Posljednji film koji ste gledali - preporuka? izdvojena tema

poruka: 40.430
|
čitano: 7.543.484
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Nadolazeći filmovi, Film - Ultimativna Rasprava
8 godina
protjeran
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
el.šef kaže...
joozza kaže...
el.šef kaže...

Ima li tko preporuku filmova tipa, Papillon, The Way Back itd..

 

 Imaš novi Papillon remake starog.....glume mislim Rami Malek (Dustin Hofman) i onaj englez 

 Pogledao sam, ne moze u recenicu sa originalnim.

 Ma svi ovi remakovi starih filmova šta rade ovi u hollywoodu su smiješni pa ovaj zadnji Blade Runner pa ovaj Papillon pa onaj novi Mad Max itd itd ni do nožnog palca nisu originalnim filmovima ono staro ima duh,šarm, besmrtnost a ovo novo se može odgledat i odgleda se  i bar po meni brzo zaboravi.

Napad je najbolja obrana :)
9 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Seki001 kaže...
el.šef kaže...
joozza kaže...
el.šef kaže...

Ima li tko preporuku filmova tipa, Papillon, The Way Back itd..

 

 Imaš novi Papillon remake starog.....glume mislim Rami Malek (Dustin Hofman) i onaj englez 

 Pogledao sam, ne moze u recenicu sa originalnim.

 Ma svi ovi remakovi starih filmova šta rade ovi u hollywoodu su smiješni pa ovaj zadnji Blade Runner pa ovaj Papillon pa onaj novi Mad Max itd itd ni do nožnog palca nisu originalnim filmovima ono staro ima duh,šarm, besmrtnost a ovo novo se može odgledat i odgleda se  i bar po meni brzo zaboravi.

Upravo to

Nazalost malo je danas kvalitete u filmskom svijetu, sve je na jako slican princip, sreca pa nam nitko ne moze ukrast sve te klasike koji su besmrtni, nove generacije neka sline za filmovima tipa Fast and Furious, ja hvala Bogu znam sta je pravi film i sta predstavlja.

Barcelona - Mes que un club
16 godina
odjavljen
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Novi Blade Runner i Max nisu prerade. A neke prerade starijih naslova, koji su danas već stari su izvrsne prerade poput Stvora, za šaku dolara, Oceanovih 11, Vručine...ili najnoviji primjer a star is born.

10 godina
neaktivan
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

BlacKkKlansman (2018)

 

Pretežito dosadan film, tek je na kraju nešto zanimljiv. Najbolji je zlikovac iz Star Warsa. Ni Inside Man istog redatelja mi se nije nešto svidio. Što reći, osim da ću Spike Leeja od sada izbjegavati.

13 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Nisam znao da je Za saku dolara remake :)
16 godina
odjavljen
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Pogledaj si Kurosawine filmove onda...Tjelesna straža konkretno.
10 godina
protjeran
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
... i Sedmorica velicanstvenih, i to dva puta, prvi legendaran drugi samo gledljiv...... kaj se Blackklansmana tice film je odlican, uopce nije dosadan, likovi su klasicno Leejevski kompleksni i razradjeni do kosti, a glumci to sve odradili da samo Tarantino moze izvuc mozda bolje..... sigurno jedan od boljih filmova ove godine.....
the pussification of todays youth cant handle metal of this magnitude
9 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
tajo1960 kaže...

 

... 

Far from heaven - 2002 - IMDB 7,4/10

https://www.imdb.com/title/tt0297884/

Amerika 1958; rasna segregacija traje, prvi počeci izhednačavanja u tijeku, mala sredina, idealan način života, muškarci rade i zarađuju, žene su domačice koje vode kućanstva i obitelji, doba vožnje onih njihovih "tenkova" od 7-metarskih auta 20km/sat po gradu, djeca koja se obraćaju sa "da, mama / da, oče... sve poznato iz ranijih filmova te tematike i doba, dok... dok se glavni lik ne nađe u /ponovljenoj/ situaciji iz ranijih godina svog života, pa opet, pa... pa sve sve počne urušavati kao kula od karata, a sredina bruji, vrije, javlja se ljubav sa društveno niže prihvaćenim... poprilično dobro napravljena drama i prikaz života male sredine u američkom gradiću. Odlična režija Todd Haynes-a čiji su filmovi više puta nominirani za Oscar, vrlo dobra gluma, Julian Moore, Dannis Quaid, Patricia Clarkson... svi su na visini zadatka. Svakako preporuka za pogledati!

...

U posljednje vrijeme ne znam koji bih film pogledao i gledam malo preporuke na forumu. Tajo preporučuje najviše filmova (svaka mu čast) i baš me zanima vjerodostojnost tih preporuka. Mogu reći da sam Far From Heaven jednom počeo gledati na TV-u i bio je predosadan, nisam ga ni mogao pogledati do kraja. Taj je film vrijeme pregazilo i zaista ne vidim svrhu gledanja tog filma, osim ako ovdje imamo mladih glumica koje hoće skinuti toplinu Julianne Moore, pa onda mogu pogledati taj film, inače samo gubimo vrijeme. Tom preporukom Tajo kod mene gubi kredibilitet za preporuke. 

 

The Hateful Eight (2015)

 

Vrlo dobar film. Dugo traje, ali je pitak. Najviše me podsjeća na Reservoir Dogs, ali je ipak klasa ispod tog filma. Gluma je dobra, koncept je OK, jedino što mi malo situacije nisu spontane. Preporuka za pogledati.

9 godina
neaktivan
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Pozdrav ekipa, ne mogu se sjetit naziva filma pa cu malo opisat radnju

Radi se tamo u Americi, ameri se bore protiv indijanaca. Indijanci im ubiju preostale vojnike i karavanu koja je donosila hranu.

Jedan vojnik dođe tamo i stalno ocekiva da mu pomoc dodje. Pa se sprijazelji sa indijancim tamo, a i jednim vukom. Onda on i indijanci spasavaju bizone i tako dalje.

Poznat je film jako, jedan od klasika, al ne mogu se sjetit imena nikako.

Ako moze pomoc

12 godina
online
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
6996 kaže...

Pozdrav ekipa, ne mogu se sjetit naziva filma pa cu malo opisat radnju

Radi se tamo u Americi, ameri se bore protiv indijanaca. Indijanci im ubiju preostale vojnike i karavanu koja je donosila hranu.

Jedan vojnik dođe tamo i stalno ocekiva da mu pomoc dodje. Pa se sprijazelji sa indijancim tamo, a i jednim vukom. Onda on i indijanci spasavaju bizone i tako dalje.

Poznat je film jako, jedan od klasika, al ne mogu se sjetit imena nikako.

Ako moze pomoc

 Možda Ples s vukovima?

10 godina
protjeran
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

.... Top 100 Movies of all Time - Rotten Tomatoes..... https://www.rottentomatoes.com/top/bestofrt/...... khm, kritika (citaj struka) odlucila, da ne bi bilo...... br. 4 , hahahahaha, sve rasprave su ZAKLJUCENE!.....

the pussification of todays youth cant handle metal of this magnitude
6 godina
protjeran
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Mad Max, Get Out, Wonder Woman i govno do Moonlighta u top 10???

Poruka je uređivana zadnji put pon 26.11.2018 14:26 (Paolo Maldini).
8 godina
protjeran
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Smiješno :)

Napad je najbolja obrana :)
13 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Paolo Maldini kaže...

Mad Max, Get Out, Wonder Woman i govno do Moonlighta u top 10???

A tko si ti da se tebe nešto pita??? Ak kritičari vele da je Wonder Woman očito puno bolji od npr. Kuma onda je to zadnje i amen 

Some people are like clouds. When they disappear, it’s a beautiful day.
11 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Smijesna lista, a jos smjesnije je nazvati kriticare struka.Bas me zanima koliko su filmovi snimili oni koji su utrpali pizdariju kao  Wonder Woman u top 10.Da su u pitanju  Truffaut,Goddard ili Chabrol koji su prvenstveno poceli kao kriticari pa tek onda redatelji onda bi ih nazvao strukom.Ovako ispada smjesno.

 

Jos jednom se pokazuje da je danasnja filmska kritika izgubila svaki smisao.

 

 

10 godina
protjeran
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
..aha, ali su Oz, Kane i Treci covjek bolji filmovi od Shawshanka, Batman, Gospodara prstenova (top 10 imdb).... s tim nemate problema?.... jel tako?.....
the pussification of todays youth cant handle metal of this magnitude
13 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
"Ples s vukovima (barem se nadam da je to to što misliš prema opisu, a zapravo bi točniji prijevod bio "Pleše s vukovima")"

U duhu naseg jezika ne bi bilo lose ni "onaj-koji-plese-s-vukovima" ('onaj koji' je cesti prefiks kod prevodjenja indijanskih imena u nasoj regiji) .
13 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Tallahassee kaže...
..aha, ali su Oz, Kane i Treci covjek bolji filmovi od Shawshanka, Batman, Gospodara prstenova (top 10 imdb).... s tim nemate problema?.... jel tako?.....

 Ne, kod mene nema problema, samo što na toj listi uopće nema filma kao npr. Sedam, znači jedna Wonder Woman je remek djelo za njega. Mislim o čemu mi tu pričamo. Ti si vidio Mad Maxa i to je to, nema dalje. Meni je isto odličan film ali realno kad pogledaš koji filmovi su pri vrhu zbilja se nasmijem.

Some people are like clouds. When they disappear, it’s a beautiful day.
Poruka je uređivana zadnji put pon 26.11.2018 17:38 (vrinho).
10 godina
protjeran
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
..neeee, upravo se odabrana ekipa nasla s odabranim naslovima..... ja sam izdvojio samo onaj na kojem su se zadnjih godina na ovom forumu koplja najvise slamala.... s ostalima di je problem..... ako nekome moze Batman u prvih 10, onda u cemu je problem sa WW.....
the pussification of todays youth cant handle metal of this magnitude
Poruka je uređivana zadnji put pon 26.11.2018 18:07 (Tallahassee).
14 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Tallahassee kaže...
..aha, ali su Oz, Kane i Treci covjek bolji filmovi od Shawshanka, Batman, Gospodara prstenova (top 10 imdb).... s tim nemate problema?.... jel tako?.....

 Ja imam, ništa nije bolje od Gospodara Prstenova.

Life is great
13 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Tallahassee kaže...
..... ako nekome moze Batman u prvih 10, onda u cemu je problem sa WW.....

 Nije problem u nekom nego u nekima a to su ''stručnjaci'' koji po ovoj listi kao da su prije godinu dana počeli gledati filmove a neke kao da nisu ni pogledali.

Kad smo kod odabranim naslovima ti si tu listu stavio kao relevantnu samo radi jednog naslova tako da ne znam čemu se čudiš uopće.

Some people are like clouds. When they disappear, it’s a beautiful day.
Poruka je uređivana zadnji put pon 26.11.2018 18:25 (vrinho).
12 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Pepermint

 

Napokon film koji definitivno spada u top 5 filmova 2018.Garnerica je fantasticno odglumila u ovome filmu.

Zanimljiva i napeta radnja,karakterizacija likova odlicna,odlican kraj-definitivno preporuka!

...Inace jedna od mojih omiljenijih glumica,te se u ovome filmu po prvi puta vidi koliko ju je nagrizao zub vremena

 

8.5 / 10

Ne vjeruj ženi koja laže!
16 godina
odjavljen
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Mad Max bez problema, ostali teško...iako je Get Out dosta dobar, ali ne tako dobar.

 

edit; mislim na ove novije, ovi stariji klasici imaju kritičarski koncenzus odavno da su najbolji filmovi svih vremena. To nije niš novo...

Poruka je uređivana zadnji put pon 26.11.2018 20:04 (XXX).
9 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Tallahassee kaže...

.... Top 100 Movies of all Time - Rotten Tomatoes..... https://www.rottentomatoes.com/top/bestofrt/...... khm, kritika (citaj struka) odlucila, da ne bi bilo...... br. 4 , hahahahaha, sve rasprave su ZAKLJUCENE!.....

 Smijesna neka struka, teska 0 od liste izuzev nekih naslova.

Lp

Barcelona - Mes que un club
16 godina
odjavljen
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Evo izbor top 20 nekoga iz struke....uz napomenu da je birao filmove od 1992.

 

https://brightside.me/wonder-films/the-20-greatest-movies-according-to-quentin-tarantino-102205/

 

slažem se za The Insider, jedan od najboljih filmova svih vremena koji je valjda kod 99% publike prošao ispod radara, totalna šteta.

Poruka je uređivana zadnji put pon 26.11.2018 21:08 (XXX).
11 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Tallahassee kaže...

.... Top 100 Movies of all Time - Rotten Tomatoes..... https://www.rottentomatoes.com/top/bestofrt/...... khm, kritika (citaj struka) odlucila, da ne bi bilo...... br. 4 , hahahahaha, sve rasprave su ZAKLJUCENE!.....

 Ista ona struka koju pljuckaš prilikom dodjele Oscara...

In Dreams: https://www.youtube.com/watch?v=Q5ntFAqhK5M
9 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Peppermint (2018)

 

Pogledao na preporuku Milke. Sasvim solidan akcijski film za ubit 100 minuta, ali nažalost ništa više od toga. U filmu je sve već isfurano (početak jako podsjeća na Law Abiding Citizen) i dosta plitko. Akcijske scene su zadovoljavajuće. Na pola sata filma mislio sam prekinuti gledanje jer sam vidio kuda to sve ide, ali sam ga ipak pogledao zbog Garnerice koja je praktički izvukla cijeli film. Tko je željan akcijskog filma u izvedbi Garnerice poslužit će svrsi.

12 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Physician

 

Sinoć legoh u krevet,upalim najdosadniji program na svijetu (HRT)-cisto da brze zaspem,kao ono ovaj film...

Jbt,ostao sam do kraja budan gledajuci ovaj podugacki film iako se rano ujutro budim.

 

Radnja filma smjestena u 11 stoljece,mladac nakon majcine smrti ostaje sam,te se pridruzuje "putujucem brijacu" koji ljeci ljude za lovu.

To ljecenje se svodi na najprimitivnije nacine,no mladac zeljan da postane pravi ljecnik,zaputi se u Perziju najvecem medicinskom misliocu toga doba...

Film sa podosta nepoznatih glumaca ima odlicnu pricu,te je jako zanimljiv.

Topla preporuka!

 

8/10

Ne vjeruj ženi koja laže!
10 godina
protjeran
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
m77 kaže...
Tallahassee kaže...

.... Top 100 Movies of all Time - Rotten Tomatoes..... https://www.rottentomatoes.com/top/bestofrt/...... khm, kritika (citaj struka) odlucila, da ne bi bilo...... br. 4 , hahahahaha, sve rasprave su ZAKLJUCENE!.....

 Ista ona struka koju pljuckaš prilikom dodjele Oscara...

 ...da i opet cu ako tvoj instant klasik Herditwhatever bude i nominiran..... a ne budeeee....

the pussification of todays youth cant handle metal of this magnitude
9 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Memories of Murder (2003)

 

Izvrsno, praktički nemam zamjerke. Napokon jedan kriminalistički film u kojem dokazi ne padaju s neba i u kojem detektivi nisu sveznalice. Film ima jako zanimljivu radnju i fokus je na dva detektiva. Jedan je inteligentan i on je brutalno odglumljen, a drugi je malo tupast i on daje posebnu notu filmu. Zadnja scena je zakucavanje! Preporuka za pogledati, tko još nije.

 

Toliko sam se oduševio da sam odlučio pogledati još jedan Južno Korejski:

 

The Handmaiden (2016)

 

Na preporuku IMDB-a pogledah ovaj film, nisam znao u šta se upuštam. Produkcijski je savršen, scene su jako lijepe, glumci su lijepi, a radnja je malo uvrnuta, ali jako zanimljiva, ima puno obrata. Film se sastoji od tri dijela. Prvi dio kao da je zaseban film, ima sve od uvoda, zapleta i raspleta… Drugi dio filma objašnjava prvi dio i taj me dio zakucao za kauč. Takav način editiranja filma mi se jako sviđa jer onda vidim koliko sve ima smisla i što sam sve propustio. Imam osjećaj kao da je to redatelj preuzeo od Tarantina koji je to radio u The Hateful Eight. Treći dio je malo slabiji i klišejiziran je. Znamo kako završe zlikovci, a kako dobri likovi. Eh sad… Ja sam gledao yify-jevsku extended verziju i ima jako puno eksplicitnih seks scena dvije djevojke. Te scene nisu u filmu bezveze, nego karakteriziraju te djevojke i pokazuju koliko je njihov odnos jak. Međutim, za moj ukus je ipak malo previše. Svakako preporuka za samostalno gledanje.

Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Nadolazeći filmovi, Film - Ultimativna Rasprava
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice