Koju seriju trenutno pratite? izdvojena tema

poruka: 16.073
|
čitano: 2.888.761
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Koju seriju trenutno pratite?

Who Is America

Odlični Sasha Baron Cohen ponovo u akciji. Definitivno preporučujem svima da pogledaju. Odlično pripremljeni scenario, odlična gluma, odlična maska. Odgledao sam već dvije epizode na HBO i šokiran sam sadržajem koji je jači je od završetka Brune.

13 godina
offline
Re: Koju seriju trenutno pratite?
el.šef kaže...
ursusc355 kaže...

Hvala svima koji su preporučili poneke serije što traju jednu sezonu za onog lika što je pitao ...upravo to sam i sam tražio i večinu sa preporuke ču gledati ...hvala puno...sinoć počeo onu seriju INVASION iz 2005 ... čovječe kako dobra serija ...

 Mislim da sam obisao cijeli internet. Nema serije za skinuti, gdje gledas?

 Ima na piratskom zaljevu

Origin (Battlefield): Dead_Body_cRo
16 godina
moderator
offline
Koju seriju trenutno pratite?

Mućke... Ponovno počele... Na RTL-u.

 

Pogledao sam i par epizoda Mr. Beana na YouTubeu (ima službeni kanal s epizodama). Prisjetio se dobrih starih dana.

 

Ah, britanska komedija... Koliko god puta odgledao te serije, uvijek ih svakih pet-deset godina rado ponovno odgledam. 

6 godina
protjeran
offline
Koju seriju trenutno pratite?

Britiš humor 70e i 80--e naj..naaaaajjjj 

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
11 godina
offline
Re: Koju seriju trenutno pratite?
phoenix2003 kaže...

Who Is America

Odlični Sasha Baron Cohen ponovo u akciji. Definitivno preporučujem svima da pogledaju. Odlično pripremljeni scenario, odlična gluma, odlična maska. Odgledao sam već dvije epizode na HBO i šokiran sam sadržajem koji je jači je od završetka Brune.

 Nitko nemože ljude učiniti tolikim kretenima kao Cohen. Druga epizoda mi je još jača od prve.

 

***
Danas počinje emitiranje nove serije ''Castle Rock''.

In Dreams: https://www.youtube.com/watch?v=Q5ntFAqhK5M
14 godina
offline
Koju seriju trenutno pratite?

Jesam li ja jedini kojem Mr.Bean i taj praktični humor nije uopće smiješan?

 

Edit: Baš sam počeo ubacivat po epizodu Red Dwarfa )

Poruka je uređivana zadnji put sri 25.7.2018 23:02 (KIKI3ooo).
16 godina
moderator
offline
Re: Koju seriju trenutno pratite?
KIKI3ooo kaže...

Jesam li ja jedini kojem Mr.Bean i taj praktični humor nije uopće smiješan?

Možda si premlad? Mene Mr. Bean vraća u djetinjstvo. Znači, imam i nekakvu sentimentalu povezanost s njim.

 

Meni je baš super što je to fizički humor - ako zbog ničeg drugog, onda zato jer je danas iznimno rijedak. Pa onda bude protuteža "razgovornom" humoru. Pogotovo ako pogledaš serije iz njegovog doba - recimo Seinfeld ili Friends. Ljudi sjede na kaučima i pričaju. Neš ti humora. 

 

Al svakom njegovo. Ja sam ljubitelj humora - a sad, bio to fizički ili razgovorni - posve sporedno. Dok god je dobar. S tim da smatram da je puno teže postići dobar fizički humor. I smatram da je Mr. Bean u tome uspio. Zapravo smatram da je i bolje ostario od razgovornih sitkoma iz tog doga. Iako sam Seinfelda obožavao kad je išao, a i Prijatelji su mi bili vrlo dragi (barem ranije sezone), kad sam ponovno pogledao pokoju epizodu pred koju godinu, jednostavno nisam osjetio želju da ponovno gledam te serije. Seinfelda sam se sjećao kao inteligentnije, dublje komedije, no iz današnje perspektive definitivno nije ništa posebno. Letvica je dignuta. Današnji sitkomi su mi bolji (recimo The Modern Family, Silicon Valley), a i imamo više stilova.

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 26.7.2018 0:38 (mbaksa).
15 godina
offline
Koju seriju trenutno pratite?

Preporuka Blue Mountain State...https://www.imdb.com/title/tt1344204/

 

tipicni drzavni americki faks...opisan do zadnjeg milimetra savrseno. Toliko je glupa da je presmijesna, a glumci toliko dobro glume debile da su vjerojatno takvi u pravom zivotu

 
Savrsena serija za odmorit se od svakodnevice i stavit mozak na pasu

Poruka je uređivana zadnji put čet 26.7.2018 1:00 (Mitch).
14 godina
offline
Re: Koju seriju trenutno pratite?
mbaksa kaže...
KIKI3ooo kaže...

Jesam li ja jedini kojem Mr.Bean i taj praktični humor nije uopće smiješan?

Možda si premlad? Mene Mr. Bean vraća u djetinjstvo. Znači, imam i nekakvu sentimentalu povezanost s njim.

 

Meni je baš super što je to fizički humor - ako zbog ničeg drugog, onda zato jer je danas iznimno rijedak. Pa onda bude protuteža "razgovornom" humoru. Pogotovo ako pogledaš serije iz njegovog doba - recimo Seinfeld ili Friends. Ljudi sjede na kaučima i pričaju. Neš ti humora. 

 

Al svakom njegovo. Ja sam ljubitelj humora - a sad, bio to fizički ili razgovorni - posve sporedno. Dok god je dobar. S tim da smatram da je puno teže postići dobar fizički humor. I smatram da je Mr. Bean u tome uspio. Zapravo smatram da je i bolje ostario od razgovornih sitkoma iz tog doga. Iako sam Seinfelda obožavao kad je išao, a i Prijatelji su mi bili vrlo dragi (barem ranije sezone), kad sam ponovno pogledao pokoju epizodu pred koju godinu, jednostavno nisam osjetio želju da ponovno gledam te serije. Seinfelda sam se sjećao kao inteligentnije, dublje komedije, no iz današnje perspektive definitivno nije ništa posebno. Letvica je dignuta. Današnji sitkomi su mi bolji (recimo The Modern Family, Silicon Valley), a i imamo više stilova.

 

 Nisam argumentirao svoje pitanje, pa je možda ispalo malo odrješito... ali to je samo zato što bi da sam argumentirao pitanje, hh, spalio koji most i srušio neke sagrađene odnose u ovoj temi :D

 

Evo: Iskreno - dok nisam pročitao da je tebi bio dobar Mr.Bean sam smatrao da je ta serija bila smiješna samo glupim ljudima. There, i said it.

Možda je problem u meni a ne u seriji. Mogu ići u samoanalizu pa korijene za tu odbojnost prema toj seriji pronaći u uvijetima u kojima sam odrastao i svojim roditeljima, ozbiljno - ali to ne umanjuje činjenicu da mi nikad ništa u toj seriji nije bilo smiješno i da ne shvaćam kako je nekome mr.bean mogao biti smiješan.

 

A, iako to očito nije slučaj kod mog mišljenja o Mr.Bean-u, potpuno mi je jasno zašto nekom mlađem gledatelju neka stara "legendarna" serija nije zanimljiva.

U svim starijim serijama međuljudski odnosi izgledaju nekako "fake" i "skriptirano". Dakle, nisu stare zbog tehničkih razloga već su jednostavno odnosi među likovima preplitki za današnje pojmove. Ako se ide još dalje, međuljudski odnosi u crno bijelim filmovima recimo izgledaju potpuno plastično, gotovo kao u nekoj distopiji.

 

Radi se o evoluciji stvarnih ljudski odnosa, koji se ocrtavaju u filmovima i serijama.

Prije samo samo 70 godina, nije se smatralo društveno prihvatljivim s prijateljem podjeliti sve svoje misli. Čovjek je morao većinu toga držati u svojoj glavi i imati taj nekakvu "unutarnju mašinu" a sa drugima komunicirat kroz više manje definiranu formu i protokol. Danas se može dobrom prijatelju reć da se ideš posrat - i to prolazi. To se smatra se vulgarno/humorističnim ali prihvatljivm ponašanjem u urbanim sredinama u razvijenim zemljama u određenim dobnim skupinama. Vrsta praktično-verbalnog humora u zabavnoj industriji. Radi se o tome da su se ljudski odnosi produbili, samo u zadnjih 20 god... sve više misli koje su prije bile privatne ili intimne postaju društveno prihvatljive za otvoreni razgovor - i to je dobro. Možda je to znak da je društvo sazrijelo za rješavanje problema bez oružanog konflikta...

 

I sama zabava je isto evoluirala pa danas postoje interaktivne serije u obliku story epizodnih igrica kao recimo Life is Strange (preporuka) koje povećavaju imerzivnost i daju još jednu dimenziju tim svjetovima koje je napravio ljudski um u knjigama/filmovima/serijama. Činjenica je da tko ne igra igrice, ponaravno neki multiplayer naslov, jednostavno nije u toku sa današnjim vremenom, isto kao što prije nije bio u toku tko nije gledao filmove i serije. Recimo ja se sa svojih 36 godina mogu potpuno sporazumit sa sinom od 13 god. i njegovom ekipom.

Poruka je uređivana zadnji put čet 26.7.2018 9:21 (KIKI3ooo).
6 godina
protjeran
offline
Koju seriju trenutno pratite?

Star Wars Rebels - crtana serija od 4 sezone, epizode po 20 min. Radnja se odvija između Epizode III i IV, dakle za vrijeme mračne vladavine carstva. Serija dodaje nove likove i preuzima stare iz Clone Wars crtanog serijala (koji se BTW ove godine nastavlja sa 7. sezonom). Prva sezona je po meni najslabija, previše je tu standalone epizoda koje ne doprinose SW loreu, ali kako ide svom kraju serija postaje sve bolja, pogotovo u 4. sezoni koja je cijela story-driven. Serija dosta proširuje lore i shvaćanje SW universuma (nastanak Pobunjenika, sudbina Darth Maula, force-time travel) i za die hard fanove je pod must za odgledati. Ne bi me čudilo da u zadnjem filmu prikažu neke od likova iz serije (Ashoku, Grand Admiral Thrawna ili Ezru Bridgera). Meni je bolja od Clone Warsa, a ocjena je 8/10.

Poruka je uređivana zadnji put čet 26.7.2018 11:15 (Paolo Maldini).
12 godina
offline
Re: Koju seriju trenutno pratite?
KIKI3ooo kaže...

Jesam li ja jedini kojem Mr.Bean i taj praktični humor nije uopće smiješan?

 

Edit: Baš sam počeo ubacivat po epizodu Red Dwarfa )

 Mr Bean's Holiday mi je jedan od 3-4 filma kojima sam dao 1/10 i za koji bi doslovno radije da sam 2 sata buljio u zid nego to gledao. Ali ne znam dal je i serija i ostalo s Mr. Beanom na toj razini uzasnosti... Johnny English mi je bio ok recimo kad sam bio klinac :)

8 godina
offline
Re: Koju seriju trenutno pratite?
Homeland, po meni najbolja serija ikad snimljena
8 godina
offline
Re: Koju seriju trenutno pratite?
The Americans se mogu sakrit :)
11 godina
offline
Re: Koju seriju trenutno pratite?

Gogo nisi gledao ROME - jedina top produkcija a Homeland prve tri sezone 7/10 ostalo ----.

16 godina
moderator
offline
Re: Koju seriju trenutno pratite?
KIKI3ooo kaže...
Evo: Iskreno - dok nisam pročitao da je tebi bio dobar Mr.Bean sam smatrao da je ta serija bila smiješna samo glupim ljudima. There, i said it.

Možda je problem u meni a ne u seriji. Mogu ići u samoanalizu pa korijene za tu odbojnost prema toj seriji pronaći u uvijetima u kojima sam odrastao i svojim roditeljima, ozbiljno - ali to ne umanjuje činjenicu da mi nikad ništa u toj seriji nije bilo smiješno i da ne shvaćam kako je nekome mr.bean mogao biti smiješan.

Sad kad kartoni počnu letjeti... 

 

Vidi ovo - kako jednostavni, priprosti dizajn nekome može biti lijep? Zar ne znači da što je nešto razrađenije, što ima više detalja, više caka, da je to automatski i ljepše? Ne nužno. Ljepota može biti i u jednostavnosti. Ili bolje reći u prividu jednostavnosti. Tj. jednostavniji dizajn može zapravo biti puno promišljeniji od složenijeg.  I nerijetko jest.

 

Ako ideš pažljivo razlagati epizode Mr Beana, uočit ćeš hrpu detalja na koje se pazilo. Između ostalog, kak su pažljivo Beana gradili u vragolastog lika (sklonog katastrofama, kad se u trenu pretvara u preplašenu pudlicu), počevši od susreta s njegovim nemesisom - plavom trokolicom. I ono - gdje baš plava trokolica? "Iživljava" se nad takvim autićem. Svaka faca koju Bean napravi je promišljena. Tu je s nekim ciljem. Pa onda već u prvoj epizodi poslovična "katastrofičnost" - dok otvori kuvertu pa u njoj nema zadataka iz trigonometrije pa ga vlovi panika. Pa onda pada u očaj, pa se pokušava izvući iz situacije. On tebi to ne mora ništa pričati, kao što je to u drugim sitkomovima, gdje ti likovi objašnjavaju kako se osjećaju - ti na njemu vidiš kak se osjeća bez da je izrekao ijednu jedinu riječi!

 

Pa dok kolega u klupi skuži da je krivo napisao pa izgužva papir - to je kolega odlično odglumio, u stilu serije (poluozbiljno). Pa onda ono genijalno deadpan slajdanje po klupi (recimo deadpan humor je nešto što je karakteristično za razgovorne komedije, a tu su uspjeli to odlično uklopiti i u fizičku komediju)... Pa onda vidiš promjenu raspoloženja kod njegovog kolege kad se naljuti. Pa onda dok ga na kraju ponovno uhvati panika jer skuži da je ipak bilo zadataka iz trigonometrije, pa onda profesor "Stop writing please"...

 

Pa u sljedećoj sceni opet izgura trokolicu s ceste i sruši znak. Pa onda ide skeč s presvlačenjem u kupaće pred očima drugog lika kojeg inicijalno nije ni skužio, a na kraju se ispostavi da je lik slijep - to je tipična humoristička fora - iznenađenje/obrat kao izvor humora.

 

Pa se onda opet vozi (te scene iz auta su vizualno super). I opet ide na rikverc, ne znaš što će se dogoditi, iako znaš da će biti neka pizdarija. Kamera slajdom prati kretanje auta i time otkriva iznenađujuću radnju (odlična ideja - pokret kamere otkriva foru) - sad je izgurao trokolicu na cestu. I onda izađe iz auta i glupavo gleda što trokolica radi na cesti.

 

Pa onda uđe u crkvu. I pored koga će stati? Pored starog, nadrkanog, ozbiljnog lika, naravno. Jer tu izvor humora predstavlja to što taj lik osuđuje Beanovo ponašanje. Pop dosadan dozlaboga (nešto s čime smo se svi imali prilike susresti) pa Bean ne zna što bi radio, pa gleda okolo, pa mu se kiše, pa kihne i nema maramicu pa si šmrklje obriše u unutrašnjost džepa sakoa (a to na kraju dolazi na naplatu - to je bila priprema za komični "obrat")... Pa dok zadrema i stepe se... Jao...  Pa pesja faca dok ponovno zadrema... Pa dok se stari stepe dok pogleda Beana s raskrečenim očima... Pa onda posle dok slučajno rukom lupi starog pa opet prelazi u "katastrofa"-mod.

 

To što se tebi čini priprostim i za glupe ljude (ne negiram da će se Bean svidjeti i glupim ljudima ) je do u sitne detalje razrađena fizička komedija. Al ak ti to ne znaš cijeniti ili ti se ne sviđa - i to je posve OK. Bean je napravljen za mase, ali je napravljen inteligentno i kvalitetno. Serija je namjerno napravljena da djeluje dobroćudno i pomalo djetinjasto, da ti bude toplo oko srčeka dok je gledaš.  Ak kod tebe nije tak, gledaš nešto drugo.

 

KIKI3ooo kaže...
A, iako to očito nije slučaj kod mog mišljenja o Mr.Bean-u, potpuno mi je jasno zašto nekom mlađem gledatelju neka stara "legendarna" serija nije zanimljiva.

U svim starijim serijama međuljudski odnosi izgledaju nekako "fake" i "skriptirano". Dakle, nisu stare zbog tehničkih razloga već su jednostavno odnosi među likovima preplitki za današnje pojmove. Ako se ide još dalje, međuljudski odnosi u crno bijelim filmovima recimo izgledaju potpuno plastično, gotovo kao u nekoj distopiji.

Dobro si to primijetio. Svi su drveni što se glume tiče. Još jedna važna karakteristika većine starijih serija je što ih je većina bila "proceduralnog" tipa, odnosno skoro da nije bilo bitno koju epizodu gledaš jer nisu previše ovisile jedna o drugoj. Danas ima dosta primjera serija koje radnju (arcove) vuku kroz cijelu sezonu ili čak cijelu seriju, odnosno cijela serija bude jedna neprekinuta priča, umjesto da serija bude samo niz individualnih zaokruženih epizoda.

 

I još jedan važan novitet je što su stariji sitkomi gotovo svi odreda bili multi-cam, znači snimati s više kamera, dočim danas ima dosta single-cam serija, koje zbog toga mogu izgledati puno bolje, pa čak i impresivno, te lakše gledatelja uvuku u priču. Tu nije stvar samo u kutevima kamere, nego i o osvjetljenju. Malcolm u sredini je bila jedna od ranijih single-cam serija. Od modernih - Modern Family je jedna takva. Vidimo tu i usporedbu između TBBT-a i Young Sheldona - Young Sheldom izgleda daleko bolje od TBBT-a.

14 godina
offline
Re: Koju seriju trenutno pratite?
mbaksa kaže... 

To što se tebi čini priprostim i za glupe ljude (ne negiram da će se Bean svidjeti i glupim ljudima ) je do u sitne detalje razrađena fizička komedija. Al ak ti to ne znaš cijeniti ili ti se ne sviđa - i to je posve OK. Bean je napravljen za mase, ali je napravljen inteligentno i kvalitetno. Serija je namjerno napravljena da djeluje dobroćudno i pomalo djetinjasto, da ti bude toplo oko srčeka dok je gledaš.  Ak kod tebe nije tak, gledaš nešto drugo.

 Prepredvidivo, isti template i niz dosadnh radnjih koje na kraju rezultiraju sa nekim, baš ono "sad se nasmijite/morate se sad nasmijat" humorom.

 

A siguran sam da osobe koje su radile seriju imaju inteligenciju i da nisu glupe.

 

:D

 

7 godina
offline
Re: Koju seriju trenutno pratite?

Upravo to, slažem se 100%.

Britanski humor zna biti genijalan, ali u svakoj seriji preforsiraju s nečim i zeznu.

Red dwarf je valjda jedina britanska humoristična serija koja stvarno ima "kontinuitet kvalitete", a ostale sve ubacuju usiljene elemente kojima vrijeđaju inteligenciju gledatelja.

Čak i Mućke, ali srećom tamo su se brzo opametili.

Kužim da nemru uvijek osmislit smiješnu situaciju, ali tad ne treba forsirat, jer dobijem dojam da gledam nad lipom 35, a to je == instant proljev.

 

 

Kruha i igala...
16 godina
moderator
offline
Re: Koju seriju trenutno pratite?
KIKI3ooo kaže...
mbaksa kaže... 

To što se tebi čini priprostim i za glupe ljude (ne negiram da će se Bean svidjeti i glupim ljudima ) je do u sitne detalje razrađena fizička komedija. Al ak ti to ne znaš cijeniti ili ti se ne sviđa - i to je posve OK. Bean je napravljen za mase, ali je napravljen inteligentno i kvalitetno. Serija je namjerno napravljena da djeluje dobroćudno i pomalo djetinjasto, da ti bude toplo oko srčeka dok je gledaš.  Ak kod tebe nije tak, gledaš nešto drugo.

 Prepredvidivo, isti template i niz dosadnh radnjih koje na kraju rezultiraju sa nekim, baš ono "sad se nasmijite/morate se sad nasmijat" humorom.

Ne znam jesi li u zadnje vrijeme gledao Seinfelda - meni bome više nije zanimljiv. Prepredvidivo, isti template i niz dosadnih verbalnih izričaja koji na kraju rezultiraju s nekim, baš ono "sad se nasmijte/morate se sad nasmijat" humorom. 

 

A osim toga, Kramer je napola Mr Bean!

 

I nemoj smetnuti s uma da je Mr. Bean sniman u prvoj polovici devedesetih godina! 

 

 

11 godina
offline
Koju seriju trenutno pratite?

Pozz..

 

Dali netko zna gdje bi mogao skinuti seriju " Počivali u miru " Trenutno bude na HTV1 

Finger Up :)
14 godina
offline
Re: Koju seriju trenutno pratite?
razermario kaže...

Pozz..

 

Dali netko zna gdje bi mogao skinuti seriju " Počivali u miru " Trenutno bude na HTV1 

 THR ima sve epizode

http://trakt.tv/user/MjezZza
11 godina
offline
Koju seriju trenutno pratite?

Kako da dodem do pozivnice...

Finger Up :)
15 godina
offline
Re: Koju seriju trenutno pratite?
Pa imaš na HRTi-ju. Mislim da sam tamo vidio sve do sada izasle epizode.
13 godina
offline
Koju seriju trenutno pratite?

Nakon Black Sailsa, pogledao 2 sezone The Last Kingdom. 

Odlična serija. Vikinzi su možda malo kvalitetnije napravljeni i to sve, ali osobno, The Last Kingdom me više vukao da nastavim s gledanjem od Vikinga. 

 

Preporuka svima koji traže nešto u tom stilu. 

Ništa ne ostavljam nezavrš
9 godina
offline
Koju seriju trenutno pratite?

Ima li tko nekih prijedloga tipa Invasion iz 2005?

 

Barcelona - Mes que un club
7 godina
offline
Re: Koju seriju trenutno pratite?
el.šef kaže...

Ima li tko nekih prijedloga tipa Invasion iz 2005?

 

 Falling Skies

13 godina
online
Re: Koju seriju trenutno pratite?

El.šef:

 

Visitors   Childhood's End 

 

 

Farscape

I've lived in darkness a long time, over the years my eyes adjusted, until the dark became my world, I could see.
Poruka je uređivana zadnji put sub 28.7.2018 0:49 (lmutak).
11 godina
offline
Koju seriju trenutno pratite?

The Crossing nova SF serija od 11 epizoda s ocjenom 7,7 po IMDB ......zanimljivo

 

https://www.imdb.com/title/tt6461824/?ref_=nv_sr_2 

battlelog pukycro
15 godina
offline
Re: Koju seriju trenutno pratite?
9 godina
offline
Koju seriju trenutno pratite?

Hvala!

Da li se izdvajaju neke serije od svih navedenih? Ima dosta zanimljivih ne znam ni koju bi pogledao :D

Barcelona - Mes que un club
15 godina
offline
Re: Koju seriju trenutno pratite?

Falling skies i visitors su  najslicnije ovome ovo si trazio iako se meni osobno nisu svidjele. Jericho je atmosferom slican invasionu ali ne radi se o alienima. Farscape ( meni osobno najbolja) je sf sapunjara a childhood end je S. King adaptacija, mini serijal ( 3 epizode svaka po sat i pol) i malo vise vuce na dramu za  raziku od ostalih.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice