Posljednji film koji ste gledali - preporuka? izdvojena tema

poruka: 40.426
|
čitano: 7.522.803
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Nadolazeći filmovi, Film - Ultimativna Rasprava
15 godina
neaktivan
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Hunter Killer https://www.imdb.com/title/tt1846589/?ref_=nv_sr_1

 

 

Uf, koji thrash.Jedan od ''ludjih'' filmova u zadnje vrijeme koji popratio, ali ne na 'dobar' nacin.Totalno mi nejasan koncept, jer to neka zajebancija ili toliko zajeb.. film.S jedne strane dosta poznatih glumaca s nadam se ''zalutalim'' Oldmanom u sporednoj ulozi, vidljivo pristojan budget, a s druge strane vrtic scenarija sa dijalozima osnovnoskolca.Takva gomila nebuloza, kliseja i losih dijaloga rijetko se vidja,a da nije namjerno.Niti nije dobar film s podmornicama, niti nije dobar akcioni, niti triler, stoga mora da je namjerna ''zajebancija''.Zabavan nije, preskok

Poruka je uređivana zadnji put sri 30.1.2019 20:46 (Tcherot).
10 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Posto moram pogledat sve s podmornicama tako je i taj hracak dosao na red, potpisujem kolegu iznad, dno dna, uzasan film.

 

Toliko je los da sam morao oci isprati sa 6 sati orginalnog Das Boota 

11 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

The Old Man & the Gun

Meni osobno jedan od boljih iz 2018. koje sam pogledao. Zasigurno da nije jedan od Redfordovih najboljih filmova ali svakako dovoljno vrijedan da izdvojite sat i pol i jednostavno se opustite. Zvuk i glazba iz filma su mi odlični i baš upotpunjuju radnju, a Redford je sam po sebi poanta filma. 

"Old guy with a gun, it’s just kind of a funny story."

8/10

10 godina
protjeran
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

... pokusaj gledanja i preporuka za IZBJECI pod svaku cijenu!!!!.... Aquaman (ocjene 7,4 valjda je glasala ekipa iz vrtica, eventualno predskole).... dakle, nakon ulaska junaka u podmornicu i soru u torpedo roomu, te totalno besmislenog prstanja svih mogucih boja koje kompjuter moze isporuciti u jednoj slicici, pojave Dolpha Lungrena kao "mudrog" kralja , dijaloga koje su na nivou spomenutog uzrasta, odlucio sam ugasiti, jer film je, djeluje kao zesci isprdak.... ista ocjena kao recimo Ready Player One (film koji je takodjer heavy cgi) koji barem ima smisla, glumce i rezisera, je uvreda za inteligenciju..... ono, -100/10..... odvratno....

the pussification of todays youth cant handle metal of this magnitude
14 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Tallahassee kaže...

... pokusaj gledanja i preporuka za IZBJECI pod svaku cijenu!!!!.... Aquaman (ocjene 7,4 valjda je glasala ekipa iz vrtica, eventualno predskole).... dakle, nakon ulaska junaka u podmornicu i soru u torpedo roomu, te totalno besmislenog prstanja svih mogucih boja koje kompjuter moze isporuciti u jednoj slicici, pojave Dolpha Lungrena kao "mudrog" kralja , dijaloga koje su na nivou spomenutog uzrasta, odlucio sam ugasiti, jer film je, djeluje kao zesci isprdak.... ista ocjena kao recimo Ready Player One (film koji je takodjer heavy cgi) koji barem ima smisla, glumce i rezisera, je uvreda za inteligenciju..... ono, -100/10..... odvratno....

 Odavno je poznato da tvoje pisanje nema veze sa vezom, tako da ljudi preskočite ovo i pogledajte film.

Pametan čovjek primjećuje sve. Glup za sve ima poneku zamjerku.
10 godina
protjeran
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

the pussification of todays youth cant handle metal of this magnitude
11 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Burning (2018)

 

Slow burn mystery/drama.Jako dobro je ovo, preporuka svima koji nemaju problema sa sporijim tempom i sa suptilnim pristupom.Chang-dong Lee rijetko izbacuje filmove,ovo mu je prvi nakon 8 godina ali vrijedan je cekanja pa ako vam se ovo svidi,bacite oko i na ostatak filmografije,nije snimio puno filmova.Od prethodnih meni je osobno najbolji Peppermint Candy.

14 godina
protjeran
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
x18x05x kaže...

 Odavno je poznato da tvoje pisanje nema veze sa vezom, tako da ljudi preskočite ovo i pogledajte film.

Budimo realni, to je film za djecu i maloljetne... Ne kuzim kako odraslima uopce padne na pamet pokusat gledat filmove ala Aquaman, Transformers itd...

10 godina
protjeran
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
ansha kaže...
x18x05x kaže...

 Odavno je poznato da tvoje pisanje nema veze sa vezom, tako da ljudi preskočite ovo i pogledajte film.

Budimo realni, to je film za djecu i maloljetne... Ne kuzim kako odraslima uopce padne na pamet pokusat gledat filmove ala Aquaman, Transformers itd...

 ... mozda da bi djecicu naveo na pravi put?.... ali vidim ni tebi ni njima takvo sto ne bi palo na pamet! za njih me uopce ne cudi, za tebe da.... aaaa, djecica ko djecica sareni bomboni su sve sto im treba, nemremo im zamjerit....

the pussification of todays youth cant handle metal of this magnitude
16 godina
odjavljen
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Ljudi nikako da shvate da ne žele uvijek svi gledati umno zahjetavn film...dođu sa posla ili dođe vikend pa si pogledaju nešto neobavezno za razbibrigu, nešto što ih neće emocionalno izmoriti i opteretiti jer su umorni od drugih stvari. Opet dođem im da pogledaju i tešku dramu...

Kad ne bi bilo tako ne bi ovakvi filmovi zgrtali tolike pare...a takvih je filmova bilo oduvijek. Nekada sa tu bili Tarzan filmovi,pa kaubojci, pa kung fu filmovi, pa Rambo filmovi a danas su to superheroji. Svako vrijeme nosi svoje.

13 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
"Budimo realni, to je film za djecu i maloljetne... Ne kuzim kako odraslima uopce padne na pamet pokusat gledat filmove ala Aquaman, Transformers itd..."

Budimo realni, zasto bi svi imali iste ukuse? Ja imam preko cetrdeset, pa volim marvelove i dc filmove - kada sam raspolozen za malo razbibrige. Volim i ono sta kolega iznad zove "umnim" filmovima, volim korejsku i novu kinesku kinematografiju, "staro" evropsku, ponekad i rusku - sve ovisno o raspolozenju :)

Ali zasto generalizirati po dobnom uzrastu gledatelja? Btw gledao sam neki dan crtic Hotel transilvanija sa zenom i bas nam je bio dobar.. dragi lastane, imamo li problema? :)
5 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Nema potrebe generalizirati . Aquaman i slicno je bas za mozak na pasu. Pa i serijal GoT je isto to... Da dirnem i u LOTR sto se tice filmova ili bolje ne ?!?!

To su filmovi/serijali koje jednom pogledas i to je to. Nista posebno ne ocekujes od njih, osima zabave pa te niti ne razocaraju.

10 godina
protjeran
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

.... postoje li kategorije "umno nezahtjevan film/film za razbibrigu/za mozak na pasu"????.... il se to negdje zove "zlatna malina"??? nagrada za najgori film godine?? nesto najblize necemu ajmo to tako reci, izmjerljivom..... nadalje, film akvashit i Die Hard recimo, Tarzan, Rio Bravo, Lethal Weapon, LOTR ako dobro citam, spadaju u istu kategoriju filmova za mozak na pasu????..... pa mozda nekome kome je mozak ostao trajno na pasnjaku..... ti filmovi ne spadaju u istu recenicu a svi su akcioni, svima navedenima osim akvashita imas nakon gledanja filing da si gledao film a ne reklamu za bombonjeru, svi od navedenih sadrze vise od jedne kultno/legendarne scene koju ces pamtiti cijeli zivot (znaci da mozak nije na pasi), akvashit ni jebeno jednu itd itd itd......

 

the pussification of todays youth cant handle metal of this magnitude
5 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

A cuj, ljudi stare. Postaju senilniji. To je nesto sasvim normalno. Tako se i moja baba bolje sjeca necega od prije x godina nego onoga od jucer

 

15 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
ansha kaže...
x18x05x kaže...

 Odavno je poznato da tvoje pisanje nema veze sa vezom, tako da ljudi preskočite ovo i pogledajte film.

Budimo realni, to je film za djecu i maloljetne... Ne kuzim kako odraslima uopce padne na pamet pokusat gledat filmove ala Aquaman, Transformers itd...

Jesi pogledao film? Ako ga uopće nisi ni pogledao, kako znaš da je film za djecu i maloljetne? S druge strane, ako si ga pogledao (a reklo bi se da jesi budući da tvrdiš da je film za djecu), kako ti je uopće palo na pamet pogledati ga? Pojasni onda molim te po kojoj si osnovi došao do zaključka da se radi o fimu za djecu.

Bit će!
14 godina
protjeran
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
unique83 kaže...
ansha kaže...
x18x05x kaže...

 Odavno je poznato da tvoje pisanje nema veze sa vezom, tako da ljudi preskočite ovo i pogledajte film.

Budimo realni, to je film za djecu i maloljetne... Ne kuzim kako odraslima uopce padne na pamet pokusat gledat filmove ala Aquaman, Transformers itd...

Jesi pogledao film? Ako ga uopće nisi ni pogledao, kako znaš da je film za djecu i maloljetne? S druge strane, ako si ga pogledao (a reklo bi se da jesi budući da tvrdiš da je film za djecu), kako ti je uopće palo na pamet pogledati ga? Pojasni onda molim te po kojoj si osnovi došao do zaključka da se radi o fimu za djecu.

Jel stvarno trebam pogledat svaku epilepticnu cgi retardaciju da konstatiram da je epilepticna cgi retardacija? Jedva uspijem trailer pogledat....

15 godina
neaktivan
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Widows https://www.imdb.com/title/tt4218572/?ref_=nv_sr_1

 

Steve McQueen ima iza sebe Hunger, Shame pa i ''holivudski'' 12 Years of slave, ocekivanja usprskos ne obecavajuceg scenarija na papiru su bila visoka.Angazirana glumacka imena takodjer su pripomogli da potisnem skepsu izazvanu citanjem kratkog sadrzaja.Kako biva, strahovi se ostvare.Jednostavno nije bilo spasa ovom nespretnom pokusaju drugacijeg pogleda na zanrovski film ''pljacke''.Eksperiment iz zenske perspektive nije uspio, dali samo radi toga, ili je McQueen jos dodatno pridonio ''usiljenim'' mini scenaristickim komplikacijama, posrednih mini prica koje ne vode nikamo, i glupim preokretima.Nije negledljivo, sama angazirana imena garantiraju neki nivo, no veliko razocarenje, svak prema nahodjenju

12 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Replicas

 

Vrlo dobar film,sa ok pricom i pomalo neocekivanim ishodom.

Sama tema je vec viđena,ali opet,na neki nacin je unikatna i nece vam biti u niti jednome trenutku dosadno!

Preporuka

 

8/10

Ne vjeruj ženi koja laže!
Poruka je uređivana zadnji put ned 3.2.2019 12:02 (Milka30).
6 godina
protjeran
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
tajo1960 kaže...

First reformed - 2017 - IMDB 7,1/10

https://www.imdb.com/title/tt6053438/

Usporeni film o svećeniku koji proživljava poraze na nekoliko osobnih frontova, a u službi je u 250 godina staroj prvoj reformniranoj crkvi/slavljeničkom memorijalnom zdanju koje ima svoju povijest i slavu... U priču se upliće mladi braćni par sa "zelenim aktivizmom"... nije loše za pogledati, mada ne pruža neku veliku atraktivnost. Uvjetno preporuka!

 Ista stvar kod mene. Nije mi se baš svidio, nezanimljiva i spora radnja.

14 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Spider-Man: Into the Spider-Verse: Nisam dugo gledao neki animirani film i nisam fan Spider-Mana. Gledao sam Homecoming i solidan film. Eh igrao sam sada na jesen igru. Igra mi je bila odlicna, jedna od boljih igara u zadnje vrijeme opcenito (2-3 godine). I kad se pojavio sada animirnai film, odlucio sam da gledam. I bio zaboravio na njeg i neki dan vidim da ide u kinu. Film, jako dobar, sa produkcijske i opcenito tehnicke strane vrhunski! Onako generalno, uzivljen sam bio u film, mada sad nista posebno, koliko bi mozda trebao biti. Humor je jako dobar. Likovi su bili zanimljivi i bas je ono prilagodjeno za djece, bez velikih karakterizacija i slicno, i to mi je jako dobra stvar. Cak su malci cesto znali provaliti na glas neke stvari u kinu, tako da je sve to bilo fino. Ali nisam sad nesto odusevljen filmom. Ocjena: 8/10

15 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
ansha kaže...
unique83 kaže...
ansha kaže...
x18x05x kaže...

 Odavno je poznato da tvoje pisanje nema veze sa vezom, tako da ljudi preskočite ovo i pogledajte film.

Budimo realni, to je film za djecu i maloljetne... Ne kuzim kako odraslima uopce padne na pamet pokusat gledat filmove ala Aquaman, Transformers itd...

Jesi pogledao film? Ako ga uopće nisi ni pogledao, kako znaš da je film za djecu i maloljetne? S druge strane, ako si ga pogledao (a reklo bi se da jesi budući da tvrdiš da je film za djecu), kako ti je uopće palo na pamet pogledati ga? Pojasni onda molim te po kojoj si osnovi došao do zaključka da se radi o fimu za djecu.

Jel stvarno trebam pogledat svaku epilepticnu cgi retardaciju da konstatiram da je epilepticna cgi retardacija? Jedva uspijem trailer pogledat....

 Trebaš, ako ćeš komentirati film. Zašto komentiraš film koji nisi niti pogledao? Da ja recimo kažem za Schindlerovu listu, film koji je među najbolje ocijenjenima na IMDB-u da je sranje od filma, a nisam ga pogledao (stvarno nisam), bi li me shvatio ozbiljno?

Bit će!
15 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Tcherot kaže...

Widows https://www.imdb.com/title/tt4218572/?ref_=nv_sr_1

 

Steve McQueen ima iza sebe Hunger, Shame pa i ''holivudski'' 12 Years of slave, ocekivanja usprskos ne obecavajuceg scenarija na papiru su bila visoka.Angazirana glumacka imena takodjer su pripomogli da potisnem skepsu izazvanu citanjem kratkog sadrzaja.Kako biva, strahovi se ostvare.Jednostavno nije bilo spasa ovom nespretnom pokusaju drugacijeg pogleda na zanrovski film ''pljacke''.Eksperiment iz zenske perspektive nije uspio, dali samo radi toga, ili je McQueen jos dodatno pridonio ''usiljenim'' mini scenaristickim komplikacijama, posrednih mini prica koje ne vode nikamo, i glupim preokretima.Nije negledljivo, sama angazirana imena garantiraju neki nivo, no veliko razocarenje, svak prema nahodjenju

 Za mene je ovo razočaranje, s obzirom na Steve McQueen-a i njegova dosadašnja ostvarenja. Čudi me relativno visoka ocjena na imdb-u. Možda zbog ugledne glumačke postave, ili čega već. U nekim segmentima me podsjeća na Oceanovih 8. neki segmenti su mi potpuno nejasni i na kraju se pitam što je pisac htio reći???

Sinoć sam lega jutros...
9 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Ne znam da li je spominjan ali ovaj film vjerno ocekujem, mislim da sam negdje cak procitao da se planira ili snima vec par godina nemojte me drzati za rijec.

 

Barcelona - Mes que un club
10 godina
protjeran
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

.... ne znam jel se Superbowl i opcenito taj sport gleda sa mozgom na pasi, ali traileri (vecina) sa spomenutog dogadjaja uglavnom da..... ako ste jako umorni od posla uzivajte, ako ne onda nemojte uzivat da se ne umorite, jako.... Fast & Furious FTW, ajmeeeeee.....

the pussification of todays youth cant handle metal of this magnitude
5 godina
neaktivan
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Znaci nema VinDisela u novom F&F ?

15 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Tallahassee kaže...

.... ne znam jel se Superbowl i opcenito taj sport gleda sa mozgom na pasi, ali traileri (vecina) sa spomenutog dogadjaja uglavnom da..... ako ste jako umorni od posla uzivajte, ako ne onda nemojte uzivat da se ne umorite, jako.... Fast & Furious FTW, ajmeeeeee.....

Preloše.

 

Sad još i bad guy kaže "I'm a bad guy" XD

Fortune favours the brave
9 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Na sto je spao Fast and Furious, kad netko usporedi prvotne filmove s ovime nije siguran da gleda isti serijal. :(

Ovdje su samo nalljepili ime koje donosi pare. Iduce godine ocekujem N4S Space adventure :)
10 godina
protjeran
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Hyperion kaže...

Sad još i bad guy kaže "I'm a bad guy" XD

 .... halo???.... eeeeee, nemoj tak..... mozak na pasu, a onda i takav film bude dobar....

the pussification of todays youth cant handle metal of this magnitude
11 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

One Cut of the Dead (2017)

 

Za vrijeme snimanja niskobudzetnog horrora filmsku ekipu napadnu zombiji.Premisa slicno ovoj je vidjena u hrpi losih  filmova, ali ovo je ipak nesto drugacije.I dosta bolje,prvenstveno jer se radi o meta filmu.Meni se  svidjelo, kog zanima malo drukciji pristup i meta filmovi opcenito, nek da priliku.

 

 

 

Nanjing! Nanjing! (2009)

 

(anti)Ratna drama o dogadjajima u tadasnjoj kineskoj prijestolnici Nanjingu nakon Japanskog osvajanja krajem 1937.Pogledao sam nekoliko filmova o tom masakru u kojem je pobijeno nekoliko stotina tisuca kineza u nesto vise od mjesec dana,a ovo je prvi koji je  izbjegao patetiku i propagandu.Dozivljaju doprinosi odlicna crno-bijela fotografija.Pristojan film sve u svemu.

 

 

Overlord (2018)

 

Noc prije "dana D" mala skupina americkih vojnika je poslana iza neprijateljskih linija da unisti radijski toranj,pritom nailaze na nacisticki laboratorij u kojem se vrse eksperimenti na lokalnom stanovnistu. Klasicni zaplet za kojekakve horror i "B" filmove ( sto film u biti i jest s obzirom na budget).Meni je ovo ok film, fali mi ovakvih eksploatacijskih filmova,jos kad to stavis u WW2 setting i uvijek zahvalne naciste kao neprijatelje cini film definitivno gledljivim.

 

 

 

 

 

 

 

 

15 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Kad god ne znaš šta pogledati, pogledaj nešto što je provjereno. Bez obzira koliko puta si već gledao.

 

Miris žene (Scent of a Woman) 1992 sa Al Paćinom

 

Jedan od najbolje napisanih likova koje je Al glumio, kao i jedna od njegovih najboljih uloga (a imao ih je vrhunskih). Film dva lika na suprotnim krajevima svega - života, moralnih načela, stavova.... koji se zbližavaju u neplanskom druženju tokom par dana provedenih skupa. Svaki sa svojom unutrašnjim dilemama. Slijepi veteran američke vojske i mladi naivan student, idealist.

 

Odličan film iz svakog aspekta.

 

Ako ima neko ko nije pogledao - ogromna preporuka. Onim koji već jesu - preporuka da obnove gradivo.

 

Živjeli uz Johna Danielsa! :)

 

morrisoN
Poruka je uređivana zadnji put pon 4.2.2019 23:36 (morrisoN).
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Nadolazeći filmovi, Film - Ultimativna Rasprava
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice