Sony DSC s600 problem sa nocnim slikanjem

poruka: 14
|
čitano: 7.870
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Sony DSC s600 problem sa nocnim slikanjem
pitanje

Ovako, da ne duzim.

 

Imam trenutno 2 aparata koja namjeravam prodati, jer sa jednim imam problem ( tacnije moja sestra, ne ja ) a drugi sam dobio, tako da bih ga trebao prodati ovih dana. Problem je u tome sto ja aparat cesto i ne koristim ( samo neki izleti, poneki izlasci i tako ). Sestra aparat koristi veoma cesto ( al veoma, znaci dnevno u prosjeku oko 50 slika, nije fotoreporerka, vec ide na neke kongrese sta ja znam, uglavnom nebitno ). Sad, aparat sam kupio prije godinu dana ( nesto tako ) tako da na njega garanciju imam, ali neznam bas jel problem tehnicki, il jednostavno aparat ne valja ( u sto ne sumjnam, jer je bio zaista jeftin ), pa onda nema rijesenja do prodati ga. Slike slikane po noci ostavljaju blic po cijelome licu osoba ( obrazi, celo ) tako da celo bude haman zuto svima. Nije na svakoj slici ( kod mene manje bude, ja sam donekle fotograf, vjezbao sam godinu fotografiju :D ), ali kod nje svaka slika doslovno bude zuta. Da bi vam objasnio na sta mislim, uploadat cu jednu sliku, pa da vidite o cemu se radi. Drugi problem mi je u tome, sto bih ja i kupio neki napredni aparat ( necu ni nista basnoslovne cifre ) ali ona zeli da joj stane u torbu :(. Tako da sad uzimam 2, i nemam para trenutno bas za taj luksuz :D Listao sam po zadnjem Bug-u, nasao sam par finih kompaktih aparata, malo naprednijih. Sad, da li je taj problem tehnicki ( moze li se ukloniti ) ili je jednostavno problem aparata, sve postavke budu na automatic ( bar kod nje ) i slika takva ispadne. Ionako sam mislio mjenjati aparat, al eto, ako se moze popraviti, da bar musteriji ne "uvalim" aparat.

 

 

Sliku cu uplodati do veceras, nemam vremena, a ovdje mi los upload, spor mislim, tako da ce trajeti 5 minuta.

 

Toliko. Hvala na citanju!

 

PS: Pozdrav Otonu Ribicu ( ako uopste ovo i vidi :D ) mozda mi je i neki daljni rodjak.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 5.9.2008 21:09 (Emiros).
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Sony DSC s600 problem sa nocnim slikanjem

Mislim da je to normalno za tak model jer je jako star i prejeftin,

ali probaj sa raznim foto modovima za bolje rezultate.

Poruka je uređivana zadnji put sub 6.9.2008 10:58 (nedIm).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Sony DSC s600 problem sa nocnim slikanjem

Prodaj ga ako budeš mogao kome... XD

 

Ja sam imao mozda cak i isti takav ili je bio S650, nisam točno siguran ali sam se duboko razočarao u fotoaparat...

 

Prije nego sam ga kupovao govorio sam staroj da ne uzima taj jer je prejeftin a cini se jako dobar... i bio sam u pravu... cinio se samo... :D

 

Žalosno je to što moj mobitel(SE K850i) slika bolje slike od njega...

 

Uglavnom, fotic je prejeftin da bi radio kako treba i nema mu spasa... ja sam ga slao na servis ali oni kao nisu nasli grešku nijednu...

 

Možeš jedino ako fotić nije stariji od 6 mjeseci ga vratiti i mjenjati za drugi... ali to opet ovisi od trgovine do trgovine...

 

BTW. ja sam imao i gorih problema od tebe... Meni je po danu svaka 3-4 slika valjala a po noći da ne govorim onda...

 

Što se tiče kupovine novog digitalca ja bi preporučio najviše Olympus ili čak Canon... Sony me u tom djelu razočarao...

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Sony DSC s600 problem sa nocnim slikanjem

Ako ti je slika zuta onda nesto nije uredu sa foticem. Imam bas DSC-S600 i slike po noci ispadnu oke (za takav fotic i cijenu koju sam dao za njega), samo treba ponekad promjeniti nacin na koji blic... "radi"... ima ono da je stalno upaljen, pa nesh SL i jos neka opcija i da je ugasen. I naravno nemoguce je dobiti dobru sliku bez koristenja photoshopa jer su osobe obicno pre svijetle ili je fokus sj*eban, treba imati mirnu ruku.

 

Zelleni kaže...

Žalosno je to što moj mobitel(SE K850i) slika bolje slike od njega...

Jea rajt... slike su dosta bolje od bilo koje uslikane sa mobom (K850i), mozda slika izgleda tebi oke, ali mobiteli jednostavno nemaju detalja na slici, sve je mutno.
16 godina
neaktivan
offline
Sony DSC s600 problem sa nocnim slikanjem

Jesi vidio kad slike sa tog moba i dali uopće znaš kakvu rezoluciju ima?

 

Ja samo kazem kako je meni bilo, ne mora znaciti da tebi nije tako ali da su mi slike sa moba super jesu... ako hoces mogu i staviti koju na net da se uvjeris... ;)

Poruka je uređivana zadnji put pon 8.9.2008 21:14 (Zelleni).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Sony DSC s600 problem sa nocnim slikanjem

Nije sve u megapikselima... K850i ima super fotke za jedan MOBITEL... ali on se ne moze nikako usporedjivat sa bilo kojim kompaktom... kvaliteta fotki kod moba je daleko losija.

Fotka sa moba ima dosta manje detalja nego bilo koja sa nekog kompaktnog fotica...

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Sony DSC s600 problem sa nocnim slikanjem
Shen kaže...

Nije sve u megapikselima... K850i ima super fotke za jedan MOBITEL... ali on se ne moze nikako usporedjivat sa bilo kojim kompaktom... kvaliteta fotki kod moba je daleko losija.

Fotka sa moba ima dosta manje detalja nego bilo koja sa nekog kompaktnog fotica...

 ko je uopće i spomenuo megapixele? ;)

i da, k800 i k850 jesu samo mobiteli i da, rade fenomenalne fotke za jedan mobitel, no ono što je gadno u cijeloj toj priči je činjenica da rade fotke mjerljive s nekim kompaktnim fotićima, a da ne spominjem kolko su praktičniji od dotičnih. ;)

nemojte podcjenjivati mobitele samo zato jer susjedov sonyericsson uslikava bolje fotke. ;)
ea mel tation dignissim theophrastus. inani aperiam inciderint an pri. ut ius nulla quodsi corpora. aliquid vocibus.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Sony DSC s600 problem sa nocnim slikanjem
Zelleni kaže...

Jesi vidio kad slike sa tog moba i dali uopće znaš kakvu rezoluciju ima?

 

 
elkarrde kaže...
 ko je uopće i spomenuo megapixele? ;)

i da, k800 i k850 jesu samo mobiteli i da, rade fenomenalne fotke za jedan mobitel, no ono što je gadno u cijeloj toj priči je činjenica da rade fotke mjerljive s nekim kompaktnim fotićima, a da ne spominjem kolko su praktičniji od dotičnih. ;)

nemojte podcjenjivati mobitele samo zato jer susjedov sonyericsson uslikava bolje fotke. ;)
 lol, jeste da sam Nokia fanboy ;) ... ali nemam nista protiv SE :D ... zezam se...

nemogu sad dat usporedbu K850i i DSC-S600 jer nemam fotic trenutno kod mene, ali da uslikam dvije iste slike (po danu, suncano, dakle jako dobri uvjeti) kompaktni fotic ce napravit kvalitetniju sliku. Jesu mobovi prakticniji... ali zato im je slika za k... bar meni i mojim ocima :)
16 godina
neaktivan
offline
Sony DSC s600 problem sa nocnim slikanjem

Evo ti jedna slikica sa moba reda radi... ako treba jos koju ja izbacim...

 

Uglavnom da nebi bilo rasprave... nisam ja sad htio uspoređivati mobitele i fotiće, normalno je da su fotići bolji a da je mobitel mobitel... Jedino što sam htio reći je to koliko je moj fotić bio katastrofalan... hehehe

 

Evo slike... ;)

 

http://img221.imageshack.us/my.php?image=dsc01062zt0.jpg

Poruka je uređivana zadnji put pon 8.9.2008 22:46 (Zelleni).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Sony DSC s600 problem sa nocnim slikanjem

Moguce da ti je fotic pao negdje pa se blic ostetio... ali i moj je padao i svukud sam ga nosao i jos uvjek pravi oke slike (uprljao se senzor pa imaju fleke).

 

A ta fotka je skroz oke - za jedan mobitel :D

Al fali detalja na listovima maslina, tamo na onoj crkvi i kucama... u tome je stos... imaju puno pixela ali na malom senzoru, pa se i ne mogu dobit neki detalji.

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Sony DSC s600 problem sa nocnim slikanjem

Većina sriću sa noćnim slikama nađe sa kupnjom SLR-a.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Sony DSC s600 problem sa nocnim slikanjem
Bara kaže...

Većina sriću sa noćnim slikama nađe sa kupnjom SLR-a.

 i brzim objektivom. ;)

npr, gotovo idealna kombinacija za noćno snimanje - Canon EOS 1Ds Mark III tijelo + Canon EF 50mm f/1.0 L USM objektiv. savršen objektiv za slabe svjetlosne uvjete, savršeno tijelo za taj objektiv. ako ikome stvarno trebaju kvalitetne noćne snimke, ovo je Jedini Pravi Izbor™. ;)

(eventualno Canon EF 50mm f/1.2 L USM ili 85mm f/1.2 L USM, za siromahe :D)
ea mel tation dignissim theophrastus. inani aperiam inciderint an pri. ut ius nulla quodsi corpora. aliquid vocibus.
15 godina
neaktivan
offline
Sony DSC s600 problem sa nocnim slikanjem

Karrde malo si profulo sa 1Ds MkIII jel on zbog svog dinamičkog raspona nije baš najsritniji rišenje za mrak, a i onaj 50mm 1,0 više ne postoji. Uostalom čini se da bi moga izać Nikkor 1,2, ali između 1,2 i 1,4 nije neka razlika.

Evo šaljem jedan grafikon:

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 9.9.2008 13:00 (Bara).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Sony DSC s600 problem sa nocnim slikanjem

Shen nije mi nikada pao a i nije u blicu bio problem... Dnevne slike su bile uzas...

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice