The Hobbit: An Unexpected Journey

poruka: 254
|
čitano: 47.480
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
protjeran
offline
The Hobbit: An Unexpected Journey
Jutros sam bio u Algoritmu i pogledao figurice za Hobbita, i našao sam Filija, Kilija, Bilba, Gandalfa, kralja goblina, ali isto tako i Legolasa..?! Ono, wtf? koliko sam vidio niti u filmu niti u knjizi se ne spominje Legolas..

Ili sam možda propustio nešto?
One Ring to rule them all, One Ring to find them, One Ring to bring them all and in the darkness bind them. In the Land of Mordor where the Shadows lie.
12 godina
neaktivan
offline
The Hobbit: An Unexpected Journey

To su ipak pare - što njih briga jesu li likovi iz Hobbita ili Gospodara Prstenova...

TimeSplitters fanatik!!!
11 godina
neaktivan
offline
The Hobbit: An Unexpected Journey

koliko kostaju figurice?Kupuje li se svaka zasebno ili se dobiju u paketu?

12 godina
protjeran
offline
Re: The Hobbit: An Unexpected Journey
Square Enix kaže...

koliko kostaju figurice?Kupuje li se svaka zasebno ili se dobiju u paketu?

U algoritmu su oko 60-70 kuna, samo jedna, ali imas i paket po dvije, sa gandalfom i nekom karakonđulom ali taj nisam gledao, nego sam krepavao od smijeha kada su uvalili Legolasa u krivi film i knjigu :P

One Ring to rule them all, One Ring to find them, One Ring to bring them all and in the darkness bind them. In the Land of Mordor where the Shadows lie.
14 godina
protjeran
offline
Re: The Hobbit: An Unexpected Journey
Tallahasee kaže...

BUMP! legolas bump

 

Legolas se pojavljuje u trecem filmu.... kao sto se predpostavlja zato jer se radnja treceg dijela odvija izmedju Hobbita i LOTR-a.

bos - bosi - najebosi - UMEM DA GUBIM!!!! NKV iz zeljezare Cacak.
13 godina
offline
The Hobbit: An Unexpected Journey

Oscar 2013. nominacije

 

Hobbit je nominiran u samo 3 kategorije.
Razočaranje? - DA! 

Samsung Galaxy SII crew. || ↓ Stisni Hvala ako sam ti pomogao. || http://goo.gl/i6Hpi || http://goo.gl/Wqwat || http://goo.gl/w1hZn ||
Poruka je uređivana zadnji put čet 10.1.2013 19:44 (sudy_freak).
14 godina
neaktivan
offline
Re: The Hobbit: An Unexpected Journey
sudy_freak kaže...

Oscar 2013. nominacije

 

Hobbit je nominiran u samo 2 kategorije.
Razočaranje? - DA! 

mislim da su i dvije nominacije previše

14 godina
offline
The Hobbit: An Unexpected Journey

3!

Keep Calm and SWAG
16 godina
offline
Re: The Hobbit: An Unexpected Journey

Gledao sam prvo u IMAX-u, a jučer i u Extreme 3D HFR verziji.

3D HFR je odličan, bolji od IMAX-a, definitivno.

14 godina
offline
The Hobbit: An Unexpected Journey

pa šta onda, Nolanov Batman nema ni jednu

Keep Calm and SWAG
Poruka je uređivana zadnji put čet 10.1.2013 19:37 (bruno03).
14 godina
offline
The Hobbit: An Unexpected Journey

ja sam gledao 2D i HFR i više mi se svidio 2D

Keep Calm and SWAG
11 godina
neaktivan
offline
The Hobbit: An Unexpected Journey

Te tri kategorije ga i cine najnaprednijim filmom i bilo bi posteno kad bi odnio pobjede u sve tri

14 godina
neaktivan
offline
The Hobbit: An Unexpected Journey

Definitivno je trebao bit nominiran u bar još kojoj kategoriji: recimo Best costume design, Film editing, Best music, sound...

Wake up, Neo. Let me show you how deep the rabitt hole goes.
15 godina
neaktivan
offline
Re: The Hobbit: An Unexpected Journey
wanderer kaže...

Definitivno je trebao bit nominiran u bar još kojoj kategoriji: recimo Best costume design, Film editing, Best music, sound...

također nezaboravi nominaciju za najnezahvalniju publiku, svi imamo svoje misljenje o filmu ali to ima jedino veze sa pricom film je vrh radi produkcije koju je ponudio i to treba naucit cijenit

13 godina
offline
Re: The Hobbit: An Unexpected Journey
Ner0 kaže...
wanderer kaže...

Definitivno je trebao bit nominiran u bar još kojoj kategoriji: recimo Best costume design, Film editing, Best music, sound...

također nezaboravi nominaciju za najnezahvalniju publiku, svi imamo svoje misljenje o filmu ali to ima jedino veze sa pricom film je vrh radi produkcije koju je ponudio i to treba naucit cijenit

Slažem se.

Oni su film osudili zbog priče.
Jbte, ni na jednoj dodjeli nagrada, Oscar itd. Jacksona nigdje ni ne spominju.

Nije ni nominiran, nigdje ga nema.

 

Bojim se da ponukan time ne odustane od preostalih filmova koje nam duguje. 

Samsung Galaxy SII crew. || ↓ Stisni Hvala ako sam ti pomogao. || http://goo.gl/i6Hpi || http://goo.gl/Wqwat || http://goo.gl/w1hZn ||
15 godina
offline
Re: The Hobbit: An Unexpected Journey

Nastavci su ionako već snimljeni.

AC Milan - IL CLUB PIU' TITOLATO AL MONDO
15 godina
offline
The Hobbit: An Unexpected Journey

Film sam pogledao ovaj vikend. Dosadan je. Jedva sam cekao kad ce zavrsit da mogu ici doma. Uzas.

Rvat katolik!
12 godina
odjavljen
offline
Re: The Hobbit: An Unexpected Journey
sudy_freak kaže...
Ner0 kaže...
wanderer kaže...

Definitivno je trebao bit nominiran u bar još kojoj kategoriji: recimo Best costume design, Film editing, Best music, sound...

također nezaboravi nominaciju za najnezahvalniju publiku, svi imamo svoje misljenje o filmu ali to ima jedino veze sa pricom film je vrh radi produkcije koju je ponudio i to treba naucit cijenit

Slažem se.

Oni su film osudili zbog priče.
Jbte, ni na jednoj dodjeli nagrada, Oscar itd. Jacksona nigdje ni ne spominju.

Nije ni nominiran, nigdje ga nema.

 

Bojim se da ponukan time ne odustane od preostalih filmova koje nam duguje. 

Nitko ne radi filmove radi oscara nego naravno radi novaca

http://revohd.com
14 godina
offline
The Hobbit: An Unexpected Journey

...

Keep Calm and SWAG
15 godina
offline
Re: The Hobbit: An Unexpected Journey

Komentari na pjesmu Misty Mountains Cold.

AC Milan - IL CLUB PIU' TITOLATO AL MONDO
13 godina
offline
Re: The Hobbit: An Unexpected Journey
emerik kaže...

Komentari na pjesmu Misty Mountains Cold.

 

 

 

Samsung Galaxy SII crew. || ↓ Stisni Hvala ako sam ti pomogao. || http://goo.gl/i6Hpi || http://goo.gl/Wqwat || http://goo.gl/w1hZn ||
15 godina
offline
The Hobbit: An Unexpected Journey

Svima onima koji su mi dali TD:

- film je razvucen, citam knjigu i dosao sam do dijela gdje zavrsava prvi film, uopce nije bilo sadrzaja za napraviti 3 sata filma

- likovi su jako lose prezentirani i izgradjeni. Osim onog glavnog patuljka, nitko od ovih nije specifican po nicem, bezveze

- radnja je predvidiva... netko ce ih napast, oni ce se u zadnji sekund spasit, i tako u nedogled.

- CGI je los i pretjeran

 

To sto je brko snimio dobre kadrove, sto ima par dobrih efekata, sto je 3D dobar i sto je sniman u superduper hfr tehnici, to sto je ovo roman od Tolkiena, to sto medju ljudima postoji odredjena lojalnost LOTR i Tolkienu, nema nikakve veze sa kvalitetom filma. Ovo nije kvalitetan film. Ovo je los film. 3 nastavka su tu samo i jedino zato da se navuce lova. 

 

Prvi dio sam gledao u kinu. Ostale cu (ako ih uopce budem gledao) gledati kada izadju na torrentu.

Rvat katolik!
12 godina
offline
Re: The Hobbit: An Unexpected Journey
tnakir kaže...

Svima onima koji su mi dali TD:

Valjda si dobio TD jer si rekao "Dosadan je. Jedva sam cekao kad ce zavrsit da mogu ici doma. Uzas."... 

TD si dobio, eto... zato jer ne dijele isto mišljenje sa tobom, a i vjerujem da bi bilo dosta bolje da si ovakav post mini rezenciju napisao odmah... Let's be honest onaj gore post je bullshit, za razliku od ovoga... Ja sam ti isto dao TD, ali ne zato jer ti je film uzas...

Ovo tvoje nabrojeno spada pod "moj dojam o dijelu", pa necu komentirati, samo nekuzim po cemu je CGI loš? Pretjeran, pa možda i je, možda... Ali da je loš? Nije, dapače...

Ubi bene, ibi patria.
Poruka je uređivana zadnji put sri 16.1.2013 20:31 (Et_Tu_Brute?).
13 godina
neaktivan
offline
Re: The Hobbit: An Unexpected Journey
tnakir kaže...

Svima onima koji su mi dali TD:

- film je razvucen, citam knjigu i dosao sam do dijela gdje zavrsava prvi film, uopce nije bilo sadrzaja za napraviti 3 sata filma

- likovi su jako lose prezentirani i izgradjeni. Osim onog glavnog patuljka, nitko od ovih nije specifican po nicem, bezveze

- radnja je predvidiva... netko ce ih napast, oni ce se u zadnji sekund spasit, i tako u nedogled.

- CGI je los i pretjeran

 

To sto je brko snimio dobre kadrove, sto ima par dobrih efekata, sto je 3D dobar i sto je sniman u superduper hfr tehnici, to sto je ovo roman od Tolkiena, to sto medju ljudima postoji odredjena lojalnost LOTR i Tolkienu, nema nikakve veze sa kvalitetom filma. Ovo nije kvalitetan film. Ovo je los film. 3 nastavka su tu samo i jedino zato da se navuce lova. 

 

Prvi dio sam gledao u kinu. Ostale cu (ako ih uopce budem gledao) gledati kada izadju na torrentu.

Jedino se slazem u tome da ostali patuljci nisu okarakterizirani dovoljno.

LoL acc THCJoshi
13 godina
neaktivan
offline
Re: The Hobbit: An Unexpected Journey
tnakir kaže...

 

Ovime bi htio odgovoriti tebi i svima ostalima koji djele tvoje mišljenje. Naravno svatko ima pravo da mu se film svidi ili ne svidi i nije mi namjera nikoga napadati zbog njegovog mišljenja nego čisto ukazati na neke činjenice. Ovaj post može sadržavati SPOJLERE.

 

  • Ovaj film je napisan po knjizi. Film je neozbiljniji od od LOTR trilogije kao što je i knjiga neozbiljnija od LOTR trilogije jer je zapravo pisana za djecu. To ne znači da je knjiga lošija nego je jednostavno drugačija, kao i film. Otuda dolazi i predvidivost radnje, na koju režiser i ostatak ekipe nisu mogli utjecati.
  • Je li trebalo knjigu od 300 stranica podjeliti na 3 filma je u najmanju ruku diskutabilno. Osobno smatram da bi 2 filma bila optimalna kao što smatram da su i za svaku LOTR knjigu trebala biti snimljena 2 filma kako bi se ubacili svi sadržaji knjige. Ipak, ne mogu se žaliti na 3 filma jer ću tako zajedno sa svim ostalim LOTR fanovima dobiti još vizualnog sadržaja iz Međuzemlja. Mislim da je P.Jackson na to i ciljao snimanjem 3 filma.
  • CGI se nikako ne može nazvati lošim, ali je istina da se na nekim mjestima moglo više osloniti na kostime(kod goblina i orkova). Film na trenutke izgleda kao video-igrica i čitav svijet izgleda sterilno. Mora se ipak uzeti u ovzir da sadržaj priče jednostavno zahtjeva poneke animirane scene(trolovi).
  • S razvojem likova se slažem. Nije dana nikakva mogučnost da se oni zapamte ako nije pročitana knjiga. Vjerojatno je pretpostavka režisera bila da je jako teško zapamtiti 13 sličnih likova.

 

Sve u svemu, sa svim vrlinama i manama, film po meni zaslužuje 8/10. Stvar je kristalno jasna. Ako vam se sviđa Hobbit knjiga, sviđa vam se i film. Ako ne, onda to nije priča za vas.

12 godina
odjavljen
offline
Re: The Hobbit: An Unexpected Journey

Jedino se slazem u tome da ostali patuljci nisu okarakterizirani dovoljno.

stignu ;) imas jos 2 filma

trilogije ,filmove u nastavcima ,serije ... ocjenjujem samo kao cjelinu

http://revohd.com
16 godina
offline
The Hobbit: An Unexpected Journey

Film nije nimalo dosadan, dapače meni su 3 sata preletjela, jer su prema kraju konstantno bježali i samo očekivaš što dalje.

Al kad pogledaš prema prvom dijelu LOTR-a, doživljaj i iskustvo nakon gledanja nisu ni približno slični, možda jer je onda to sve bilo novo, neviđeno.

Meni je film, dobar, čak i odličan, CGI je jako dobar, al pretjeran, kod LOTR-a kostimi su korišteni puno više i ispalo je stvarno bolje.

 

Evo neštošto sam našao na indexu, neznam dal je ko to povezao, ili vidio prije, ja svakako nisam :D 

Radi se o patuljcima za koje ste rekli da su slabo okarakterizirani.

 

 

 

Nakon 3 pive,sve ružne odu doma; LoL nick: TommyGavin (EU West)
14 godina
neaktivan
offline
The Hobbit: An Unexpected Journey

ma film je smece ali nitko nece priznati jer su svi zasljepljeni fanboyi

 

da se razumijemo, i ja sam fanboy, ali sam barem objektivan

12 godina
odjavljen
offline
Re: The Hobbit: An Unexpected Journey
dedaa kaže...

ma film je smece ali nitko nece priznati jer su svi zasljepljeni fanboyi

 

da se razumijemo, i ja sam fanboy, ali sam barem objektivan

ja nisam fanboy,ali za sada nisam niti previse zadovoljan no pricekat cu ostatak filma
pa cu onda sudit

za sada mi se nije svidio CGI
onaj bijeli ork je prelose napravljen i onda ga jos zumiraju pa se vidi kak su oni njegovi oziljci na licu lose napravljeni bez dubine samo tekstura
neke scene su bezveze tu samo da se prikaze 3D efekt ,a druge svrhe nemaju

 

Malo je bezveze za ocekivat da ce detaljno obradit sve patuljke u jednom filmu

 

Da nisam gledao LOTR nebi niti ovaj film gledao

http://revohd.com
14 godina
neaktivan
offline
The Hobbit: An Unexpected Journey

slazem se sa tobom, nebih trebao sudit prije nego kaj ostala dva dodu pa da ih ko cjelinu sagledam, ali sveukuno gledajuci prvi dio mi je totalno razocarenje, vjerojatno zato sto sam previse ocekivao.

 

no ko zna, mozda ostala dva djela poprave dojam

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice