Posljednji film koji ste gledali - preporuka? izdvojena tema

poruka: 40.429
|
čitano: 7.537.131
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Nadolazeći filmovi, Film - Ultimativna Rasprava
11 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

First Man (2018)

 

Svidio mi se suptilan pristup, bez patetike i pretencioznosti. Ryan Gosling kao stvoren za ulogu povucenog  Neil Armstronga.Dobar film,preporuka.

9 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Da li je tko gledo Aquamana? Da li se film isplati ići u kino gledat ?

https://www.youtube.com/watch?v=1EAHz5PgHa0
16 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Aquaman 2018- Ugodno iznenađenje, ništa od filma nisam očekivao. Po 2,3 trailera koje sam pogledao mislio sam da će bit odron ali ostadoh ugodno iznenađen.

Film se ne uzima ozbiljno u filmu hobotnica svira bubnjeve =D, pun je živih boja, relativno dobrog CGI-a i Jason Momoa je razvalio ulogu ( realno lik je glumio samog sebe).

 PS: film sam gledao u 3D-u. probajte to izbjeć ako je moguće. Jednostavno se previše toga događa na ekranu da bi bilo pratljivo.

Poruka je uređivana zadnji put sri 19.12.2018 3:44 (blackdevil).
16 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Ja sam sinoc gledao Aquaman. Sto se mene tice, preporuka, tko god uziva u ovim "djecijim" filmovima svakako otici.

Po meni je mana Black Manta, jednostavno mi taj zlikovac nije toliko sjeo, ne uklapa mi se nikako u pricu, i glupo izgleda Sve ostalo je za 5. Iako je netko rekao da je film bolji od wonder woman, meni nije. Ali opet velika preporuka. Ja sam gledao 2D cisto iz razloga sto je previse dogdanja i pretpotavio sam da ce 3D biti too much, a ako je vjerovati kolegi iznad, to i jest tako :D

LIFE IS SHORT, WORK HARD, PLAY HARDER, PRAY HARDEST
9 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Pogedao sam zadnjeg Johnnyja Englisha. Nije mi bio pretjerano smiješan niti zanimljiv. Rowan Atkinson je smiješan sam po sebi sve ostalo je lose i predvidljivo. Negativac 0 bodova, Olga Kurylenko 0 bodova, priča 0 bodova. Film kao da je reklama za apple, u filmu se pojavljuje mnoštvo iMaca, iphona, i iPada, čak se i Apple izgovara s naglaskom nakon kojeg slijedi kratka pauza. Uglavnom, ok za ubit dosadu, ništa posebno.
9 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

gledao sam sa curom A Simple Favor

 

da ne duljim previše, film je govno. cura me iznapadala ajmo to gledat sigurno je super, i sad ja kreten i papučar, pristanem. kad mi je ona rekla na pola film da je film sranje, onda sam malo stao i razmislio o tome koliko film treba biti loš da ti cura koja te nagovarala da ga gledaš u pola filma prizna da je zajebala i da je i njoj film sranje.

 

film te pokušava zaintrigirati, uvesti u neku misteriju pa da razmišljaš kako li će se ovo rasplesti, i tko je tu kriv i tko je zapravo to sve planirao. ali totalno ne uspijeva u tome, prvenstveno zbog toga jer jednostavno nitko od likova nije zanimljiv i uopće te ne zanima što će se dogoditi. što se mene ticalo svi su mogli krepati nakon pola sata filma. 

 

možda je i dobar dio problema ležao u tome što mi je glavna glumica Anna Kendrick strašno iritantna i nervira me. Ona mi je u razini sa Elisabeth Moss koja je glumila u mad men, ili Kelly Marie Tran koja je glumila Rose u Star Wars Last Jedi. kad vidim neku od te tri glumice dobijem proljev

 

al s druge strane u filmu glumi i Blake Lively na koju sam se odma naložio i iako me i za nju bilo briga što će joj se dogoditi, uvjerljivo najbolji dio filma je buljiti u nju.

 

u svakom slučaju ne preporučam nikome film, osim ako želite izgubiti 2 sata života

15 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Bad times at the El Royale- mislio sam ga ic gledat u kino kad je doso i nikako otic i sad vidim konacno izaso za skinut. iskreno nemam pojma ko je reziro ovo, ali film je totalno tarantinovska sema, samo sto nije uspio u svemu iskopirati tarantina. npr dijalozi mi nisu toliko zanimljivi bili kao sto su mi kod tarantina. uvod filma je jako spor, film traje 2 ipo sata i taj uvod je dosadnjikav malo, ali kad film krene zanimljivo je. i uloga hemstwortha je promasena, barem sto se tice glumca, mislim zasto je on pristao uopce snimit ovo, glumac koji realno moze birat uloge i kojeg sam vidio u dosta filmova snimi ovako plitku ulogu. preporucam pogledat, nije nesto sto ce se pamtit ali za izgubit vrijeme sasvim dobar. ocjena 7/10.

15 godina
neaktivan
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Netko je tu bio spomenuo searching i preporučio ga. Evo ovom prilikom, želim reći da sam ga pogledao i da je film napet do samog kraja, ima par sitnih propusta, ali sve u svemu preporuka!.

 

Searching

Chill
9 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Pogledo Spider-Man: Into the Spider-Verse , ako ste ljubitelj marvelovih stripova ovo je pravi crtani film za vas , moja ocjena 8/10 . Nadam se da će radit nastavke ovih crtanih filmova jer mi se film baš svidio .

https://www.youtube.com/watch?v=1EAHz5PgHa0
15 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Kids (1995) - brutalan i iskren pogled na američku mladež iz 90-ih. Međutim i sami direktor je rekao da se to odnosi više na mladež koja zalazi u ekstreme sa travom, seksom i alkoholom.

 

Gledao sam ga dok sam bio dosta mlađi i nekako mi je ostao u glavi svih ovih godina i ne čudi me zašto. Ovakav film bi naletio na horde SJW/PC-a danas.

Fortune favours the brave
Poruka je uređivana zadnji put pon 24.12.2018 0:48 (Hyperion).
16 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Aquaman- Prezabavan film baš onak za pustit mozak na pašu, radnja mi super teče, nije ubrzana na pola filma, nije usporena, taman sve ide svojim tokom i mada je predvidivo svejedno je zabavno za gledat. Istina film nije nešto ozbiljne radnje, mislim ipak jašu morske pse sa laserima al borbe su epske, od onih ogromnih sa čitavim vojskama do fightova u manjim prostorima. Super je koreografija. Ja u 3D nisam uspio skužiti prijelaze između CGI i stvarnih događanja, besprijekorno je odrađeno sve zbivanje pod vodom, kosa vijori lagano i ne možeš skužiti kako je napravljeno. Finale filma je stvarno epsko i gledaš onak sa užitkom, barem je meni tako bilo. Jedina nelogičnost al ujedno i predobra scena mi je na početku kad odnese onu podmornicu na površinu sa određene dubine i ona tamo ostane, mislim imaju balaste za kontrolu dubine, i zato što ju on izgura na površinu ne znači da bi tamo i ostala.

Preporuka za pogledat ko se dvoumi što u kino gledat ovih dana.

 

Nakon 3 pive,sve ružne odu doma; LoL nick: TommyGavin (East)
Poruka je uređivana zadnji put pon 24.12.2018 10:09 (tommy2103).
15 godina
neaktivan
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

The Red Turtle https://www.imdb.com/title/tt3666024/?ref_=nv_sr_1

 

Relativno minimalisticki, a opet prekrasan crtez, dobro ukomponirana glazba i metaforicna prica o zivotu.Preporuka

12 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Bird box

 

Svijetom se pojave "nemani" koje te natjeraju da pocinis samoubistvo ako pogledas u njih.

Vrlo napet i zanimljiv film,koji neodoljivo posjeca na A quiet place,samo sto je neprijatelj drugaciji.

Sandra Bullock je obavila odlican posao i osim napete radnje to je jedina dobra stvar u filmu,sve ostalo je zaboravno.

Kraj filma je taj koji ushere cjelokupni dojam...osim ako nece snimiti dugi dio?

No,bez obzira na drugi dio ili ne,kraj je trebao biti puuno bolji,zbog nega necu niti davati natuknice,jer bi to bio big spoil!

 

7/10

Ne vjeruj ženi koja laže!
10 godina
protjeran
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

...sretan Bozic kao prvo, a onda tradicionalno u ovo doba da izaberemo film godine 2018:

 

3 First Man
29 Avengers Infinity war
1 Black Panther
9 Bohemian Rhapsody
5 A Star is Born
1 Incredibles 2
2 Searching
3 MI6 Fallout
0 Leave No Trace
0 Lady Bird
the pussification of todays youth cant handle metal of this magnitude
5 godina
protjeran
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Kada ljubitelj super hero ostvarenja slaže listu za očekivati je da dobri filmovi neće biti uvršteni. Listi bi primjereniji naziv bio odaberite najgori film godine,

 

Najbolji ovogodišnji film je Sicario 2

Nema na čemu. 

Poruka je uređivana zadnji put sri 26.12.2018 10:35 (gug).
13 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
tajo1960 kaže...

The Sisters brothers - 2018 - IMDB 7,1/10

https://www.imdb.com/title/tt4971344/

Odlično! Film za svaku preporuku; briljantno! Odlična glumačka ekipa, odlična režija, dobar scenarij, kamera, scena... sve je na mjestu za odličan filmski ugođaj western žanra sa temom lov na čovjeka i kracima zlatne groznice u svemu. Još jednom - od mene visoka preporuka za pogledati!

 

Hvala na preporuci. Film je odličan.

 

Na IMDB piše da je komedija... Ima par komičnih dijaloga, ali ovo nije komedija... Crime, Drama, Thriller. Letal Weapon jepuno više komedija ono...

15 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Tallahassee kaže...

...sretan Bozic kao prvo, a onda tradicionalno u ovo doba da izaberemo film godine 2018:

 

 Di si izvukao Lady Bird? To je film od lani. Zašto na spisku nije "The Ballad of Buster Scruggs?" Izvrstan western braće Coen koji treba razumijeti...

Ne mogu još donijeti odluku jer nisam pogledao sva ostvarenja, ali imam u planu.

Sinoć sam lega jutros...
Poruka je uređivana zadnji put sri 26.12.2018 4:07 (BlackMoon).
15 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
gug kaže...

Kada ljubitelj super hero nebuloza slaže listu za očekivati je bilo da dobri filmovi neće biti uvršteni. Listi bi primjereniji naziv bio odaberite najgori film godine,

 

Najbolji ovogodišnji film je Sicario 2

Nema na čemu. 

 Sorry na duplom postu, ali Sicario2 je usrao sve ono dobro što je napravio Sicario1.

Sinoć sam lega jutros...
5 godina
protjeran
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Trebaš se ispričat zbog filmskog neukusa, a ne zbog duplog posta.
10 godina
protjeran
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
BlackMoon kaže...
Tallahassee kaže...

...sretan Bozic kao prvo, a onda tradicionalno u ovo doba da izaberemo film godine 2018:

 

 Di si izvukao Lady Bird? To je film od lani. Zašto na spisku nije "The Ballad of Buster Scruggs?" Izvrstan western braće Coen koji treba razumijeti...

Ne mogu još donijeti odluku jer nisam pogledao sva ostvarenja, ali imam u planu.

 ... mjesta za glasanje u jednom postu ima samo 10, na zalost ne mozes staviti i spomenuti sve filmove, a ne smijes izostaviti one kljucne..... Lady Bird kaj se godine tice "ni vrit ni mimo", a ne ravnam se po Amercikim kinima..... Coen film, iskreno se ne sjecam jednog posta ovdje u topicu da je uopce spomenut, da isto kao sto je First Man spomenut a ima 0 glasova, a na svim kriticarskim listama stoji visoko, bas kao Leave No Trace.... izgleda bi bilo bolje, za mozda samo koji glas, da sam uvrstio jos Ready Player One ili nesto slicno od ovih Oskarovskih pretendenata sa 0 glasova.... nikad neces zadovoljit sve ukuse, to je Mission Impossible, a ipak na kraju ekipa izabere film po ukusu vecine koji se uvjek i nalazi na listi....

the pussification of todays youth cant handle metal of this magnitude
12 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Neki kriticari su spomenuli da Lady bird je nesta sto se mora pogledati,ja naprimjer,sam probao gledati i mislim da bi me netko kolcem morao tuci da to odgledam do kraja,no jbg,kao sto si i sam rekao,ne mozes svakome udovoljiti.

Postoje filmovi,nprm A quiet place ili navikani Annihilation,pa i sada ovaj Aquaman,koji su obiljezili 2018,za razliku od 5-6 komada sa tvoje liste,koji su se spomenuli samo u krugovima pojedinih kriticara,kao "remek djela" 2018.

No,tko sam ja da sudim?Ja koji svaki puta kaze WTF za filmove koji dobiju Oscara(tipa La la land)

Ne vjeruj ženi koja laže!
16 godina
odjavljen
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

First man po meni, za razliku od stereotipa kod takvih filmova uspio je dočarati klaustrofobičnu atmosferu na vrhu rakete, uvuči se u glave astronauta, prikazati stvarne opasnosti kroz koje su prolazili i koliko je to u stvari bio nevjerojatan podvig...jako podcijenjen film.

 

Ali u principu dosta loša godina...

14 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Meni je A Quiet Place ove godine uz Avengers:Infinity War jedino što me nije ubilo od dosade tijekom gledanja.

15 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Warlock (1989) - Pričali u pivnici o hororima i spomenuo frend kak u ovom jednom su bili jako inovativni. Pričao je kako ženska zabija posvećene čavle u otiske stopala u pijesku gdje Warlock hodao i direktno se bol/probadanje prenosi na njega. Morao sam to pogledat.

 

Ona fora sa teleportitanjem kroz vrijeme dobrog lika i Warlocka me podsjetilo na Terminatora, vjerojatno su i ukrali odatle ideju.

 

Sve u svemu ok film za pogledat i kojeg sam već vidio na TV-u, ali ga se nisam sjetio.

Fortune favours the brave
9 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Pogledao Quiet Place. Glupo i nelogično. Stvorenja privlači zvuk, no začudo nitko im nezna slabosti? A jakooooo glasan zvuk? Ili zvuk visoke frekvencije? Oklopljeni su no vidite im mozak i uši koji su nezaštićeni. Područje oko vodopada je sigurno, zasto onda ne živjeti tamo?
Ako znas sto privlaci neprijatelja onda mu znas i slabosti. Ako neprijatelj reagira na zvuk i odmah napada, iskopas rupu sa šiljcima i postavis zvonce iznad rupe, i samo pozvonis zvonce uzetom i gledas kako padaju u rupu. Po meni komedija, ne horror.
16 godina
odjavljen
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Puno bi se najeli pored vodopada....farma je bila puna hrane, valjda su zato bili na farmi. Također dotegliti materijal i napraviti nastambu pored vodopada radi dodatni rizik.

 

Nitko im nije otkrio slabost jer nitko nije ostao dovoljno dugo u njihovoj blizini da bi skužio slabosti. 

12 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Milka30 kaže...

Neki kriticari su spomenuli da Lady bird je nesta sto se mora pogledati,ja naprimjer,sam probao gledati i mislim da bi me netko kolcem morao tuci da to odgledam do kraja,no jbg,kao sto si i sam rekao,ne mozes svakome udovoljiti.

Postoje filmovi,nprm A quiet place ili navikani Annihilation,pa i sada ovaj Aquaman,koji su obiljezili 2018,za razliku od 5-6 komada sa tvoje liste,koji su se spomenuli samo u krugovima pojedinih kriticara,kao "remek djela" 2018.

No,tko sam ja da sudim?Ja koji svaki puta kaze WTF za filmove koji dobiju Oscara(tipa La la land)

 Samo moram potvrdit da je Lady Bird najgluplji film koji sam gledao jos od The Last Jedi. Uzas. Stalno mislis pa valjda ce nesto biti, valjda bude nekog smisla, ali ne. Jednostavno 2 sata bacena u vjetar. 

 

Inace pogledao 2 bozicna:

 

The Christmas Chronicles - obiteljski bozicni film, daje taman ono sto se moze ocekivati od tog tipa filma, ni vise ni manje. 6/10 tj "ok" meni

 

Christmas Inheritance - prilicno bezvezan bozicni film, gluma uzas, "prica" je ocita citavo vrijeme, ima par relativno smijesnih fora. moze biti ok za pogledati s obitelji/ djecom ali definitivno ima boljih izbora... 5/10

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
Poruka je uređivana zadnji put čet 27.12.2018 8:48 (Minneyar).
15 godina
neaktivan
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Silkwood https://www.imdb.com/title/tt0086312/?ref_=nv_sr_1

 

Mali gradicak koji zivi od postrojenja za obradu plutoniuma.Iako vecina zna rizik, posao je posao, medjutim glavna junakinja u zelji vjerojatno da promjeni svoj zivot koji ne tece zeljenim tokom postaje istaknuta sindikalistica.Sindikalizam i americki kapitalizam nejde bas jedno s drugim.Ok atmosfera ''white thrash/blue-collar'' zajednice, dobri glumci, izuzev Cher he he he, prica koje je vjerojatno bila puno zanimljivija/aktualnija u vrijeme izlaska filma, no jos uvijek nudi neke momente medjuljudskih odnosa.Nista vanserisjki, svak prema nahodjenju

11 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Mojih top3 ove godine:

 

1. Mandy

 

2. Unsane

3. Bomb City

 

First Man i Star is Born su vidim dosta hvaljeni, ali mene baš ništa ne vuče da popratim te filmove.

 

 

In Dreams: https://www.youtube.com/watch?v=Q5ntFAqhK5M
Poruka je uređivana zadnji put čet 27.12.2018 10:40 (m77).
15 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

mandy je jedan od najgorih filmova koje sam pogledo u zadnjih par godina, ja kad mi to neko spomene prvo mi padne na pamet "tesko smece". al razumijem da se nekom svidio. ja sam ga npr gledao s jos 2-3 frenda i nismo se mogli odlucit kome je film gori. 

Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Nadolazeći filmovi, Film - Ultimativna Rasprava
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice