Kupovina fotoaparata i foto opreme

poruka: 887
|
čitano: 288.736
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija
5 godina
offline
Re: Kupovina fotoaparata i foto opreme

I ja sam ti iz Bosne ;)

Kao sto ti vec gore rekoh sa kit objektivima se neces usreciti pogotovo na crop senzoru. Najjeftinije sto mozes proci jeste neki od tih aparata i sigma 17-50 F2.8....

 

Imaj na umu da tih 50 F1.8 (obrati paznju da kupis objektiv za crop aparate a ne fullframe) je 75 mm sto je cisto portretni objektiv. Ja sam imao nikon d3200 sa 17-50 F2.8 i to jako lijepo funkcionise ali tesko da ces uklopiti u taj budzet.... Blic ti nije neka sreca jer ima ogranicen domet...

 

Mozda ovako nesto. 

 

Sony A6000

Sony e 16mm f2.8

 

Ovo je lijepa kombinacija.... Ja ga imam.....

 

Ili tako nesto od canona ili nikona.....

 

12 godina
protjeran
offline
Re: Kupovina fotoaparata i foto opreme

2.8 je presporo za takav "mrak"...morat ce koristiti min iso 3200 pa na vise a to ne zeli jer je kolicina "šuma" pozamasna. Fotkanje evenata trazi ipak donekle nekakvu pro opremu, ff tijelo i f1.4-f1.8, sve ispod toga ako bude zelio izvuci donekle ok fotke s 2.8 ce morati fotkati u nekakvom burst modu da dobije barem jednu ostru fotku koja je ulovila trenutak kad je reflektor ili neko svijetlo preslo preko objekta koji fotografira u suprotnom ce fotke biti pretamne i nebus od njih mogao nis izvuci, nije da te obeshrabrujem govorim iz iskustva, apsc i 2.8 za nekakve osobne potrebe je odlican za pocetnika no ako ce se to placati moje misljenje je da 2.8 na crop senzoru nije nikako dovoljan. Ako ti treba primjer s 2.8 mogu ti na pm poslati svoje galerije sto sam ja fotkao cisto da vidis kak to izgleda ako ce ti to kaj pomoci u odabiru.lp

Intel Core™ i7 Forever
Poruka je uređivana zadnji put pon 4.3.2019 10:59 (Stjepanj).
Moj PC  
2 1 hvala 0
5 godina
offline
Re: Kupovina fotoaparata i foto opreme

Znam ja to ali gledao sam njegov budzet od 450 EUR. Sta se moze uklopiti u to od bolje opreme? Pa samo objektiv bi toliko kostao....

To sta on želi raditi je najgora moguca situacija.....

5 godina
neaktivan
offline
Re: Kupovina fotoaparata i foto opreme

Prije svega hvala na svakom savjetu.

Kolega koji je radio prije mene također je startao sa 700d sa kit objektivom i 50mm 1.8, gdje su slike izlazile sasvim solidne. Jasno mi je da je to poprilično zahtjevan posao, ali žao mi je propustiti ovakvku priliku.

Naravno s vremenom bih nadograđivao opremu. Zanima me ta osnovica od koje bih trebao krenuti.

5 godina
offline
Re: Kupovina fotoaparata i foto opreme

To si vec dobio ;) Samo ti govorimo realnost da se ne razocaras... 50mm nije problematican toliko sto se tice svjetla vise je problematican u pogledu sirine.....Pogotovo onaj dio kad slikas atmosferu u klubu.

12 godina
offline
Kupovina fotoaparata i foto opreme

Evo mene opet s pitanjem u vezi blica jer nisam dobio odgovor na to nego komentar na ostatak opreme, u slicnoj situaciji kao kolega povise sam jedina razlika ja vec imam aparat (eos200d) i lece (kit18-55mm f4-5.6, 50mm f1.8) samo blic do nekih 60ak funti, kao što sam napisao prije gledao sam neewerove flashove ali online nigdje ne nalazim neke bajne komentsre osim na amazonu. Ako imate nesto za preporucit jako bi mi pomoglo.

Hvala

 

EDIT:

Za kolegu gore, ne slažem se da je f2.8 malo pogotovo ako se uz dobar flash koriste neke tehnike kao flash dragging, tom tehnikom se moze uvatit atmosfera i jako jako dobro docarat! 

[URL=http://www.neobux.com/?r=Kelster][IMG]http://images.neobux.com/imagens/banner9.gif[/IMG][/URL]
Poruka je uređivana zadnji put sri 20.3.2019 15:55 (Kelam).
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Kupovina fotoaparata i foto opreme

Svi ti blicevi generalno se sporije pune tj vise vremena izmedju okidanja, slabije svjetlo daju na istim postavkama i gutaju bateriju plus vise se griju.... Ako to nije bitno slobodno uzmi. S obzirom na ostatak opreme i ne isplati se davati vise za blic jer ostatak opreme to svakako ne moze pratiti. I imaj na umu da 2.8 na cropu nije isto sto i 2.8 na fullframe.... slobodno postaj slike iz kluba i razuvjeri nas......

 

P.S. sta je flash dragging?

Poruka je uređivana zadnji put sri 20.3.2019 19:31 (Posmatrač).
6 godina
offline
Kupovina fotoaparata i foto opreme

Ekipa ajde malo pomozite. Imam Nikon d3400 sa kit objektivom 55mm i sada gledam malo neki 300mm objektiv za uzeti. Zanima me razlika između Tamron AF 70-300 f4-5.6 i Nikon AF -P 70-300 f4.5-6.3. Razlika je u cca 1500 kn. Isplati li se ta razlika ili je bolje odabrati jeftiniji Tamron. Šta je sa zoomom? Jel ovaj Nikonov ima veći zoom? Ajmo malo nekakve osnovne podatke ako nije problem i ako slučajno imate negdje nekakve usporedbe slika napravljenih sa ovim objektivima. Sve što guglam su uglavnom pisane usporedbe, al ne znači mi to puno. Ovaj forum smatram boljim od mnogih tih site-ova haha

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Kupovina fotoaparata i foto opreme

Mislim da je Nikon uvijek oštriji od Tamrona ili Sigme( ustvari nije, sigma art je oštrija, no i preskupa za nas smrtnike obične) . Moje mišljenje je da bi uvijek išao radije na Nikona ako imam mogučnosti. Nikon AF-P 70-300 je brži (brže izoštrava)od starije generacije 70-300 AF-S, pa vjerojatno je brži i od tog Tamrona. Ima li taj Tamron stabilizaciju, piše li mu negdje oznaka VC (na Nikonu je to VR) jer bez stabilizacije je poprilično teško pofotkat oštru fotku na 300mm, pogotovo ako nisi jako spretan i ne znaš kak kaj postavit na fotiću. Slično pitanje i mene muči jer je na mom Nikonu 55-300 AF-S riknula stabilizacija i u servisu kažu da ne dobivaju dijelove više za njega, a i da ih naruče popravak bi koštal oko 1500kn, a za te novce (još malo dodam) si kupim neki drugi 300mm. Samo ne znam koji, oni su mi u Fototeh servisu preporučili da uvijek uzmem 70-300 a ne 55-300. 

http://d-u-d.deviantart.com http://500px.com/Dado_D https://dariodrvodelic.wordpress.com/ https://www.flickr.com/photos/95774435@N02/?hide_photostream_welcome=1
5 godina
offline
Re: Kupovina fotoaparata i foto opreme
Cri.Lu99 kaže...

Ekipa ajde malo pomozite. Imam Nikon d3400 sa kit objektivom 55mm i sada gledam malo neki 300mm objektiv za uzeti. Zanima me razlika između Tamron AF 70-300 f4-5.6 i Nikon AF -P 70-300 f4.5-6.3. Razlika je u cca 1500 kn. Isplati li se ta razlika ili je bolje odabrati jeftiniji Tamron. Šta je sa zoomom? Jel ovaj Nikonov ima veći zoom? Ajmo malo nekakve osnovne podatke ako nije problem i ako slučajno imate negdje nekakve usporedbe slika napravljenih sa ovim objektivima. Sve što guglam su uglavnom pisane usporedbe, al ne znači mi to puno. Ovaj forum smatram boljim od mnogih tih site-ova haha

 Prvo provjeri jesu li to objektivi za aps-c senzore i radi li autofocus na njima.....Ako su to ff objektivi tada na crop senzorima nece imati te karakteristike....

10 godina
offline
Kupovina fotoaparata i foto opreme

Ej ekipa,moze pomoc...planiram kupnju aparata koji bi mi predlozili kao nekom "pocetniku" mislim prije par godina sam radii 2 sezone snimanje i slikanje vjencanja,ali sam ispao iz tog stosa sto se kaze...nisam pratio nista ima par godina.

Ja sam iz Bih,gledao sam nikon d300 npr.polovan bi mogao uzet do 2000kn od 5000-10000 okidanja.

Za pocetak bi tako i polovan bio ok,nebi nista s njim specialno radio,cisto da kad odem na planinu ili more da mohu okinit koju sliku i vako za rodjendan ili neki dogadjaj u obitelji.

Origin_Steam: hrka11
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Kupovina fotoaparata i foto opreme
hrka11 kaže...

Ej ekipa,moze pomoc...planiram kupnju aparata koji bi mi predlozili kao nekom "pocetniku" mislim prije par godina sam radii 2 sezone snimanje i slikanje vjencanja,ali sam ispao iz tog stosa sto se kaze...nisam pratio nista ima par godina.

Ja sam iz Bih,gledao sam nikon d300 npr.polovan bi mogao uzet do 2000kn od 5000-10000 okidanja.

Za pocetak bi tako i polovan bio ok,nebi nista s njim specialno radio,cisto da kad odem na planinu ili more da mohu okinit koju sliku i vako za rodjendan ili neki dogadjaj u obitelji.

 Ja msa prodao D3200 i kupio A6000. Puno manji aparat a nista losiji..... Cak i bolji u mnogim segmentima.... A6000 sa dodatnim blicom maltene koliko samo tijelo D3200....

10 godina
offline
Re: Kupovina fotoaparata i foto opreme

A tu susjed prodaje D300 svega oko 5000 okidanja,doslovno nov aparat,s objektivom koji dodje uz njega za 450KM,cijena me privlaci jer je to ispod svake cijene kod nas,a ovom hitno pare trebaju.

Origin_Steam: hrka11
5 godina
offline
Re: Kupovina fotoaparata i foto opreme
hrka11 kaže...

A tu susjed prodaje D300 svega oko 5000 okidanja,doslovno nov aparat,s objektivom koji dodje uz njega za 450KM,cijena me privlaci jer je to ispod svake cijene kod nas,a ovom hitno pare trebaju.

 Samo ti napominjem da je to ogroman aparat koji nije praktican za nosati na plazu ili planinu... Prosao sam to i jednostavno je prevelik..... Soni mozes staviti u malo vecu torbicu i bez problema nosati kada setas ili na plazu....

 

https://camerasize.com/compare/#188,535

Poruka je uređivana zadnji put pet 21.6.2019 11:00 (Posmatrač).
10 godina
offline
Re: Kupovina fotoaparata i foto opreme

A jasno mi je za velicinu ali mene zanima s tehnicke strane kakav je,znam da je to starija generacija.

Gledam i ovaj d5300,ne znam ni sam sta da uzmem.

Origin_Steam: hrka11
5 godina
offline
Re: Kupovina fotoaparata i foto opreme
hrka11 kaže...

A jasno mi je za velicinu ali mene zanima s tehnicke strane kakav je,znam da je to starija generacija.

Gledam i ovaj d5300,ne znam ni sam sta da uzmem.

 nemas sta razmisljati..... 

https://www.dxomark.com/Cameras/Compare/Side-by-side/Nikon-D300-versus-Sony-A6000___440_942

 

Izmedju d300 i sony a6000 nemas sta razmisljati pogotvo za pocetnika koji se nece zamarati hrpom objektiva.... 

najvecu gresku sto mozes napraviti a ja sam je napravio jeste da mislis da su dslr aparati cool. jesu ali poslije nekog vremena sve ih manje pocnes koristiti jer su preglomazni za stalno nosanje i ondati stoji kuci a slikas telefonom.... Zato prodao DSLR i kupio sony i sad puuuno cesce ga koristim.... Kupio jos 30mm f2.8 prime koji je skroz mali i imas mocan aparatu u malom pakovanju......

 

Eh da cisto da ti napomene ki objektivi su cisto njesra... Kupis mocan aparat sav sretan okines prvu sliku i vidis da je mutna bez detalja.... Kupis posten objektiv kao sto je sigma 17-50 f2.8 za nikona i onda tek dobijes fotku kakvu si ocekivao. Za sony su to uglavnom prime objektivi koji nisu skupi.....

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 21.6.2019 14:38 (Posmatrač).
10 godina
offline
Kupovina fotoaparata i foto opreme

Mislim da je ovo dobra kombinacija i vjerovatno idjem na ovo.

Origin_Steam: hrka11
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Re: Kupovina fotoaparata i foto opreme
hrka11 kaže...

Mislim da je ovo dobra kombinacija i vjerovatno idjem na ovo.

 d5300 ti je jedan od najostrijih aps-c-ova, ostriji cak i od d5600, 7200+, takoder i od gore spomenutog a6000.

Jedan od najlaksih dslr-ova, 18-140mm ti najostriji super zoom po dxomarku i najbolje ocjenjen u toj klasi po skoro svim aspektima kolega Posmatrač ili prica na pamet ili nezna o cemu prica, tek s vecom blendom mozes dobiti ostrije fotke no f2.8 objektivi za apsc-ove su nepostojeci.

Inace imam i sigmu 17-50 f2.8(teski best buy), sigmu 18-35 f1.8, naspram ove prve Sigme objektiv niti ne koristim jer ima skoro 1kg i fokalna duzina mu je malo nezahvalna kako se veli niti sim ni tam.

Nova/jaca baterija u d5300 ti traje "beskonacno" s tim kit objektivom, a6000 krepa doslovno za par sati(koristim doticni s kit objektivom, sigma 16mm f1.4, sigma 56mm 1.4, sony 18-105 f4, kamlan f1.2), kontrole na njemu su katastrofalne naspram bilo kojeg dslra.

Objektivi za sonya kostaju kao da kupujes kucu za nikona pak ponuda ti je 5x veca i povoljnija.

Ovo kaj si stavio ti je bomba kombinacija, koliko para? neznam za koliko ti susjed prodaje tog d300 no taj fotic je pregazen, daje fotke kao kompaktni digitalac za 500kn.

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 21.6.2019 19:39 (Winnfield).
5 godina
offline
Re: Kupovina fotoaparata i foto opreme

Sve sto ti pricas si u pravu samo sto on to nikad nece primijetiti. Mslim na razliku u ostrini ali ono sto ce primijetiti jesu dimenzije i masa tog nikona sa zoom objektivom. zna, sta pricam samo ti je promaklo za sta njemu sve to treba....

4 godine
protjeran
offline
Kupovina fotoaparata i foto opreme

Ja imam troje male djece, nosim dslr stalno sa sobom skupa s tom djecom, mirrorles nije puno manji niti on ne stane u dep tako da dodes na isto..

Kaj cemo s spomenutim mutnilom?

dolje su ti fotke s tim kit sranjem od 18-140mm, ima i koja fotka spomenute sigme 17-50 koja daje po dxomarku cak 40+% ostriju fotku naspram njega, ja osobno to vidim tek na nekim close up fotkama iskljucivo s 50mm.

Inace sve i jedan zoom od nikona od 105/135 i 140mm daju skoro identicnu ostrinu, 140-tka je najskuplja pa ako fali love neka pogleda i s manjom fokalnom duzinom.

https://photos.app.goo.gl/juJDtucZA7H7NDAQA

zivio ti meni

Poruka je uređivana zadnji put pet 21.6.2019 21:33 (Winnfield).
 
2 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Kupovina fotoaparata i foto opreme

A6000 je puno manji od D5200 ma koliko sutjeli o tome ;) Neuporedivo manji.....

 

  • Nikon D5200 is 8% (9 mm) wider and 46% (31.1 mm) taller than Sony Alpha a6000.
  • Nikon D5200 is 73% (32.9 mm) thicker than Sony Alpha a6000.
  • Nikon D5200 [555 g] weights 61% (211 grams) more than Sony Alpha a6000 [344 g] (*inc. batteries and memory card).
10 godina
offline
Re: Kupovina fotoaparata i foto opreme

Ej,hvala ti na odgovoru ovakav odgovor me je i zanimao.

Ma cijena za ovu kombinaciju je oko 4400kn,aparat ima cca.4000 okidanja,samo sto mi nije jasno zasto ga lik prodajr za te pare ako sam ovaj objektiv kosta gledam nov 500E.

U njemackoj je trenutno na popustu d5300 i kosta oko 400E sa objektivom standardnim.

Sad se dvoumim uzet ovaj polovan s ova dva objektiva ili nov iz njem za 400e,ali onda nemam objektiv,a cisto sumnjam da cu ja ikad dat 500e za objekriv sam,jedino ako pocmem s tim zaradjivat nesto.

Sad taj lik nije blizu mene pa me je malo stra narucit tako,da bar mogu s autom se provozat i vidit to bi bilo drukcije,ali evo nezz ni sam sta da napravim.

Ovaj dslr uopce nije velik i taman mi pase.

Origin_Steam: hrka11
4 godine
protjeran
offline
Re: Kupovina fotoaparata i foto opreme
Ali kojim objektivom?
Kod nas u hr samo tijelo ti je tek od 2300kn, tako da je ova tvoja ponuda s 18-140+ 50mmf1.8 zaista povoljna.
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Kupovina fotoaparata i foto opreme

Evo slika ispod znaci nov s 18-55 objektivom 400e ili taj iznad s 2 objektiva torbom,full opremom jos taj objektiv je dosta skup sam,zao mi je to propustit kad vec planiram kupovat.

Covik kaze planirao se bavit profesionalno 2017te to uzeo slabo koristio i sad prodaje samo da ne stoji.Da mogu to osobno otic uzet otisa bi odma a ovako mi nije bas svejedno.

Origin_Steam: hrka11
15 godina
offline
Re: Kupovina fotoaparata i foto opreme

Trebaš uzeti u obzir da taj 50mm objektiv koji se prodaje u kompletu sa aparatom neće imati autofokus jer D5300 nema motor u tijelu. Radiće samo manuelni fokus.

 

Ja sam prije nekih 7-8 mjeseci kupio na OLX-u D5300 sa 18-55 AF-S kit objektivom za 650 maraka. Aparat praktično nov, star 6 mjeseci, sa fiskalnim računom, garancijom, torbom, memorijskom karticom. Dao kuriru 10 KM da sačeka 10 minuta dok provjerim da li je sve u redu. Okinuo nekoliko fotki, pregledao na kompu fotografije. Prva fotografija koju sam tada napravio je bila okidanje broj 700 za aparat, znači da bukvalno skoro da nije ni korišten. Aparat je odličan, naravno već su porasli apetiti i trebalo bi nabaviti neke bolje objektive. Već se neko vrijeme lomim da kupim 35mm 1.8 kao low light prime i 105mm Sigmu HSM Macro jer me macro fotografija najviše zanima. Pokušavam sebi opravdati trošak od 500 eura, ali se još nisam nagovorio. :)

 

Inače, prije dva-tri dana sam vidio da se na OLX-u prodaje 18-140mm AF-S za 300 maraka, ali danas ga već nema, sad nešto razmišljam da sam ga možda trebao uzeti.

10 godina
offline
Re: Kupovina fotoaparata i foto opreme

A moze se ono nac nisam rekao nista,evo nasao sam za 750KM sa 4 baterije,gripom,torbicom i svim aparat ima 1000 okidanja blizu mene je lik,a objektiv koji ide uz aparat je Nikkor 18-70 f3.5-4.5.

E sad da idem na to ili ovo iznad s ova dva objektiva za 1100KM,isto dodje torbica 2 baterije i memorijska.

Pomozite da odlucim jer jedan od ova dva narucujem.

 

A odlucio sam se za ovaj od 750km,rqzlika u cijeni mi ispane taj objektiv,a ovo mi je kraj kuce mogu ga otic provjerit i uzet odma vcrs.

Origin_Steam: hrka11
Poruka je uređivana zadnji put ned 23.6.2019 20:50 (hrka11).
15 godina
offline
Re: Kupovina fotoaparata i foto opreme

Pretpostavljam da je taj sa 4 baterije ovaj:

 

https://www.olx.ba/artikal/34113781/nikon-d5300-plus-grip-plus-nikkor-18-70-f3-5-4-5/

 

Ako je suditi po fotografijama ovaj aparat je korišten do besvijesti. Objektiv izgleda kao da je koristio brusni papir na njemu koliko je izlizan, aparat nije u nešto puno boljem stanju od toga i čim ima grip i 4 baterije (od kojih je samo jedna original) to je korišteno za 1000 okidanja dnevno, a ne ukupno. A ni ove memorijske kartice nisu baš reprezentativne. Moj ti je savjet da ovo zaobiđeš u širokom luku.

 

Bolje ti je da uzmeš onaj nov za 400 eura.

10 godina
offline
Re: Kupovina fotoaparata i foto opreme

Aparat mi izgleda ocuvan,objektiv vidim da je koristen samo zar on moze lazirat broj okidanja?

Jer vidim da prodaje dosta opreme pa objektiv moze bit koristen od prije.

Origin_Steam: hrka11
10 godina
offline
Re: Kupovina fotoaparata i foto opreme

A blizu je mene otic cu i provjerit o cem se radi,ponit cu pare pa ako bude ok uzimam.

Origin_Steam: hrka11
15 godina
offline
Re: Kupovina fotoaparata i foto opreme

Broj okidanja i nije baš lako provjeriti pa je moguće da se prodavac u to pouzda i misli da se neko neće ni zezati sa provjerom.

Aparat možda i nije u lošem stanju, fotografije baš ne pokazuju najbolje, ali ja ovaj objektiv ne bi nikada uzeo ni u kakvo razmatranje. Pa šta je rađeno sa njim da je u takvom stanju?

A posebno ako uzmemo u obzir da je na DSLR aparatima objektiv sve. 

Ako ti je blizu kako kažeš idi i pogledaj ako ti se sviđa, mada nemam baš neki dojam da je ovo vrijedno te love.

Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice