Stargate Universe

poruka: 266
|
čitano: 56.879
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
RE: Stargate Universe
nsoul kaže...

 

I na kraju,ne može nitko reći da u ovom ima onog stargate ugođaja.

A ovih (ne znam kolko je bilo epizoda) bi sve stale u jednu epizodu SG-1 i još bi premalo akcije bilo.

Slažem se s tobom da bi bilo bolje nastaviti SGA ili da su napravili neki film ali šta je tu je.

 

Sami pisci su rekli da su željeli napravit nešto potpuno drugačije nego SG1 ili SGA.

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 1.6.2010 17:09 (Monte Christo).
15 godina
offline
RE: Stargate Universe
Monte Christo kaže...

Slažem se s tobom da bi bilo bolje nastaviti SGA ili da su napravili neki film ali šta je tu je.

 

Sami pisci su rekli da su željeli napravit nešto potpuno drugačije nego SG1 ili SGA.

 

 

 

pa to su i uspjeli,napraviti nešto drugačije,potpuno drugačije,nešto  dosadno,glupo,bez akcije,s puno drame...

i velim opet,da ne znam da su na brodu nebi znao da je SF. sramota za stargate.

a na gateworldu ne znam dal ih ko plaća ili kaj ,ali komentari su da ima previše akcije,da treba malo više drame,da je SGU bolji od SG-1 i SGA... a ak napišeš da ne valja ili da je loša serija brišu komentar ili te banaju :)))

16 godina
neaktivan
offline
Stargate Universe

Nakon silne buke kako će se u finalu sezone dogoditi nešto nevjerovatno i neviđeno moram priznati da sam blago razočaran. Najveća ironija je što je sada Telford vjerovatno većini najbolji lik u seriji - svi smo ga mrzili, a sada ga volimo jer je jedini koji ima muda nešto konkretno uraditi.

 

Nekakve promjene će MORATI nastupiti u drugoj sezoni jer im gledanost opada iz epizode u epizodu. Osobno bi mi najdraže bilo kada bi se ponovo probali ugoditi fanovima starih serijala i naći nekakav balans između avanture i drame.

When power leads men towards arrogance, poetry reminds him of his limitations...
15 godina
offline
Stargate Universe

Sad kad početak 2. sezone bude neka imitacija početka voyagera :))

Pilot je bia super, mračnija atmosfera nego u ostalim stargateovima, a i odlična glumačka postava... koja do kraja sezone ne samo da nije iskorištena već je totalno s*ebala i atmosferu i likove,a i priča je isto katastrofa. Grupa znanstvenika, vojnika i civila se bore za prevlast nad brodom koji ne znaju kontrolirat da bi se nekako vratili na Zemlju... To su vjerojatno ubacili da bi dobili "dramu" u SG svijetu, da nisu ko ostale 2 serije iz franšize, već da je naglasak na ljudskosti...

Ni jedan od likova mi se ne čini da radi ono što bi trebao.

Glavni znanstvenik je "super über pametan" samo zato što to svi ostali spominju non stop i zato što visi na kompu ili ploči pričajući kako ovo, ono ne radi ili se ne može...

Njegov pomočnik sa matematičkog genija spa na kamermana, ali je eto ipak pametniji od vojske.

Dakle... znanstveni dio mi je već jadan u SF-u ...

Efekti su super, brod je odlično napravljen, a ni svemirske bitke nisu za baciti. Da izbace jedno 4-5 ljudi iz postave da imaju financije za više animacija bilo bi super :)

Ne znam šta da očekujem od 2. sezone.
Čini mi se da fanovi oće SF dio u SF seriji... a da su to ovi iza franšize shvatili da ljudi zahtjevaju sapunicu u sf svijetu...

Valjda će ići na bolje.

 

 

 

15 godina
offline
Stargate Universe

Može li mi netko reći kojim redoslijedom bih trebao gledati STG serijal, hvala lijepa :)

HR-INVITES, otvoren preko irc interviewa: irc://irc.ipocalypse.net/hrinvites_help
16 godina
offline
RE: Stargate Universe
BORG kaže...

Može li mi netko reći kojim redoslijedom bih trebao gledati STG serijal, hvala lijepa :)

1. Stargate SG-1

2. Stargate Atlantis

3. Stargate Universe

Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u sign.
15 godina
offline
RE: Stargate Universe
Igor kaže...
BORG kaže...

Može li mi netko reći kojim redoslijedom bih trebao gledati STG serijal, hvala lijepa :)

1. Stargate SG-1

2. Stargate Atlantis

3. Stargate Universe

Prvi film Stargate, onda seriju SG-1 do 7 sezone, a onda početi uz SG-1 gledati SGA jer se radnje donekle povezuju.

A nakon odgledanog SG-1 pogledati dva filma Ark of Truth,i Continuum jer obadva filma završavaju SG-1 seriju.

A SGU gledati samo na vlastitu odgovornost,jer ne preporučujem onima s slabim živcima.

 

Znači:

1.Stargate film

2.SG-1 1-7 sezone

3.SG-1 7-10 sezona + SGA.

4.Stargate:Ark of Truth

5.Stargate:Continuum

 

15 godina
offline
RE: Stargate Universe
Igor kaže...
nsoul kaže...

Hvala, pogledao sam film, sutra budem počeo sa serijom sg-1, za sada mi se stargate čini odličnim :)

HR-INVITES, otvoren preko irc interviewa: irc://irc.ipocalypse.net/hrinvites_help
15 godina
offline
RE: Stargate Universe
BORG kaže...
Igor kaže...
nsoul kaže...

Hvala, pogledao sam film, sutra budem počeo sa serijom sg-1, za sada mi se stargate čini odličnim :)

Da ali samo polako s epizodama,jer ja sam gledao po 5 dnevno,znalo se zalomit i 10 i brzo je došao kraj,tako da,polako :)

 

A ono za SGU se nisam šalio,gledaj na vlastitu odgovornost.

 

A naš glupi HRT otkupljuje prvu sezonu SGU,koja sramota,SG-1 i SGA možemo samo sanjat. A SyFy daje jeftino SGU da pokrije troškove snimanja zbog male gledanosti a HRT odma otkupljuje :)

16 godina
neaktivan
offline
Stargate Universe

Izašao je novi trailer za 2. sezonu ->

Zasad stvari odlično izgledaju. Trailer je pun spoilera a neki od njih su:

     Rush’s discovery of Destiny’s bridge
Hallucinations of his late wife, Gloria
    A stunning crash-landing
    A stranded crew
    A new relationship for Eli
    Simeon, the new Lucian Alliance character played by Robert Knepper
    The return of Amanda Perry (“Sabotage”)?
    Colonel Telford (Lou Diamond Phillips), looking alive and well
    What looks like the return of Dr. Caine, believed left behind on a planet in “Faith”
    A disturbing transformation for Chloe

When power leads men towards arrogance, poetry reminds him of his limitations...
Poruka je uređivana zadnji put pon 26.7.2010 0:58 (scorpion667).
13 godina
neaktivan
offline
Stargate Universe

Stargate SG-1 je mozda i najbolja SF serija (meni i najbolja serija uopce). U 10. sezoni su zabrijali s pricom sto malo kvari atmosferu, a i nije to to kad nema Sam a, O'Neill ne sudjeluje u misijama. Doduse, Valu obozavam, pa to donekle popravlja stvar. Originalni film je trash SF, ali nije lose pogledati zbog kontinuiteta.

 

Atlantis je OK, ali nije ni priblizno kao SG-1.

 

Universe je prilicno los, predvidljiva prica, nezanimljivi i iritantni likovi, i cijela prva sezona prode bez da se ista uopce dogodi. Pogledati samo ako ste jako nostalgicni nakon odgledanih SG-1 i Atlantisa.

 

A sto se to fenomenalno trebalo dogoditi u finalu nije mi jasno, osim mozda pojavljivanje troje glumaca iz SG-1 sto ej zacudo stvarno i popravilo stvar, iako je to mozda samo nostalgija... :P

Poruka je uređivana zadnji put pon 26.7.2010 1:31 (Grgapm).
16 godina
neaktivan
offline
Stargate Universe

Pogledao sam i premijeru 2. sezone (Intervention). Izgleda da su se napokon sjetili ubrzati tempo serije i da možemo očekivati uzbudljivu drugu sezonu. Najviše me razveselilo što se u seriju vraća malo onog SG-1 štiha. Nekih velikih "otkrivenja" nema, otvorila su se samo nova pitanja, ali prati me feeling da će dosta toga biti odgovoreno u sljedećim epizodama. Najbitnije je što je SGU, sudeći prema ovoj epizodi, napokon otkrio svoj "put".

When power leads men towards arrogance, poetry reminds him of his limitations...
15 godina
odjavljen
offline
RE: Stargate Universe
scorpion667 kaže...

Pogledao sam i premijeru 2. sezone (Intervention). Izgleda da su se napokon sjetili ubrzati tempo serije i da možemo očekivati uzbudljivu drugu sezonu. Najviše me razveselilo što se u seriju vraća malo onog SG-1 štiha. Nekih velikih "otkrivenja" nema, otvorila su se samo nova pitanja, ali prati me feeling da će dosta toga biti odgovoreno u sljedećim epizodama. Najbitnije je što je SGU, sudeći prema ovoj epizodi, napokon otkrio svoj "put".

Meni jos uvijek nije jasno gledamo li mi isti Stargate Universe.

Ovo je stvarno za uspavati se nakon lige prvaka i nekoliko piva.

15 godina
offline
Stargate Universe

Evo gledam drugu sezonu, gledam je samo zato jer je to Stargate i SF (trenutno jedini sa tom tematikom - svemir, svemirski brodovi itd...). Osobno prva sezona u početku mi nije baš sjela, ali pod krajem su se malo ubrzali i kvaliteta se poboljšala (konačno su ona svjedočenja potpuno maknuli).

Iako još uvijek ne kužim što oni rade na tom brodu. Sad u zadnjoj epizodi imali su mogućnost da se vrate doma, pa smo ih sve vidjeli na jednom mjestu. Pa to je puno ljudi na tom brodu, još nisu istražili cijeli brod (a tamo su već skoro godinu dana), još nisu ništa previše konkretno popravili (mislim kakvi su to stručnjaci o "Acient" tehnologiji, u prijašnjim serijama su sve popravljali ko ludi). Očito samo jedu, spavaju i zahebavaju se po tom brodu. To po meni uopće nije u stilu Stargate. Oni su uvijek istraživali, tražili nove stvari itd.... Slijedeće, riješili su se Lucian alliance (većine njih, omg ostavili su T-bag-a , pa kaj nisu gledali PB) tako da su ih dumpali na nekoj planeti,  to uopće nije u stilu SG-a. U prijašnjim serijama bi se svi "sprijateljili" i pokušavali doći do boljeg sutra boreći se sa nekim alien-ima itd. Previše drame se forsira, forsira se taj neki osjećaj da su oni izgubljeni, da neznaju što sa sobom, bla bla bla. Uopće mi se ne sviđa

 

E sad što se popravilo. Ima malkice više akcije, više pucanja i onog "explorer" duha koji je krasio prijašnje serije. Ono da cijelu seriju gledaš i čekaš što će otkriti, kako će se izvuči iz neke situacije itd. Izgleda da se popravljaju sa ovom drugom sezonom, ne da sam bezosjećajan gad ali ne zanima me da je ona plavuša izgubila dijete(to se nebi dogodilo u prijašnjim serijama) i da će sad ona cmizdriti svaku seriju itd itd...Ako bi to htio gledati mogu gledati neku telenovelu ili sl.

 

Ajde da čujem ako još netko gleda drugu sezonu, što misli

'Genius might be the ability to say a profound thing in a simple way' Charles Bukowski
Poruka je uređivana zadnji put pet 15.10.2010 9:22 (dado2202).
13 godina
neaktivan
offline
Stargate Universe

pogledao sam prvu ep druge sezone i mogu ti rec da nekako nemam onaj entuzijazam koji sam imao dok sam gledao prvu sezonu..

 

bas skroz kontra od tebe lol Nevinašce

 

trebao bih nastavit gledat pa ko zna..mozda se zagrijem opet Namigiva

The best way to be boring is to leave nothing out.
16 godina
offline
Stargate Universe

Baš sam pogledao treću epizodu i sviđa mi se. Izgleda da će konačno biti nešto. Ja bih Universe stalno gledao čak i da su i dalje onako usporeni jer sam veliki fan SG-a, ali drago mi je da su se konačno trgnuli.

Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u sign.
16 godina
protjeran
offline
Stargate Universe
I don't need sex, T-com fucks me every day
15 godina
odjavljen
offline
RE: Stargate Universe

Ovo nisam trebao pročitati: "Zvjezdana vrata: Svemir 1", a i opis prve epizode je djelomično pogrešan!

Heart: _/\_/\_/\_/\_/\_/\_/\_/\_ Brain: __________________________
15 godina
neaktivan
offline
RE: Stargate Universe
btw

ANCIENTS = DREVNIČKI na našem...

WTF????
In Control... MNOGE države imaju mafiju. Ali u Hrvatskoj mafija ima državu...
14 godina
neaktivan
offline
RE: Stargate Universe
EnlightenedPhoenix kaže...
btw

ANCIENTS = DREVNIČKI na našem...

WTF????

Kad prevode ljudi koji nisu svjesni hrvatske gramatike, pravo čudo u zadnje vrijeme...

 

Čak je na AXN-u bolji prijevod za SG-A.

Kadir beneath Mo Moteh
Poruka je uređivana zadnji put čet 28.10.2010 14:35 (blacko).
14 godina
neaktivan
offline
Stargate Universe

a nemozes vjerovat neznam zaista zasto pratim glupu seriju

jedna bude super druga dosadna za popi....

 

Any sufficiently advanced technology is indistinguishable from magic
13 godina
neaktivan
offline
Stargate Universe

uuu ova zadnja je bomba..pocelo se nesto ***acki kuhat :p

The best way to be boring is to leave nothing out.
15 godina
offline
Stargate Universe

Nadam se, sad konačno dok imaju kontrolu nad brodom...

'Genius might be the ability to say a profound thing in a simple way' Charles Bukowski
13 godina
neaktivan
offline
Stargate Universe

omg ... sg u strava.... sf sapunjara XD

15 godina
neaktivan
offline
RE: Stargate Universe
Pa sve takve serije su sapunice...

Star trek je sapunica, Babylon 5 je sapunica...

SG je sapunica...

Samo su SF sapunice...
In Control... MNOGE države imaju mafiju. Ali u Hrvatskoj mafija ima državu...
13 godina
neaktivan
offline
Stargate Universe

ma ok to... al ovo se ne moze pratit... prejeftino XD...

15 godina
neaktivan
offline
RE: Stargate Universe
Meni je OK ovaj SG...

samo su ga malo razvukli previše... puno previše... i nije baš prenapeto... više je psihološki...
In Control... MNOGE države imaju mafiju. Ali u Hrvatskoj mafija ima državu...
15 godina
odjavljen
offline
Stargate Universe

Cim je HRT ovo otkupio i to ovom brzinom, a na IMDB-u vec 3 tjedna nisu svjesni da su izasli novi nastavci (sa time da nije bilo prekida u emitiranju), onda je svima jasno o kakvoj se kvaliteti radi {#}.

Doduse, ova pretposljednja je na nesto i licila (valjda jedina do sada), ali zato ova posljednja je kao da gledam Marisol.

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 17.11.2010 23:35 (Mrgud Veliki).
15 godina
offline
Stargate Universe

Hmm, ova zadnja epizoda je toliko dobra da moram nastaviti gledati {#}

http://ad-infinitum.biz.hr/index.php Hrvatska Star Trek Online Flota
14 godina
neaktivan
offline
Stargate Universe

Jel ima ikakvih naznaka da ćemo skoro na HTV-u gledati SG-1?

 

Soooory ak je već netko pitao...

Kadir beneath Mo Moteh
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice