Zašto (ne)slušate cajke? zaključana tema

poruka: 438
|
čitano: 61.626
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
RE: Zašto mrzite cajke?
VirtUoso kaže...

Safet Isovic je prvenstveno pjevac sevdalinke. On nije izvodjac narodne glazbe(Halid, Toma...). Vidis da grijesis.

Ja nisam cuo za ni jednu pjesmu od Safeta, a da ima bliske odnose sa narodnjacima.

  Boze dragi jesi li ti malouman? SEVDALINKE su narodna glazba... To što ti nešto drugo shvaćaš pod narodnom druga stvar, ali u GLAZBENOJ TAKSONOMIJI spada U NARODNU GLAZBU... (evo i naglasio sam cak da vidis)

 

Rekao sam ti... molim te nemoj više...

In Control... MNOGE države imaju mafiju. Ali u Hrvatskoj mafija ima državu...
15 godina
neaktivan
offline
Zašto mrzite cajke?

Ne mrzim cajke ni cajkaše neka svatko sluša što hoće. Ali su mi najjači oni koji dižu desnicu i i viču za dom spremni a znaju svaku caju napamet. Teška dvoličnost.

15 godina
offline
RE: Zašto mrzite cajke?
EnlightenedPhoenix kaže...
VirtUoso kaže...

Safet Isovic je prvenstveno pjevac sevdalinke. On nije izvodjac narodne glazbe(Halid, Toma...). Vidis da grijesis.

Ja nisam cuo za ni jednu pjesmu od Safeta, a da ima bliske odnose sa narodnjacima.

  Boze dragi jesi li ti malouman? SEVDALINKE su narodna glazba... To što ti nešto drugo shvaćaš pod narodnom druga stvar, ali u GLAZBENOJ TAKSONOMIJI spada U NARODNU GLAZBU... (evo i naglasio sam cak da vidis)

 

Rekao sam ti... molim te nemoj više...

ne misli na NARODNJAKE koje ste izjednačili sa ovim današnjim smećem, nego na NARODNU glazbu, koja korijene ima u narodu

Inter pedes virginum gaudium est iuvenum
15 godina
neaktivan
offline
Zašto mrzite cajke?

Prema tome, onda i Kemal Malovcic pjeva sevdalinku.

 

Narodna glazba, pod kojom se misli na Halida i slicne pjevace je samo naziv, zanr. Tu se ne misli da izvornu, kulturalno jedinstvenu glazbu koja dolazi iz nekog naroda.

Pitaj nekoga tko pjeva narodnjake, vidit ces sta ce ti reci...

There is no spoon.
15 godina
offline
RE: Zašto mrzite cajke?
VirtUoso kaže...

Prema tome, onda i Kemal Malovcic pjeva sevdalinku.

 

Narodna glazba, pod kojom se misli na Halida i slicne pjevace je samo naziv, zanr. Tu se ne misli da izvornu, kulturalno jedinstvenu glazbu koja dolazi iz nekog naroda.

Pitaj nekoga tko pjeva narodnjake, vidit ces sta ce ti reci...

  to nije isto, mješaš ta 2 pojma, i ne samo ti, nego i 99% vas

Inter pedes virginum gaudium est iuvenum
15 godina
protjeran
offline
Zašto mrzite cajke?

Mrzim ih jer mi se stalno namecu sta od frendova sta od drugih,a i ta vrsta glazbe mi je iritantna

Zvuci umjetno i jeftino (barem meni )

15 godina
neaktivan
offline
Zašto mrzite cajke?

O hebemu, pa valjda se kuzi iz konteksta u kojem je napisano!

There is no spoon.
15 godina
neaktivan
offline
RE: Zašto mrzite cajke?
VirtUoso kaže...

Prema tome, onda i Kemal Malovcic pjeva sevdalinku.

 

Narodna glazba, pod kojom se misli na Halida i slicne pjevace je samo naziv, zanr. Tu se ne misli da izvornu, kulturalno jedinstvenu glazbu koja dolazi iz nekog naroda.

Pitaj nekoga tko pjeva narodnjake, vidit ces sta ce ti reci...

  Iliti ti si pametniji od svih glazbenih teorija, svih strucnjaka koji su razvili taksonomiju, svih mojih profesora u osnovnoj glazbenoj, isto tako srednjoj...

 

 

WOOOOOOOW koji ego...

 

pokrij se ušima molim te... i molim te nemoj više komentirate moje postove... hvala...

In Control... MNOGE države imaju mafiju. Ali u Hrvatskoj mafija ima državu...
15 godina
neaktivan
offline
Zašto mrzite cajke?

OK. Nisam rekao da sam pametniji. Ocito da ti jesi. Ipak si zavrsio glazbenu skolu.

 

Nema smisla...

Pozdrav

There is no spoon.
15 godina
neaktivan
offline
Zašto mrzite cajke?

Nemam ništa protiv njih, jednostavno ih ne slušam, što je je za pijanke sa ekipom su zakon, samo ih tu i čujem.

First they ignore you... Then they laught at you... Then they fight you... Then you win... Mohandas Gandhi...
15 godina
neaktivan
offline
Zašto mrzite cajke?

većinom su tužnog teksta i ne nabriju te za šutku :D

mobitel nije mobitel bez wifi-a :D
16 godina
offline
Zašto mrzite cajke?

Nije da ih mrzim, ali su mi neukusne. Pa ima masu odlične glazbe, a svi navalili baš na cajkeNeodlučan

BC2 ingame: Dorjan_CRO Mene nije strah drugome stisnuti TU i Hvala, a tebe?
14 godina
neaktivan
offline
Zašto mrzite cajke?

Došo si na bug pitat zašto ljudi nevole cajke pa svatko ima soj ukus Namigiva

15 godina
neaktivan
offline
RE: Zašto mrzite cajke?
Dodinho kaže...

Nije da ih mrzim, ali su mi neukusne. Pa ima masu odlične glazbe, a svi navalili baš na cajkeNeodlučan

  Treba znati engleski ili njemački... i ktome još i slusati tekst da bi znao što se pjeva u odredjenoj pjesmi...

In Control... MNOGE države imaju mafiju. Ali u Hrvatskoj mafija ima državu...
15 godina
protjeran
offline
RE: Zašto mrzite cajke?
EnlightenedPhoenix kaže...
Dodinho kaže...

Nije da ih mrzim, ali su mi neukusne. Pa ima masu odlične glazbe, a svi navalili baš na cajkeNeodlučan

  Treba znati engleski ili njemački... i ktome još i slusati tekst da bi znao što se pjeva u odredjenoj pjesmi...

heh ak ja mogo slusat japanski :) mogu drugi i engleski 

15 godina
neaktivan
offline
RE: Zašto mrzite cajke?
I ja slusam japanski i korejski (Techno JPOP, KPOP...)

presuper vesela glazba :)
In Control... MNOGE države imaju mafiju. Ali u Hrvatskoj mafija ima državu...
14 godina
protjeran
offline
RE: Zašto mrzite cajke?
EnlightenedPhoenix kaže...
Dodinho kaže...

Nije da ih mrzim, ali su mi neukusne. Pa ima masu odlične glazbe, a svi navalili baš na cajkeNeodlučan

  Treba znati engleski ili njemački... i ktome još i slusati tekst da bi znao što se pjeva u odredjenoj pjesmi...

 nisam se htio uključit u temu, ali si me izazvao. otkad su riječi neke pjesme bitnije od glazbe da bi se neka pjesma zavoljela? tko razumije sve one progutane i promumljane riječi nekog pjevača? znači li to da ne bi smio slušati pjesmu ako ne razumije riječi? našu glazbu ne slušam, ali jako sam svojevremeno volio bon scotta (škot), vixen (u.s.a.) i aiku (japan) potonju ne razumjem ni malo, a obožavam njene pjesme, da li bih se zato trebao sramit?

May justice be done though the heavens fall
16 godina
neaktivan
offline
Zašto mrzite cajke?

A šta reci o glazbi u kojoj se pjeva samo o alkoholu a u pozadini se vade noževi i pištolji,

a cure, eh, jebote patak ako su ono žene onda ja idem u samostan, nekog dostajansta trebaju imati a ne yebati se sa svakim drugim pijancem koji joj naleti.

Shit, shit, shit! What the SHIT!?
15 godina
neaktivan
offline
RE: Zašto mrzite cajke?
karakteran kaže...

  nisam se htio uključit u temu, ali si me izazvao. otkad su riječi neke pjesme bitnije od glazbe da bi se neka pjesma zavoljela? tko razumije sve one progutane i promumljane riječi nekog pjevača?

  Eno ti odgovor direktno ispod tvog posta...

 

I normalno da su riječi važne gotovo jednako kao i sama melodija, ritam... Glazba objedinjuje sve to...

Druga stvar su modernije verzije (trance, dance, tehno) gdje riječi nisu važne, dok u recimo hip hop-a i rapa su riječi sve... I TO JE SVE GLAZBA...

 

Tako da...

 

 

EDIT: cak si mu dao i TU, pobijaš sam sebe... a on je rekao jako slicnu stvar koju sam ja rekao... samo na drugi način...

In Control... MNOGE države imaju mafiju. Ali u Hrvatskoj mafija ima državu...
Poruka je uređivana zadnji put pon 11.10.2010 20:35 (EnlightenedPhoenix).
14 godina
protjeran
offline
RE: Zašto mrzite cajke?
EnlightenedPhoenix kaže...
karakteran kaže...

  nisam se htio uključit u temu, ali si me izazvao. otkad su riječi neke pjesme bitnije od glazbe da bi se neka pjesma zavoljela? tko razumije sve one progutane i promumljane riječi nekog pjevača?

  Eno ti odgovor direktno ispod tvog posta...

 

I normalno da su riječi važne gotovo jednako kao i sama melodija, ritam... Glazba objedinjuje sve to...

Druga stvar su modernije verzije (trance, dance, tehno) gdje riječi nisu važne, dok u recimo hip hop-a i rapa su riječi sve... I TO JE SVE GLAZBA...

 

Tako da...

 nikakav ja odgovor nisam dobio ispod mog posta. ja sam se referirao na glazbu koju slušam (trojka, vidi gore) od čega je jedna rock goddess japanka i pjeva japanski. glazba je rock jer drugo ne slušam. iako ne razumijem japanski glazbu dotične pjevačice volim. jel to treba bit čudno?

ako još nije jasno ponovit ću, nije problem: našu glazbu ne slušam.

 

EDIT: dao sam mu TU jer je rekao istinu, ali se ta činjenica nije ticala mog posta nego općenito narodnjaka/cajki ili kako ih već zovete. tvoja teorija da su riječi bitne koliko i glazba neke pjesme nema veze sa istinom.

May justice be done though the heavens fall
Poruka je uređivana zadnji put pon 11.10.2010 20:39 (karakteran).
16 godina
offline
Zašto mrzite cajke?

Muzika ko muzika, bila ona iz Nigerije, Kine, Slovenije - meni je bitno da odgovara mom uhu. 90% ljudi koji ne vole cajke ih ne vole iz razloga jer ih je vecina srpske produkcije i cajke povezuju sa Srbima sto je krajnje apsurdno.

 

Kad se vecina sprdava sa "cajki", zasto se ne sprdava na primjer s latino glazbom... Osobno rijetko koja cajka mi je dobra, mogu ih nabrojat na prste, ne volim kad mi zasvira frula jer mi se kosa dize na glavi od tog zvuka, al da mrzim tu vrstu glazbe - ne mrzim.

 

Najvise slusam techno i house, al dok se festa, onda samo zagorska popevka ! :)

http://www.mediafire.com/?er4ng2zenhm
13 godina
neaktivan
offline
RE: Zašto mrzite cajke?
AA-d00d kaže...

A šta reci o glazbi u kojoj se pjeva samo o alkoholu a u pozadini se vade noževi i pištolji,

a cure, eh, jebote patak ako su ono žene onda ja idem u samostan, nekog dostajansta trebaju imati a ne yebati se sa svakim drugim pijancem koji joj naleti.

Tocno to.
Cajke su uzasno povrsna i maloumna glazba, da "pjevas" cajke ne trebas imati nikakavog glazbenog znanja, glavno da imas velike sise i dobru guzicu, a sve ostalo se lako u studiju sredi.

14 godina
neaktivan
offline
Zašto mrzite cajke?

Ovo je i za humor, ali kad je već tema....

 

Zašto su najprodavanjiji CD-i narodnjaka?

Zato jer oni koji ih slušaju, ne znaju ih spržit.

Smijeh

(Ako svijetli da sam online, ne znači da sam tu)Two beer or not two beer--- http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=1380237
15 godina
neaktivan
offline
RE: Zašto mrzite cajke?
karakteran... ajde ti procitaj moje postove... sve... pogotovo onaj gdje kazem da slusam jpop i kpop...

mislis da ja razumijem japanski i korejski (onaj prvi djelomicno)... uhvatio si se moje zahebancije i pod*ebavanja u tom postu koje je bilo usmjereno na neke ljude (ne na citiranog autora), totalno bezveze...
In Control... MNOGE države imaju mafiju. Ali u Hrvatskoj mafija ima državu...
14 godina
protjeran
offline
RE: Zašto mrzite cajke?
Vuja12 kaže...
AA-d00d kaže...

A šta reci o glazbi u kojoj se pjeva samo o alkoholu a u pozadini se vade noževi i pištolji,

a cure, eh, jebote patak ako su ono žene onda ja idem u samostan, nekog dostajansta trebaju imati a ne yebati se sa svakim drugim pijancem koji joj naleti.

Tocno to.
Cajke su uzasno povrsna i maloumna glazba, da "pjevas" cajke ne trebas imati nikakavog glazbenog znanja, glavno da imas velike sise i dobru guzicu, a sve ostalo se lako u studiju sredi.

 nećeš vjerovat, ali i pjevači/pjevačice cajki/narodnjaka ili kako ih već zovete znaju pjevat. ne volim diskriminaciju ni po jednom pitanju, a još manje volim ponižavanje nečega što objektivno ima svoju vrijednost. kako vokalnu tako i instrumentalnu.

May justice be done though the heavens fall
14 godina
protjeran
offline
RE: Zašto mrzite cajke?
Plahi kaže...

Ovo je i za humor, ali kad je već tema....

 

Zašto su najprodavanjiji CD-i narodnjaka?

Zato jer oni koji ih slušaju, ne znaju ih spržit.

Smijeh

 zato što je najpopularnija glazba na svijetu narodna. kako u u.s. tako i u hrvatskoj pa i u tanzaniji.

May justice be done though the heavens fall
13 godina
neaktivan
offline
RE: Zašto mrzite cajke?
karakteran kaže...
Vuja12 kaže...
AA-d00d kaže...

A šta reci o glazbi u kojoj se pjeva samo o alkoholu a u pozadini se vade noževi i pištolji,

a cure, eh, jebote patak ako su ono žene onda ja idem u samostan, nekog dostajansta trebaju imati a ne yebati se sa svakim drugim pijancem koji joj naleti.

Tocno to.
Cajke su uzasno povrsna i maloumna glazba, da "pjevas" cajke ne trebas imati nikakavog glazbenog znanja, glavno da imas velike sise i dobru guzicu, a sve ostalo se lako u studiju sredi.

 nećeš vjerovat, ali i pjevači/pjevačice cajki/narodnjaka ili kako ih već zovete znaju pjevat. ne volim diskriminaciju ni po jednom pitanju, a još manje volim ponižavanje nečega što objektivno ima svoju vrijednost. kako vokalnu tako i instrumentalnu.

Ne mislim na narodnjake nego bas na cajke, tipa Funky G i takve pizd*rije.

15 godina
neaktivan
offline
Zašto mrzite cajke?

Slušam ono što volim. Slušam i hip-hop, ali i narodno. Za mene je Miroslav Ilić, Toma Zdravković najveći pjevči narodne glazbe, i slušam ih, možda ne u autu, ali kad neletim na nešto

, drago mi je poslušati. Ima i dobrih sevdalinki.

 

Jelenu,Seku i takve ne slušam.

Imamo televune, radivone, televizije, lektrika, lektrika, sva čuda, raj na zemlji brajo... Samo nemamo pisme, ni ognjišta ni smija... E!
14 godina
protjeran
offline
RE: Zašto mrzite cajke?
@vuja
ja stvarno ne slušam našu glazbu pa ne znam točnu razliku između tih vaših cajki i narodnjaka, ali znam da sam imao prilike čuti onu cecu za nju kažu da je turbo folk i mogu da ti kažem burazeru da mala ume da peva. a bome ni muzikaši nisu loši.
May justice be done though the heavens fall
15 godina
online
RE: Zašto mrzite cajke?
karakteran kaže...
Plahi kaže...

Ovo je i za humor, ali kad je već tema....

 

Zašto su najprodavanjiji CD-i narodnjaka?

Zato jer oni koji ih slušaju, ne znaju ih spržit.

Smijeh

 zato što je najpopularnija glazba na svijetu narodna. kako u u.s. tako i u hrvatskoj pa i u tanzaniji.

Narodna nije NARODNJAK....U svakoj državi je narodna glazba najpopularnija jer je to dio kulture i narodnog folklora. Narodnjaci, ili popularno cajke, su jedna od težih isprdačina glazbe u zadnje vrijeme i mogu se po kvaliteti mjeriti sa kvazi teen zvijezdama iz SAD-a ( J.Beaver, SMiley Cyrus ) i jednostavno nemaju druge vrijednosti osim materijalne.
Ta glazba nema dubinu, smisao ni dušu i tu je samo kako bi se sviđala večini i što više materijalno zaradila. To je površna, instant zabava.

We are nothing but the stones to pave the way...
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice