objektivima a ima i mogučnost da se stavi i objektiv sa motorom, ako hoćeš potrošiti 4000 kuna onda možeš kupiti i pentax k-r koji je bolji od k-x a opet daje puno više od canikona u toj klasi ,ništa čudno da dobar objektiv košta od x2 pa na dalje od tih ulaznih kategorija u svijetu dslr-ova,a čuj fotoaparati ti se kupuju namjenski: /sport/obiteljske fotke/filmiči/ekstremni uvijeti....,ne postoji fotoaparat  koji je savršeno dobar u svemu, i da:" rezultati fotkanja na kraju ipak najviše ovise o onome tko i kako koristi tu opremu a ne o samoj fotoopremi"

Poruka je uređivana zadnji put uto 10.7.2012 15:40 (struić).
11 godina
neaktivan
offline
Re: Odabir DSLR fotoaparata

thx.

nije loše - http://www.pentax.hr/foto_slr_kr_pregled.html

 

nisam proučavala (još) ostale osim "canikona" jer i tu imam štošta za proučit, a i najčešći su, pa zato, a i češće uviđam kod ljudi te aparate, pa kud i svi tu i mali mujo.

 

KOd ovog pentaxa mi se posebno sviđa opcija s baterijama. I sve ostalo zvuči moćno.

 

16 godina
moderator
offline
Re: Odabir DSLR fotoaparata
Fotka kaže...
Ovaj NIkon d3100 mi se sviđa, malo sam se raspitivala o specifikacijama, i već kad mi se činilo da je savršen za mene -  tup!: nema auto BRK! i kako da snimam HDR ako poželim? pljunem 4.000 kn u nadi da ću dobiti kvalitetan aparat, a onda ispadne i da moj stari fotić čak ima BRK opciju.

Ako ti je baš sila, vrlo jednostavno - sam triput okineš, samo što između okidanja promijeniš kompenzaciju ekspozicije - jednom ti je -1 EV, jednom 0, jednom +1 EV (ili koje već korake želiš). Možeš ti HDR raditi i s pet ili više fotografija (iako ti tipični SLR-ovi dopuštaju "samo" 3 fotografije kod autobracketinga). Recimo imašovdje moju fotografiju napravljenu od 6 fotografija, gdje sam ručno određivao ekspoziciju (iako moj fotoaparat ima autobracketing - doduše, samo za JPEG, ne i RAW - nisam ga mogao koristiti jer je trajanje ekspozicije bilo predugačko).

14 godina
offline
Re: Odabir DSLR fotoaparata

"KOd ovog pentaxa mi se posebno sviđa opcija s baterijama. I sve ostalo zvuči moćno"

 

imaš pm

Poruka je uređivana zadnji put uto 10.7.2012 19:50 (struić).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice