Accelero hybrid + R9 290

poruka: 2
|
čitano: 4.685
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
Accelero hybrid + R9 290

Instalacija ACCELERO HYBRID hlađenja na Radeon R 290.

 

Ovdje je Arcticov video s uputstvima

 

 

Neznan ja pisat reviewe pa ću ode ukratko ukazat na probleme na koje san naiša.

Kod sastavljanja Accelero hybrida sam vidija da će mi falit onih aluminijskih hladnjačića šta se lipe na memorijske module.
Kod lijepljenja alu hladnjačića obavezno koristite papirnati predložak.
Naime u pakiranju ih je stiglo 12 a za R9 290 ih triba 16 komada, pa sam se poslužija onim šta mi nisu bili potrbni što se vidi na slci 1 al morate baziti da vam ne prelaze dužinu memorijskog čipa više od 1-2mm
jer nećete kasnije moći staviti onaj plastični oklop.

1 1
Dalje morate pripazit na memorijki čip koji ulazi u prostor hladnjaka stoga sam na njega zalipija ovaj maleni hladnjačić što se vidi na slici 2

A sad ono što bi vas moglo odvratit od kupnje ovog hlađenja, naime s njim su mi stigli preširoki alu hladnjaci za neznan ni ja šta je to valjda regulacija napona ali sam ja na moju sriću ima te hladnjake od pokojne

HD7970 i njenog Accelero Xtreme 7970 hladnjaka, oni su nešto uži pa su taman pasali a vide se na slici 3

3 3
I na kraju mi je pošlo na živce što je nosač hladnjaka crne boje (slika 4) pa san na tešku muku zavida hladnjak na karticu.

4 4
Za radijaror morate pazit da imate na stražnjoj ili gornjoj strani otvor za 120mm vent.

 

Nisan previše testira samo san proba Furmark na 10 min sa stok hladnjakom na 50% brzine venta i temperatura je bila 87c u sobi di je 16c a s Hybridom je u istim uvjetima bila 56c.

VRAM temp 1 ide do 65c VRAM temp 2 ide do 53c s Hybridom, a s stokom nisam gleda pa neznan do kud je išla.

Fan sped stavite batem na 80% zbog onog malog venta šta hladi memorijske čipove a onaj s radijatora i onako ide na matičnu il potenciometar ako ga imate ja ga vrtin na oko 70%.

 

Toliko od mene nadam se da sam nekom pomogao.

Oprostite zbog moje nepismenosti.

nicky.sl
Poruka je uređivana zadnji put sub 1.2.2014 1:19 (nicky.sl).
Moj PC  
18 2 hvala 8
10 godina
offline
Accelero hybrid + R9 290

Evo da završin šta nisan stiga slikat zadnji put.

Ovako to izgleda na kraju:

nicky.sl
Moj PC  
11 1 hvala 4
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice