Stargate Universe

poruka: 266
|
čitano: 56.883
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
RE: Stargate Universe
TomoR kaže...
scorpion667 kaže...

Pogledao sam prve 4 epizode i sve su mi bile zanimljive. Teško je donijeti neki sud o seriji dok se ne pogleda barem jedna čitava sezona, tako da ću samo komentirati neke stvari.

1. Eli ima iPhone. Znam da baterija na iPhoneu traje 1 dan, a već u 4. epizodi mobitel i dalje radi bez problema. God damnSmijeh

U istoj epizodi (4-oj) su naišli na "energetsku" ploču koju su napravili kompatibilnom sa zemaljskim uređajima, pa tako pune baterije različitih uređaja. Nisi dobro gledao?

Gledao sam itekako dobro. Nisu stigli ni napunit 2 lampe i onaj im je rekao da gase uređaj. Nigdje nije pokazalo da je Eli punio mobitel, a nema svrhe da ga puni kad ga ne treba. God damnOsmijeh

When power leads men towards arrogance, poetry reminds him of his limitations...
15 godina
offline
Stargate Universe

Jučer odgledao 4 nastavak i za sada je ok. Naravno da je tek 4. nastavak u pitanju i da će radnja s vremenom postajati sve zanimljivija,jer za sada me nije puno toga dojmilo osim onog malog broda koju se odvaja s trupa Destiny-a na kraju 3. nastavka i pojava O`Neill-a Osmijeh! Tko zna,možda se poslije pojave Samantha, Tealc ili dr. Jackson, no živi bili pa vidjeli!

15 godina
neaktivan
offline
Stargate Universe

ok, iako nisam jos gledao ni jednu epizodu, cini mi se ok... zapravo necu ni sumnjati... no jedno me smeta i to jako jako, SGU kao da nema poveznice sa SG1 ili SGA ... mozda se varam ali u trailer-u nisam primjetio

http://admin.schime-share.schime.operaunite.com/webserver_1/content/index.html
15 godina
neaktivan
offline
RE: Stargate Universe

Danas peta epizoda došla, ho ho ho

16 godina
neaktivan
offline
Stargate Universe

Gdje si nasao 5 epizodu,ja ne mogu nac?

16 godina
neaktivan
offline
Stargate Universe

Stargate.Universe.S01E05.Light

 

Vidi se da je solidan SF. U ovoj epizodi posebno. Malo više primjećujem baratanja kamerom kao kod BSG serijala, ali to je dobro. I mislim da će ih događaj iz ove epizode više povezati kao ekipu.

 

TomoR kaže...

mislim da znam što će Destiny napraviti s obzirom na kraj 4-e epizode

*SPOILER*

 

Jesi na ovakvo rješenje iz današnje epizode mislio?

 

Meni je ispalo odlično, ali ipak sam skeptičan da iz fuzije vodika Destiny može izvući toliko potrebne energije s obzirom da se sva tehnologija temelji na energiji iz ZPM (energija polja nulte točke je inače, u teoriji, najmoćnija).

 

Ali ispalo je dobro i uzbudljivo.

 

 

15 godina
neaktivan
offline
RE: Stargate Universe

slazem se napeta epizoda. Nije loše. Postaje bolje i bolje.

15 godina
offline
RE: Stargate Universe
Faerdhur kaže...

Stargate.Universe.S01E05.Light

 

Vidi se da je solidan SF. U ovoj epizodi posebno. Malo više primjećujem baratanja kamerom kao kod BSG serijala, ali to je dobro. I mislim da će ih događaj iz ove epizode više povezati kao ekipu.

 

TomoR kaže...

mislim da znam što će Destiny napraviti s obzirom na kraj 4-e epizode

*SPOILER*

 

Jesi na ovakvo rješenje iz današnje epizode mislio?

 

Meni je ispalo odlično, ali ipak sam skeptičan da iz fuzije vodika Destiny može izvući toliko potrebne energije s obzirom da se sva tehnologija temelji na energiji iz ZPM (energija polja nulte točke je inače, u teoriji, najmoćnija).

 

Ali ispalo je dobro i uzbudljivo.

 

 

Nisam još pogledao epizodu - čekam da klinci odu u krevet... Ali po tvojem odgovoru vidim da sam pogodio!

16 godina
neaktivan
offline
Stargate Universe

Pogledao sam i ja. Napokon se osjeća nekakav pomak u ovoj epizodi. Što se tiče onoga sa suncem - to sam očekivao. Nadajmo se da će sad (kad je Destiny napokon "napunjen") malo početi s onim avanturističkim dijelom serijala i odmaknuti se barem malo od drame. Jedino što mi je bilo totalno nepotrebno je ona scena na kraju kad su posumnjali da je Dr. Rush možda znao da se Destiny neće zabiti u sunce. Ili je u pitanju samo loš humor???Neodlučan

When power leads men towards arrogance, poetry reminds him of his limitations...
15 godina
neaktivan
offline
Stargate Universe
http://admin.schime-share.schime.operaunite.com/webserver_1/content/index.html
16 godina
neaktivan
offline
RE: Stargate Universe
scorpion667 kaže...

 totalno nepotrebno je ona scena na kraju kad su posumnjali da je Dr. Rush možda znao da se Destiny neće zabiti u sunce. Ili je u pitanju samo loš humor???Neodlučan

 

Slažem se. A i smetaju mi njihove ispovijedi u onu lebdeću kamericu.

 

Valjda će uskoro početi s nekim negativcima da se malo raspali po pucnjavi Osmijeh i intrigama.

15 godina
offline
RE: Stargate Universe
Faerdhur kaže...
scorpion667 kaže...

 totalno nepotrebno je ona scena na kraju kad su posumnjali da je Dr. Rush možda znao da se Destiny neće zabiti u sunce. Ili je u pitanju samo loš humor???Neodlučan

 

Slažem se. A i smetaju mi njihove ispovijedi u onu lebdeću kamericu.

 

Valjda će uskoro početi s nekim negativcima da se malo raspali po pucnjavi Osmijeh i intrigama.

Peta epizoda je do sad bila najbolja i da one ispovjedi u kamericu samo premotavam. Mrzim dok to rade. Npr u "the office" mi je to jedan od boljih dijelova, ali mislim da nema mjesta tome u jednoj SF seriji. Sad su se svi počelu furati na taj "reality", ne sviđa mi se baš to...

 

P.S. Mislim da Zero point module (ZPM) nema u tom brodu. Mislim da je on(Destiny) napravljen prije nego su oni to počeli koristiti, a i opet je pitanje kako bi njega napunili dok se jednom isprazni, ako se dobro sijećam u Atlantisu ih nisu punili nego su nabavljali nove. A isto tako ako je Atlantis (to je isto brod) napravljen kasnije od "Destiny" potrošio svojih tri (ako se ne varam) ZPM-a u vremenu od kad su "Ancients" dosegli višu razinu svijesti pa do dolaska "Stargate ekspidicije"(10000 godina), tada bi Destiny sigurno potrošio svoje (on je star par milijuna godina, bar su tak rekli). A ako se ne varam sjećam se da su rekli da su se ZPM-ovu u Atlantisu rotirali svakih 3300 godina. Pa tako da mislim da je Solarna energija (Fizija) bolji izbor jer to se može pronaći svugdje u svemiru...

 

No da ne filozofiram, ova 5 epizoda je bila stvarno dobra, da ih bar ima više takvih...

"Genius might be the ability to say a profound thing in a simple way." Charles Bukowski
Poruka je uređivana zadnji put pon 26.10.2009 10:58 (dado2202).
15 godina
neaktivan
offline
Stargate Universe

ispovjed sluzi tome da bolje upoznamo likove... ime i prezime i godina koliko imaju... neki spominju i rank..itd..

http://admin.schime-share.schime.operaunite.com/webserver_1/content/index.html
16 godina
neaktivan
offline
RE: Stargate Universe
dado2202 kaže...

u "the office" mi je to jedan od boljih dijelova

 

He he, The Office - tamo te osobne ispovijedi jako pašu i zabavne su, ali ajde, i ovdje možda ima smisla, samo neka razviju priču da vidimo kamo to ide. Sviđa mi se u nekim trenucima baratanje kamerom kao u BSG, ono zumiranje akcije.

 

 

15 godina
neaktivan
offline
Stargate Universe

Odgledo sam svih 5 epizoda i polako ali sigurno počinje biti sve zanimljivije.Nadam se da sad kad imaju energije će početi više istraživati Destiny. 

 

Ako je Destiny stariji i od Atlantisa i  od svih onih brodova iz SGA zašto i oni nemaju tako izdržljiv trup da može podnijeti toplinu sunčeve jezgre?

 

Ispada da su prvo sagradili najjače i najizdržljivije brodove i da su onda gradili sve slabije i slabije. 

Poruka je uređivana zadnji put pon 26.10.2009 22:14 (Deltak).
15 godina
neaktivan
offline
Stargate Universe

"Ispada da su prvo sagradili najjače i najizdržljivije brodove i da su onda gradili sve slabije i slabije. "

 

eh... to i mene zanima..

 

no postoji moguca teorija... mozda   drevni nisu naselili samo pegasus ....

 

eh da... ima li tko srt za ovih 5 epki ?

http://admin.schime-share.schime.operaunite.com/webserver_1/content/index.html
15 godina
offline
RE: Stargate Universe
Deltak kaže...

Odgledo sam svih 5 epizoda i polako ali sigurno počinje biti sve zanimljivije.Nadam se da sad kad imaju energije će početi više istraživati Destiny. 

 

Ako je Destiny stariji i od Atlantisa i  od svih onih brodova iz SGA zašto i oni nemaju tako izdržljiv trup da može podnijeti toplinu sunčeve jezgre?

 

Ispada da su prvo sagradili najjače i najizdržljivije brodove i da su onda gradili sve slabije i slabije. 

Pa kolko sam ja uspio vidjeti oni imaju "štit" koji ih je štitio od sunčevih gravitacijskih sila i toplina. Budući da je brod dizajniran da radi na taj način da skuplja energiju iz sunca, naravno da su tada napravili štit koji bi to mogao izdržati. Atlantis npr. nije konstruiran na taj način , on se napaja iz ZPM-ova, pa mu valjda takav štit nije potreban. Isto vrijedi i za njihove brodove. Koliko se ja sjećam sve se napaja iz ZPM-ova. Mislim to bi bilo logičko rješenje.

"Genius might be the ability to say a profound thing in a simple way." Charles Bukowski
16 godina
neaktivan
offline
RE: Stargate Universe
D-Style kaže...

ima li tko srt za ovih 5 epki ?

 

Uživaj u obilju dobrote i entuzijazma.

 

 

15 godina
neaktivan
offline
RE: Stargate Universe

hvala za prijevod ... no kako za prve dvije epizode, kad su spojene a prijevod je odvojen?

http://admin.schime-share.schime.operaunite.com/webserver_1/content/index.html
16 godina
neaktivan
offline
RE: Stargate Universe
D-Style kaže...

hvala za prijevod ... no kako za prve dvije epizode, kad su spojene a prijevod je odvojen?

 

Pa, jel' moram i to za tebe?! Viče

 

Namigiva

 

Evo, skinuo sam prvi rar, raspakirao i gle što sam dobio u nazivu datoteke - "Stargate Universe 1x01-02 - Air (1+2).srt", a isto se zove i druga datoteka na toj stranici koja se odnosi na drugu epizodu, dakle netko je zapakirao isti titl u dva rara kao za dvije epizode.

 

Uživaj.

 

 

15 godina
offline
Stargate Universe
Poruka je uređivana zadnji put sri 28.10.2009 10:16 (TomoR).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Stargate Universe
dado2202 kaže...
Deltak kaže...

...

Pa kolko sam ja uspio vidjeti oni imaju "štit" koji ih je štitio od sunčevih gravitacijskih sila i toplina. Budući da je brod dizajniran da radi na taj način da skuplja energiju iz sunca, naravno da su tada napravili štit koji bi to mogao izdržati. Atlantis npr. nije konstruiran na taj način , on se napaja iz ZPM-ova, pa mu valjda takav štit nije potreban. Isto vrijedi i za njihove brodove. Koliko se ja sjećam sve se napaja iz ZPM-ova. Mislim to bi bilo logičko rješenje.

I da ima štit,ipak to treba biti jako snažan štit da podnese sve to.Neznamo još kakvo naoružanje ima Destiny,ali ako isto ima radilice onda bi im 2 takva broda dobro došla protiv Wratha.Oni ga napadnu,on uništi par košnica provoza se kroz sunce i ko nov,može nastaviti gdje je stao.

 

Tko zna možda i Atlantis može kroz sunce samo nisu imali potrebe da to naprave.Namigiva

 

Jel zna tko nakon koliko godina,mjeseci ,dana se događa SGU  nakon SGA?

Poruka je uređivana zadnji put sri 28.10.2009 22:40 (Deltak).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Stargate Universe
Deltak kaže...

Jel zna tko nakon koliko godina,mjeseci ,dana se događa SGU  nakon SGA?

 

Neke natuknice po webu otkrivaju da se sve događa "u sadašnje vrijeme", dakle nekako paralelno s Atlantis događajima, ali svakako poslije frke s Go'auldima.

 

Također se otkriva da je Destiny stariji od Atlantisa (a i Rush to pretpostavlja), da je to bio veliki pokus Drevnih da uz pomoć devetog i posljednjeg chevrona dosegnu galaksije i posiju svoja vrata.

 

 

15 godina
offline
RE: Stargate Universe
Faerdhur kaže...
Deltak kaže...

Jel zna tko nakon koliko godina,mjeseci ,dana se događa SGU  nakon SGA?

 

Neke natuknice po webu otkrivaju da se sve događa "u sadašnje vrijeme", dakle nekako paralelno s Atlantis događajima, ali svakako poslije frke s Go'auldima.

 

Također se otkriva da je Destiny stariji od Atlantisa (a i Rush to pretpostavlja), da je to bio veliki pokus Drevnih da uz pomoć devetog i posljednjeg chevrona dosegnu galaksije i posiju svoja vrata.

 

 

-SPOILER-

 

Koliko sam ja čitao, oni su poslali automatizirane brodove koji idu od galaksije do galaksije i gdje nađu neki planet posiju na njega zvjezdana vrata. Pretpostavljam da rade na isti princip kao i Destiny (skupljanje sunčeve energije), jer inače bi isto tako ostali bez goriva nakon par tisuća godina. Nakon tih brodova su poslali Destiny i mislili su preko devetog chevrona jednog dana se prebaciti na njega i istraživati svemir do kojeg bi morali jako dugo putovati. Pa bi onda mogli istraživati taj svemir bez ikakvog problema (prebacivali bi sve što im treba preko stargate-a, isto tako i ljude itd.). Nakon nekog vremena (nekih milijun godina) postalo im je puno zanimljivije prebacivanje u višu razinu svijesnosti, pa su "zaboravili" na Destiny. Tj. nije ih više zanimalo istraživanje svemira na "stari" način, kad kao viša bića mogu to raditi puno efikasnije i bolje. Sad naši (zemljani) su pronašli samo jedna vrata koja su sposobna "učitati" 9-ti chevron i ta su vrata uništena, tako da ne mogu slati nove ljude ili resurse i sad su ovi na Destiny-u u problemima.

 

P.S. Inače mislim da im je skupljanje sunčeve energije bio način dobivanje energije prije nego su otkrili ZPM-ove. A dok su ih otkrili, onda više nije bilo potrebe za tim načinom skupljanja energije, pa zato toga nema kasnije. Inače Atlantis ima mogućnost da se napaja iz sunčeve energije (ali samo uz pomoć kolektora). Istina da je malo čudno ako imaju štitove koji mogu izdržati gravitacijsku silu sunca i temperature u središtu sunca da onda ti isti štitovi ne mogu izdržati napade nekog drugog broda, ali ako se dobro sjećam, štitovi na Atlantisu su bili neprobojni ako su imali dosta "juice" u ZPM-ovima.  Tako da  ne mora to biti čudno (da postoji takav štit). Neznam, budu našli neko objašnjenje, zašto su štitovi tako jaki :P

"Genius might be the ability to say a profound thing in a simple way." Charles Bukowski
15 godina
neaktivan
offline
Stargate Universe

čitao sam davno prije nego što je izašla SGU da će priča biti o dva broda očito destiny i jedan prije njega koji je postavljao vrata sad neznam da li je to istina ili nagađanje, a o seriji sve najbolje jer sam SG fan ali malo je pre tmurna, niti ne vidim novog Jack-a koji je u SG-1 bio fenomenalan i bez njega serija nebi bila toliko dobra a inače

 

sve serije skidam na

http://eztv.it/

 

i prijevode za njih

http://www.prijevodi-online.org/index.php?izbor=serije

 

tu najbrže dođu torrenti i prijevodi a i najbolje kompatabilni su tj. prevode se te verzije torrenta

16 godina
neaktivan
offline
RE: Stargate Universe
Nex9 kaže...

 malo je pre tmurna, niti ne vidim novog Jack-a koji je u SG-1 bio fenomenalan i bez njega serija nebi bila toliko dobra

 

Da, malo je ozbiljnije ozračje i meni isto jako smeta što nema nekog duhovitog vojničinu. Kad je otišao O'Neill zamijenio ga je opet zabavni Cameron Mitchell, u Atlantisu je to bio Sheppard. Formula zabavnosti izgleda ofucana, ali djeluje. No, SGU za sad nema takvog, šteta.

 

 

16 godina
protjeran
offline
Stargate Universe

Mislim da ispred destinya idu 3 broda koja prikupljaju informacije i siju vrata te te informacije šalju na destiny kako bi brod znao gdje stat.

I don't need sex, T-com fucks me every day
15 godina
neaktivan
offline
Stargate Universe

Da,baš je sve tamno i tmurno,jedini koji se barem malo šali je Eli.Možda kasnije kad se sve smiri i kad se smjeste se jedna lik razvije u nešto slično Sheepardu i O'Neillu.

16 godina
offline
RE: Stargate Universe
Faerdhur kaže...
Da, malo je ozbiljnije ozračje i meni isto jako smeta što nema nekog duhovitog vojničinu. Kad je otišao O'Neill zamijenio ga je opet zabavni Cameron Mitchell, u Atlantisu je to bio Sheppard. Formula zabavnosti izgleda ofucana, ali djeluje. No, SGU za sad nema takvog, šteta.

 

 

 Tu Eli kao pokusava nesto :)

eo kako serija napreduje sve mi je zanimljivija.. mozda s vremenom ubace svoj prepoznatljivi humoristicni stih

 

vidim da se mnogima nije svidilo to sto su posumnjali da je dr. Rush mozda znao sto ce se dogoditi, ali meni je to bas fora - donosi dodatne intrige za daljnje epizode

 

nego, dal i Vas dr. Rush dosta podsjeca na dr. Gaius Baltara iz BSG? britanac i britanski naglasak, duza kosa, znanstvenik i k tome neshvacen od strane ostatka posade?

FOR THE HORDE!!!
16 godina
neaktivan
offline
RE: Stargate Universe
RonoN kaže...

dal i Vas dr. Rush dosta podsjeca na dr. Gaius Baltara iz BSG? britanac i britanski naglasak, duza kosa, znanstvenik i k tome neshvacen od strane ostatka posade?

 

Mene za sad ne, zato što je Rush živčenjak-agresivac, a Baltar je bio živčenjak-plačibaba Osmijeh Ali imaju sličnosti, a i režiser se trudi SGU dodati tonove i dinamiku BSG.

 

 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice