J.R.R. Tolkien - Izmišljeni svijet

poruka: 164
|
čitano: 30.303
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Re: J.R.R. Tolkien - Izmišljeni svijet
sudy_freak kaže...

Malo da osvježimo.

Što kažete na ovo?

10/10 would play.

Igrao bih (ofc), mada vise preferiram ljude :)

LoL acc THCJoshi
13 godina
offline
J.R.R. Tolkien - Izmišljeni svijet

Jel tko igra ovo?


Vidim da sam ga naknadno dobio na Steam-u uz Smaug's DLC.
Po traileru se ne čini loše. 

Batllelog: sudy_freak || Samsung Galaxy SII crew. || ↓ Stisni Hvala ako sam ti pomogao. ||
15 godina
neaktivan
offline
Re: J.R.R. Tolkien - Izmišljeni svijet

Po trailerima sve izgleda dobro, zato i postoje :).

Meni osobno žanr nikako ne paše, pogledaj koji gameplay pa vidi jel se isplati kupovat.

The world belongs to the enthusiast who keeps cool.
14 godina
offline
J.R.R. Tolkien - Izmišljeni svijet

And only as you gasp your dying breath shall you understand, your life amounted to no more than one drop in a limitless ocean!" Yet what is any ocean but a multitude of drops?"|RIP R
15 godina
neaktivan
offline
J.R.R. Tolkien - Izmišljeni svijet
The only thing I put before me is do re.
14 godina
offline
Re: J.R.R. Tolkien - Izmišljeni svijet

Evo da malo osvježim temu.Kolko je vas pročitalo Tolkienova djela,knjige na engleskom jeziku?

You think by killing me tonight my powers will not rise there'll be nowhere for you to run when my hatred comes to life.
13 godina
offline
Re: J.R.R. Tolkien - Izmišljeni svijet
Rocker kaže...

Evo da malo osvježim temu.Kolko je vas pročitalo Tolkienova djela,knjige na engleskom jeziku?

Nisam, nakon čitanja na našem, možda prodam na hrvatskom pa onda uzmem engleski.

Evo jednog zanimljivog članka Kako bi Međuzemlje izgledalo iz svemira?


Iskreno, super izgleda i dosta je "precizno".
Također je moguće preuzeti digitalni model (demo) te prošetati istim.

Batllelog: sudy_freak || Samsung Galaxy SII crew. || ↓ Stisni Hvala ako sam ti pomogao. ||
14 godina
offline
Re: J.R.R. Tolkien - Izmišljeni svijet

Ja sam prošli tjedan započeo Hobbita na engleskom.Puno mi bolje paše i bolje se mogu uživiti,neki naši prijevodi mi jednostavno ne sjedaju.Jedva čekam da dođem do Battle of the Five Armies. :D

Dobro izgledaju slike.

You think by killing me tonight my powers will not rise there'll be nowhere for you to run when my hatred comes to life.
16 godina
online
J.R.R. Tolkien - Izmišljeni svijet

Meni su knjige u originalu na todo listi.

Kad sam počeo farseer trilogiju, nisam znao da zapravo ima 13 knjiga :) To mi je malo pomrsilo račune...

Always code as if the one ending up maintaining your code is a violent psychopath who knows where you live
14 godina
offline
Re: J.R.R. Tolkien - Izmišljeni svijet

Evo da malo osvježim temu.Pošto sam počeo čitati Fellowship of the Ring,mogu reć da sam fasciniran time kolko je toga u knjizi,od likova,događaja,same radnje itd.Kako se vam svidjeo Tom Bombadil,meni se baš onako kako i sam Tolkien veli "merry fellow",šteta kaj ga nema u filmu,mislim da bi se izvrsno uklopio.

You think by killing me tonight my powers will not rise there'll be nowhere for you to run when my hatred comes to life.
13 godina
offline
Re: J.R.R. Tolkien - Izmišljeni svijet
Rocker kaže...

Evo da malo osvježim temu.Pošto sam počeo čitati Fellowship of the Ring,mogu reć da sam fasciniran time kolko je toga u knjizi,od likova,događaja,same radnje itd.Kako se vam svidjeo Tom Bombadil,meni se baš onako kako i sam Tolkien veli "merry fellow",šteta kaj ga nema u filmu,mislim da bi se izvrsno uklopio.

Dio kod Toma mi je jedan od boljih dijelova u knjizi.

Ali nisam baš totalno razumio što je on zapravo.
Koje je rase. 

Batllelog: sudy_freak || Samsung Galaxy SII crew. || ↓ Stisni Hvala ako sam ti pomogao. ||
14 godina
offline
Re: J.R.R. Tolkien - Izmišljeni svijet

On je gospodar šume,Master of the Wood(Old Forest),a za rasu bi ja rekao da je možda neka mejšavina čarobnjaka i ljudi,barem bi se tako zaključilo iz opisa.

You think by killing me tonight my powers will not rise there'll be nowhere for you to run when my hatred comes to life.
Poruka je uređivana zadnji put pet 14.3.2014 12:19 (Rocker).
13 godina
offline
J.R.R. Tolkien - Izmišljeni svijet

 

Da malo osvježim temu s novim trailerom, a i dobili smo potvrdu da izlazi 7. listopada ove godine, te će igru biti uskoro moguće pre-orderati.

 

Više novosti - hcl.hr

Batllelog: sudy_freak || Samsung Galaxy SII crew. || ↓ Stisni Hvala ako sam ti pomogao. ||
14 godina
offline
J.R.R. Tolkien - Izmišljeni svijet

Vidim da ste spominjali knjige na engleskom pa da pokažem svoju kolekciju. {#}
Ako se dobro sjećam, brat je to platio 30kn mislim (tako nešto mizerno je bilo), u nacionaloj knjižnici. Oni su to dobili od nekoga (piše u knjigama "Not for sale" {#} ).

Inače, čitao sam trilogiju još u drugom srednje(na hrvatskom). Hobbita nisam, možda ovo ljeto... A možda se i odvažim na čitanje trilogije na engleskom, ovog ljeta, samo se prvo treba naoružati strpljenem i rječnicima. {#}

HTC 8X :)
11 godina
neaktivan
offline
J.R.R. Tolkien - Izmišljeni svijet

daj molim vas dal zna netko gdje ima kupiti 1. dio trilogije? gledao u profilu, algoritmu, knjižarama u rijeci, zagrebu, webshopovima... 0 bodova... nije valjda da su baš sve knjige rasprodali?!

Ke?!
10 godina
neaktivan
offline
J.R.R. Tolkien - Izmišljeni svijet

nema je! čeka se tiskanje sljedeće naklade, isto obišao sve knjižare gdje algoritam prodaje knjige, webshop, profil megastore, mozaik, bar ove u zg i rijeci...

poslao mail algoritam nakladni stranih knjiga krajem prošlog tjedna, vele da je u pripremi tiskanje nove naklade od 1000 knjiga 1. i 3. dijela trilogije, biti će u prodaj krajem 6. mjeseca.

 

meni isto žurba malo za poklon, curi se svidio hobit, pa sam skupio silmarillion, dvije kule i povratak kralja, čekam tu prvu knjigu...

 

pogledaj po antikvarijatima ako je pod mus, vjerojatno imaju.

Last bastion of real motorsport - Isle of Man TT
13 godina
offline
J.R.R. Tolkien - Izmišljeni svijet

Da malo osvježim temu.

Igrao tko Shadow of Mordor

Batllelog: sudy_freak || Xiaomi MI3W crew || Jeftine igre - https://www.g2a.com/r/sudy_freak ||
12 godina
odjavljen
offline
J.R.R. Tolkien - Izmišljeni svijet

gospodar prstenova me nije toliko očarao koliko hobbit,sad sam svake godine regularan u cinestaru,naravno gleda se u 3d-u...

13 godina
offline
Re: J.R.R. Tolkien - Izmišljeni svijet
Nitro233 kaže...

gospodar prstenova me nije toliko očarao koliko hobbit,sad sam svake godine regularan u cinestaru,naravno gleda se u 3d-u...

Ti si jedan od rijetkih koji to kaže.

Batllelog: sudy_freak || Xiaomi MI3W crew || Jeftine igre - https://www.g2a.com/r/sudy_freak ||
13 godina
offline
J.R.R. Tolkien - Izmišljeni svijet

Meni je za sada najdraže bilo čitati Silmarillion iako nije sasvim točan što je naglasio i Tolkienov sin koji ga je sastavio. Zato je i izdao Nedovršene pripovjesti gdje je više iznosio sirovi materijal sa očevih skica i svojim usputnim komentarima, za razliku od Silmarillion gdje je sam prilagodio tekst. Volio bi nabaviti i History of Middle - Earth vol. 1-12 al mislim da toga u nas nema.

13 godina
offline
J.R.R. Tolkien - Izmišljeni svijet

BUMP - Tolkienovci, pogledali zadnji dio? Ili tek planirate?

Batllelog: sudy_freak || Xiaomi MI3W crew || Jeftine igre - https://www.g2a.com/r/sudy_freak ||
10 godina
neaktivan
offline
J.R.R. Tolkien - Izmišljeni svijet

kao i za sve filmove, za jedno tjedan-dva kad splasnu gužve. na kuki mi ide light show koji priredi neobuzdana klinčadija naoružana smartfonima.

Last bastion of real motorsport - Isle of Man TT
13 godina
offline
Re: J.R.R. Tolkien - Izmišljeni svijet
stickman1 kaže...

kao i za sve filmove, za jedno tjedan-dva kad splasnu gužve. na kuki mi ide light show koji priredi neobuzdana klinčadija naoružana smartfonima.

Slažem se, ali kada je Međuzemlje u pitanju, nestrpljiv sam previše {#}


Evo kratki osvrt.

 

Haha, ovo je predobro

http://thecolbertreport.cc.com/videos/509747/smaug

Batllelog: sudy_freak || Xiaomi MI3W crew || Jeftine igre - https://www.g2a.com/r/sudy_freak ||
Poruka je uređivana zadnji put pet 12.12.2014 22:43 (sudy_freak).
12 godina
neaktivan
offline
J.R.R. Tolkien - Izmišljeni svijet

Spremam se počet čitat lotr i hobbit i sad imam pitanje dali se radnja u knjigama razlikuje puno od onih u filmovima? Pitam zato da se mi filmovi ne zamjere?

16 godina
online
Re: J.R.R. Tolkien - Izmišljeni svijet
sebnov kaže...

Spremam se počet čitat lotr i hobbit i sad imam pitanje dali se radnja u knjigama razlikuje puno od onih u filmovima? Pitam zato da se mi filmovi ne zamjere?

Ne, ne razlikuje se radnja.

Sto se mene tice ovo su jedni od rijetkih filmova koji se moze reci da su radeni po knjzi, ito da su dobro odradeni.

 

S druge strane, ono sto ces procitait u knjizi ni na koji nacin se ne moze prenijeti na film, tako da ces se donekle zamjeriti filmovima. :D

 

Moja preporuka je definitivno procitaj knjige jer su odlicne.

Normalno s tim da ces citati prvo Hobbit pa onda lotr

It's better to keep your mouth shut and give the impression that you're stupid than to open it and remove all doubt.
Poruka je uređivana zadnji put uto 16.12.2014 19:18 (goodye).
13 godina
offline
Re: J.R.R. Tolkien - Izmišljeni svijet

Lotr da, ali Hobbit po knjizi i dobro odrađen? Po kojoj logici? Viggo je imao pravo što je odbio sudjelovati. Hobbit je u velikoj mjeri stroj za kupljenje novca, a u manjoj mjeri akcijski spektakl. Odraz knjige nije, a meni osobno ni blizu LOTR trilogije (filmski). Ipak, pogledao sam prva dva, a pogledat ću i treći.

 

Knjige pročitaj svakako prije filmova, ali ne nužno Hobbita prije LOTR-a, jer iako uvodi u događaje, nije toliko duboka knjiga i čak je moguće da ćeš steći pogrešan dojam o Tolkienu i cijeloj filozofiji.

16 godina
online
Re: J.R.R. Tolkien - Izmišljeni svijet
Arto kaže...

Lotr da, ali Hobbit po knjizi i dobro odrađen? Po kojoj logici? Viggo je imao pravo što je odbio sudjelovati. Hobbit je u velikoj mjeri stroj za kupljenje novca, a u manjoj mjeri akcijski spektakl. Odraz knjige nije, a meni osobno ni blizu LOTR trilogije (filmski). Ipak, pogledao sam prva dva, a pogledat ću i treći.

 

Knjige pročitaj svakako prije filmova, ali ne nužno Hobbita prije LOTR-a, jer iako uvodi u događaje, nije toliko duboka knjiga i čak je moguće da ćeš steći pogrešan dojam o Tolkienu i cijeloj filozofiji.

 

Ako cemo tako onda ni lotr nije blizu knjige. Bar sto se mene tice.

Ja sam mu probao reci s gledista nekoga tko nije procitao knjige. Gledao je filmove, i Hobit je kao i film, Bilbo i druzina idu na putovanje, pobjede zmaja i to je to u sustini, sada kako je u detaljima odradeno, to je sasvim druga stvar, sto je meni to sve smetalo kao ljubitelju knjge nikoga nije briga, svi prijatelji koji nisu citali knjige su rekli da su im filmovi sasvim ok, i to je to. To sam mu htio reci.

 

Slazem se da je Hobit kupljenje novca, moglo se sa 2 filma puno vise reci nego sa 3 ovakva, ali tko nas pita?

 

Zasto bi stekao pogresan dojam o Tolkienu procitavsi prvo Hobbit? Meni odlican uvod, cak mi je zao sto sam procitao prvo lotr pa Hobbit.

Kad bude godisnji izmedu Bozica i Nove Godine, opet citam knjige i sada ide prvo Hobit pa onda LOTR.

 

It's better to keep your mouth shut and give the impression that you're stupid than to open it and remove all doubt.
13 godina
offline
Re: J.R.R. Tolkien - Izmišljeni svijet

Slažem se s tobom, nije mi lotr blizu knjige, ali puno mi je više sjeo nego Hobbit. Da nisam toliki fan Tolkiena, mislim da Hobbita ne bih gledao. Jednostavno me previše smetaju neke stvari, a s druge strane mi je žao ne završiti započeto. 

 

Osobno sam kao klinac dobio preporuku da prvo čitam Hobbita, a tek onda LOTR jer je to pravi ulazak u cijelu priču, bit će mi jasnija radnja itd. itd. Nakon što sam pročitao Hobbita, jako dugo nisam htio čitati LOTR jer mi je knjiga bila mrvicu blesasta i nije me sasvim privukla. Kasnije sam pročitao (sad imam ritual čitanja LOTRa svakih 2-3 godine za Božić) i shvatio koliko je zapravo fantastična priča. Onda mi je bilo pomalo žao što nisam prvo pročitao trilogiju, jer sam dopustio samom sebi stvaranje mišljenja na temelju Hobbita. I sada da mogu ponovno birati, ne bih tako napravio. Prvo trilogija, a zatim sve drugo da pohvataš konce svijeta, povijesti i odnosa. Hobbit kao knjiga ne utječe pretjerano na doživljaj LOTR-a, barem meni, jer nema toliko ključnih događaja koji bi nedostajali ili onemogućili praćenje kasnijih događaja, opisanih u trilogiji. Mislim da se puno bolji efekt dobije ako te već taj svijet zadivi, pa onda istražuješ uzroke, motive i ostalo.

 

Ipak, svatko na kraju vidi za sebe što bi mu najbolje sjelo, a to tek nakon čitanja - baš kao i nas dvojica. Potpuno obratne situacije, a oba bismo htjeli ono suprotno :)

12 godina
neaktivan
offline
J.R.R. Tolkien - Izmišljeni svijet

Može mi netko dati link gdje mogu naručiti hobbit knjigu

13 godina
offline
Re: J.R.R. Tolkien - Izmišljeni svijet
sebnov kaže...

Može mi netko dati link gdje mogu naručiti hobbit knjigu

Algoritam, a imaš i u svakoj prodavaonici.

Batllelog: sudy_freak || Xiaomi MI3W crew || Jeftine igre - https://www.g2a.com/r/sudy_freak ||
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice