Olympus E410 ili Sony a200 zaključana tema

poruka: 13
|
čitano: 7.556
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Olympus E410 ili Sony a200

kojeg kupiti, Olympus E410 ili Sony a200?

oly je u double-zoom kitu, dolazi s dva objektiva, 14-42mm + 40-150mm, a sony samo s jednim, 18-70mm. oba imaju senzor od 10mpix, oly nema stabilizaciju, sony ima, ali sony nema live view, oly ima.

 

fotić kupuje burazova cura, suzila je izbor na ta dva, pa je sad sva jadna u dilemi. pa bi volio čuti i tuđa mišljenja, savjete, iskustva, pošto nisam niti jednog od ta dva imao prilike isprobati..

ea mel tation dignissim theophrastus. inani aperiam inciderint an pri. ut ius nulla quodsi corpora. aliquid vocibus.
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Olympus E410 ili Sony a200

A200 definitivno. Po mogucnosti sa double kit opcijom. Ja ga koristim vec 5 mjeseci i izuzetno sam zadovoljan sa istim.

Failure is allways an option.
15 godina
offline
RE: Olympus E410 ili Sony a200
Scorpyo kaže...

A200 definitivno. Po mogucnosti sa double kit opcijom. Ja ga koristim vec 5 mjeseci i izuzetno sam zadovoljan sa istim.

Za amatera potpisujem ovo!

I'm going woo woo
16 godina
neaktivan
offline
RE: Olympus E410 ili Sony a200

stvar je u tome da nema izbora - ili E410 double-zoom kit ili A200 samo s 18-70. da uz sonyja dolazi i 75-300, nebi bilo dileme..

 

btw, oly po meni ima daleko superiorniju kit optiku, i optički i mehanički, kaj se tiče kvalitete izrade, pa sam spreman curi preporučiti E410 - em ima dva objektiva, em su bolji od sonyjevog (prastari minoltin dizajn), em ima superiorno čišćenje senzora..

 

btw, cijena oba kita je identična.

ea mel tation dignissim theophrastus. inani aperiam inciderint an pri. ut ius nulla quodsi corpora. aliquid vocibus.
Poruka je uređivana zadnji put uto 30.9.2008 10:16 (elkarrde).
15 godina
offline
Olympus E410 ili Sony a200

Ma ovako...

 

Sta se tice dizajna stvarno je katastrofa... Osnovni 18 - 70 kit objektiv i nije toliko losh... Ciste slike, brz AF, dosta sirok kut...

 

Al ovaj drugi... neznam zasto ali slike mi nisu bash nesto na njemu... uvjek trebam nesto u photoshopu prepravljat...

 

Bilo manualno bilo automatski ako slikam ne mogu dobit ONO!

I'm going woo woo
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Olympus E410 ili Sony a200

no, nek isproba oba, pa nek odluči. :)

ea mel tation dignissim theophrastus. inani aperiam inciderint an pri. ut ius nulla quodsi corpora. aliquid vocibus.
16 godina
offline
RE: Olympus E410 ili Sony a200

Nema tu izbora:

Sony A200 senzor size: 23.6 x 15.8 mm

Olympus E410 senzor size: 17.3 x 13.0 mm

 

S obzirom da ovdje vrijedi "vece je bolje", Sony je jedini izbor...

 

Think locally, act globally...
15 godina
neaktivan
offline
Olympus E410 ili Sony a200

Imam A200 i mogu ti reći da objektiv koji dolazi s njim zamućuje rub slike... inače odličan aparat (sa drugom optikom naravno :))...

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Olympus E410 ili Sony a200
SupremeCommander kaže...

Nema tu izbora:

Sony A200 senzor size: 23.6 x 15.8 mm

Olympus E410 senzor size: 17.3 x 13.0 mm

 

S obzirom da ovdje vrijedi "vece je bolje", Sony je jedini izbor...

 

 ok, istina, veći senzor je bolja stvar za nekog tko će to znati iskoristiti (i imati priliku iskoristiti, in d frst plejs), slažem se, ali sliku daje prvenstveno fotograf, pa onda optika, pa tek na kraju senzor. u ovom slučaju, sonyju je velika mana loš kit objektiv, koji vinjetira. a cura nema namjeru ulagati u objektive tak skoro. dakle, sony: 1 objektiv, oly: 2 objektiva. očita prednost na strani olyja.. da je sony u DZ kitu, dilema bi bila daleko jednostavnija, no, nije.

btw, baš me zanima kolko foto-amateri iskorištavaju prednost većeg senzora u praksi.. ;)

zare, thnx! :)
ea mel tation dignissim theophrastus. inani aperiam inciderint an pri. ut ius nulla quodsi corpora. aliquid vocibus.
Poruka je uređivana zadnji put uto 30.9.2008 11:16 (elkarrde).
15 godina
neaktivan
offline
Olympus E410 ili Sony a200

Oly ništa ispod E510, a Sony ispod A300. Ali ja bi ipak skroz nešto drugo, a to ja K200D.

Nikon F90X, Nikon F100, Nikon D300, Tokina ATX Pro 270 28-70 1:2.6-2.8, Sigma APO Macro 70-210 1:3.5-4.5D, AF Nikkor 50mm 1:1.8, Sigma EX DC MACRO 18-50 1:2.8 HSM, Metz 50 Mz-5, Metz 70 Mz-5, Nikon SB-800
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Olympus E410 ili Sony a200

ehh, ali izbor je E410 i A200. ;)

eventualno u izbor može ući i nikon D40 + 18-55 staklo..

ea mel tation dignissim theophrastus. inani aperiam inciderint an pri. ut ius nulla quodsi corpora. aliquid vocibus.
16 godina
neaktivan
offline
Olympus E410 ili Sony a200

E-410...

 

1.manji je - znam da zvuči glupo ali za nekog s manjom rukom može biti poprilično važno. Dodatna prednost je da je veća vjerojatnost da će joj biti lakše nositi manji 410 s kit objektivom nego A-200 pa će ga samim time i češće koristiti.Ako kasnije dokupi 25mm palačinku imat će odličan lagan komplet za street fotografiju.

 

2. DZ kit. Olympusovi kit objektivi su i manji i lakši a i optički su odlični. Za iste novce 28-300mm je bolje od 28-105mm.

 

3. Do ISO-800 s kit objektivom sve je to manje više isto i Olympusov manji senzor ne igra toliku ulogu.

 

 

Ps. Ja osobno koristim Canon i nemam nekih predrasuda ni prema jednom od ova dva fotoaparata.

 

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Olympus E410 ili Sony a200

mislim da su sve tri točke apsolutno na mjestu. :)

 

kaj se mene tiče, može lock, odlučen je oly, idući tjedan će vjerojatno i šoping..

 

 

ea mel tation dignissim theophrastus. inani aperiam inciderint an pri. ut ius nulla quodsi corpora. aliquid vocibus.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice