Pomoć oko odabira fotoaparata izdvojena tema

poruka: 2.247
|
čitano: 692.739
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata
Razaniash kaže...

Hvala.

Sad sam tek primjetio da onaj link sto si mi poslao je D5600, ne D5300.

Da li mislis da se isplati dati 80 funti vise za D5600? Jer na usporedbi, D5600 ima veci ISO, Touch screen i bolju bateriju i jos neke sitnice od D5300, ali (moje misljenje) nista od toga nije nesto sto vridi extra 80 funti za pocetnika kao ja. 

 I ja isto tak mislim 

 

Samo uzmi u obzir to da ti ovlasteni serviser u HR nece uvazit njihovu garanciju nego ces morat slat natrag u UK. Gray market zato su i cijene takve no meni to ne smeta 

12 godina
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata

Da znam, citao sam o tome. Ako uzmem od njih (a vjerovatno hocu), nadam se da nece do toga doci. 

Cijena je super. 3800kn, a kod nas 5700 (na web shop), znaci 2k kuna jeftinije. 

Medutim, sad gledam nesto i nemogu naci logicno objasnjenje.
Ovaj fotoaparat:
https://www.e-infin.com/uk/item/2496/nikon_d5300_digital_slr_camera_+_af-s_18-140mm_f/3.5-5.6_g_vr_lens_kit_(grey)
Dobije se 8 stvari s njim. Cijena: 540 funti

Ovaj fotoaparat:
https://www.e-infin.com/uk/item/1869/nikon_d5300_digital_slr_camera_black_+_af-s_18-140mm_f/3.5-5.6g_vr_lens_kit
Sve isto, samo sto dobijes jos 4 dodatne stvari. Cijena: 450 funti.

 

Nevidim nigdje da je donji na nekom popustu. Jel ti mozda znas zasto je gornji 90 funti skuplji?

 

edit: nvm. Pitao sam njih, nisu bili updateali stranicu.

Poruka je uređivana zadnji put pon 12.11.2018 15:12 (Razaniash).
7 godina
neaktivan
offline
Pomoć oko odabira fotoaparata

Ekipa pozdrav !

Imam želju za Božić pokloniti polaroid fotoaparat koji ima instant opciju slike. S obzirom da se uopće ne razumijem u fotoaparate, zanima me dali je uopće isplativo kupiti takvo nešto?

Koji aparat je najkvalitetniji tog tipa, te kakva je kvaliteta slike ? Hvala vam puno !

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata
Cervinjo kaže...

Ekipa pozdrav !

Imam želju za Božić pokloniti polaroid fotoaparat koji ima instant opciju slike. S obzirom da se uopće ne razumijem u fotoaparate, zanima me dali je uopće isplativo kupiti takvo nešto?

Koji aparat je najkvalitetniji tog tipa, te kakva je kvaliteta slike ? Hvala vam puno !

 

Uopce nije isplativo jer je film skup, no zabavno je i ima tu neku svoju draz. 

Preporucam ti Instax mini 90 neo classic ili sa boljim i vecim filmom Instax Square SQ6

 

No mozes kupit i "printer" pa mozes dobit slike sa mobitela ili Fuji fotoaprata na tom instant filmu

Instax Share SP-2

15 godina
neaktivan
offline
Pomoć oko odabira fotoaparata

Pozdrav svima!

 

Odlucio sam se i ja okusati u fotografiji pa si bas gledam best buy pocetnicke aparate. Za oko su mi zapeli

Nikonovi D3400/D5300 i Sonyjev Alpha A6000 pa bih molio savjete/preporuke. Ovaj Sonyjev mirrorless mi je zgodan

zbog toga sto inace nosim naocale pa mi je lakse gledati ekran i slikati, nego stalno koristiti viewfinder, ali mi Nikonovi modeli vise pasu,

a i koliko vidim objektivi su pristupacniji kod njega. 

 

Takoder, znate li nekakav dobar web shop za naruciti, posebice sad buduci da se blizi black friday? Nasi ducani uvijek zaostaju sto se toga tice.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata
Za nekog pocetnika je najbolje kupiti polovno na njuskalu ako nesto dobro naleti. Ionako tek za godinu-dvije dobijes malo bolju sliku sta tebi treba, tako da potrosenih 2000kn nije jednako kao i 4500kn. Cesto se da nac solidnih Nikon ponuda, a ostale sam manje pratio.
15 godina
offline
Pomoć oko odabira fotoaparata

Pozdrav, zadnjih par dana gledam DSLR za kupiti budući da volim fotografirati. Čitao sam par zadnji stranica teme i vidio einfinity webshop, vidim da su cijene dosta niže, npr za canon 200d sa objektivom cca 350 funti što je manje od 3000kn, kod nas ista ponuda za minimalno 4200kn.

 

Kako to da su tako jeftini u tom shopu? Ima neka caka? 

 

Black friday je blizu pa bi se volio informirati i odabrati DSLR na koji ću ciljati ako bude dobrih popusta u petak. Gledao sam videa a youtubeu, za oko su mi zapeli canon 200d i nikon d3400. Nekako mi se cini da je canon bolji, cini mi se korisno imati zakretni ekran i navodno bolje snima. Sad me zanima da li ima neki bolji aparat za mene? Nisam bas totalni početnik, razumijem osnove fotografije, ISO, aperture, shutter speed, slikao sam više puta sa Canon 80d ali mi treba puno vježbe. Nebi htio uzet neki aparat koji bi brzo "prerastao", a opet ne mislim uzimat nešto skupo poput spomenutog 80d jer mislim da je overkill. 

 

Budget mi je od 3500 - 4000 kn, moguće i više ukoliko se za nešto više dobije puno bolji aparat. Hvala unaprijed :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Pomoć oko odabira fotoaparata

Caka je ta da je to gray market roba i ovdje canon ti nece priznat garanciju, ak bude problema morat slat natrag u UK 

 

Imate jos mpb.com koji prodaje rabljenu robu isto po super cijenama

Poruka je uređivana zadnji put pon 19.11.2018 9:05 (Santana).
Moj PC  
0 0 hvala 1
15 godina
offline
Pomoć oko odabira fotoaparata

Sto to tocno znaci, gray market? Jesu to novi aparati ili korišteni? Da li imaju neku manu? Dal je neko narucivao sa einfin? Koliko dođe poštarina za Hrvatsku? Sada gledam 800d i 77d koji su bolji od 200d i ono brutalna cijena, na einfin za 4500kn 800d sa dva objektiva, a na nabavi je samo body 800d 5200 kuna, tako da su jako dobre cijene, još ako spuste nešto za BF. Čini mi se ovaj 800d kao dosta dobar izbor za mene, kažu na youtubeu da je bolji za akciju i sport, a to mi paše. 77d sličan samo ima dodatan ekran i kotačić za "scrollanje".

 

Pogledao sam i na mpb.com, čini mi se dosta skuplje pogotovo ako einfin prodaje nove aparate.

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata

Ne isplati se kod nas kupovati.

 

E infinity je provjerena trgovina, roba je nova, brzi su s odgovorima i dogovorima te su uz to i ljubazni (što je raritet u današnje vrijeme).

 

Što se tiće popusta povodom bf, pitanje je dali ti bude baš taj model na popustu. (upiši u google "e-infinity black friday 2017" i tamo možeš vidjet koji su proizvodi prošle godine bili sniženi.)

 

Uzmi 80d + 18-135 i miran si jedno vrijeme.

 

lp

15 godina
offline
Pomoć oko odabira fotoaparata

Super onda definitivno uzimam u e infinity. Vidim da su za BF2017 imali najviše objektiva na popustima. Iako i ova trenutna cijena za 800d sa dva objektiva nije loša. 80d mislim da mi je overkill, a i puno je skuplji od onoga koliko mislim potrošiti (oko 4k). Baš sa takvim 80d sam slikao i imao priliku ga koristiti više puta, iako nisam iskoristio možda 20% mogucnosti. Morat cu pogledati sto dobijem sa 80d za razliku od 800d i 77d.

 

Ako imam 2 objektiva 18 - 55 i 55 - 100 (govorim napamet, možda ni ne postoji no nije bitno), da li treći objektiv 18-135 uključuje dva spomenuta odnosno zamjenjuje oba, što znači da u 18-135 objektivu imam više od dva spomenuta objektiva? Nadam se da sam bio dovoljno jasan :D

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata

 

Što se pokrivanja žarišne duljine tiće da, odnosno odgovor na tvoje pitanje je da ALI, recimo konkretno ovaj 18-135 je noviji, tiši, brži, a i autofokus je sasvim solidan.  I ono što je važno napomenuti, ne trebaš konstantno mjenjati izmjenjivati objektive (kao što trebaš kad imaš dva 18-55 50-250 npr)

 

Ne može biti overkill aparat. Kad kupuješ, kupi kak spada i služit će te. Uostalom, kod njih će ti prije bit 80d na popusti  nego 800d čini mi se. 

 

23.11. je taj bf, pa razmisli do onda.

 

I još 1 stvar, glavno pitanje je za što ti treba aparat ? Slikanje portreta, pejzaža, sporta, diskoteka  ?

 

15 godina
offline
Pomoć oko odabira fotoaparata

Ok, sa objektivom 50-250 cu dobiti veći zoom pretpostavljam?

 

Sve ovisi koji ce bit popust i za koji aparat, tako cu i uzet. Dakle bolja opcija mi je jedan 18-135 nego uzeti sa dva objektiva. Koja je razlika i sta uopce znaci IS STM i IS USM lens?

 

Fotic bi koristio za sve pomalo, slikao bi aute u pokretu recimo na grobničkoj pisti, pa parkirane aute, biciklizam, prirodu, šume, jezera, vodopade (shutter...), po noci light trails, naravno puno bi slikao i ljude, razne evente itd. Uglavnom sve što si nabrojao i više od toga osim diskoteke, ne pada mi na pamet nosit takav aparat u disko heheh.

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata

Dobit ćeš, ali kod njega ti fali širina.

 

Nije ti ni loša ta varijanta 800d + 18-135 mm.

 

I onda kad skupiš love i iskustva kupiš neki teleobjektiv (70-200).

 

UMS vs STM imaš fakat masu toga na Youtubu.

15 godina
offline
Pomoć oko odabira fotoaparata

Da, na reviewima na youtubeu u usporedbama fotica, dosta hvale ovaj 800d, da cak rade slike iste kvalitete (ako nesto nisam pomjesao....) i možda video. Razlika je u dodatnom malom LCDu i dodatnim dedicated tipkama na 80d. Morat cu opet pogledat usporedbe da vidim šta se točno dobije jos sa 80d. 

 

800d je jeftiniji 240 eura, tako da mi to dosta ide u prilog, s istim lecama (jedina razlika je USM i STM, nadam se da nije previše bitna, budem vidio na YT).

 

Želim slikati i bookeh effect ako je bitno napomenuti radi odabira objektiva. Također volim snimati ponekad pa kad dođe na red uzeo bi external mic i stativ. Šteta jer ne snimaju 4k.

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata
DommY kaže...

Da, na reviewima na youtubeu u usporedbama fotica, dosta hvale ovaj 800d, da cak rade slike iste kvalitete (ako nesto nisam pomjesao....) i možda video. Razlika je u dodatnom malom LCDu i dodatnim dedicated tipkama na 80d. Morat cu opet pogledat usporedbe da vidim šta se točno dobije jos sa 80d.

Da, fali mu par tipaka i par funkcija u teoriji ali u praksi su to dva potpuno različita aparata. Da je kojim slučajem sport, odnosno subjekt u pokretu u kombinaciji s brzim tele objektivima prioritet, tada bi 80d u odnosu na 800d bio definitivno preporuka. Ovako, neznam 800d je sasvim ok aparat a s obzirom da bi ti u stvari slikao sve i svašta(praktički ono što si naveo pokriva gotovo sve moguće scenarije) s objektivima ćeš dobiti puno više nego s tijelom.

Želim slikati i bookeh effect ako je bitno napomenuti radi odabira objektiva

Zapravo, u tvom slučaju je jedino što trebaš napomenuti :-) Ali o tom potom.

55-250 stm bi ti bio dobar za početak i odličan raspon za grobnik. Ima i stabilizaciju što će ti biti zgodno za grobnik. 18-135 ti je malo kratak,ali za sve ostalo bolja opcija jer možeš nakon par mjeseci i sam vidjeti koji raspon najčešće koristiš pa ćeš prema tome i razmišljati o budućem objektivu i prioritetima.

S obzirom da spominješ pistu, pretpostavljam da si iz RI, imam 80d proši jedan dan unutar radnog vremena pa vidi malo kako ti leži i usput ti objasnim koje su to razlike koje čine ta dva tijela toliko različita.

 

 

 

 

11 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata

https://edigital.hr/canon-dslr/canon-eos-200d-fotoaparat-kit-ef-18-55mm-50mm-objektiv-crna-p506913

 

 Eto 100% ulijecem u svijet fotografije, gledam što uzet i naletio na nešto što mi se čini ko dobra ponuda. Što kažete?

Poruka je uređivana zadnji put pet 23.11.2018 21:52 (LittleM).
8 godina
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata
LittleM kaže...

https://edigital.hr/canon-dslr/canon-eos-200d-fotoaparat-kit-ef-18-55mm-50mm-objektiv-crna-p506913

 

 Eto 100% ulijecem u svijet fotografije, gledam što uzet i naletio na nešto što mi se čini ko dobra ponuda. Što kažete?

 Je dobra je ponuda

5 godina
neaktivan
offline
Pomoć oko odabira fotoaparata

Pozdrav!

 

Molim vas vaša iskustva sa nabavom fotoaparata i sl. preko e-infinity - a!

Treba li na njihove cijene platiti još neke naše poreze, carine ili nešto slično?

 

Osim dobrih cijena, brze dostave, upitne garancije... ima li još koja zamka?

 

Hvala na odgovorima

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata

Ja sam kupio objektiv preko njih, nikakvih dodatnoh troškova ili nameta nisam imao...usluga za preporučiti...

Ne tretirajte ljude kao budale ali nikada nemojte zaboraviti da oni to jesu! People who drink light beer do not really like beer. They just like to piss a lot.
15 godina
offline
Pomoć oko odabira fotoaparata

Ja sam prekjučer po prvi put naručio, uzeo sam 77D sa dva objektiva. Jos nije poslano, navodno imaju guzvu pa ide malo sporije...Ocekujem dostavu drugi tjedan, javim iskustva.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Pomoć oko odabira fotoaparata

Pozdrav,

razmišljam o kupnji kompraktnog fotoaparata. Nešto poput:

1) Canon PowerShot SX60 HS
2) Sony Cyber-shot DSC-RX100
3) Nikon COOLPIX P900

4) Panasonic FZ300

ili nešto slično. Ništa profesionalno, slikavanje obitelji, izleta, prirode, malo po gradu... pa ako me privuče dalje bih ulagao, a ako ne, barem nisam previše potrošio.

Ima li netko iskusniji bolje prijedlog?


Kolika je trajnost ovih fotoaparata ako kupujem rabljeni?

Također, je li mi potreban toliko velik zoom?

 

(Isto pitanje postavio sam i u temi Kupovina fotoaparata i foto opreme)

 

Hvala!

Poruka je uređivana zadnji put čet 29.11.2018 19:22 (verydead).
 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata
verydead kaže...

Pozdrav,

razmišljam o kupnji kompraktnog fotoaparata. Nešto poput:

1) Canon PowerShot SX60 HS
2) Sony Cyber-shot DSC-RX100
3) Nikon COOLPIX P900

4) Panasonic FZ300

ili nešto slično. Ništa profesionalno, slikavanje obitelji, izleta, prirode, malo po gradu... pa ako me privuče dalje bih ulagao, a ako ne, barem nisam previše potrošio.

Ima li netko iskusniji bolje prijedlog?


Kolika je trajnost ovih fotoaparata ako kupujem rabljeni?

Također, je li mi potreban toliko velik zoom?

 

(Isto pitanje postavio sam i u temi Kupovina fotoaparata i foto opreme)

 

Hvala!

 sve su ti to od reda mrcine od aparata, to nije vidjelo kompaktnosti, slika neznatno bolja nego na top end mobitelima, zoom je jedino "koristan" za slikanje ptica no onda kad pogledas fotke na kompu razocaras se kvalitetom da ne govorim cim malo sunce zade ili nedaj boze slikati u zatvorenome, osobno sam koristio p900, p1000, i b700 smeca od fotoaparata, to se moglo prodavati tamo prije 10+g kao nesto sto valja, u đep tj kompaktan ti je jedino ovaj Sony no ako mislis na prvu generaciju 2700+kn za to nebi dao niti u snovima! ako si mislio toliko potrositi svakako razmisli o nekom polovnom mirorlesu ili dslr-u makar i s kit objektivom.lp

Intel Core™ i7 Forever
11 godina
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata
Stjepanj kaže...
sve su ti to od reda mrcine od aparata, to nije vidjelo kompaktnosti, slika neznatno bolja nego na top end mobitelima, zoom je jedino "koristan" za slikanje ptica no onda kad pogledas fotke na kompu razocaras se kvalitetom da ne govorim cim malo sunce zade ili nedaj boze slikati u zatvorenome, osobno sam koristio p900, p1000, i b700 smeca od fotoaparata, to se moglo prodavati tamo prije 10+g kao nesto sto valja, u đep tj kompaktan ti je jedino ovaj Sony no ako mislis na prvu generaciju 2700+kn za to nebi dao niti u snovima! ako si mislio toliko potrositi svakako razmisli o nekom polovnom mirorlesu ili dslr-u makar i s kit objektivom.lp

 

Da, ali rabljeni SX60 se može naći za 1500-2000kn a ok je za upoznati se s osnovama fotografije (?) i ako me ponese kasnije prijeći na nešto bolje, a ako ne (a imam tendenciju nečega se uhvatiti i kasnije odustati), barem nisam previše potrošio. Imate li prijedlog nekog modela?

12 godina
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata
verydead kaže...
Stjepanj kaže...
sve su ti to od reda mrcine od aparata, to nije vidjelo kompaktnosti, slika neznatno bolja nego na top end mobitelima, zoom je jedino "koristan" za slikanje ptica no onda kad pogledas fotke na kompu razocaras se kvalitetom da ne 

 

Da, ali rabljeni SX60 se može naći za 1500-2000kn a ok je za upoznati se s osnovama fotografije (?) i ako me ponese kasnije prijeći na nešto bolje, a ako ne (a imam tendenciju nečega se uhvatiti i kasnije odustati), barem nisam previše potrošio. Imate li prijedlog nekog modela?

 Da se nadovežem na kolegu gore, sve što je napisao stoji jer senzori u tim fotićima nisu baš bolji od onih u boljim mobitelima. Osim tog sonya koji ima tu najbolji senzor. Ali ne znam isplati li se dati toliko novaca za 1. generaciju (vani je sad već 5.). I ja mislim da je bolje uzeti neki mirrorless sa većim senzorom. S obzirom da sam sad prepisao i rekao sve što i kolega Stjepanj  :P  Da kažem kaj sam zapravo htio. Taj SX60 sam imao priliku koristiti i ima dobre algoritme za smanjenje šuma (fotkanje u slabim svjetlosnim uvjetima), pa eto možda nije najlošiji izbor. Ali ipak pogledaj mirorlese, još uvijek nemogu zaboraviti koliko sam se zabavljao fotkajući sa Samsungom NX200.

http://d-u-d.deviantart.com http://500px.com/Dado_D https://dariodrvodelic.wordpress.com/ https://www.flickr.com/photos/95774435@N02/?hide_photostream_welcome=1
12 godina
protjeran
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata
Imas na njusci jedan d5100 s odlicnim 18-105mm, izgleda dosta ocuvano za samo 1900kn, pitaj ga koliko ima okidanja, s tim objektivom si pokrio veci dio i dobar je za pocetnika kako i za naprednije, d5100 nema aa filter i daje odlicne fotke, takoder sam ga koristio. Vjerujem da ce ti se svidjeti s tim dslrom se mozes super zabaviti i nauciti stosta a i nije nesto tezak za nositi.lp
Intel Core™ i7 Forever
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Pomoć oko odabira fotoaparata

Sad naletio na ovu ponudu, prakticki "novi" d5600+odlican 18-140mm za samo 3800kn:(novi je najeftiniji 6500kn)

https://www.njuskalo.hr/dslr-fotoaparati/nikon-d5600-oglas-27084325

nadam se da ce ga netko s foruma ugrabitilp

Intel Core™ i7 Forever
Poruka je uređivana zadnji put ned 2.12.2018 3:25 (Stjepanj).
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata
Pitao sam i za onaj gore D5100, ima samo 14000 okidanja.lp
Intel Core™ i7 Forever
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
online
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata

Ima netko pametnih savjeta sto uzeti od starijih DSLR-ova, a da ce posluziti za pocetnika?

Manje su bitne slike u mraku i ostale stvari s cim se isticu skuplji i bolji modeli jer tesko je ocekivati za dole navedenu cifru da je i to dobro...Najbitnije stvari su normalno slikanje u prirodi, osoba i objekata, te slikanje druge opreme i autoportreti..

 

Mislim ima tu svasta, od Olympusa, preko Nikona i Canona do Sonya i sve mi ce cini otprilike isto, ali nebi rekao da je...

 

Uzimao bih polovno u jako dobrom stanju sa osnovnom opremom i nekim objektivom, skupa oko 1000 kn +-200 kn...Moze i neki slr ako je to bolji izbor...

 Neki modeli na koje sam naletio i gledao ovih dana: (tu sam nabacao svega i svacega ali eto )

 

OLYMPUS C-8080

Olympus E-410 sa objektivom 14-42

Olympus e520 slr
Canon PowerShot SX520HS
Canon EOS 40D bez objektiva

Canon EOS 550D sa 18-55 objektivom

Canon EOS 1100D

Canon 400D sa objektivom 18-55                                             

Nikon D3000 sa objektivom 18-55
NIKON D3100 sa objektivom 18-55

Nikon D5000 takoder sa 18-55 objektivom
Nikon d60 sa objektivom 18-55
Nikon D80 bez objektiva
Nikon coolpx L810
Nikon Coolpix L840
Sony Alpha A230
Sony A330

Cifre su tu od 750 kn bez objektiva do 1200 kn odredeni modeli sa objektivima (sto manja cifra za pocetak to bolje)...

 

 

Ako imate par modela da se isticu od ovih gore slobodno napisite ili ako imate linkove na neke bolje od ovih, pucajte...Volio bih kupiti odmah sa objektivom da to ne moram posebno jos traziti, ali ako je dobra ponuda bez objektiva onda moze i to, pa cu objektiv naknadno pecat...

 

Hvala... 

 

T.L. - za zahvalu klikni hvala // WoT nick: tomo53nja
Poruka je uređivana zadnji put pon 10.12.2018 21:31 (Tomo53nja).
11 godina
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata
Stjepanj kaže...
Imas na njusci jedan d5100 s odlicnim 18-105mm, izgleda dosta ocuvano za samo 1900kn, pitaj ga koliko ima okidanja, s tim objektivom si pokrio veci dio i dobar je za pocetnika kako i za naprednije, d5100 nema aa filter i daje odlicne fotke, takoder sam ga koristio. Vjerujem da ce ti se svidjeti s tim dslrom se mozes super zabaviti i nauciti stosta a i nije nesto tezak za nositi.lp

 

 

Nešto je dulje vremena prošlo, ali nema veze.

 

Hvala na preporuci, kupio sam ga. Aparat izgleda doista moćno, profesionalno. Sad treba malo teoriju proučiti i naučiti ga koristiti.

Poruka je uređivana zadnji put sri 12.12.2018 15:04 (verydead).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice