Koju srednju školu za glazbenog producenta?

poruka: 16
|
čitano: 5.699
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Koju srednju školu za glazbenog producenta?

zanima me u kojoj bi srednjoj skoli u zagrebu mogao ici za smjer glazbenog producenta? to mi ide onak okee..znam raditi u fl studiu..sam sam se naucio..tako da mislim da bi mi to moglo dobro ici!! Hvala

nothing is true, everything is permitted
15 godina
neaktivan
offline
Koju srednju školu za glazbenog producenta?

Trebaš naučit svirati instrumente.

Life's a wheel of fortune and it's my chance to spin it. 2pac
13 godina
neaktivan
offline
RE: Koju srednju školu za glazbenog producenta?
Tako nešto još ne postoji u ZG, ako te to već toliko zanima onda upisuješ srednju školu po vlastitom odabiru i nakon toga SAE institut u Ljubljani... Bilo bi dobro kad bi imao završenu glazbenu školu, po mogućnosti klavijature...
14 godina
neaktivan
offline
RE: Koju srednju školu za glazbenog producenta?
Ivan1902 kaže...
Tako nešto još ne postoji u ZG, ako te to već toliko zanima onda upisuješ srednju školu po vlastitom odabiru i nakon toga SAE institut u Ljubljani... Bilo bi dobro kad bi imao završenu glazbenu školu, po mogućnosti klavijature...

hvala ali necu u ljubljanu haaha

nothing is true, everything is permitted
15 godina
offline
RE: Koju srednju školu za glazbenog producenta?
decko1987 kaže...
Ivan1902 kaže...
Tako nešto još ne postoji u ZG, ako te to već toliko zanima onda upisuješ srednju školu po vlastitom odabiru i nakon toga SAE institut u Ljubljani... Bilo bi dobro kad bi imao završenu glazbenu školu, po mogućnosti klavijature...

hvala ali necu u ljubljanu haaha

Neces naci nista bolje u Hrv, frend je bas nedavno otisao tamo.

Mislim da se otvorio i u Beogradu.

Inace imas nesto slicno na Akademiji ali tamo trebas znati svirati (klavir, mislim).

Uglavnom upisi glazbenu za neki predmet - klavir i gitara, najbolje...

Anarchists of the world, unite!
15 godina
neaktivan
offline
RE: Koju srednju školu za glazbenog producenta?
Za glazbenog producenta??? Hm...

pa samo trebas imati nesto novaca... svatko danas moze biti producent, aranzer, skladatelj...

Kakvo ucenje instrumenata i bakarači... pa jel vi čujete bilo sto danas, sem recimo gothica i new agea??? totalno jednolicni ritmovi s dvije note nekog instrumenta... a da ne govorim da je oscilacija glasa unutar 4 tona (sto je sramotno)...

Evo ja sam zavrsio srednju glazbenu, nekada sam drzao lekcije, bilo je zabavno... ali iskreno... ako ne nastavis akademiju... nemas baš od toga ništa... čak i ako završiš akademiju možeš se samo nadati mjestu u orkestru...
In Control... MNOGE države imaju mafiju. Ali u Hrvatskoj mafija ima državu...
14 godina
neaktivan
offline
RE: Koju srednju školu za glazbenog producenta?
wyks kaže...
decko1987 kaže...
Ivan1902 kaže...
Tako nešto još ne postoji u ZG, ako te to već toliko zanima onda upisuješ srednju školu po vlastitom odabiru i nakon toga SAE institut u Ljubljani... Bilo bi dobro kad bi imao završenu glazbenu školu, po mogućnosti klavijature...

hvala ali necu u ljubljanu haaha

Neces naci nista bolje u Hrv, frend je bas nedavno otisao tamo.

Mislim da se otvorio i u Beogradu.

Inace imas nesto slicno na Akademiji ali tamo trebas znati svirati (klavir, mislim).

Uglavnom upisi glazbenu za neki predmet - klavir i gitara, najbolje...

Dobro...Hvala svimaa! :D

nothing is true, everything is permitted
15 godina
offline
RE: Koju srednju školu za glazbenog producenta?

Da, istina kvaliteta današnje estrade ne traži previše znanja i talenta, ali ja bih svoju karijeru radije gradio na umijeću i znanju o glazbi, a ne na "ako prođe prođe" stihovima i ritmovima, kakvi danas, iz ne znam kojeg razloga, prolaze.

 

Takvi nece dugo, ako si sposoban skladati "klasiku" i aranzirati nesto npr. Springsteen/Dylan kvalitete (sudim po mom ukusu) nećeš ovisiti o trendovima, za koje svi znamo da su nekad i maloumni.

Anarchists of the world, unite!
15 godina
neaktivan
offline
RE: Koju srednju školu za glazbenog producenta?
wyks kaže...

Da, istina kvaliteta današnje estrade ne traži previše znanja i talenta, ali ja bih svoju karijeru radije gradio na umijeću i znanju o glazbi, a ne na "ako prođe prođe" stihovima i ritmovima, kakvi danas, iz ne znam kojeg razloga, prolaze.

 

Takvi nece dugo, ako si sposoban skladati "klasiku" i aranzirati nesto npr. Springsteen/Dylan kvalitete (sudim po mom ukusu) nećeš ovisiti o trendovima, za koje svi znamo da su nekad i maloumni.

  kod danasnje stvarno zaglupljene populacije od takve glazbe neces imati za zivot... ozbiljno ti kazem...

 

Druga stvar su legende... a drugo je danasnji...

In Control... MNOGE države imaju mafiju. Ali u Hrvatskoj mafija ima državu...
15 godina
offline
Koju srednju školu za glazbenog producenta?

Kako autor teme ima vremena na pretek do fakulteta, mislim da mu je sada najbolje svladati znanja koja su bezvremenska.

Radije bih bio nazaposleni producent koji ima "betovna" u malom prstu, nego producent "Love do krova (kako li se već zove)" i "Mede Brunde"...

 

A nismo svi Jay-z...

 

Makar Cowell je osobno stvorio trećinu pop scene u zadnjih 20-ak godina...

Anarchists of the world, unite!
14 godina
offline
RE: Koju srednju školu za glazbenog producenta?

mislim da moraš imati puno sluha za glazbu a i samog znanja ako želiš biti vrhunski,primjer glazba haustora i azre je snimana u istim studijima,haustor zvuči kao da je snimljen 2010 godine u vrhunskim studijima a azra kao da je snimljene mobitelom,ali za današnju glazbu valjda i ne trebaš imati puno sluha i znanja

dovoljan mi je jedan uređaj sa os u sebi
15 godina
offline
RE: Koju srednju školu za glazbenog producenta?
blackalbum kaže...

mislim da moraš imati puno sluha za glazbu a i samog znanja ako želiš biti vrhunski,primjer glazba haustora i azre je snimana u istim studijima,haustor zvuči kao da je snimljen 2010 godine u vrhunskim studijima a azra kao da je snimljene mobitelom,ali za današnju glazbu valjda i ne trebaš imati puno sluha i znanja

znas kak ti to ide ako nisi gluh imas sluha samo treba vjezbat

Life will kill you, even if you're in a rock and roll band
15 godina
neaktivan
offline
RE: Koju srednju školu za glazbenog producenta?
R4zOR229 kaže...
blackalbum kaže...

mislim da moraš imati puno sluha za glazbu a i samog znanja ako želiš biti vrhunski,primjer glazba haustora i azre je snimana u istim studijima,haustor zvuči kao da je snimljen 2010 godine u vrhunskim studijima a azra kao da je snimljene mobitelom,ali za današnju glazbu valjda i ne trebaš imati puno sluha i znanja

znas kak ti to ide ako nisi gluh imas sluha samo treba vjezbat

  ne slazem se s time...

 

nije sve u vjezbi, nesto je i u talentu...

In Control... MNOGE države imaju mafiju. Ali u Hrvatskoj mafija ima državu...
12 godina
neaktivan
offline
Koju srednju školu za glazbenog producenta?

Evo ako jos nekoga zanima ova tema ja cu vam odgovoriti (znam da kasnim 2 godine) {#}

Ugl. jedina obliznja skola za glazbenog producenta je SAE U ljubljani ali je preskupo ja sam isao samo jednu godinu i platio sam malo manje od 8 000 eura cijelu godinu skole sa stanom i svime, (sada sam cuo da je i skuplje)

To ti se nikako neisplati jer tamo nista neces konkretno nauciti, npr. predavaci tamo (makar moji predavaci) nisu imali pojma sto je to Compressor ili kako se radi pravilan Mix/Mastering to je sramota ukratko.

Posao s time neces naci nigdje ovdje u hrvatskoj iako je to kako tvrde jedna od kavlitetnijih skola, a negdje vani posao ces tesko dobiti ako nisi zavrsio cijelo skolovanje..

Jedino sto ti preostaje je vjezbati kod kuce i slati radove u izdavacke ili ti produkciske kuce, jer traze talentirane ljude ali normalno cim cuju da imas diplomu sa SAE ocekivat ce od tebe perfekciju..

i ukratko to vam nema nikake veze sa glazbenom skolom jer tamo se uci samo produkcija a ne kompozicija i skladanje ali normalno meni je glazbena skola pomogla sto se tice kvalitetnije produkcije..

 

10 godina
neaktivan
offline
Re: Koju srednju školu za glazbenog producenta?

Bok, Vedrann. Ne moraš naučiti svirati nikakve instrumente jer za MP je dovoljno da znaš baratati programom, odnosno "Piano Roll"-om. što ne znači da moraš imati ili znati svirati nikakvi instrument. Ako znaš svirati neki instrument, primjerice Klavijaturu, to je samo plus i ogromna ušteda vremena za kreiranje "pjesme".

10 godina
neaktivan
offline
RE: Koju srednju školu za glazbenog producenta?
Takav stav mi se sviđa! Neka dođe i u ZG primjerice ;) Srbija ima SAE, a ZG ne... WTF?! :D
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice