Zakretni display

poruka: 20
|
čitano: 7.728
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Zakretni display

Zašto ima tako malo zakretnih displaya na fotoaparatima? Bili su mi, a još uvijek i jesu, jako praktični.

 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
RE: Zakretni display

Vrlo dobro pitanje - i mene zanima! Kolega Petric, imate li nekakav insajders info?


Work is for people who suck at video games.
16 godina
moderator
offline
Zakretni display

Ovisi na kakve fotiće mislite.

 

Na kompaktnima je odavno glavni cilj da budu što manji i sve se baca van. Uostalom nitko ne kadrira kompaktom kao ogledalnim aparatom. Na DSLR-ima ti ne treba zakretni display ako nemaš live view (koji se na modele donje i srednje klase uvodi praktično tek od nedavno). Dakle, kao kandidat za ugradbu ostaju ti samo bridge aparati, a oni su kao "klasa" nažalost sve rjeđi (kažem nažalost jer ja osobno volim bridge kamere).

 


Bivši ćovijek, sada žena!
 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
RE: Zakretni display
Davor kaže...

Vrlo dobro pitanje - i mene zanima! Kolega Petric, imate li nekakav insajders info?


 Petric je trenutno u Barceloni (mora netko i raditi), pa ti se neće tako brzo javiti Cool
16 godina
neaktivan
offline
Zakretni display

Uff, izgleda da sam čitavu redakciju angažirao na ovom pitanju! Zli Zadranin ima pravo da je sve manje bridge aparata iako su baš bili onako po mjeri nas običnih. Nešto pročitah da je sada ipak moguće vidjeti slike na displayu pod određenim kutom. Moram priznati da nisam puno prati pa niti ne znam. Ali onako po istini: rasta sam Zakejeva pa mi je zakretni display na aparatu podignutom iznad glave počesto dobro došao. Niš, moram narasti:)

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Zakretni display

Mislim da je zakretni display samo jos jedan dio koji se moze lako strgat. Bas da neku veliku funkciju ima, ne znam. Moze se sve to odradit tako da se aparat nacilja na odredeno mjesto pa se tamo stane :)


What fruit is named after a computer? Apple.
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Zakretni display

I mene zanima isto pitanje, posto namjeravam kupiti bas takav aparat...

 

Dakle, koji sve aparati imaju zakretljiv ekran? Znam da Canon S5 IS i S3 IS imaju zakretljiv ekran, takoder jedan Canon model A klase ali ne znam tocnu oznaku modela... 


Yes, no.
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Zakretni display

Posjedujem Canon S5 IS i jako mi se sviđa LCD koji se okreće, tako da mogu slikati i s visine..

 

Nekad ga i okrenem prema unutrašnjoj strani, tako da onda gledam kroz tražilo, a LCD se neće zaprljati i oštetiti...


Cvarcy.com
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Zakretni display

Ne vidim neku korist u zakretnom zaslonu,osim ako odlučim sa dragom snimit neke "igrane scene".

Vjerujem da je i proces proizvodnje jeftiniji za komercijalne aparate nekih 5-6 $.

 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
RE: Zakretni display
torrente kaže...

Ne vidim neku korist u zakretnom zaslonu,osim ako odlučim sa dragom snimit neke "igrane scene".

Vjerujem da je i proces proizvodnje jeftiniji za komercijalne aparate nekih 5-6 $.

 
Toliko zakretne displaye za snimanje "igranih scena" ionako više nitko i ne radi. Displayi koji mogu do 90 stupnjeva gore i dolje su korisni kod kadriranja odozdo, sa visine koljena ili same zemlje, ili odozgo, npr na koncertima i sl kad digneš aparat iznad rulje. Korisni su i kod slikanja sa stativa, kad je malo teže gledati kroz tražilo. Ukratko, imaju smisla ali samo na vrlo uskoj skupini aparata. Inače, kod sve manjih kompakta proizvođači izbacuju tražilo kao takvo, oslanjajući se samo na LCD.

Bivši ćovijek, sada žena!
16 godina
neaktivan
offline
RE: Zakretni display

Zakretni display....

 

istina je jako su praktični u jednu ruku....

 

ali kad pogledaš s druge strane lakše ti je uzeti fotić upaliti ga i odmah slikati....

 

a ne sad da moraš prvo otvoriti display (koji je na većini zakretnih displaya u stand-byu zatvoren)...

 

Tako da po meni za sada je najbolje držati se onoga što znamo da 100% valja

16 godina
moderator
offline
RE: Zakretni display
Davor kaže...

Vrlo dobro pitanje - i mene zanima! Kolega Petric, imate li nekakav insajders info?


 Imam outsajderski samo - takve je aparate nešto skuplje proizvesti, pa im je i cijena u dućanu nešto viša nego konkurentima iste klase... Da koštaju isto, tj. da im je proizvodna cijena ista, sigurno je da bi svi imali preklopive i/ili rotirajuće ekrane...

drpetric
16 godina
neaktivan
offline
Zakretni display

Šta sam ti ja reka?!

 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
RE: Zakretni display

Steta. Vecina marginalizira ovaj fićr, ali nasao sam se u bezbroj situacija kad bi mi bio superkoristan...


Work is for people who suck at video games.
16 godina
neaktivan
offline
Zakretni display

Meni treba digitalni fotoaparat sa zakretnim LCD ekranom iz jednog posebnog razloga. Ja sam zaljubljeni gljivoljubac. Idem u šumu te snimam gljive. Da bi se snimila dobra fotka gljive mora se cijelim tijelom legnuti na zemlju. Kada ležite na zemlji i snimate gljive gotovo sigurno ćete "dobiti" krpelje. Ako bih imao dobar digitalac sa zakretnim ekranom i stabilizacijom ja bih bio doista sretan i siguran. Misleći pritom na kompaktne i manje fotoaparate.

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Zakretni display

Ja sam redom imao sve takve modele od Canona. Od A95, A620, A630 i sad zadnji A640. Odlicni su svi, a zadnji ima i IS sto dosta dobro funkcionira.  Jedina stvar sto mogu rec je da nisu kompaktni, i to jos vise za svaki noviji model. I to djelomicno zbog displaya, i djelomicno zooma.

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Zakretni display

Dva pitanjca:

1) što su to bridge fotići

2) Ovaj S5 IS mi se jako sviđa samo me zanima brzina okidanja, da li liči bar po tome na dslr-ove?

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Zakretni display

display? kaj je to? jel to ono di vidiš fotku nakon kaj ju razviješ i odskeniraš? :D

heh, možda sam malo previše u analogne vode zašao.. :D

 

no, korisna stvar taj zakretni display, svojevremeno sam ozbiljno planirao kupiti olympusa E-330 kao backup tijelo isključivo zbog tog fičra, no K-mount -> FourThirds adapter s AF-confirmom je malo teže naći (a i košta), pa sam odustao, u korist još jednog analognog aparata..

 

bridge fotići su dslr-like "kompaktni" fotići s fiksnim objektivom, i s naprednijim fičr-setom. počesto su fizički čak i vrlo slični manjim SLRovima, a neki imaju i kvalitetniju optiku od kit-objektiva. zgodne igračkice, nema šta..

ea mel tation dignissim theophrastus. inani aperiam inciderint an pri. ut ius nulla quodsi corpora. aliquid vocibus.
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Zakretni display

Da, kako kaze onaj gljivar gore (hi hi) korisni su pri snimanju sa zemlje jer u dosta slucajeva moras leci na travu, zemlju blato da bi dobro kadrirao...

 

Po meni jedina prednost...

I'm going woo woo
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Zakretni display

evo, izašao je olympus E-30 koji ima zakretni display.

 

zgodna stvar, definitivno, može biti silno korisna u specifičnim slučajevima.

ea mel tation dignissim theophrastus. inani aperiam inciderint an pri. ut ius nulla quodsi corpora. aliquid vocibus.
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice