Posljednji film koji ste gledali - preporuka? izdvojena tema

poruka: 40.426
|
čitano: 7.517.929
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Nadolazeći filmovi, Film - Ultimativna Rasprava
11 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
joozza kaže...
Sil kaže...
Meni je problem kod Irishmana uglavnom pomlađivanje ekipe. Ne djeluje uvjerljivo. Pogotovo način na koji se likovi kreću. Vidi se da su to ipak ljudi u poznim godinama. Film bolje funkcionira kad su godine likova ipak približne njihovim stvarnim. Inače, Pesci je rasturio.

 Upravo tako de Niro glumi tough guy a zapravo mu 76 god, u sceni gdje cipelari lika ispred trgovine katastrofa pokreti isto kao i Shaft drugi dio svi ga se boji strah i trepet a S. L. Jackson 70 banki 

 

Ta scena je teski cringe, de Niro jedva balansira na toj jednoj nozi dok ko fol cipelari lika. Glumci su inace posteno odradili svoje uloge, ali to pomladjivanje/postarivanje je bas strsalo u flmu, to mi je stalno bilo na pameti. Scorsese se jednostavno zaigrao sa tim. Bio bi ovo dosta bolji film da ga je Scorsese napravio jedno 15-20 godina ranije. Mislim, nije ovo los film unatoc tim manama, ali ostaje zal sto nije snimljen ranije jer tema je zanimljiva.

 

@tajo1960

Evo da se jednom ne slozim  sa tobom :D , meni je once upon mozda i  najugodnije iznenadjenje ove godine. Bio sam vec pomalo digao ruke od Tarantina i nisam ocekivao puno, a na kraju dobio jedan od najboljih filmova ove godine, za sada. U filmu nema klascnih  tarantinovskih dijaloga, ali meni to uopce ne smeta, cak naprotiv, ugodna promjena mi je ovo bila. Film je sporijeg tempa i naizgled slabije radnje, ali uspio je u svom naumu-uvuci me u svoj svijet, i tih 2 i pol sata mi je proletilo. Pravi primjer mi je scena na rancu, za koju sam skuzio da dosta ekipe misli da je nepotrebna, a meni je bila bas ful napeta, i kvalitetna navlakusa.

 

 

The Edge of Seventeen (2016)

 

Kad se ovako procita tema filma (srednjoskolka tesko prihvaca da joj je brat u vezi sa najboljom prijateljicom) lici na neku teen pizdariju, ali film je u stvari prilicno solidna coming of age drama, preporuka ljubiteljima takvih filmova.

 

 

Frozen River (2008)

 

Majku dvoje djece napusti muz i pobjegne sa novcem koji im treba za montaznu kucu, te ona u ocaju pocne sa svercom ljudi.  Jako dobra indie  socijalna drama, u maniri kvalitetnih britanskih filmova te tematike, sto moze biti samo pozitivna odlika. Glavna glumcia Melissa Leo (koju ce neki prepoznati po ulozi iz filma The Fighter za koju   je pokupila oskara) je razvalila ovo, gust ju je bio gledat.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 30.11.2019 10:06 (geronimo4661).
11 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Once Upon a Time in Hollywood

Uz Midsommar, film godine što se mene tiče, vrhunska gluma, soundtrack, hrpa nezaboravnih scena...mislim da će tek za 10+ godina ovaj film dobiti priznanje kakvo zaslužuje.
9/10

***
Gore navedeni film mi je otvorio apetit za neki badass vestern, pa sam tako pronašao The Great Silence.
Odmah u glavu, uz Za dolar više najjači vestern kojeg sam pogledao.
Jaki protagonist i antagonist su najvažniji za ovakve filmove, a tu imamo oboje, pogotovo antagonista kojeg, a kako drugačije nego fenomenalno, tumači Klaus Kinski.
Pored svega, radnja se odvija u snijegom zametenom kraju pa i taj segment odigrava svoju ulogu.
8,5/10

P.S. čim sam završio s filmom, otišao na PlayStation store i kupio Red Dead Redemption 2.
In Dreams: https://www.youtube.com/watch?v=Q5ntFAqhK5M
11 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
m77 kaže...
Once Upon a Time in Hollywood

Uz Midsommar, film godine što se mene tiče, vrhunska gluma, soundtrack, hrpa nezaboravnih scena...mislim da će tek za 10+ godina ovaj film dobiti priznanje kakvo zaslužuje.
9/10

***
Gore navedeni film mi je otvorio apetit za neki badass vestern, pa sam tako pronašao The Great Silence.
Odmah u glavu, uz Za dolar više najjači vestern kojeg sam pogledao.
Jaki protagonist i antagonist su najvažniji za ovakve filmove, a tu imamo oboje, pogotovo antagonista kojeg, a kako drugačije nego fenomenalno, tumači Klaus Kinski.
Pored svega, radnja se odvija u snijegom zametenom kraju pa i taj segment odigrava svoju ulogu.
8,5/10

P.S. čim sam završio s filmom, otišao na PlayStation store i kupio Red Dead Redemption 2.

 

The Great Silence je odlican izbor za pogledati nakon Tarantinovog filma,  zna se da je on veliki Corbuccijev fan, a ovo mu je ipak nabolji film. Sta god da se snimi, to ce zauvijek ostati "snijezni western"

 

Znaci Midsommar je tako dobar?Nikako da ga pogledam iako mi je Asterov Hereditary bas bio dobar. Morati cu uskoro.

11 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Kažem, meni je Midsommar odličan, volim te kultistične filmove, posebice horore, ima vibru legendarnog The Wicker Man-a...svi sastojci su bili tu, a velika očekivanja koja sam imao su bila ispunjena.
In Dreams: https://www.youtube.com/watch?v=Q5ntFAqhK5M
11 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Bio do skoro 3h ujutro u kinu na Ferrari vs Ford i jebeno sam odusevljen filmom, fantastican film, Bale i Damon vrhunski maestralni u tandemu ma i ostala glumacka postava odlicno poslozena. Jedino me kraj filma šokirao ali tako to obicno bude u zivotu. 10/10

Jedino vise necu ici na Imax format jer su mi oci ispale koliko je visoko platno a udaljenost nije adekvatna no poslije sam se cak i navikao, bilo 5 ljudi u dvorani znaci uzivancija u miru.

12 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Gemini man

 

Podosta usporen i na trenutke dosadan film.Mislim da bi se ubacivanjem vise akcije a izbacivanjem bespotrebnih putovanja iz zemlje u zemlju znatno poboljsao cjelokupni dojam o filmu,ovako to ostaje na jednom od losijih ostvarenja odlicnoga W Smitha.

CGI u samome filmu je toliko nahvaljen,a na meni i nije ostavio baš WOW dojam,to se posebno vidi u dnevnim scenama "mladoga" Willa-kada se vidi "plasticni" dojam lica i u scenama borbe koja je nerealno ubrzana....Za 2019 godinu,moze to i bolje!

Sveukupni dojam je:

 

6/10

Ne vjeruj ženi koja laže!
9 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Klaus - odličan Božični crtani film , svakako preporuka 10/10 .

https://www.youtube.com/watch?v=1EAHz5PgHa0
12 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Ready or not

 

Nikada u zivotu nisam pogledao thriller u kojima zrtva radi bas ono sto bi i realno uradila,napokon sam to vidio u ovome filmu!Film je realan,zrtva se ne osvecuje,nego bjezi,ubice su neprecizne,povracaju od gadosti,ima toga jos,ali ne mogu se trenutno sjetiti.Kraj filma je fantastican,ne moze biti bolji,zavrsna scena vrh!

Iako je film brutalan,cijelo vrijeme je zabavan,vidi se da su glumci bas uzivali radeci film!

Preporuka za svakoga tko voli krvave Tarantinovske filmove!

 

8.5/10

Ne vjeruj ženi koja laže!
15 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

T2 Trainspotting (2017)

 

Kak bi rekao Sick Boy u originalu "it's not bad, but not great either, init ?" Da budem iskren očekivao sam daleko lošiji film od ovoga. Iako baš nisam siguran kolko je nastavak bio potreban ovo je bilo sasvim u redu. Vidjet ponovo ovu legendarnu ekipu zajedno... tome je teško odolit. Malo me bacilo u bed kak je Spud ostario. Begbie jebeno, al jebeno rula !  Renton i Sick Boy također solidni. Tko je gledao original, bez nerealnih očekivanja, ovo bi mu bio sasvim ok nastavak za pogledati.

9 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

https://www.imdb.com/title/tt1845838/?ref_=tt_urv

Metro Manilla dugo vremena ga preskakao šta reci osim da spada u uži krug filmova koji su bolno realistični bukvalno film nema greške pocetka do kraja.

 

https://www.imdb.com/title/tt6763252/

The captain

Dinstao mi se film na kompjuteru ne znam ni sam skoro godinu ja ne znam ovo meni lično ide u istu kategoriju kao saving private ryan.
Znaci gledam film pocetak sami pogotovo i moraš baš biti genije da ga tako pocnes mali detalji se pikaju nije ona standardna drugi svijetski rat bitka to jest scena.

Nisam siguran ni da li je do toga što sam mozda bio raspolozen za film..
Ne znam iznenadio sam se koliko mi je bio dobar nisam dobar period bio zakucan za ekran kao sad skoro puna dva sata.
13 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

IT2 - odugovlačim kroz tjedan dana da ga pogledam i danas ga napokon pogledao. Ne znam, nisam baš oduševljen. Prvo to što malo predugo traje, ok, nije dosadan i drži te, ali ono što mi je uništilo film je jednostavno previše efekata, raznih čudovišta i sl. Nekima će to možda odgovarati, ali ja bi ipak da se najviše prikazivao Pennywise pa onda ostala čuda. Očekivao sam malo više, izgleda da je više razvikano. 6.5/10

 

Ništa ne ostavljam nezavrš
11 godina
protjeran
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
dv14 kaže...

IT2 - odugovlačim kroz tjedan dana da ga pogledam i danas ga napokon pogledao. Ne znam, nisam baš oduševljen. Prvo to što malo predugo traje, ok, nije dosadan i drži te, ali ono što mi je uništilo film je jednostavno previše efekata, raznih čudovišta i sl. Nekima će to možda odgovarati, ali ja bi ipak da se najviše prikazivao Pennywise pa onda ostala čuda. Očekivao sam malo više, izgleda da je više razvikano. 6.5/10

 

 Tip filma koji ugodno popuni nedjeljno popodne, ali meni je žao što su u drugom filmu otišli preduboko oko povijesti klauna, što je, tko je i od kud je došao, ubivši misteriju su ubili "flow" filma. To su trebali čuvati za treći dio. Doduše, knjige nisam pročitao (i žao mi je), tako da sam vjerojatno u krivu, ali iz perspektive laika koji prvi put je u tom svijetu, imam osjećaj da su požurili radnju.

12 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Pogleda tog Irashman,ubiti pokusa gledat,ugasija nakon uru gledanja.Gledam ocjenu na IMBD 8.3,ne mogu doc sebi,priko 6 mu nebi da.
AUDIOFIL
9 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

a ja mu dajem taman 6, neke stvari se ne oprastaju, pa nek je 100x Scorcese

10 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
volegradele kaže...
Pogleda tog Irashman,ubiti pokusa gledat,ugasija nakon uru gledanja.Gledam ocjenu na IMBD 8.3,ne mogu doc sebi,priko 6 mu nebi da.

 

Kako si ga pogledao ako si ga ugasio nakon "uru" gledanja?

Nisi ga ni pogledao pogledao si dio filma a ne cijeli. 

 

Slicna stvar u gamingu kad djecica koja su navikla na call of djuty i trajanje sp igre od 6 sati pokusaju zaigrati remek djela poput witchera i zelde Botw, nije to za takve. 

Svidio ti se ili ne to je tvoja stvar al ne govori da si nesto gledao ako nisi odgledao smijesno je. 

12 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Wack kaže...
volegradele kaže...
Pogleda tog Irashman,ubiti pokusa gledat,ugasija nakon uru gledanja.Gledam ocjenu na IMBD 8.3,ne mogu doc sebi,priko 6 mu nebi da.

 

Kako si ga pogledao ako si ga ugasio nakon "uru" gledanja?

Nisi ga ni pogledao pogledao si dio filma a ne cijeli. 

 

Slicna stvar u gamingu kad djecica koja su navikla na call of djuty i trajanje sp igre od 6 sati pokusaju zaigrati remek djela poput witchera i zelde Botw, nije to za takve. 

Svidio ti se ili ne to je tvoja stvar al ne govori da si nesto gledao ako nisi odgledao smijesno je. 

 U zivotu mozda dva ili tri filma sam prekinuo gledat,eto toliko govori kako sam dozivio ovaj film,gdje su De Nira pomladili 40 godina a izgleda kao da  ima 50 ,Pesci izgled skoro pa uvik isto a obojica u stvarnosti imaju 76 godina  mislim koja glupost,ne mogu virovat kako je Scorssesiu pala takva ideja na pamet?

AUDIOFIL
5 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
volegradele kaže...

 U zivotu mozda dva ili tri filma sam prekinuo gledat,eto toliko govori kako sam dozivio ovaj film,gdje su De Nira pomladili 40 godina a izgleda kao da  ima 50 ,Pesci izgled skoro pa uvik isto a obojica u stvarnosti imaju 76 godina  mislim koja glupost,ne mogu virovat kako je Scorssesiu pala takva ideja na pamet?

 Ne kuzim. Jel' film los ili ti smeta ta relacija oko godina ? Nisam ga jos pogledao da napomenem, ali namjeravam.

9 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Parazit (2019) 8.5/10

Film koji mi je prepričavan kao crna komedija, zapravo je mučna, napeta i dobro izvedena priča o klasnim razlikama i mogućnostima izbora, i univerzalnoj ljudskoj praznini.

 

A kolegi iznad, Irishman, ma nije los, nego uz sminku i ocito zajeb oko toga, mogao je komotno sat krace da traje, a svakako je "mamuzanje mrtvog konja"...ima filmova na tu temu dosta, ne znam sta znaci jos jedan, ocito medju losijim, svakako pogledaj

5 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
SamoPitam3 kaže...
volegradele kaže...

 U zivotu mozda dva ili tri filma sam prekinuo gledat,eto toliko govori kako sam dozivio ovaj film,gdje su De Nira pomladili 40 godina a izgleda kao da  ima 50 ,Pesci izgled skoro pa uvik isto a obojica u stvarnosti imaju 76 godina  mislim koja glupost,ne mogu virovat kako je Scorssesiu pala takva ideja na pamet?

 Ne kuzim. Jel' film los ili ti smeta ta relacija oko godina ? Nisam ga jos pogledao da napomenem, ali namjeravam.

 I ja ga mislim gledati ali citajuci komentare i s obzirom koliko film traje sve se nesto neckam ;)

 

AD ASTRA pogledao sinoc i onako. Poprilicno dosadan film. Radnja spora, prica puna rupa, likovi nedoreceni....Ocjena jedva 6.....

Poruka je uređivana zadnji put čet 5.12.2019 7:04 (Posmatrač).
11 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Posmatrač kaže...
...AD ASTRA pogledao sinoc i onako. Poprilicno dosadan film. Radnja spora, prica puna rupa, likovi nedoreceni....Ocjena jedva 6.....

 da slažem se. priča je puna rupa. 

 

ocjena 6

14 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Pogledao Danger Close (2019). Ratna tematika, Vietnam 1966. Film odlicno odradjen (minus jedan foreshadowing). Tenzija od pocetka do kraja. Ako volite ratne filmove, ne bih preskocio.

“The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge.” – Stephen Hawking
16 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Once upon a time in Hollywood

 

Jebame patak, al je ne znam kaj sam gledal... Pogledal sam 3/4 filma i prekinul jer vise nisam mogo izdrzat, ubila me dosada.

Prema kalibrima koji glume, mislio sam da to bude nekaj...

 

4/10

Truth in engineering.
5 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Batista kaže...

Once upon a time in Hollywood

 

Jebame patak, al je ne znam kaj sam gledal... Pogledal sam 3/4 filma i prekinul jer vise nisam mogo izdrzat, ubila me dosada.

Prema kalibrima koji glume, mislio sam da to bude nekaj...

 

4/10

 Ja odgledao jer je to ipak Tarantino al meni poprilicno dosadan i monoton film... 

15 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Uvjerljivo najlošiji Tarantinov fim po meni, debelo ispod njegovog standarda. Doslovno 3 sata ničega.

15 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

film nema neku pricu koju prati, vise je samo onako, da ide. 

al opet mi je jedan od najboljih ove godine, cak par mjeseci nakon gledanja sam s frendovima koji su tek sad pogledali prepricavo neke scene i skuzio kolko su mi dobre i mocne bile. 

gledao sam ga jednom, u kinu cim je izaso. sad vidim da je neko vrijeme vec na torentima pa cu ponovit gledanje. 

6 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Sta tocno znaci 3 sata nicega? Daj se malo opustite, gledaj scene, slusaj razgovor, glazbu, gledaj glumu...danas ak ne skace kamera iz kadra u kadar da ne mozes nista vidjet i ubacis par eksplozija i odjednom se nesto "događa"
14 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
njuznjuz kaže...
Sta tocno znaci 3 sata nicega? Daj se malo opustite, gledaj scene, slusaj razgovor, glazbu, gledaj glumu...danas ak ne skace kamera iz kadra u kadar da ne mozes nista vidjet i ubacis par eksplozija i odjednom se nesto "događa"

 Što bi tek rekli na npr. Eraserheada, Clerks, Strangers in Paradise, bilo koji Tatijev film, itd. Nova vremena, I guess.

But Father, I have dreams and courage, and the name of an excellent cosmetic surgeon. Fear not, one day word will reach you of the success of me, the great Eskimo actor, Jennifer Love Hewitt.
10 godina
protjeran
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

... Hollywood i Ford su mi bez beda najbolji filmovi godine... potpuno razliciti, ali oba sa zadnjim dijelom filma za pamcenje ... najbolje uloge ove godine Bale, Di Caprio i Pitt... s tim da me netko pita, oskara bi dao Baleu, rezija Tarantinu ali on to nikad nece dobit, jer za oskara treba bit politicki korektan a on to nije, za danasnju meriku s pravom nije... anatomy of a scene - Ford v Ferrari...

 

the pussification of todays youth cant handle metal of this magnitude
12 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Ad astra

 

  Podugacak film sa puno rupa u prici i nelogicnosti!

Slobodno se moze izrezati cjelokupna prica sa Mjeseca i cjelokupna prica sa majmunima(necemo spoilati)-to je dobrih sat vremena filma koja nemaju veze sa vezom.

Brad Pitt leta svemirom bolje od Iron mana,pronalazi u orbitama planeta svemirske stanice bez problema,prelazi ogromne udaljenosti,kao da ide Subotom u Konzum...a film bi trebao biti kao realan.

No ok,zanemarimo i to,sama prica ne objasnjava nista,kraj ne nudi objasnjenje,niti rjesenje-koje je opet bezvezno!

Sve u svemu,treba zaobici ovaj film.

 

3/10

Ne vjeruj ženi koja laže!
5 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
mar123 kaže...

film nema neku pricu koju prati, vise je samo onako, da ide. 

al opet mi je jedan od najboljih ove godine, cak par mjeseci nakon gledanja sam s frendovima koji su tek sad pogledali prepricavo neke scene i skuzio kolko su mi dobre i mocne bile. 

gledao sam ga jednom, u kinu cim je izaso. sad vidim da je neko vrijeme vec na torentima pa cu ponovit gledanje. 

 To samo govori koliko su ostali filmovi losi....

njuznjuz kaže...
Sta tocno znaci 3 sata nicega? Daj se malo opustite, gledaj scene, slusaj razgovor, glazbu, gledaj glumu...danas ak ne skace kamera iz kadra u kadar da ne mozes nista vidjet i ubacis par eksplozija i odjednom se nesto "događa"

 Film nije nakupina scena... vec zaokruzena cjelina....

 

Skakanje kamere iz kadra u kadar? Sad mi na pamet padaju 2 filma i to 12 gnevnih ljudi i Mostovi okruga medison. Niti jedan nema nista od ovog sto ti navodis i drugi svemir su za ovaj film....

 

 

Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Nadolazeći filmovi, Film - Ultimativna Rasprava
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice