Problem sa fotoaparatom

poruka: 6
|
čitano: 799
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, Danny_HR, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 tjedana
Pomoc ! Problem sa fotoaparatom

pozdrav svima,

Molim pomoć oko fotoaparata Panasonic Lumix koji je sada u servisu jer je pod garancijom.

Naime u servisu me uvjeravaju da je prašina na senzoru te da takve probleme garancija ne pokriva.

Ok mozda, ali cisto sumljam da je prasina po meni je vjerovatnije da su mrtvi ili blokirani pikseli na senzoru.

Da li e netko razumije? Evo stavit cu link na zumiranu sliku:

https://imgur.com/xgYCitv

0 0 hvala 0
8 tjedana
protjeran
Re: Problem sa fotoaparatom
Pa normalno da garancija" "nepokriva prasinu , o kojem je tocno foticu rijec?
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 tjedana

Rijec je o Panasonic Lumix FZ1000 ali pitanje je dali je prašina jer slicno izgledaju i mrtvi i zaglavljeni pikseli.

11 godina

možda glupo pitanje ali korisno. Mijenjaš li često objektive dok si na otvorenom i radiš li u brzini ono da snimaš nešto i onda brzinski šarafiš drugi objektiv da bi uhvatio kadar? Ako da... onda je fakat ogromna mogućnost da ti je prašina u pitanju. koliko god ti mislio da radiš sve izolirano od prašine ne bi vjerovao gdje se sve zavuče i kako je lako zasrati senzor već nakon 1-2 promjene objektiva na ulici.

11 godina
moderator
hondo kaže...

možda glupo pitanje ali korisno. Mijenjaš li često objektive dok si na otvorenom i radiš li u brzini ono da snimaš nešto i onda brzinski šarafiš drugi objektiv da bi uhvatio kadar? Ako da... onda je fakat ogromna mogućnost da ti je prašina u pitanju. koliko god ti mislio da radiš sve izolirano od prašine ne bi vjerovao gdje se sve zavuče i kako je lako zasrati senzor već nakon 1-2 promjene objektiva na ulici.

Tek sad vidim ovu temu... Kolega ima aparat s fiksnim objektivom, dakle ne može promijeniti objektiv. Upravo zbog toga je čudno opravdanje da je prašina na senzoru, jer se to ne bi smjelo moći dogoditi, a čak i ako jest, na servisu je da je ukloni sa senzora.

4 godine
mbaksa kaže...
hondo kaže...

Tek sad vidim ovu temu... Kolega ima aparat s fiksnim objektivom, dakle ne može promijeniti objektiv. Upravo zbog toga je čudno opravdanje da je prašina na senzoru, jer se to ne bi smjelo moći dogoditi, a čak i ako jest, na servisu je da je ukloni sa senzora.

Nazalost to je moguce kod dosta takvih fotoaparata.
Ja sam morao raskopat kompletno svoj ricoh gr da bi ocistio prasinu

Imo sam jedan fotic s mrtvim pikselima i to izgleda ovak

400% 400%

Poruka je uređivana zadnji put ned 5.1.2020 16:12 (Santana).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:

vrh stranice