Sony RX100 II vs pentax K50

poruka: 21
|
čitano: 4.404
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
neaktivan
offline
Sony RX100 vs Pentax K-50

Pomoc, trebala bi pomoc oko odabira aparata.. ajmo reci da imam uzi izbor iako se to mijenja iz dana u dan :)

dvoumim se između kompakta Sony rx100 II i dslr Pentax K-50..

 

ono sto vam mogu reci je da o fotografiji ne znam apsolutno nista osim da me slikanje opusta, zabavlja i pritom se stvarno dobro osjecam... isto tako vam mogu reci da koristim automatski mod, tesko da cu ulagati u njega ista vise od ovoga sto sad kupim, ali ok, to ne mogu sa sigurnoscu reci... volim slikati prirodu, okolis, close up fotografiju ali i poneku panoramu... video mi nije bitan, velicina također...

 

nedavno sam 2 dana provela sa Canon 600D sa kit objektivom 18-55 i mogu reci da mi je tu jako falilo 'prostora'.. sad ne znam kuzite li sto ocu reci, ali puno toga mi nije stalo u kadar ako se to tako moze reci :D znaci taj 18-55 mi je malo pa treba jos nesto :/

 

zbog tog mog buduceg neulaganja odlucila sam uzeti kompakt.. u igri je bio i lx7, sony nekako vodi po svemu ovom sto sam procitala... pa sam tako naisla i pentax u tom pustom citanju... i nekako mi se cini da i dobri kompakti daju ipak losiju sliku od pocetnih dslr-ova... i onda sam opet na Pentaxu i tako u krug... sto biste mi preporucili? :)

 

 

p.s. jos jedno pitanje, zasto je ovaj sa 2 objektiva jeftiniji

http://www.m-computers.hr/pentax-k-50-black-dal-18-55wr-dal-50-200wr/NO13458746/product/

 

a ovaj sa 1 1200 knskuplji?

http://www.m-computers.hr/pentax-k-50-black-da-18-135wr/NO13458747/product/

 

i da li bi taj prvi pokrio moje potrebe? hvala svima koji pomognu :)

Poruka je uređivana zadnji put sri 21.10.2015 22:23 (Pinana).
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Sony RX100 II vs pentax K50

Stavila si dva put isti link...

 

Veliš da ti nije sve stalo u kadar, znači fali ti širine (ako sam dobro skužio). U tom slučaju DSLR ili mirrorless s nekim širim objektivom ili s kit objektivom pa si kasnije uputpuniš s još jednim širim (jama bez dna, znam...)

Ako uzmeš kompakta onda imaš samo taj jedan objektiv koji je na njemu i ne može se nadograđivati...

 

Odredi što ti je bitnije.

Poruka je uređivana zadnji put sri 21.10.2015 22:19 (deya100).
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Sony RX100 II vs pentax K50

evo ispravila sam, ovaj drugi je sa jednim objektivom 18-135 i skuplji je 1200 kn... onda bi mi bilo bolje ovo di su 2 objektiva 18-55 i 50-200? ali zasto je ovaj drugi onda toliko skuplji? 

14 godina
neaktivan
offline
Sony RX100 II vs pentax K50

Zato jer ovaj s jednim objektivom ima objektiv kojeg oni cijene više nego ova druga dva objektiva skupa. Moje skromno mišljenje je da ne vrijedi tolike razlike, objektiv nije ništa posebno osim što daje malo veći raspon u jednom, dakle ne moraš često mijenjat objektive i ima SDM motor pa je autofocus malo brži (sad koliko tebi to treba i koliko bi primjetila tu razliku u milisekundama...). 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Sony RX100 vs Pentax K-50
Pinana kaže...

Pomoc, trebala bi pomoc oko odabira aparata.. ajmo reci da imam uzi izbor iako se to mijenja iz dana u dan :)

dvoumim se između kompakta Sony rx100 II i dslr Pentax K-50..

 

ono sto vam mogu reci je da o fotografiji ne znam apsolutno nista osim da me slikanje opusta, zabavlja i pritom se stvarno dobro osjecam... isto tako vam mogu reci da koristim automatski mod, tesko da cu ulagati u njega ista vise od ovoga sto sad kupim, ali ok, to ne mogu sa sigurnoscu reci... volim slikati prirodu, okolis, close up fotografiju ali i poneku panoramu... video mi nije bitan, velicina također...

 

nedavno sam 2 dana provela sa Canon 600D sa kit objektivom 18-55 i mogu reci da mi je tu jako falilo 'prostora'.. sad ne znam kuzite li sto ocu reci, ali puno toga mi nije stalo u kadar ako se to tako moze reci :D znaci taj 18-55 mi je malo pa treba jos nesto :/

 

zbog tog mog buduceg neulaganja odlucila sam uzeti kompakt.. u igri je bio i lx7, sony nekako vodi po svemu ovom sto sam procitala... pa sam tako naisla i pentax u tom pustom citanju... i nekako mi se cini da i dobri kompakti daju ipak losiju sliku od pocetnih dslr-ova... i onda sam opet na Pentaxu i tako u krug... sto biste mi preporucili? :)

 

 

p.s. jos jedno pitanje, zasto je ovaj sa 2 objektiva jeftiniji

http://www.m-computers.hr/pentax-k-50-black-dal-18-55wr-dal-50-200wr/NO13458746/product/

 

a ovaj sa 1 1200 knskuplji?

http://www.m-computers.hr/pentax-k-50-black-da-18-135wr/NO13458747/product/

 

i da li bi taj prvi pokrio moje potrebe? hvala svima koji pomognu :)

 

Pentax k-50 u svakom slučaju, ali nije mi jasno to "fali mi širine" to znači da ti nije dovoljno toga stalo u kadar ili da nisli mogla popuniti kadar time čim želiš (fali zoom dosega)?

pročitaj malo ovaj članak pa javi što ti stvarno treba http://www.avmax.hr/vodic-kroz-objektive~tekst_459.html

14 godina
offline
Re: Sony RX100 vs Pentax K-50

samo citat sa linka:

 

"Ekstremni širokokutni: 12-24 mm

Interijeri i ekstremni efekti s “razvlačenjem” prostora. Nisu posebno korisni za pejsaže,
naprosto zato što paktički nigdje nećete naći prizor koji je kao cjelina prikladan za snimanje.
Najčešće nešto negdje smeta, pa bolje ispadne vađenje detalja. Eventualno, neki prizor s vrha planine ili u pustinji mogao bi biti dovoljno “čist” za hvatanje ovakvim objektivom."

 

svašta...

 

 

Potpis!
8 godina
neaktivan
offline
Sony RX100 II vs pentax K50

evo primjer...

prva slika slikana mobitelom, hvata vecu povrsinu... druga slika sa tim 18-55 objektivom... dakle treba mi da mi u ovakvim situacijama hvata 'siru sliku'... ne znam drugacije objasnit...

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Sony RX100 II vs pentax K50

dakle onaj jeftiniji je ok za mene? :)

14 godina
neaktivan
offline
Sony RX100 II vs pentax K50

Meni je ova druga fotka nešto čudna, kao da nije na najširem, čudno mi je to za 18mm, pogotovo da je tolika razlika od mobitela koji većina imaju uži kut od kit objektiva na APSC senzoru. Jesi sigurna da je bilo, laički rečeno, skroz odzumirano...?

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Sony RX100 II vs pentax K50

ma da, moja greska, to nije bio 18-55 objektiv nego ovaj: http://www.amazon.de/Canon-EF-50mm-Objektiv-Filtergewinde/dp/B00005K47X, sad sam pitala.. plavusa 

 

dakle, sa onim dual kitom sam pokrivena za sve? osim sto moram nauciti neke osnove i ne sramotit se vise ovako? 

14 godina
offline
Re: Sony RX100 II vs pentax K50
Pinana kaže...

ma da, moja greska, to nije bio 18-55 objektiv nego ovaj: http://www.amazon.de/Canon-EF-50mm-Objektiv-Filtergewinde/dp/B00005K47X, sad sam pitala.. plavusa 

 

dakle, sa onim dual kitom sam pokrivena za sve? osim sto moram nauciti neke osnove i ne sramotit se vise ovako? 

 nisi pokrivena za sve ali je za pocetak dobro. Kasnije si kupis neki 55-210

Potpis!
8 godina
neaktivan
offline
Re: Sony RX100 II vs pentax K50

koliko dođe taj objektiv otprilike? gledam sad u edigitala je na akciji 3090 kn sa 18-55, a dok ovaj drugi nije i dođe 4128 kn... mozda bi je bolje odmah uloziti te novce za ovaj koji ste predlozili? :)

14 godina
offline
Re: Sony RX100 II vs pentax K50
Sa dva ces se vjerojatno vise naigrati
Potpis!
14 godina
offline
Re: Sony RX100 II vs pentax K50

.

Potpis!
Poruka je uređivana zadnji put pet 23.10.2015 0:49 (Ezio).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Sony RX100 II vs pentax K50
Pinana kaže...

ma da, moja greska, to nije bio 18-55 objektiv nego ovaj: http://www.amazon.de/Canon-EF-50mm-Objektiv-Filtergewinde/dp/B00005K47X, sad sam pitala.. plavusa 

 

dakle, sa onim dual kitom sam pokrivena za sve? osim sto moram nauciti neke osnove i ne sramotit se vise ovako? 

 

Da, onda ti je za početak dovoljan i osnovni kit 18-55 pa ćeš lako kasnije kupiti još jedan objektiv. K-50 sa WR 18-55 ti u edigitalu dođe 3060kn, a kada budeš kupovala telephoto objektive, savjetujem ti da uzmeš neki prime sa većim otvorom blende od onog što ima 50-200.

8 godina
neaktivan
offline
Re: Sony RX100 II vs pentax K50
Hvala svima na odgovorima, bit ce tako onda... A kad budem kupovala objektiv opet cu se javit tu :)
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Sony RX100 II vs pentax K50

Kupi RX100 koji ce uvijek biti uz tebe. DSLR ce ti 90% vremena biti kod kuce tj. nikad ga neces imati bas kad ti zatreba.

DSLR-i su strojevi za obavljanje zadatka. Znaci uzmes ga s namjerom da fotografiras to i to. Kompakt je u djepu i s njim ces snimiti stotine spontanih fotografija koje ce ti puno vise znaciti.

 
2 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Sony RX100 II vs pentax K50
13 godina
neaktivan
offline
Re: Sony RX100 II vs pentax K50
Dobra je...
16 godina
offline
Sony RX100 II vs pentax K50

@Pinana u pocetku velicina nije problem al poslije ce bit, s vremenom, ne znam, mozda nisam bio dovoljno motiviran..

Nekad davno imao onaj malecki pentax k-x, pa mi je s vremeno bila tlaka furat dva objektiva i posebno pederusu za njega..

 

Imal rx100 to je cudo od aparata a stane u dzep..

A najbolji foto je mobitel, uvijek s tobom, izvadis, okines, sve spontano

Al ok, ak imas ogromnu zelju i volju i ne dira te velicina i furanje opreme, samo naprijed

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Sony RX100 II vs pentax K50

a vidit cemo, ja sad mislim da nece ali normalno ne mogu znati dok ne probam 

iako mi taj rx je bio opcija, sad mi je nekako prevagnuo pentax 

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice