Batman-Nolan ili Burton? Vaše mišljenje

poruka: 130
|
čitano: 19.400
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Batman-Nolan ili Burton? Vaše mišljenje

Čitao sam neke rasprave po internetu, a nadao sam se da i ovdje ima fanova Batmana i htio sam čuti vaša mišljenja vezano uz to koji je Batman bolji. Burtonovi klasici "Batman" i "Batman returns" ili Nolanovi "Batman begins" i "Dark Knight"

Koliko je Nolan pogodio s realnošću i koliko je Batmana približio starijoj publici? Je li uspio nadmašiti stare klasike? 

Ja sam mišljenja da je, po meni su Nolanovi filmovi znatno ozbiljniji i imaju bolju priču, Bale mi je odlično odglumio ulogu Batmana, a Ledgerovu maestralnu izvedbu "Jokera" ne moram ni spominjat.

http://www.imdb.com/title/tt0096895/

http://www.imdb.com/title/tt0103776/

http://www.imdb.com/title/tt0372784/

http://www.imdb.com/title/tt0468569/

 

P.S. Komentirajte i argumentirajte zašto Nolan, odnosno Burton.

33 Burtonovi klasici
71 Nolanovi Batmani
Poruka je uređivana zadnji put čet 2.2.2012 20:07 (Cordas).
15 godina
offline
Batman-Nolan ili Burton? Vaše mišljenje

+1 za nolana.

VIše mi se sviđa "realnija" verzija, iako nisam pretjeran ljubitelj superheroja, zadnja 2 batmana su mi odlični filmovi, a joker je fenomenalan.

Software is like sex... it's better when it's free (Linus Torvalds)
12 godina
neaktivan
offline
Batman-Nolan ili Burton? Vaše mišljenje

Pa Burton ide na malo scary stile, a nolan ide na više frajerski:)

Nolanov Batman nikad ne ubije neprijatelja, a Burtonov kolko se sjećam ih ubija sve u 16.

Bolji mi je Nolanov, napetiji je i bolja je radnja, bolji efekti(noviji je to se podrazumjeva) itd, o jokeru da ne govorim, po meni nicholson nije ni do koljena ledgeru.

+1 za nolana.

STOP ACTA! http://www.cdkeystalk.com/
13 godina
offline
Batman-Nolan ili Burton? Vaše mišljenje

Dva dosadasnja dijela su fenomenalna a mislim da ni treci nece razocarati.Dapace,cim dode odoh u kino da pogledam

Pogledajte link,radi se o novom traileru.{#}

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
Poruka je uređivana zadnji put čet 2.2.2012 19:15 (zoharbizo).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Batman-Nolan ili Burton? Vaše mišljenje
zoharbizo kaže...

Dva dosadasnja dijela su fenomenalna a mislim da ni treci nece razocarati.Dapace,cim dode odoh u kino da pogledam

Pogledajte link,radi se o novom traileru.{#}

Jel se to pojavljuje robin williams? Na imdb-u nisu spomenuli da on glumi?

E da, taj trailer je fake mi se čini, barem kolko vidim po internetu, a i vidi ovaj komentar

prvi odmah. To je fan trailer, ali opet je awsome:)

STOP ACTA! http://www.cdkeystalk.com/
Poruka je uređivana zadnji put čet 2.2.2012 19:21 (Volvox).
13 godina
offline
Batman-Nolan ili Burton? Vaše mišljenje

Ocito se pojavljuje kad ga ima na traileru.

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
12 godina
neaktivan
offline
Re: Batman-Nolan ili Burton? Vaše mišljenje
zoharbizo kaže...

Ocito se pojavljuje kad ga ima na traileru.

Ne, to je definitivno fan trailer, pogledaj malo po netu, čak je na ovom videu sta sam stavio napisao u description da je fan trailer, ali bilo bi zakon da je robin williams  hugo strange:)

STOP ACTA! http://www.cdkeystalk.com/
12 godina
offline
Re: Batman-Nolan ili Burton? Vaše mišljenje
Volvox kaže...

Pa Burton ide na malo scary stile, a nolan ide na više frajerski:)

Nolanov Batman nikad ne ubije neprijatelja, a Burtonov kolko se sjećam ih ubija sve u 16.

Bolji mi je Nolanov, napetiji je i bolja je radnja, bolji efekti(noviji je to se podrazumjeva) itd, o jokeru da ne govorim, po meni nicholson nije ni do koljena ledgeru.

+1 za nolana.

Zato je Dark Knight poprilično tragično završio. Umrli su Harvey Dent i Rachel, a Batman je svu krivnju svalio na sebe ispao negativac pred javnosti. Nešto što se ne viđa često u filmovima o super junacima.

13 godina
offline
Batman-Nolan ili Burton? Vaše mišljenje

Ovo su jedni od rijetkih filmova koje sam pogledao vise puta.Mislim da sam dovoljno rekao sa tim.

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
16 godina
neaktivan
offline
Batman-Nolan ili Burton? Vaše mišljenje

Oboje su odlična filmska ostvarenja, ali Burton je puno vjerniji stripovskoj atmosferi zbog njegovog redateljskog stila koji je mračan i često prikazuje čudovišta i nakaze.

 

 

U Nolanovim filmovima više od pola batmanovih protivnika/suradnika ne može funkcionirati ili uopće postojati zbog tog realizma.Zbog toga Burton debelo pobjeđuje (barem kod mene).

Možeš ti iščupati čovjeka s balkana, ali nikad balkan iz čovjeka.
Poruka je uređivana zadnji put čet 2.2.2012 19:28 (Paolo2612).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Batman-Nolan ili Burton? Vaše mišljenje
Paolo2612 kaže...

Oboje su odlična filmska ostvarenja, ali Burton je puno vjerniji stripovskoj atmosferi zbog njegovog redateljskog stila koji je mračan i često prikazuje čudovišta i nakaze.

 

 

U Nolanovim filmovima više od pola batmanovih protivnika/suradnika ne može funkcionirati ili uopće postojati zbog tog realizma.

Da upravo to. Čini mi se da Nolan nije baš po stripovima išao, nego je ovo glavno uzeo iz stripova a ostalo je svoje izmislio.

STOP ACTA! http://www.cdkeystalk.com/
12 godina
offline
Re: Batman-Nolan ili Burton? Vaše mišljenje
Paolo2612 kaže...

Oboje su odlična filmska ostvarenja, ali Burton je puno vjerniji stripovskoj atmosferi zbog njegovog redateljskog stila koji je mračan i često prikazuje čudovišta i nakaze.

 

 

U Nolanovim filmovima više od pola batmanovih protivnika/suradnika ne može funkcionirati ili uopće postojati zbog tog realizma.Zbog toga Burton debelo pobjeđuje (barem kod mene).

U poslijednjem, trećem, nastavku će se realizam izgleda ipak malo zaobići baš zbog toga što se teško može pronaći negativac, a da se može prikazati realno. Izuzev Riddler-a i Jokera.

Samo se bojim da Nolan ne bi zbog završetka trilogije dao dramatičan ton završnici filma.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Batman-Nolan ili Burton? Vaše mišljenje
Cordas kaže...
U poslijednjem, trećem, nastavku će se realizam izgleda ipak malo zaobići baš zbog toga što se teško može pronaći negativac, a da se može prikazati realno. Izuzev Riddler-a i Jokera.

Samo se bojim da Nolan ne bi zbog završetka trilogije dao dramatičan ton završnici filma.

Pingvin, Two-face, Zsasz, Hush, Catwoman, Ventriloquist, Firefly, Black Mask, Hugo Strange, Harleyquinn... - batman ima mnogo ljudskih protivnika bez super moći. Druga je stvar što oni nisu dovoljno poznati (ili ne funkcioniraju dobro kao glavni zločinac) pa da budu privlačni za široke mase i zgrtanje planine dolara.

 

 

 

Bane je s razlogom odabran. On je jedini protivnik koji je pobijedio batmana (slomio mu je kičmu i ostavio ga paraliziranim).

Možeš ti iščupati čovjeka s balkana, ali nikad balkan iz čovjeka.
12 godina
neaktivan
offline
Re: Batman-Nolan ili Burton? Vaše mišljenje
Paolo2612 kaže...
Cordas kaže...
U poslijednjem, trećem, nastavku će se realizam izgleda ipak malo zaobići baš zbog toga što se teško može pronaći negativac, a da se može prikazati realno. Izuzev Riddler-a i Jokera.

Samo se bojim da Nolan ne bi zbog završetka trilogije dao dramatičan ton završnici filma.

Pingvin, Two-face, Zsasz, Hush, Catwoman, Ventriloquist, Firefly, Black Mask, Hugo Strange, Harleyquinn... - batman ima mnogo ljudskih protivnika bez super moći. Druga je stvar što oni nisu dovoljno poznati (ili ne funkcioniraju dobro kao glavni zločinac) pa da budu privlačni za široke mase i zgrtanje planine dolara.

 

 

 

Bane je s razlogom odabran. On je jedini protivnik koji je pobijedio batmana (slomio mu je kičmu i ostavio ga paraliziranim).

U jbt, nisam to znao, šta to u stripovima ili?

STOP ACTA! http://www.cdkeystalk.com/
15 godina
neaktivan
offline
Re: Batman-Nolan ili Burton? Vaše mišljenje
Paolo2612 kaže...

Oboje su odlična filmska ostvarenja, ali Burton je puno vjerniji stripovskoj atmosferi zbog njegovog redateljskog stila koji je mračan i često prikazuje čudovišta i nakaze.

 

 

U Nolanovim filmovima više od pola batmanovih protivnika/suradnika ne može funkcionirati ili uopće postojati zbog tog realizma.Zbog toga Burton debelo pobjeđuje (barem kod mene).

Hvala Paolo, inace te stvarno cijenim i vidi se po temi o filmovima da imas istancan ukus.

Tako da mi je to sad mjerilo da nisam lud sto vjerujem da je Burton totalno genijalan...

 

Kako sam rekao masu puta, u Nolanovim filmovima zamjeni Batmana i villaine za bilo kojeg drugog akcijske junake/antagoniste i dobio si i dalje odlican film.

 

 

@volvox

U jednom od kanona. Kasnije se naravno batko izlijecio... :-D

Set as I am in my ways and my arrogance, burden of proof tossed upon non-believers... You were my witness, my eyes, my evidence, Judith Marie, unconditional one...
Poruka je uređivana zadnji put čet 2.2.2012 20:01 (Deus ex machina).
12 godina
offline
Re: Batman-Nolan ili Burton? Vaše mišljenje
Paolo2612 kaže...
Cordas kaže...
U poslijednjem, trećem, nastavku će se realizam izgleda ipak malo zaobići baš zbog toga što se teško može pronaći negativac, a da se može prikazati realno. Izuzev Riddler-a i Jokera.

Samo se bojim da Nolan ne bi zbog završetka trilogije dao dramatičan ton završnici filma.

Pingvin, Two-face, Zsasz, Hush, Catwoman, Ventriloquist, Firefly, Black Mask, Hugo Strange, Harleyquinn... - batman ima mnogo ljudskih protivnika bez super moći. Druga je stvar što oni nisu dovoljno poznati (ili ne funkcioniraju dobro kao glavni zločinac) pa da budu privlačni za široke mase i zgrtanje planine dolara.

 

 

 

Bane je s razlogom odabran. On je jedini protivnik koji je pobijedio batmana (slomio mu je kičmu i ostavio ga paraliziranim).

Hvala, na ovo sam ciljao, nisu dovoljno karizmatični i upečatljivi. 

Bold 2-tog sam se bojao u nastavku, nadam se nekom sretnom završetku, a ne melodramatičnom.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Batman-Nolan ili Burton? Vaše mišljenje
Volvox kaže...

Bane je s razlogom odabran. On je jedini protivnik koji je pobijedio batmana (slomio mu je kičmu i ostavio ga paraliziranim).

U jbt, nisam to znao, šta to u stripovima ili?

Da - knightfall saga

Možeš ti iščupati čovjeka s balkana, ali nikad balkan iz čovjeka.
12 godina
offline
Re: Batman-Nolan ili Burton? Vaše mišljenje
Deus ex machina kaže...
Paolo2612 kaže...

Oboje su odlična filmska ostvarenja, ali Burton je puno vjerniji stripovskoj atmosferi zbog njegovog redateljskog stila koji je mračan i često prikazuje čudovišta i nakaze.

 

 

U Nolanovim filmovima više od pola batmanovih protivnika/suradnika ne može funkcionirati ili uopće postojati zbog tog realizma.Zbog toga Burton debelo pobjeđuje (barem kod mene).

Hvala Paolo, inace te stvarno cijenim i vidi se po temi o filmovima da imas istancan ukus.

Tako da mi je to sad mjerilo da nisam lud sto vjerujem da je Burton totalno genijalan...

 

Kako sam rekao masu puta, u Nolanovim filmovima zamjeni Batmana i villaine za bilo kojeg drugog akcijske junake/antagoniste i dobio si i dalje odlican film.

 

 

U Batman Begins, upravo Batman je taj kojeg se prati cijeli film i na njemu je fokus cijelog filma, od početka do kraja. U Dark Knightu opet bez Heatha Ledgera kao Jokera ništa ne bi bilo isto.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Batman-Nolan ili Burton? Vaše mišljenje
Cordas kaže...

U Batman Begins, upravo Batman je taj kojeg se prati cijeli film i na njemu je fokus cijelog filma, od početka do kraja. U Dark Knightu opet bez Heatha Ledgera kao Jokera ništa ne bi bilo isto.

Mozda nisam bio jasan:

 

Batman Begins:

1. Makni Batmana, i zamjeni ga nekim generickim ninjom (moze i MIchael Dudikoff).

2. Makni Ra's Alghoula, i zamijeni ga tipicnim evil Hattori Hanzo senseiem

3. Makni Dr. Cranea i zamjeni ga nekim tipicnim mad scientistom/kemicarem

 

Dobio si sasvim odlican akcijski film koji veze s Batmanom nema.

 

Sad probaj to napraviti sa bilo kojim Burtonovim Batmanom i vidjet ces da novonastali film nema ama bas nikakvog smisla. Nekakav ninja koji trckara po gotickom gradu i ganja ludog kriminalca koji crkava od smijeha i zeli pobiti cijeli grad kemijskim otrovima iz zabave.

Ili patuljasti boss koji zivi u kanalizaciji i opsjednut je pingvinima, sekretarica koja je prezivjela pad sa 50tog kata i odlucila obuci se u korzet...

 

Ma da ne duljim: Burtonovi filmovi imaju smisla i odlicni su samo ako je u pitanju Batman.

Nolanovi filmovi su odlicni akcijski filmovi, ali losi "Batman filmovi".

Set as I am in my ways and my arrogance, burden of proof tossed upon non-believers... You were my witness, my eyes, my evidence, Judith Marie, unconditional one...
12 godina
offline
Re: Batman-Nolan ili Burton? Vaše mišljenje
Deus ex machina kaže...
Cordas kaže...

U Batman Begins, upravo Batman je taj kojeg se prati cijeli film i na njemu je fokus cijelog filma, od početka do kraja. U Dark Knightu opet bez Heatha Ledgera kao Jokera ništa ne bi bilo isto.

Mozda nisam bio jasan:

 

Batman Begins:

1. Makni Batmana, i zamjeni ga nekim generickim ninjom (moze i MIchael Dudikoff).

2. Makni Ra's Alghoula, i zamijeni ga tipicnim evil Hattori Hanzo senseiem

3. Makni Dr. Cranea i zamjeni ga nekim tipicnim mad scientistom/kemicarem

 

Dobio si sasvim odlican akcijski film koji veze s Batmanom nema.

 

Sad probaj to napraviti sa bilo kojim Burtonovim Batmanom i vidjet ces da novonastali film nema ama bas nikakvog smisla. Nekakav ninja koji trckara po gotickom gradu i ganja ludog kriminalca koji crkava od smijeha i zeli pobiti cijeli grad kemijskim otrovima iz zabave.

Ili patuljasti boss koji zivi u kanalizaciji i opsjednut je pingvinima, sekretarica koja je prezivjela pad sa 50tog kata i odlucila obuci se u korzet...

 

Ma da ne duljim: Burtonovi filmovi imaju smisla i odlicni su samo ako je u pitanju Batman.

Nolanovi filmovi su odlicni akcijski filmovi, ali losi "Batman filmovi".

To nećemo nikad saznati jer nikad nitko neće izbaciti Batmana i ubaciti generičkog ninju, a niti preostale dvije navedene točke. Možeš samo nagađati. 

U drugom Nolanovom Batmanu, Jokera se ne može nadmašiti. Maestralna uloga.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Batman-Nolan ili Burton? Vaše mišljenje
Cordas kaže...
To nećemo nikad saznati jer nikad nitko neće izbaciti Batmana i ubaciti generičkog ninju, a niti preostale dvije navedene točke. Možeš samo nagađati. 

 

U drugom Nolanovom Batmanu, Jokera se ne može nadmašiti. Maestralna uloga.

Koje čovječe nagađanje - priča u Batman Beginsu je toliko loša i predvidljiva da je to nevjerojatno. Najmanje 500 puta sam gledao film gdje radnja ide:

 

  1. Tip s nekim problemima/unutarnjim strahom/slabić pod palicom učitelja postane stroj za sve borbene vještine/ubijanje
  2. Učitelj traži nešto što se kosi s moralnim kodom glavnog junaka
  3. učenik bježi u 3pm i ostavlja prošlost za sobom
  4. evil učitelj se vraća
  5. good guy postane pametniji od učitelja i nadvlada ga
  6. učitelj umre i pritom neka izmjena učenik-učitelj gdje se pokazuje "emotivna povezanost"
  7. good guy pobijeđuje, svijet/kontinent/grad je siguran
  8. the end

 

Samo su ovdje ubacili batmana - inače bi bio milijun i prvi takav akcijski film

 

Možeš ti iščupati čovjeka s balkana, ali nikad balkan iz čovjeka.
12 godina
offline
Re: Batman-Nolan ili Burton? Vaše mišljenje
Paolo2612 kaže...
  1. Tip s nekim problemima/unutarnjim strahom/slabić pod palicom učitelja postane stroj za sve borbene vještine/ubijanje
  2. Učitelj traži nešto što se kosi s moralnim kodom glavnog junaka
  3. učenik bježi u 3pm i ostavlja prošlost za sobom
  4. evil učitelj se vraća
  5. good guy postane pametniji od učitelja i nadvlada ga
  6. učitelj umre i pritom neka izmjena učenik-učitelj gdje se pokazuje "emotivna povezanost"
  7. good guy pobijeđuje, svijet/kontinent/grad je siguran
  8. the end

 

Samo su ovdje ubacili batmana - inače bi bio milijun i prvi takav akcijski film

 

Ovo sad već nema veze s onim što sam htio reći...

Bit je u tome da je Nolan tim filmom htio napraviti podlogu za slijedeće nastavke. Dobili smo kako i zašto se što dogodilo, a zatim dobili logičan nastavak.

Zašto ne komentirate drugi dio, a kažete da su Nolanovi filmovi obični akcijski ili ste mislili samo na Begins?

12 godina
neaktivan
offline
Batman-Nolan ili Burton? Vaše mišljenje

Nolanov Batman: bolja priča, više detalja, kvaliteta bez obzira na razliku u godinama kad su snimani(Burtonov, Nolanov), glavni glumac, ozbiljniji pristup svemu, karakter svakog lika je odlično dočaran i naravno realnost za široke mase.

 

Burtonov Batman: napet jedino klincima, smiješna kostimografija koja varira između stripa i realnosti, glumci osim Jokera su totalan promašaj, Bruce Wayne(Keaton ga je stavio u drugi plan) je očiti mekušac, a Batman aljkav..mogu i dalje nabrajat, ali će ispast da ga mrzim što nije točno..

 

Nolan je sve u svemu imao teži zadatak. Morao je od čovjeka stvorit super junaka, a da ostane vjeran realnosti. Jedina olakotna okolonost mu je bila što je mogao uzimat ideje starih Batman-a. No i to je mali dio s obzirom da je sve plod stripa itd. Burton mi je bio odličan kao klincu, ali Nolan je daleko bolji/kvalitetniji i mislim da su usporedbe glupe jer su to dva različita pristupa.

 

EDIT: zaboravih još dodati da je Nolanov serijal sazrio dok je Burtonov novim nastavkom pao još stepenicu niže. Možda Begins nije bio savršen(priča malo aljkava), ali Dark knight je među prvih 10 filmova na listi IMBD-a i neupitno je savršen.

Poruka je uređivana zadnji put pet 3.2.2012 18:22 (Đapa club).
16 godina
offline
Batman-Nolan ili Burton? Vaše mišljenje

Osobno su mi Burtonove verzije preluckasto realizirane. Ko da iz crtića "Pončo i Toro" napravis film.

Dok Nolan mi je to pretvoril u interesantan film u cije vrijeme gledanja, nisam napustil mjesto sjedenja/lezanja.

Truth in engineering.
16 godina
neaktivan
offline
Batman-Nolan ili Burton? Vaše mišljenje

Za mene su to dvije različite kategorije filmova, fantasy i realan akcijski film, pitanje je kome se šta više sviđa. Meni su podjednako dobri iako ove Nolanove smatram ozbiljnijim.

Ništa nije tako neefektivno kao efikasno izvođenje aktivnosti koje nisu potrebne.
13 godina
protjeran
offline
Re: Batman-Nolan ili Burton? Vaše mišljenje
Volvox kaže...

Pa Burton ide na malo scary stile, a nolan ide na više frajerski:)

Nolanov Batman nikad ne ubije neprijatelja, a Burtonov kolko se sjećam ih ubija sve u 16.

Bolji mi je Nolanov, napetiji je i bolja je radnja, bolji efekti(noviji je to se podrazumjeva) itd, o jokeru da ne govorim, po meni nicholson nije ni do koljena ledgeru.

+1 za nolana.

Ne ubija niti Burtonov, Batmanova politika je da ne ubija kriminalce, znači samo kickboxing lol

 

I da, Burtonov Batman je više za klince dok je Nolanov već za nas malo starije hehe

Dinamo živi vječno
Poruka je uređivana zadnji put pet 3.2.2012 0:36 (Kora).
13 godina
protjeran
offline
Re: Batman-Nolan ili Burton? Vaše mišljenje
Paolo2612 kaže...
Cordas kaže...
To nećemo nikad saznati jer nikad nitko neće izbaciti Batmana i ubaciti generičkog ninju, a niti preostale dvije navedene točke. Možeš samo nagađati. 

 

U drugom Nolanovom Batmanu, Jokera se ne može nadmašiti. Maestralna uloga.

Koje čovječe nagađanje - priča u Batman Beginsu je toliko loša i predvidljiva da je to nevjerojatno. Najmanje 500 puta sam gledao film gdje radnja ide:

 

  1. Tip s nekim problemima/unutarnjim strahom/slabić pod palicom učitelja postane stroj za sve borbene vještine/ubijanje
  2. Učitelj traži nešto što se kosi s moralnim kodom glavnog junaka
  3. učenik bježi u 3pm i ostavlja prošlost za sobom
  4. evil učitelj se vraća
  5. good guy postane pametniji od učitelja i nadvlada ga
  6. učitelj umre i pritom neka izmjena učenik-učitelj gdje se pokazuje "emotivna povezanost"
  7. good guy pobijeđuje, svijet/kontinent/grad je siguran
  8. the end

 

Samo su ovdje ubacili batmana - inače bi bio milijun i prvi takav akcijski film

 

I što je tu loše? Ajd nabroji još 3 slična filma. Neznam što ti uopće radiš u ovoj temi

Dinamo živi vječno
16 godina
neaktivan
offline
Batman-Nolan ili Burton? Vaše mišljenje

Neozbiljno je tvrditi da je Burtonovski pristup "za klince" ili neozbiljan.

Jer onda možete reći i da je Batman neozbiljan i za klince, ako ste čitali stripove, složit će te se da je Burton ipak daleko vjerniji štihu i elementima iz stripova, koji bi ipak trebali biti predložak pri izradi filma.

Tako npr. Joker uistinu je ludi tip koji se krevelji non stop (kao Jack Nicholson) a ne nekakav proračunati mastermind kao što je to Nolanov.

 

Dakako da su i Nolanovi uratci vrhunska ostvarenja, priča je napeta, približio se film masama, ali Burtonovi Batmani su više "batmani" od Nolanovih, ako kužite što hoću reći.

"Yesterday is a history, tommorow a mistery, but today is a gift. Thats why it's called present"
Poruka je uređivana zadnji put pet 3.2.2012 1:36 (FlyBoy).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Batman-Nolan ili Burton? Vaše mišljenje
FlyBoy kaže...

Neozbiljno je tvrditi da je Burtonovski pristup "za klince" ili neozbiljan.

Jer onda možete reći i da je Batman neozbiljan i za klince, ako ste čitali stripove, složit će te se da je Burton ipak daleko vjerniji štihu i elementima iz stripova, koji bi ipak trebali biti predložak pri izradi filma.

Tako npr. Joker uistinu je ludi tip koji se krevelji non stop (kao Jack Nicholson) a ne nekakav proračunati mastermind kao što je to Nolanov.

 

Dakako da su i Nolanovi uratci vrhunska ostvarenja, priča je napeta, približio se film masama, ali Burtonovi Batmani su više "batmani" od Nolanovih, ako kužite što hoću reći.

Neki dan sam skinuo sve stare nastavke Batmana da obnovim znanje. Nažalost desilo se to da mi je bilo mučno prvih pola sata i zaspao sam. Ništa nisam zamjerio filmu nego sam bio umoran. Naravno išao sam nastavit gledat sljedeći dan i opet me zadesila dosada. Zaključio sam da su me takvi filmovi palili dok sam bio klinac(što god to značilo). Istina film nije najnoviji, ali i dalje je neozbiljan bez obzira na Jokera. Dalje niti Jack Nicholson mi više nije uvjerljiv nakon Ledgera. Uloga Jokera mu ustvari pristaje uz općenito sve što ide uz njega. Jedan i drugi se smiju, ali i dalje Ledger je to odradio pregršt bolje. Jack je samo trebao obojat lice i nabacit kes jer ionako izgleda kao psihopat.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Batman-Nolan ili Burton? Vaše mišljenje

...

Poruka je uređivana zadnji put pet 3.2.2012 15:34 (Đapa club).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice