Avatar

poruka: 350
|
čitano: 108.955
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
RE: Avatar

Izgleda da ljudi kupuju,

Odmah (mislim  1 dan nako što je pušten u prodaju)je potukao  Viteza tame u prodaji  br-ova.

Ne znam kaj da napišem !
Poruka je uređivana zadnji put pon 3.5.2010 23:58 (WItcher).
16 godina
online
RE: Avatar

Moš ti staviti i svih 250 ako hoćeš.

Samo je pitanje s kojom kvalitetom sam ja zadovoljan, a s kojom ti?

Always code as if the one ending up maintaining your code is a violent psychopath who knows where you live.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Avatar

U cemu je razlika izmedju HD u MKV formatu od 4 GB i tog od 45 gb?

15 godina
neaktivan
offline
RE: Avatar
logic kaže...

U cemu je razlika izmedju HD u MKV formatu od 4 GB i tog od 45 gb?

Taj od -45- je full BR. Jednak disku sto ga kupis u trgovini,mislim...

Razlika je uglavnom neprimjetna. Moras bas imati kvalitetnu opremu da bi vidio neku razliku.

There is no spoon.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Avatar

O tome i ja pricam. Tesko da bi primijetio razliku i to ako bi je bas trazio ali gledajuci film siguran sam da 99,99 % ljudi ne bi primijetilo razliku. Pogotovo u Avataru koji je prosjecan film ako se ne gleda u 3D tehnici. A to sta koga zadovoljava cu samo prokomentarisati da sam ja film gledao u kinu u 3D i ne pada mi na pamet gledati ga na TV-u. Cak mi nije palo na pamet skinuti ga a imam preko 500 filmova.

15 godina
neaktivan
offline
Avatar

A dobro. Ja bih radije gledao u sobi,na 50" TV-u,sa kvalitetnim surround sistemom nego u kinu...

There is no spoon.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Avatar

Meni licno kino je kino. Imam i ja kvalitetne zvucnike nemam 50" tv ali to za avatara meni ne bi bilo ni bitno jer opet nemas 3D. A meni film kao film nista specijalno kad izbacis 3D iz price.

15 godina
neaktivan
offline
RE: Avatar
logic kaže...

Meni licno kino je kino. Imam i ja kvalitetne zvucnike nemam 50" tv ali to za avatara meni ne bi bilo ni bitno jer opet nemas 3D. A meni film kao film nista specijalno kad izbacis 3D iz price.

Gledao sam 2D verziju filma(HD) prije par dana. Film je ok,no nista vise od toga. Nije moj djir...

There is no spoon.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Avatar

Hehehehehhe

Ja volim SF ali ovaj nije nista spektakularno. Otisao sam da vidim 3D na djelu i odusevio se. NE filmom vec 3D-om ;)

Zato i kazem da ga ja necu skinuti za svoju kolkeciju jer ga sigurno necu pozeljeti gledati na tvu kad sam ga gledao vec u kinu.

15 godina
neaktivan
offline
Avatar

Vjerujem da je iskustvo bilo odlicno.Nazalost,kod mene u gradu nema kino dvorane,tak' da...

 

 

There is no spoon.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Avatar

Steta. Avatar u 3 D definitivno vrijedi pogledati i iako sam bio skeptican izgleda odlicno i predvidjam svijetlu buducnost filmovi u 3D. Za televiziju je to jos neprakticno radio naocala ali za kino odlicno.

15 godina
offline
Avatar

Navodno će biti rerun Avatar-a preko ljeta,ali ovaj put još duži. Bit će dodane neke izbrisane scene.

 

Ja ću otić sigurno gledat ak se to dogodi, prvi put sam propustio.Mršti se

MSN - drazen016@net.hr , e-mail novi - drazen018@email.t-com.hr
16 godina
neaktivan
offline
RE: Avatar

Stvarno ga treba pogledati u kinu jer je 3D odlican. Film ko film je srednja zalost al tehnologija i efekti su ekstra. Samo mali savjet sjedni blize ekranu jer je 3D efekat bolji kad ti je cjelo vidno polje pokriveno slikom.

16 godina
offline
Avatar

Probah sample Avatara od 1080p - PS3 ga vrti bez problema i štekanja (prek PS3 Media Servera), iako imam jako slabi komp - pogledajte "Moj komp".

Da bi bilo zanimljivije, file je .MKV - a čujem da taj nije podržan od PS3, izgleda da ipak je :)

 

Sad, da bi mi sigurno radil cijeli film i dal se to isplati na monitor reze 1680/1050?

Mislim da je slika daleko bolja od one 720p i mojem monitoru ne fali puno do full HD :D

 

Dakle, što mislite, dal se isplati ići u treću decimalu po jedan film Cool

Tako funkcionira Formula 1 - rekao je kolumbijski vozač
14 godina
offline
Avatar

skini sample od 720p pa sam procijeni

15 godina
offline
RE: Avatar
Armor kaže...

Probah sample Avatara od 1080p - PS3 ga vrti bez problema i štekanja (prek PS3 Media Servera), iako imam jako slabi komp - pogledajte "Moj komp".

Da bi bilo zanimljivije, file je .MKV - a čujem da taj nije podržan od PS3, izgleda da ipak je :)

 

Sad, da bi mi sigurno radil cijeli film i dal se to isplati na monitor reze 1680/1050?

Mislim da je slika daleko bolja od one 720p i mojem monitoru ne fali puno do full HD :D

 

Dakle, što mislite, dal se isplati ići u treću decimalu po jedan film Cool

Ma nije ništa bolja od 720p, na 20/22" monitoru nema razlike uopće. Jedino ak imaš full HD televizor, onda je to već nešto.

 

Na kompu nemožeš pokrenut full HD, bar sumnjam da to taj barton može. Znam koliko moj procesor optereti,a em je clockan više, jači na istoj frekvenciji od bartona, ima nove tehnologije i ima 3 jezgre tak da... Proc fino vrti bez štekanja i ičeg,ali bolje je sa HD5850 pokrenut jer akcelerira video pa je procesor neopterećen.

 

 

MSN - drazen016@net.hr , e-mail novi - drazen018@email.t-com.hr
16 godina
offline
RE: Avatar
Hyperion kaže...

Ma nije ništa bolja od 720p, na 20/22" monitoru nema razlike uopće. Jedino ak imaš full HD televizor, onda je to već nešto.

 

Na kompu nemožeš pokrenut full HD, bar sumnjam da to taj barton može. Znam koliko moj procesor optereti,a em je clockan više, jači na istoj frekvenciji od bartona, ima nove tehnologije i ima 3 jezgre tak da... Proc fino vrti bez štekanja i ičeg,ali bolje je sa HD5850 pokrenut jer akcelerira video pa je procesor neopterećen.

 

 

Ma ima razlike, mora biti jer postupak će za 3h biti završen :)

Velim, procesor bude Cell Belji se

Samo me strah da se ne pomuti nekaj s nekim bufferingom, pa da me onda ne zakoči PC.

Inače, velim, sample je radil besprijekorno, iako vele da .mkv (po meni zakon format) ne radi na PS3.

Nadam se stoga da će to sve prek svojih leđa napraviti PS3.

 

Mislim da bi trebalo biti razlike jer u 720p prikazuje u 1280/720, a sad bude u 1680/1050, puno bilže Full HD nego 720p.

Pa da i ja jednom vidim taj Avatar, i prvi put neki Full HD film.

Tako funkcionira Formula 1 - rekao je kolumbijski vozač
16 godina
neaktivan
offline
RE: Avatar

Pa gdje bas avatar da pogledas u FullHD. TO je film koji u 3D izgleda dobro al u 2D nista posebno ;)

16 godina
offline
RE: Avatar
logic kaže...

Pa gdje bas avatar da pogledas u FullHD. TO je film koji u 3D izgleda dobro al u 2D nista posebno ;)

To se zove hajp, FL i Flat :)

 

Tako funkcionira Formula 1 - rekao je kolumbijski vozač
16 godina
neaktivan
offline
RE: Avatar
logic kaže...

Pa gdje bas avatar da pogledas u FullHD. TO je film koji u 3D izgleda dobro al u 2D nista posebno ;)

Belji se

U 3d verziji  film nije ništa posebno osim što ti zamrači  sliku i malo boli u glavi .Cool

2d je ona verzija koja pokazuje  moč Cga .

Kaj se želite non stop.

Ali  vizualni efekti su mi ipak bolji u 2012 nego u avataru.

 

Ne znam kaj da napišem !
Poruka je uređivana zadnji put sub 8.5.2010 10:30 (WItcher).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Avatar
Armor kaže...
logic kaže...

Pa gdje bas avatar da pogledas u FullHD. TO je film koji u 3D izgleda dobro al u 2D nista posebno ;)

To se zove hajp, FL i Flat :)

 

Hahahhahahah

Dobitna kombinacija ;)

WItcher kaže...
logic kaže...

Pa gdje bas avatar da pogledas u FullHD. TO je film koji u 3D izgleda dobro al u 2D nista posebno ;)

Belji se

U 3d verziji  film nije ništa posebno osim što ti zamrači  sliku i malo boli u glavi .Cool

2d je ona verzija koja pokazuje  moč Cga .

Kaj se želite non stop.

Ali  vizualni efekti su mi ipak bolji u 2012 nego u avataru.

 

Zamraci sliku????????????? Boli glava????????'

Mene nije boljela. Cak sta vise odavno nisam toliko uzivao u kinu a volim filmove. I ja ne pricam o efektima filma vec o 3D tehnologiji kao takvoj. Vise puta sam rekao da kad izbacis 3D ono sto ostane nije nista posebno. Simpaticno al nista posebno. 2012 nisam pogledao al ga imam.

Poruka je uređivana zadnji put sub 8.5.2010 10:44 (logic).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Avatar
logic kaže...

Zamraci sliku????????????? Boli glava????????'

Mene nije boljela. Cak sta vise odavno nisam toliko uzivao u kinu a volim filmove. I ja ne pricam o efektima filma vec o 3D tehnologiji kao takvoj. Vise puta sam rekao da kad izbacis 3D ono sto ostane nije nista posebno. Simpaticno al nista posebno. 2012 nisam pogledao al ga imam.

I opet se vraćamo na početak.

Onome ko voli takav film nije mu potreban 3d  za uživanciju ko nevoli neka nevoli .

Recimo ja volim tkavu priču premda su je oscijenili.............. jelte .

 

Ma šta god rekli Avatar rula.

 

Ne znam kaj da napišem !
16 godina
neaktivan
offline
RE: Avatar

I ja volim takvu pricu i uopste SF al me avatar nije nesto ocarao pricom konkretno. Efekti tak i tak. Al men dovoljno govori to sto uopste nemam zelju ga gledati u 2D a neke fimove sam gledao i po 10 puta  ;)

 

16 godina
neaktivan
offline
RE: Avatar

Ja sam recino gledao transformerse (prvi nastavak) 11 puta  , od toga  3 x u jednom mjesecu.

Jednostavno mi su fora autići.

Avatar sam gledao 3 puta  i još bi barem 30 puta.

Želim znati svaki detalj :) .

Ne znam kaj da napišem !
16 godina
offline
Avatar

Film radi, slika je perfektna, ne može se uspoređivati sa 720p.

 

Nego, jedan veliki problem: ne mogu odabrati titlove, iako piše da su oni u filmu, uključujući hrvatske.

Dok stisnem "trokut" na plejki i idem pod subtitle - piše mi da ta opcija nije moguća :(

 

To je jedan od glavnih razloga zakaj baš taj film, to "izdanje" - titlovi.

Očekival sam nekaj u stilu DVD filma, izbornike i to ali toga nema :(

Film počne i to je to

 

Da nebi bilo zabune, titlova nema u nekom subfolderu, oni su (bi trebali biti) u samom filmu:

 

Attached subtitles...: Bulgarian, Croatian, Czech, Danish, Dutch, English, Finnish,
            French, German, Hungarian, Modern Greek, Norwegian, Portuguese,
            Slovak, Slovenian, Swedish

Tako funkcionira Formula 1 - rekao je kolumbijski vozač
15 godina
online
Avatar

Evo pošto sam odgledao film, Full Hd verziju od 45 GB, da napišem par riječi.

Film je u suštini zanimljivo iskustvo, novi planeti, jezik i kultura domorodačkog naroda su prilično dobro osmišljeni i izvedeni.Domorodački jezik pridonosi cjelokupnom doživljaju i pomalo me podsječa na onaj klingonski Belji se.

S tehničkog aspekta film postavlja novu granicu u kinematografiji, no imam osječaj da time pokušava sakriti svoje brojne mane.

Priča filma je ono što ga jako kvari. Jedan veliki klišej zapakiran u znanstvenu fantastiku daje ispran i površan dojam da se na pravom umjetničkom djelu filma nije puno radilo.

Likovi su površni i nema onih jakih veza i emocija koje bi ih karakterizirale i zbog kojih bi ovaj film postao jedna sveopča harmonija tehnike i umjetnosti.

Život na pandori , kao i sam planet, izveden je detaljno, ali nemaštovito. Životinje su kopija zemaljskih, čak se i Naviji pare na isti način kao i ljudi. Krajolik je presličan i dosadan.

Cjelokupni dojam je, da je ovaj film mogao ispasti jedno cjelokupno kinematografsko iskustvo koje bi pamtile generacije, da su se sagledali oni aspekti koje film čine umjetnošču. Ovako je samo vrijedan gledanja, a nakon toga i zaborava.

Ocjena 6/10

We are nothing but the stones to pave the way...
16 godina
neaktivan
offline
RE: Avatar

Heheheheh

Vrijedan gledanja ali samo u 3D. U 2d mozda ali ko nije gledao u 3D. Ko ga pogleda u 3D ne vjerujem da ce ga pogledati ponovo na TV-u.

16 godina
neaktivan
offline
Avatar

odgledan preko wdtv-a.

Wiki 720p.

 

perfekcija zvuka i slike.  jako dobar film koji dojmi gledatelja.

pozdrav svima
15 godina
neaktivan
offline
Avatar

Evo jučer sa školom bio u zagrebu i gledao u 3D-u nije loše

tko rano rani , zajebo je kokota
Poruka je uređivana zadnji put sub 8.5.2010 18:48 (nixXxa).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Avatar
Ad4pt3r kaže...

Evo pošto sam odgledao film, Full Hd verziju od 45 GB, da napišem par riječi.

Film je u suštini zanimljivo iskustvo, novi planeti, jezik i kultura domorodačkog naroda su prilično dobro osmišljeni i izvedeni.Domorodački jezik pridonosi cjelokupnom doživljaju i pomalo me podsječa na onaj klingonski Belji se.

S tehničkog aspekta film postavlja novu granicu u kinematografiji, no imam osječaj da time pokušava sakriti svoje brojne mane.

Priča filma je ono što ga jako kvari. Jedan veliki klišej zapakiran u znanstvenu fantastiku daje ispran i površan dojam da se na pravom umjetničkom djelu filma nije puno radilo.

Likovi su površni i nema onih jakih veza i emocija koje bi ih karakterizirale i zbog kojih bi ovaj film postao jedna sveopča harmonija tehnike i umjetnosti.

Život na pandori , kao i sam planet, izveden je detaljno, ali nemaštovito. Životinje su kopija zemaljskih, čak se i Naviji pare na isti način kao i ljudi. Krajolik je presličan i dosadan.

Cjelokupni dojam je, da je ovaj film mogao ispasti jedno cjelokupno kinematografsko iskustvo koje bi pamtile generacije, da su se sagledali oni aspekti koje film čine umjetnošču. Ovako je samo vrijedan gledanja, a nakon toga i zaborava.

Ocjena 6/10

Jesi jadan ................................................

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice