Inception (2010)

poruka: 40
|
čitano: 11.320
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
protjeran
offline
Inception (2010)

Inception (2010)

 

http://www.imdb.com/chart/scifi

 

Najbolji Sci-Fi svih vremena na IMDB?

 

Kako do sada nitko nije otvorio temu?

 

Dali je itko pogledao film u kinima?

 

Stvarno tako dobar, ili muljaža kao sa smećem Avatarom (da da, super efekti, ali štrumfovi i priča 0 bodova).

 

 

PS - LOOL

http://www.google.com/search?hl=en&q=Inception+matrix+meets&aq=f&aqi=g1&aql=&oq=&gs_rfai=

Gigabyte Superman, ASRock Kryptonite
15 godina
offline
RE: Inception (2010)

Gledao sam taj film u Areni ove godine na Pulskom filmskom festivalu i stvarno je odličan. 

Jednostavo je nepravda spominjati govnasti Avatar i ovaj film u istoj rečenici.

 

 

Iako činjenica je da su neki recenzenti novinari malo pretjerali sa hvalospjevima o najboljem filmu svih vremena. Jednostavno nije najbolji film svih vremena. 

Ali zato je prokleto dobar SF akcijski film koji će ti mozak u čvor zavezati, držati te na rubu fotelje do samog kraja...i da usput će ti izbiti sve zvučnike u surround sustavu (odlična moćna zvučna podloga).

 

 

I rather like the restless nights
13 godina
neaktivan
offline
Inception (2010)

Odličan film, stvarno jedan od najboljih filmova koje sam ikada pogledala. Čista desetka !!! Nije mi loš ni Shutter Island budući da je u obadva glavna zvijezda Leonardo Di Caprio.

 

Inception definitivno film godine Smijeh

 

No čini se da ga je na box officu pretekao Other Guys. Neodlučan

13 godina
neaktivan
offline
Inception (2010)

Film je jako dobar, ali nije najbolji SF. Diskutabilno je koji film je zasluzio tu titulu, i mnogi se nece sloziti samnom, ali meni je to bez sumnje Matrix. A zahvlana je i usporedba tih dvaju filmova jer je Inception u neku ruku "pokupio foru" od Matrixa. Stabilizirat ce se on na imdbu oko 20-40 mjesta, kad prode hype

14 godina
neaktivan
offline
Inception (2010)

Evo jedna prigodna:

 

hmda
Poruka je uređivana zadnji put pet 13.8.2010 0:32 (Slash 666).
14 godina
neaktivan
offline
RE: Inception (2010)

Wuhuu, nakon toliko čekanja napokon ga idem pogledati u Cinestar u utorak sa prijateljicom.

 

Uzbuđen sam ne samo zbog toga jer idem pogledati jedan takav spektakl, nego mi je to i prvi posjet Cinestaru Cool

14 godina
neaktivan
offline
RE: Inception (2010)

Ccc, pobrkao si vrijednosti. "Prijateljica" je na prvom mjestu!

hmda
14 godina
protjeran
offline
Inception (2010)

film je savrsen,bas po mom gustu

ljepo li je hrvat biti,majko hvala ti
13 godina
protjeran
offline
Inception (2010)

Još nisam pogledao no svakako moramOsmijeh

16 godina
offline
Inception (2010)

Kad smo već i njih uvukli u priču, meni i prijateljici s kojom sam gledao film nije bio toliko dobar.   Da ne bude zabune, to ne znači da mislimo da je loš, naprotiv, film je bolji i originalniji od većine, ne samo u SF žanru, i zanimljiv je svih 140 minuta, ali nije toliko kompleksan i dubok kao što neki tvrde (naravno, radi se o subjektivnim utiscima).

16 godina
neaktivan
offline
Inception (2010)

Jedino što je kompleksno u ovome filmu je priča. Svakako vrijedi 33 kune. Svakako se može okititi i titulom filma godine. Ali jedan od najboljih filmova svih vremena? Nikada...

 

Dakako, to je moje subjektivno mišljenje, općenito mi se ne sviđa Nolanov stil (po meni je jedino Memento vrijedan svojeg mjesta na IMDb-u). Nolan se previše oslanja na scenarij što ne mora biti loša stvar, ali za redatelja koji radi "remek-djela" očekujem da unese malo više svojstvenog stila u film.

 

Ali svakako vrijedi pogledati, zabava je zagarantirana.

 

... i nije kao Avatar, puno puno puno je bolji.

 

EDIT: A Clockwork Orange je SF??  o.O

If a tree falls on a woman and no one is around, does it make a sound? -- More importantly, why is there a forest in the kitchen?
Poruka je uređivana zadnji put ned 15.8.2010 2:34 (i_rambo_plache).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Inception (2010)
i_rambo_plache kaže...
 Nolan se previše oslanja na scenarijšto ne mora biti loša stvar, ali za redatelja koji radi "remek-djela" očekujem da unese malo više svojstvenog stila u film.

 

---

 

EDIT: A Clockwork Orange je SF??  o.O

Objasni mi ovo, ako nije bad.

 

___

 

Da.

http://www.youtube.com/watch?v=2ijHlDfxBKw&feature=related
16 godina
moderator
offline
RE: Inception (2010)
Grgapm kaže...

Film je jako dobar, ali nije najbolji SF. Diskutabilno je koji film je zasluzio tu titulu, i mnogi se nece sloziti samnom, ali meni je to bez sumnje Matrix. A zahvlana je i usporedba tih dvaju filmova jer je Inception u neku ruku "pokupio foru" od Matrixa.

Meni je Matrix u prvom redu akcijski film (pucanja, fajtovi, ganjanje), koji se puno vise oslanja na vizualne efekte nego pricu (ideja filma je jako dobra, ali s njom nisu znali sto napraviti, pa onda idu u stvaranje misterije u stilu Stevena Kinga, s puno ispraznih "mudrolija"). On mi je vise ko demonstracija za vizualne efekte - koji su u ono vrijeme bili genijalni, a danas vise nisu nista posebno.

16 godina
neaktivan
offline
RE: Inception (2010)
VirtUoso kaže...
i_rambo_plache kaže...
Nolan se previše oslanja na scenarijšto ne mora biti loša stvar, ali za redatelja koji radi "remek-djela" očekujem da unese malo više svojstvenog stila u film.

---

EDIT: A Clockwork Orange je SF??  o.O

Objasni mi ovo, ako nije bad.

___

 

Da.

Ne znam što treba pojasniti?? Previše pažnje posvećuje scenariju, a premalo režiranju. Film mu služi samo kao podloga da ispriča priču. Čistokrvni akcić...

 

Zaboravih i napomenuti da me Inception podsjeća jako na Minority Report, po mom mišljenju je Minority Report čak i bolji od Inceptiona.

If a tree falls on a woman and no one is around, does it make a sound? -- More importantly, why is there a forest in the kitchen?
14 godina
protjeran
offline
RE: Inception (2010)
Don Kihoty kaže...

Inception (2010)

 

Gledao sam taj film u Cinestaru i film je stvarno vrhunski.

Odlična, vrlo zapletena i maštovita radnja, treba uključiti mozak da se to sve pohvata.

 

Sviđa mi se i žanr filma (mješavina akcijskog, sci-fi i psihološkog filma).

16 godina
neaktivan
offline
Inception (2010)

meni je film bezveze... radi se o obicnom sanjanju i skakanju iz sna u san eh to je to.... na kraju su neki ljudi i zamjenili te snove oni su im postali stvarnim pravi zivot san.. to je otprilke to

Sve što možeš sad ostavi za kasnije
14 godina
protjeran
offline
RE: Inception (2010)
Alen kaže...

meni je film bezveze... radi se o obicnom sanjanju i skakanju iz sna u san eh to je to.... na kraju su neki ljudi i zamjenili te snove oni su im postali stvarnim pravi zivot san.. to je otprilke to

 

Još ga nisam gledao, ali imaš mnogo filmova koji se temelja na sličnim idejama,

i ja u tome ne vidim ništa loše.

 

Osobito je dobro znati da postoji nešto što se zove "lucidno sanjanje", progooglaj malo o tome i o David Icke-u...

 

Meni se čini da će mi film biti zanimljiv.

 

A evo i jedna video recenzija.

OPREZ ZBOG MOGUĆIH SPOILERA!

 

http://angryjoeshow.com/2010/07/movie-review-inception/

Gigabyte Superman, ASRock Kryptonite http://www.mein-pc.eu/Profil/Don-Kihoty-/14184
16 godina
neaktivan
offline
RE: Inception (2010)
a znas sta mi je u filmu najjace.. sto se bude pomocu cimanja :D:D:D.. eto to je glavna caka u filmu.. i one masine na koje ih spajaju... nije uopste bas dobro prikazano kako ih spajaju, znaci.... ne moze mi ovo biti dobar film al nikakko..
Sve što možeš sad ostavi za kasnije
16 godina
neaktivan
offline
Inception (2010)

Film je predobar.

Malo mozga treba uključiti da pohvataš iz kojeg u koji san ideš .

Fora radnja.

One Ring to rule them all, One Ring to find them, One Ring to bring them all and in the darkness bind them .
14 godina
protjeran
offline
RE: Inception (2010)

Pogledao jučer...

 

Odličan film...

 

Vrijedi ga pogledati sutra još jednom...

 

http://www.imdb.com/title/tt1375666/

 

Hint -> zadnje 3 znamenke u linku.

Gigabyte Superman, ASRock Kryptonite http://www.mein-pc.eu/Profil/Don-Kihoty-/14184
Poruka je uređivana zadnji put pet 27.8.2010 2:49 (Don Kihoty).
15 godina
neaktivan
offline
Inception (2010)

Izgleda da izlazi Inception video igra, mada rijetko kad očekujem puda od igara sklepanih po filmova, od ovoga možda i bude nešto, kažu da su je dosta dugo planirali a i na njoj radi Nolan, tj. redatelj Inceptiona ( i Prestigea, i Batman: The Dark Knighta, ... ).

Link na vijest.

First they ignore you... Then they laught at you... Then they fight you... Then you win... Mohandas Gandhi...
16 godina
offline
RE: Inception (2010)
Grgapm kaže...

Film je jako dobar, ali nije najbolji SF. Diskutabilno je koji film je zasluzio tu titulu, i mnogi se nece sloziti samnom, ali meni je to bez sumnje Matrix. A zahvlana je i usporedba tih dvaju filmova jer je Inception u neku ruku "pokupio foru" od Matrixa. Stabilizirat ce se on na imdbu oko 20-40 mjesta, kad prode hype

(mogući spojleri)

malo se kasno uključih u raspravu ali samo da komentiram nešto..

zapravo, evo c/p koji sve lijepo objašnjava

 

-----------

I istina je, u prvi mah film asocira na Matrix, međutim za razliku od Andya i Lane Wachowski, Nolan ne otkriva svoje karte odmah. „Početak“ publiku bombardira neobjašnjivim situacijama i višeslojnim akcijskim momentima kakvi zapravo još nisu prikazani na filmu. Izravno upravljanje i manipulacija tuđim snovima je nešto daleko kompleksnije i kompliciranije od kretanja kroz videoigru Matrixa ili pak psihoanalizu glavnog junaka što je slučaj u Di Capriovom prethodnom filmu Otok Shuter.

-----------

 

matrix je prije svega "tech demo" koji ima ok priču ali nimalo slojevitu i kompleksnu kao inception. više se oslanja na vizualne efekte i to je u ono doba imalo velik utjecaj na prosudbu pa je s vremenom, bar u mom slučaju, izblijedilo..

inception do 3/4 filma otvara nove spoznaje, proširuje ti um, golica maštu i od samog gledatelja radi "bedaka" u pozitivnom smislu.

filmovi koji se baziraju na čistoj psihologiji (eto, shutter island te inception dobrim dijelom) će imati daleko veće učinke na gledatelja i dugo ga držat pod dojmom, samim time će i vrijednost filma dugo ostati na razini.

po mojem mišljenju, i glumačka postava je puno bolja u inceptionu.. kao i spoznaja da lucidno sanjanje nije "tako teško" zamisliti i eventualno iskusiti kao robijanje  npr robotima. eto, taj dio "ljudskosti" me jako zaintrigirao i uz svakodnevno slušanje soundtracka ne mogu neke misli i zamisli potjerat sa uma..

istu initmu sam doživio i sa blade runnerom, od čega mi dojmovi ni nakon više godina nisu splasnuli.. te mi je i sam redoslijed Top5 filmova ozbiljno poljuljan..

 

volio bih vidjet neki sequel (ali kako se zna, vrlo vjerojatno ga neće biti) u kojem ćemo pratit Cobba i Saita kroz 10 godišnji limbo.. naravno, uz daljnje Cobbove "halucinacije" i povremenim ubacivanjem likova koji su odigrali ulogu i u ovom filmu..

 

zanima li nekoga jel Cobb na kraju sanja ili ne? neka gugla Caine-ov intervju. mene objašnjenje zadovoljava.. no, ni druga opcija mi nije previše strana.

evo, odoh malo i u širinu i neki OT no neka.. papira ima dosta Osmijeh

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
Poruka je uređivana zadnji put ned 3.10.2010 19:02 (nixass).
15 godina
offline
RE: Inception (2010)

Meni je dobar film, čak bi reko dosta dobar, ali nikako najbolji film ikad... jedini lik koji je razrađen je Leonardov, dijalozi su više manje površni, i svi ostali likovi su tu samo prolazno... a koliko ima nelogičnosti i nebuloza da ne pričam (no SF je pa kao možemo oprostit)... ali svakako zanimljiva priča i tematika. 8.5/10 od mene :D

http://manutd-croatia.com/forum/index.php ... forum i udruga navijača Manchester Uniteda...
14 godina
offline
RE: Inception (2010)

ovo može biti najbolji sci-fi film samo onima koji su preskočili razdoblje do 2000,je specijalni efekti su vrhunski ali priča je šuplja kao švicarski sir,ja sam doslovno želio otići iz kina nakon pola sata,nekima ovaj film djeluje kao nešto originalno ali film je razvučen kao meksička sapunica,kao da se film snimao u hodu pa kako ispadne ispadne

dovoljan mi je jedan uređaj sa os u sebi
16 godina
offline
RE: Inception (2010)
blackalbum kaže...

ovo može biti najbolji sci-fi film samo onima koji su preskočili razdoblje do 2000,je specijalni efekti su vrhunski ali priča je šuplja kao švicarski sir,ja sam doslovno želio otići iz kina nakon pola sata,nekima ovaj film djeluje kao nešto originalno ali film je razvučen kao meksička sapunica,kao da se film snimao u hodu pa kako ispadne ispadne

naprotiv, film je komotno mogao trajati i 4 sata.. mada bi materijala bilo i za duži film

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
16 godina
neaktivan
moderator
offline
RE: Inception (2010)
nixass kaže...

naprotiv, film je komotno mogao trajati i 4 sata.. mada bi materijala bilo i za duži film

  Inception (Reloaded) 2, 3...?

Što ako imam još šest mjeseci života?? Pisao bi što je brže moguće. Isak Asimov
Poruka je uređivana zadnji put čet 7.10.2010 0:33 (Lazarus Long).
16 godina
offline
RE: Inception (2010)
Lazarus Long kaže...
nixass kaže...

naprotiv, film je komotno mogao trajati i 4 sata.. mada bi materijala bilo i za duži film

  Inception (Reloaded) 2, 3...?

nadam se da ne. ovako kako je, super je..

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
14 godina
offline
RE: Inception (2010)

kad sam gledao film djelovao mi je kao da gledam matrixa,jako su slična ta dva filma,ne znam tko je režirao matrixa ali ovaj nolan je definitivno  bio nadahnut matrixom,sve je isto od izmišljenog svijeta do sličnih specijalnih efekata

dovoljan mi je jedan uređaj sa os u sebi
Poruka je uređivana zadnji put čet 7.10.2010 0:46 (blackalbum).
16 godina
moderator
offline
RE: Inception (2010)
blackalbum kaže...

kad sam gledao film djelovao mi je kao da gledam matrixa,jako su slična ta dva filma

To je kao da kazes da su slicna dva kaubojska filma samo zato sto oba pripadaju istom zanru. Namigiva

13 godina
protjeran
offline
Inception (2010)

moze li mi neko objasnit kako je film zavrsio jer nisam bas kraj skuzio jeli se on probudio ili je nastavio spavat???

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice