Posljednji film koji ste gledali - preporuka? izdvojena tema

poruka: 40.426
|
čitano: 7.526.769
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Nadolazeći filmovi, Film - Ultimativna Rasprava
6 godina
neaktivan
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Ratohnhake:ton kaže...

 

 Ti shvaćaš da tebe nitko neće shvaćati ozbiljno dok pričaš o "gay lobbyjima" i slično? Ali na kraju krajeva, ne znam zašto se treba uopće raspravljati o ovome, iz ovih 4 posta sam shvatio da si ti jedan od onih pretencioznih likova kojemu film ne valja ako nije drama, kolegi gore očito pašu akcijski filmovi kad je čini se spreman potući do smrti kad se radi o raspravi o Fury Roadu/Hacksaw Ridge itd, tako da sve što ste vi rekli na zadnjih 2 strane nije ništa drugo osim vašeg osobnog, subjektivnog, mišljenja. 

 

 

Gay lobi je iznimno uticajan u Hollywoodu kada treba namjestiti Oscara za najbolji film (npr. Milk), a koji kvalitativno nije ništa drugo nego smeće. Ako to nije pokazatelj snage gay lobija ja onda ne znam što je. 

Drama je kraljica filmske umjetnosti na njoj se vidi tko zna a tko ne zna jer tu uglavnom nema jurnjava i tučnjava, blještavih specijalnih efekata čime bi se pokrpale scenarističke rupe i odvratila pažnja gledatelja na nebitno kako bi ga se kupilo atraktivnim šarenim bještavilom eksplozija kao što je recimo slučaj s akcićima, SF, super hero filmovima koji su redovito plitke radnje, glupe priče, još glupljih dijaloga, a glavne odlike su im gomila specijalnih efekata, jurnjava najčešće autima ili nekakvim letjelicama i smiješna koreografirana tučnjava.

 

I za kraj ovo sa stavom mi nije jasno, kažeš da je to moj osobni stav. A čij bi bio? Tvoj stav nije osobni? On je, što, međunarodno priznat? Univerzalan kao svemir? 

 

Hrvatsku od 45. vode genetski otpad, biološki izrodi i anacionalna bagra
Poruka je uređivana zadnji put čet 26.7.2018 17:01 (moksha).
11 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
nikonja kaže...

Logično da akcije ne uspoređuješ sa komedijama i horrore sa dramama a i o okusima raspravljat je vrlo teško jer je to subjektivna stvar i amen. Meni je skoro sve što je Nolan režira skoro pa savršeno, drugome su njegovi filmovi idiotsko, prekompleksni, prejednostavni i neznam kakvi, ali glej to je tvoja stvar.

 

Opet neki filmovi, bez obzira na žanr, su sa razlogom na vrhu jer kritičari ocjenjuju malo više od toga osim da li je film zabavan ili nije, i ako se večina ljudi koji se bave sa time odluče da je nešto dobro, bez obzira koliko je tebi glupo "who are you to give a fuck".

 

Ali jednoj rečenici hvalit zadnjeg Mad Maxa i pljuvat po oskarima kojih je dobio čak 6, je, oprosti ali idiotsko. Možda su neke oskari u određenim kategorijama su malo politički dane ali 99% filmova nominiraih za najbolji film su skoro svi dobri i vrlo dobri filmovi.

 

Jednostavn primjer subjektivnog ukusa je slikar Jackson Pollock, za večinu (pa i za mene) ono liči kao da je netko dao 3godišnjem djetetu da malo šara, ali eto brdo kritičara ga je proglasilo za najznačajnijega slikara abstraktnog expresionizma na svjetu i njegove slike su među top 20 najskupljih slika na svijetu.

 

O ukusima nema smisla raspravljat.....

 Oskari za najbolje kostime i frizure su jako važni u davanju težine filmu u kvalitativnoj razini. 

 

 

In Dreams: https://www.youtube.com/watch?v=Q5ntFAqhK5M
11 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Contratiempo aka The Invisible Guest  10/10

 

Fenomenalan triler. Španjolci su rasturili. Priča je genijalna i drži te zakovanim za ekran. Meni osobno u top 5 trilera. Preporuka svima!!

16 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Pogledao Isle of dogs i mogu preporuciti, ako ste gledali Fantastic mr Fox ili the grand budapest hotel i svidio vam se onda nemojte ovo preskociti, isti je redatelj i isto je zanimljiv film, svakako preporuka.

 

Tomb Rider, nova Lara Croft (bez sisa) nije los film, ima nekih nekih packica u filmu koje me smjetaju, npr uvecer je probodena i zamanta ujutro sprinta kao luda ali ok film za ubiti popodne. Mozda i bude nastavak pa eto...

 

It's better to keep your mouth shut and give the impression that you're stupid than to open it and remove all doubt.
16 godina
odjavljen
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

In Bruges

 

Odličan, crni humor, pa red drame i malo pretjerivanja na kraju ali ništa kaj bi kvarilo ukupni dojam.

 

Hero

 

Film pokušava na komičan način dočarati teške sudbine, pa nas stavlja u moralnu dilemu da li je bolje biti lažljivac i human ili iskren i kriminalac, ali sve skupa je preočito i naivno.

Velika filmska imena ali film srednja žalost.

16 godina
odjavljen
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

It's a Wonderful Life

 

Malo me sram kaj sam to tek sada pogledao po prvi puta, ali bolje ikada nego nikad.

 

Remek djelo.

11 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Raising Arizona

Preporuka. Velika preporuka.

8/10

In Dreams: https://www.youtube.com/watch?v=Q5ntFAqhK5M
14 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Upravo pogledao Nemoguća misija - Raspad , ako želite pogledajte ako ne pogledate skoro da niste ništa propustili. Sad kad već pominjem "Mission" sjetih se filma Misija kojeg svakako preporučujem svima.

6 godina
neaktivan
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
phoenix2003 kaže...

Upravo pogledao Nemoguća misija - Raspad , ako želite pogledajte ako ne pogledate skoro da niste ništa propustili. Sad kad već pominjem "Mission" sjetih se filma Misija kojeg svakako preporučujem svima.

 Bez ljutnje, ali osvrt ti je besmislen. Kada bi argumentirano obrazložio zašto je MI6 loš onda bih znao na što misliš.

Hrvatsku od 45. vode genetski otpad, biološki izrodi i anacionalna bagra
14 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Stari likovi, stara radnja - opet Sindikat, nikakav humor, demontiranje atomske bombe u zadnjoj sekundi, opet oko njegove žene, sporo odvijanje događaja, 15-minutni countdown traje najmanje 30 minuta....

7 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Resolution (2012)

 

A man imprisons his estranged junkie friend in an isolated cabin in the boonies San Diego to force him through a week of sobriety, but the events of that week are being mysteriously manipulated.

 

 

The Endless (2017)

 

Two brothers return to the cult they fled from years ago to discover that the group's beliefs may be more sane than they once thought.

 

 

 

Iako film iz 2017 nije direktan nastavak, priča i tematika su puno jasnije kad se pogleda prvi dio. Velika preporuka za oba filma, neću ništa opisivati da ne spoilam, ali vjerujte da su ovi opisi radnje samo uvod u jedan od jačih scenarija koje sam vidio u filmovima.

6 godina
neaktivan
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
phoenix2003 kaže...

Stari likovi, stara radnja - opet Sindikat, nikakav humor, demontiranje atomske bombe u zadnjoj sekundi, opet oko njegove žene, sporo odvijanje događaja, 15-minutni countdown traje najmanje 30 minuta....

To sam želio znati, potvrdio si sve moje sumnje. Hvala ti. 

Hrvatsku od 45. vode genetski otpad, biološki izrodi i anacionalna bagra
Poruka je uređivana zadnji put sub 28.7.2018 1:02 (moksha).
10 godina
protjeran
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
phoenix2003 kaže...

 

Slažem se sa svim ali meni se ipak svidio. Izvukao se u drugom dijelu filma i posebno na kraju. Ipak bih ga preporučio za pogledati svima koji su gledali prvi dio (koji je naravno teško bilo nadmašiti). Mislim da ćemo uskoro dobiti i treći dio...

  ...vidis sad koliko su ukusi razliciti, i ti i ostali.... tebi se svidio Sicario 2 - RT 64%, https://www.rottentomatoes.com/m/sicario_day_of_the_soldado..... a MI6 nije a ima iznenadjujuce visokih 97%, s time da je i publika vidim vise nego zadovoljna 94%, https://www.rottentomatoes.com/m/mission_impossible_fallout/ ..... i neki se kunu da je najbolji akcijski film ovog ljeta..... pa ti sad izaberi i vjeruj preporukama ovdje.... s time da cu ipak naglasiti da je Sicario 2 katasrofalno plitak, predvidiv i los film koji ne zasluzuje ni 64%....

 

metalni punker
Poruka je uređivana zadnji put sub 28.7.2018 9:01 (Tallahassee).
14 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Tallahassee kaže...
phoenix2003 kaže...

 

 

  ...vidis sad koliko su ukusi razliciti, i ti i ostali.... 

Jbga, našao sam se u njemu pa moje subjektivno mišljenje slobodno uzmite sa rezervom. Radim sličan posao (osim ubijanja)

9 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri (2017)

 

Film me baš naživcirao, cijelo vrijeme potencira neki problem i onda na kraju ćorak! A i taj crni humor mi nikako ne leži. Da sam prije gledanja filma vidio da je redatelj britanac sve bi mi bilo jasno. Još da sam znao da je taj redatelj režirao film In Bruges (film koji me smorio kao nijedan drugi), odmah ga ne bi pogledao. Film je lijepo snimljen i Woody Harrelson je odličan, ali džabe kad mi se koncept ne sviđa. Toliko sam ljut na redatelja da bih mu savjetovao da bolje ode trenirat pikado, nego što snima fiimove. Od sada njegove filmove izbjegavam u velikom luku!

5 godina
neaktivan
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Skyscraper (2018) < Cinema. 00/10 Zodiac + Panic Room. Sharon Stone kao Neve Campbell pokušava obmanuti i Dwayne Johnsona u Total Recallu. Dwayne Johnson se uspinje na besmisleni toranj i u besmislenom pothavtu koji sliči jednako i kao početna scena i u Kick Ass-u. Ovo je i najbesmisleniji komercijalni akcijski film koji sam ja ikad i pogledao. I u ovome filmu je i sve pošlo i u krivo, a "junak" Dwayne Johnson je i u cijelome filmu u predivnome neboderu u požaru i ništa nije i spasio. Koji je značaj ovoga filma? Pogledajte ga u cijelosti i neka vas obuzme duh božanstva iz I, Robota i kojem se je Dwayne Johnson na kraju i predao. A Neve Campbell i njezina besmislena djeca imaju svega tri scene i u ovom besmislenom filmu katastrofe ispunjenom sa nizom praznih scena i u najbesmislenijem osmišenom usponu scenarija i dođe čovjeku da se zapita i da li je redatelj i sam PC, a ne i čovjek i vi gledate rezultat PC-a, i sa besmislenim Dwayne Johnsonom i zarobljenom Neve Campbell.

 

Modern Life is Rubbish (2017) < Online. 10/10 Veličanstveni film.

 

Mamma Mia! Here We Go Again (2018) < Cinema. 10/10 Divan film! Odličan dodatak prvome filmu, prethodna glumačka ekipa u punom sjaju, a Lily James je rasturila ulogu!

 

Ferdinand (2017) < Dvd. 10/10 Veličanstveni film.

 

 

AMD2TwRvuoU 7M8UxZDk56o 9ZcWiS5B_0M wt-tHcQR67Y 1aPqO130Juw YCYaALgW80c
6 godina
protjeran
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
ParaNO1d kaže...

Wonder (2017)

https://www.imdb.com/title/tt2543472/

 

Jedan od najboljih filmova koje sam pogledao. Neću ništa spoilati. Preporuka 10/10.

 Odličan indeed, 9/10 od mene.

9 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Arrival (2016)

 

Možda mlatim praznu slamu pošto je vjerojatno većina već pogledala ovaj film, ali neka… prvo što mi je zapalo za oko, zvali su lingvisticu da otkrije pismo vanzemaljaca (zamisli: hobotnice)?! Pa koliko znam kriptografi dešifriraju poruke, a ne lingvisti. Dobili su poruku, trebali su pronaći uzorke i otkriti značenje… čist posao kriptografa, fulali su struku haha… ono što mi je još bilo interesantno, mala (Amy Adams koja neodoljivo podsjeća na Nicole Kidman) je samostalno naučila pismo vanzemaljaca u nekoliko dana. Pitanje je dal' bi tim od nekoliko stotina ljudi dešifrirao poruke vanzemaljaca u realnom vremenu, a ova mala riješila to u nekoliko dana. Tu mi se već malo kakalo. Normalno, mala, glavna akterka, koja sve otkrije i spasi cijelu Zemlju je iz SAD-a… ali što se toga tiče, imaju pravo… ta nije Hollywood u Hrvatskoj. Onda, stručna ekipa prima poruke od vanzemaljaca i nitko neće napomenuti da su te poruke kružnog oblika… ja im se iz kauča derem da su poruke kružnog oblika i da to sigurno ima nekakvo značenje, oni svi šute. Na kraju shvatim da se to nisu smjeli zapitati jer su objašnjenje zašto su poruke kružnog oblika čuvali za kraj. Na kraju, kad sam odgledao film shvatio sam da zapravo ti vanzemaljci i taj njihov jezik nisu toliko bitni i da glavna bit filma nije dolazak vanzemaljaca, kako naslov kaže, nego su ti vanzemaljci i taj njihov jezik razlog zašto mala može vidjeti u budućnost. I onda dolazimo do glavne biti filma, mala zna svoju budućnost i zna da je ona jako loša, ali BEZ OBZIRA na to, ona tu svoju budućnost prihvaća (film kaže da ju ne može promijeniti) i to je jako lijepo. Što se tiče Rennera, on je neprimjetan. Kao radijatori u školama, posluže svrsi, ali su neprimjetni. Sorry, dao sam si malo oduška pa sam filozofirao, ali takav je i film… filozofski. Od mene preporuka.

15 godina
neaktivan
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

The Last Note https://www.imdb.com/title/tt7436642/?ref_=nv_sr_2

 

Tijekom njemacke okupacije Grcke za vrijeme WWII, nakon jedne od akcije grckih partizana, biva naredjena odmazda nad 200 zatvorenika pretezito komunista.Pocetak filma, sve do polovice je dosta mlak, prenaglaseni nacisti, tipicne dileme sta je u zatvoru kolaboriranje...No prema kraju, dobije neku emocionalnu tezinu koja se ocekuje od WWII filma.Slobodno bacite oko u visku vremena.

16 godina
odjavljen
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
luka998 kaže...

Arrival (2016)

 

Možda mlatim praznu slamu pošto je vjerojatno većina već pogledala ovaj film, ali neka… prvo što mi je zapalo za oko, zvali su lingvisticu da otkrije pismo vanzemaljaca (zamisli: hobotnice)?! Pa koliko znam kriptografi dešifriraju poruke, a ne lingvisti. Dobili su poruku, trebali su pronaći uzorke i otkriti značenje… čist posao kriptografa, fulali su struku haha… ono što mi je još bilo interesantno, mala (Amy Adams koja neodoljivo podsjeća na Nicole Kidman) je samostalno naučila pismo vanzemaljaca u nekoliko dana. Pitanje je dal' bi tim od nekoliko stotina ljudi dešifrirao poruke vanzemaljaca u realnom vremenu, a ova mala riješila to u nekoliko dana. Tu mi se već malo kakalo. Normalno, mala, glavna akterka, koja sve otkrije i spasi cijelu Zemlju je iz SAD-a… ali što se toga tiče, imaju pravo… ta nije Hollywood u Hrvatskoj. Onda, stručna ekipa prima poruke od vanzemaljaca i nitko neće napomenuti da su te poruke kružnog oblika… ja im se iz kauča derem da su poruke kružnog oblika i da to sigurno ima nekakvo značenje, oni svi šute. Na kraju shvatim da se to nisu smjeli zapitati jer su objašnjenje zašto su poruke kružnog oblika čuvali za kraj. Na kraju, kad sam odgledao film shvatio sam da zapravo ti vanzemaljci i taj njihov jezik nisu toliko bitni i da glavna bit filma nije dolazak vanzemaljaca, kako naslov kaže, nego su ti vanzemaljci i taj njihov jezik razlog zašto mala može vidjeti u budućnost. I onda dolazimo do glavne biti filma, mala zna svoju budućnost i zna da je ona jako loša, ali BEZ OBZIRA na to, ona tu svoju budućnost prihvaća (film kaže da ju ne može promijeniti) i to je jako lijepo. Što se tiče Rennera, on je neprimjetan. Kao radijatori u školama, posluže svrsi, ali su neprimjetni. Sorry, dao sam si malo oduška pa sam filozofirao, ali takav je i film… filozofski. Od mene preporuka.

 Kriptograf bi trebo nešto šifrirati/dešifrirati a lingvist pručava jezike od nastanka...na put u Amazonu i susret sa neotkivenim plemenom nebuš poveo kriptografa nego lingvistu, jel tak?

Od kuda da je to savladala u nekoliko dana? Nisam imao taj dojam, mislim da je trajalo puno duže. Koliko sam skužio budućnost je promjenjiva i jer ju je i promjenila ali prihvaća svoju jer radije proživljava pozitivno i negativno nego da se odrekne svega.

Renner glumi u principu kao i u drugim ulogama, s time da je ovo manje fizička gluma pa nije ostao nešto upečatljiv...ali za taj lik skroz solidno. Zbog svojih ranijih uloga možda nije lik za nekog naučnika...makar tako su razbili sterotip.

9 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
XXX kaže...
luka998 kaže...

 Kriptograf bi trebo nešto šifrirati/dešifrirati a lingvist pručava jezike od nastanka...na put u Amazonu i susret sa neotkivenim plemenom nebuš poveo kriptografa nego lingvistu, jel tak?

Od kuda da je to savladala u nekoliko dana? Nisam imao taj dojam, mislim da je trajalo puno duže. Koliko sam skužio budućnost je promjenjiva i jer ju je i promjenila ali prihvaća svoju jer radije proživljava pozitivno i negativno nego da se odrekne svega.

Renner glumi u principu kao i u drugim ulogama, s time da je ovo manje fizička gluma pa nije ostao nešto upečatljiv...ali za taj lik skroz solidno. Zbog svojih ranijih uloga možda nije lik za nekog naučnika...makar tako su razbili sterotip.

 

Slažem se da je bolje povesti lingvista u Amazonu, samo što je ovdje drugačija situacija kad vanzemaljci ne govore već koriste znakove. Kriptograf bi bio od puno veće pomoći, ali svejedno da čovjek otkrije tako složeno pismo potreban je jako veliki tim u kojem je nekoliko kriptografa, lingvista, programera, čega sve ne. Malo mi je bilo smiješno što je ona manje-više samostalno naučila njihovo pismo.

Ne možemo znati koliki je vremenski period u kojem je žena savladala pismo, ali ja sam zaključio da je to relativno kratko kad se nije dogodio nikakav razvoj likova. Da je duži period likovi bi bili povezaniji.

Možda nisam pažljivo gledao film, ali ja nigdje nisam vidio promjenu budućnosti. Otkad život glavne glumice nije linearan, nema tu više prošlosti, sadašnjost i budućnosti. Ona vidi svaki segment svog života. Svakako, ona ne može promijeniti ono što će njena kći doživjeti.

Nije mi Renner bio loš, samo je je bio dosta neprimjetan. Nije imao neku ulogu u otkrivanju jezika, nije imao ni neku ozbiljniju interakciju s glavnom glumicom, nije ni prikazano kako se razvila ljubav njih dvoje… sve vrlo slabo. No dobro, svatko po svom nahođenju.

16 godina
odjavljen
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
luka998 kaže...
XXX kaže...
luka998 kaže...

 Kriptograf bi trebo nešto šifrirati/dešifrirati a lingvist pručava jezike od nastanka...na put u Amazonu i susret sa neotkivenim plemenom nebuš poveo kriptografa nego lingvistu, jel tak?

Od kuda da je to savladala u nekoliko dana? Nisam imao taj dojam, mislim da je trajalo puno duže. Koliko sam skužio budućnost je promjenjiva i jer ju je i promjenila ali prihvaća svoju jer radije proživljava pozitivno i negativno nego da se odrekne svega.

Renner glumi u principu kao i u drugim ulogama, s time da je ovo manje fizička gluma pa nije ostao nešto upečatljiv...ali za taj lik skroz solidno. Zbog svojih ranijih uloga možda nije lik za nekog naučnika...makar tako su razbili sterotip.

 

Slažem se da je bolje povesti lingvista u Amazonu, samo što je ovdje drugačija situacija kad vanzemaljci ne govore već koriste znakove. Kriptograf bi bio od puno veće pomoći, ali svejedno da čovjek otkrije tako složeno pismo potreban je jako veliki tim u kojem je nekoliko kriptografa, lingvista, programera, čega sve ne. Malo mi je bilo smiješno što je ona manje-više samostalno naučila njihovo pismo.

Ne možemo znati koliki je vremenski period u kojem je žena savladala pismo, ali ja sam zaključio da je to relativno kratko kad se nije dogodio nikakav razvoj likova. Da je duži period likovi bi bili povezaniji.

Možda nisam pažljivo gledao film, ali ja nigdje nisam vidio promjenu budućnosti. Otkad život glavne glumice nije linearan, nema tu više prošlosti, sadašnjost i budućnosti. Ona vidi svaki segment svog života. Svakako, ona ne može promijeniti ono što će njena kći doživjeti.

Nije mi Renner bio loš, samo je je bio dosta neprimjetan. Nije imao neku ulogu u otkrivanju jezika, nije imao ni neku ozbiljniju interakciju s glavnom glumicom, nije ni prikazano kako se razvila ljubav njih dvoje… sve vrlo slabo. No dobro, svatko po svom nahođenju.

 Znači na početku filma onaj general dolazi kod lingvistice i pušta joj snimak zvuka, ponavljam zvuka koji proizvode alieni. Na osnovu tih zvukva biraju lingvista. Znači utjecala je na sadašnjiost, utjecala je da kineski general ne napadne aliene a time je valjda utjecala i na budućnost, promjenila je a tu valjda upadaju i klasični vremenski parodksi... I da, skužila je pismo i od tada vrijeme vidi poptuno dugačije...s obzirom na to, logično bi bilo da može ne imati kćer ako ne želi, ali bira dobro i loše...barem sam ja tako skužio.

11 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Nova 'Nemoguća misija' pravo dobra. Da su je skratili jedno 15 min, bila bi čista desetk.

 

Fuj šta su uradili od Sicaria 2. Žali Bože što upropastiše uspomenu na prvi dio koji je otkriće bio. Barem je dobro što Emily nije u ovom novom " izmuzi para na račun prvog djela " filmu.

16 godina
odjavljen
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Promo za novu misiju...Tomica je faca samo takva

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 31.7.2018 9:37 (XXX).
9 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

The Revenant (2015)

Po vizualnom ugođaju, ovo mi je jedan od TOP 5 filmova. Radnja nije nešto super kreativna, ali scene su toliko brutalne da nadomještaju radnju i čine film zanimljivim. DiCaprio je dobar, a najviše mi se svidio Tom Hardy. Jedino mi je malo smetalo što sve DiCaprio može preživjeti, ali shvaćam da je to tako zbog dramatičnosti. Inače je film jako, jako dobar.

 

Avengers: Infinity War (2018)

Da je ocjena na IMDB-u 7.5 i da u naslovu piše Part 1 vjerojatno bih bio zadovoljan pogledanim, ovako sam se malo razočarao zbog nerealnih očekivanja. Najviše mi smeta nezaokružena radnja, ovaj film je zapravo pogdloga za drugi film i kak onda može imati ocjenu 8.7?! Koliko bi Pulp Fiction onda trebao imati? Ipak, glavni zlikovac je odličan i ta nezaokružana radnja je zanimljiva samo što se proteže kroz dva filma. Akcijske scene i nisu nešto wow, Logan ih pojede za doručak. Treba malo smanjiti očekivanja i pripremiti se na to da nije zaokružen i film će biti dost dobar.

6 godina
protjeran
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

 Ja sam ga jucer pogledao i neznam kako je on zlikovac... cijela prica oko tih kamenja pada u vodu kada vidis da 1 koji drzi kamen pobijedi ga netko bez kamena i onda se pitas koja je moc tih kamenja???

http://www.aocsource.com/
11 godina
protjeran
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
luka998 kaže...

The Revenant (2015)

Po vizualnom ugođaju, ovo mi je jedan od TOP 5 filmova. Radnja nije nešto super kreativna, ali scene su toliko brutalne da nadomještaju radnju i čine film zanimljivim. DiCaprio je dobar, a najviše mi se svidio Tom Hardy. Jedino mi je malo smetalo što sve DiCaprio može preživjeti, ali shvaćam da je to tako zbog dramatičnosti. Inače je film jako, jako dobar.

 

Avengers: Infinity War (2018)

Da je ocjena na IMDB-u 7.5 i da u naslovu piše Part 1 vjerojatno bih bio zadovoljan pogledanim, ovako sam se malo razočarao zbog nerealnih očekivanja. Najviše mi smeta nezaokružena radnja, ovaj film je zapravo pogdloga za drugi film i kak onda može imati ocjenu 8.7?! Koliko bi Pulp Fiction onda trebao imati? Ipak, glavni zlikovac je odličan i ta nezaokružana radnja je zanimljiva samo što se proteže kroz dva filma. Akcijske scene i nisu nešto wow, Logan ih pojede za doručak. Treba malo smanjiti očekivanja i pripremiti se na to da nije zaokružen i film će biti dost dobar.

 Istiniti događaj.

12 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Extinction

 

Low budget film odlicne price i jos boljega obrata.

Film pomalo na pocetko zivcira relativno usporenom radnjom,ali nakon twista postane zanimljiv i izaziva sazaljenje u zrtvama i agresorima.

Preporuka definitivno!

 

8/10

Ne vjeruj ženi koja laže!
12 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Jarvan kaže...

 Istiniti događaj.

 Po istinitom događaju. To "po" režiseru i scenaristu dozvoljava preuveličavanje bez granica.

6 godina
protjeran
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

The Deer Hunter - 9/10

Već ga dugo imam na to-do listi ratnih filmova. Samo što ovo nije tipičan ratni film, ja ga čak ne bi ni svrstao u kategoriju ratnih filmova. Ovo je antiratni film, a ja sam ga shvatio kao svevremensko upozorenje kako mnoge naivne generacije mladih dobrovoljno idu u rat a iz njega se vraćaju promjenjeni PTSP-om. Gluma u filmu je bolesno kvalitetna, (pogotovo scene ruskog ruleta) maestralni De Niro, Streep, Walken i neprežaljeni Cazale. Film je snimljen na netipičan način, puno se vremena pridodaje konretnom događaju koji je često i vizualiziran s malo ili nimalo konverzacije među likovima. Film se praktički može podjeliti na sat vremena svadbe, sat vremena Vijetnama i sat vremena nakon njega. I ovo nije film za svakoga, biti će težak i spor za gledanje nekome tko očekuje ratni film poput Full Metal Jacketa ili Platoona, a to ovaj film nije, Lovac na jelene je puno bliži Apokalipsi danas.

Iduće na rasporedu 3 i pol sata sa Kurosawinih Sedam Samuraja 

Poruka je uređivana zadnji put čet 2.8.2018 3:04 (Paolo Maldini).
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Nadolazeći filmovi, Film - Ultimativna Rasprava
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice