AMD Serija 400 (Polaris)

poruka: 9.708
|
čitano: 709.154
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Re: AMD Serija 400 (Polaris)
Tu su negdje, ovisi o naslovu, makar po meni je rx560 bolja jer je novija i manje trosi.
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
7 godina
offline
AMD Serija 400 (Polaris)

Pozdrav,

negdje prije ljeta sam kupio novu graficku MSI RX480 GamingX s 4GB (dok su jos cijene bile normalne). Svi su je hvalili kao najtisu i s ponajboljim hlanjakom i zato sam je i uzeo u odnosu na ostale jeftinije modele.

U zahtjevnijjim igrama su se ventilatori preko ljeta vrtili na 2400 RPM i zbog cega je bila dosta glasna, ali kada stavim slisalice nije tako strasno.

Mislio sam da ce to prestati kada zahladi, ali ventilatori se i dalje u zahtjevnijim igrama vrte na 2400RPM. Kada otvorim kuciste brzina padne na oko 1700 i manje sto je puno bolje.

 

Zanimaju me kako se vase kartice ponasaju, s time da moja nije clockana?

Kuciste koje koristim je Coolermaster Centurion 5 s dva 120mm venta.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: AMD Serija 400 (Polaris)
Mija se uopće ne cuje, pogledaj da nisi postavio negdje fiksno fan krivulje, ili mozda je puna prašine pa zato vrti na maxu
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
15 godina
offline
Re: AMD Serija 400 (Polaris)
Stavi max okretaje da su 2000 rpm
12 godina
protjeran
offline
Re: AMD Serija 400 (Polaris)
Ako su temp ok kad maknes stranicu ocito ti nesto ne stima s air flowom, mislim da ti ovi nabacani kablovi naprijed blokiraju hladni zrak koji se upuhuje u kuciste.
12 godina
protjeran
offline
Re: AMD Serija 400 (Polaris)
war3_tft kaže...
Ako su temp ok kad maknes stranicu ocito ti nesto ne stima s air flowom, mislim da ti ovi nabacani kablovi naprijed blokiraju hladni zrak koji se upuhuje u kuciste.

 nema tu nikakvog airflowa to je neko staro limeno kuciste..lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
14 godina
online
Re: AMD Serija 400 (Polaris)
Stjepanj kaže...
war3_tft kaže...
Ako su temp ok kad maknes stranicu ocito ti nesto ne stima s air flowom, mislim da ti ovi nabacani kablovi naprijed blokiraju hladni zrak koji se upuhuje u kuciste.

 nema tu nikakvog airflowa to je neko staro limeno kuciste..lp

 To nije kućište, to je pećnica.

But Father, I have dreams and courage, and the name of an excellent cosmetic surgeon. Fear not, one day word will reach you of the success of me, the great Eskimo actor, Jennifer Love Hewitt.
7 godina
offline
Re: AMD Serija 400 (Polaris)

Kućište je Coolermaster Centurion 5 kupljeno prije više od 11 godina. Prije ove grafičke sam imao MSi R7265 i ona se uopće nije čula.

Izgleda da ga je pregazilo vrijeme i da bi novo kućište riješilo ovaj problem. 

Hvala na odgovorima!

16 godina
odjavljen
offline
AMD Serija 400 (Polaris)

Osvježenje samo što nije

 

https://wccftech.com/amd-radeon-rx-polaris-30-gpu-october-launch/

 

volio bi nazad na njih zbog freesynca

Moj PC  
0 0 hvala 1
10 godina
offline
Re: AMD Serija 400 (Polaris)
XXX kaže...

Osvježenje samo što nije

 

https://wccftech.com/amd-radeon-rx-polaris-30-gpu-october-launch/

 

volio bi nazad na njih zbog freesynca

 Nazalost Rebrandeoni 3.0

 

16 godina
odjavljen
offline
AMD Serija 400 (Polaris)

Napisao sam osvježenje i postao u polaris temi pa se podrazumjeva da je rebrand. Trebali bi dobiti cc 10% bolje performanse i ako cijena bude super bježim sa nvidije. Freesync je super stvar.

Moj PC  
3 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
AMD Serija 400 (Polaris)

A pa dobro kaj sad, hd seriju su rebrandirali/preimenovali ili kaj god 3 puta pa mogu i polaris.lp

Intel Core™ i7 Forever
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
AMD Serija 400 (Polaris)

Toliko o tome da ce 980ti/1070 performanse doci u rang 250 baksa, stojimo u mjestu osim ako zeleni ne urade nesto.

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Serija 400 (Polaris)
XXX kaže...

Napisao sam osvježenje i postao u polaris temi pa se podrazumjeva da je rebrand. Trebali bi dobiti cc 10% bolje performanse i ako cijena bude super bježim sa nvidije. Freesync je super stvar.

 Cisto sumnjam i u tih 10%. Vec su s prvim refreshom prodali pricu o boljim taktovima tj. performansama zbog finijeg proizvodnog procesa a ispalo je da samo zahvaljuci boljem hladenju nakrljkali voltazu.

 Uostalom Polarisovo usko grlo je bandwith a cisto sumnjam da mogu puno vise od 8 Gbps mogu izvuc iz postojeceg GDDR5. Daleko vise bi profitirali nadogradnjom na GDDR5X/6 al za to bi trebalo redizajnirat chip tocnije memorijski kontroler a s njim kompletno i pcb - a to kosta.

11 godina
offline
Re: AMD Serija 400 (Polaris)

A sto ako bude dual gpu na single pcb kao 4870 x2 nekada.

 

Ipak su govorili o 1080 perf...

coffe,coffe,coffe.....
10 godina
offline
Re: AMD Serija 400 (Polaris)
metallic kaže...

A sto ako bude dual gpu na single pcb kao 4870 x2 nekada.

 

Ipak su govorili o 1080 perf...

 Zajebancije s driverima, stabilnoscu skaliranjem te opcenito podrskom u igrama, novi driver popravi fps u dvije a usere u trecoj igri, a onda i kad konacno docekas taj boost, na ekranu ogroman fps a ti imas filing da svako malo nes zapinje aka famozni microstuttering - jednom multigpu vise nikad multigpu bez obzira o kojem proizvodjacu se radilo.

Eventualno da nekako sklepaju da dva fizicka chipa skupa s njihovom memorijom OS vidi kao jedan al to je u domeni moje zelje moji snovi iz puno razloga...

11 godina
online
Re: AMD Serija 400 (Polaris)
Stjepanj kaže...

A pa dobro kaj sad, hd seriju su rebrandirali/preimenovali ili kaj god 3 puta pa mogu i polaris.lp

 jesu, samo što su kod rebrandiranja hd 7xxx serije u r9 2xx najjaču grafu 7970 od 500usd spustili u srednji rang, preimenovali u r9 280 (ili 280x, ne sjećam se točno) po duplo nižoj cijeni od 250usd

istovremeno su dodali potpuno novu top seriju r9 290/290x

već sljedeći rebrand je bila pušiona, jedino su na r9 390 dodali duplo vrama, što je čisto marketinški potezjer ta količina vrama na tim grafama nema smisla

 

i što će sad napraviti u trećem rebrandiranju, kad su u prvom napravili skoro pa ništa osim raspustili voltaže da mogu par posto više kloka uhvatit

jedino donekle opravdano rebrandiranje bi bilo spustiti 570 u 660 po cijeni od 80usd, a 580 u 670 po cijeni od maksimalno 120usd, no onda im fali nešto u klasi buduće nevidijine 2060

8 godina
offline
Re: AMD Serija 400 (Polaris)
Pozdrav, da li vrijedi rx 580 asus rog strix 8 gb 240 eura polovna.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Serija 400 (Polaris)
xfire975 kaže...
Pozdrav, da li vrijedi rx 580 asus rog strix 8 gb 240 eura polovna.

Ne, preblizu je cijenom polovnim 1070-kama koje su puno bolje...

15 godina
offline
Re: AMD Serija 400 (Polaris)

Asusice rx580 imaju najlošije hlađenje eto samo za info.

kradem mine iz minskog polja
8 godina
offline
Re: AMD Serija 400 (Polaris)
Hvala, koje modele 1060 6 gb i rx 580 8 gb uzimat.
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Serija 400 (Polaris)
xfire975 kaže...
Hvala, koje modele 1060 6 gb i rx 580 8 gb uzimat.

 one koji su ispod 150 eura.

14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Serija 400 (Polaris)
xfire975 kaže...
Hvala, koje modele 1060 6 gb i rx 580 8 gb uzimat.

Ako si bio spreman dat 1800kn za 580-ku, ja bi na tvom mjestu skupio jos koju stoticu i pikirao 1070-ku, i te kako isplativo...

8 godina
offline
Re: AMD Serija 400 (Polaris)
Prijatelju u BiH jos nema nista ispod 250 eura a da ima garanciju. Smijesno al istinito, medutim nove sa garancijom idu za 300 + eura.
Poruka je uređivana zadnji put pon 8.10.2018 18:29 (xfire975).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD Serija 400 (Polaris)

Najbolja rx580 je sapphire nitro

kradem mine iz minskog polja
8 godina
offline
Re: AMD Serija 400 (Polaris)
Ma nije problem uzet 1070, al bi odmah moro mijenjat i Fx-a, pa to ode u nedogled.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Serija 400 (Polaris)
xfire975 kaže...
Ma nije problem uzet 1070, al bi odmah moro mijenjat i Fx-a, pa to ode u nedogled.

Onda nemoj nista mijenjat, tek sad vidim da imas 290X, 580-ka i 1060-ka su prilicno skromni upgradei, neisplativi...

12 godina
protjeran
offline
Re: AMD Serija 400 (Polaris)
ansha kaže...
xfire975 kaže...
Ma nije problem uzet 1070, al bi odmah moro mijenjat i Fx-a, pa to ode u nedogled.

Onda nemoj nista mijenjat, tek sad vidim da imas 290X, 580-ka i 1060-ka su prilicno skromni upgradei, neisplativi...

 

Istina. Osim ako su temperatura i potrošnja energije važni, barem kada je 1060 u pitanju.

Poruka je uređivana zadnji put pon 8.10.2018 18:44 (NiramX).
8 godina
offline
Re: AMD Serija 400 (Polaris)
Ma otisla moja za 140 eura, pa sam mislio uzimat neku od ove dvije pomenute, ipak su jace oko 20%, novije i manje trose, al neznam koji su modeli dobri tj hladni. Mislio sam da rog strix jedna od najboljih i najhladnijih 580-ki.
11 godina
online
Re: AMD Serija 400 (Polaris)
dery kaže...

Najbolja rx580 je sapphire nitro

 da je među boljima sigurno jest, ali je isto tako sigurno da nije najbolja

pogledaj malo kakvo su napajanje na pcb-u složili, na 5xx seriji na kojoj su otpustili voltaže u odnosu na 4xx kako bi dobili veći klok, oni stave 3-fazno napajanje - link

reklamiraju 6-fazno, no to baš i nije istina

A glance at the PCA reveals the GPU power supply’s six phases, which are prominently mentioned in the marketing material....So, how do we get from three phases to the advertised six? We don’t, at least not really. There are three phases that each have two voltage converters running in parallel. ...

za razliku od 4xx serije poboljšali su hladnjak i tu su napravili jako dobar posao, no onda su štedili na pcb-u i zato nikako nemere biti najbolja

i kad ti ovo napišu - "trebalo bi biti dovoljno", to baš nikako nemereš povezati s najboljom karticom, jer se najbolje grafe ne rade sa "trebalo bi biti dovoljno"

three phases should be close enough in this case

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice