AMD Serija 400 (Polaris)

poruka: 9.708
|
čitano: 707.045
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
AMD Serija 400 (Polaris)

Ja mu mogu reči za ovu moju sa 4gb aorus gigabyticušta je imam da je dobra ja zadovoljan.

kradem mine iz minskog polja
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Serija 400 (Polaris)

Jesi OC-a što?

coffe,coffe,coffe.....
15 godina
offline
Re: AMD Serija 400 (Polaris)

ne

kradem mine iz minskog polja
12 godina
protjeran
offline
Re: AMD Serija 400 (Polaris)
picajzla0707 kaže...
dery kaže...

Najbolja rx580 je sapphire nitro

 da je među boljima sigurno jest, ali je isto tako sigurno da nije najbolja

pogledaj malo kakvo su napajanje na pcb-u složili, na 5xx seriji na kojoj su otpustili voltaže u odnosu na 4xx kako bi dobili veći klok, oni stave 3-fazno napajanje - link

reklamiraju 6-fazno, no to baš i nije istina

A glance at the PCA reveals the GPU power supply’s six phases, which are prominently mentioned in the marketing material....So, how do we get from three phases to the advertised six? We don’t, at least not really. There are three phases that each have two voltage converters running in parallel. ...

za razliku od 4xx serije poboljšali su hladnjak i tu su napravili jako dobar posao, no onda su štedili na pcb-u i zato nikako nemere biti najbolja

i kad ti ovo napišu - "trebalo bi biti dovoljno", to baš nikako nemereš povezati s najboljom karticom, jer se najbolje grafe ne rade sa "trebalo bi biti dovoljno"

three phases should be close enough in this case

 Sve si ok napisao sta se Nitro rx 580 kartice tice, al ovo sa naponom nije tocno. Polaris kartice bile one iz 400 il 500 serije se ne ostavljaju na stock naponu, sve redom se mogu undervoltati i to podosta, napravio to kod sebe i svih frendova sto su pokupovali Polarise.

 

xfire975 Ta Asus Rog Strix je odlicna izvedba rx 580-ke, samo sta je 1800kn previse novaca.

11 godina
offline
Re: AMD Serija 400 (Polaris)
Statsman kaže...
metallic kaže...

A sto ako bude dual gpu na single pcb kao 4870 x2 nekada.

 

Ipak su govorili o 1080 perf...

 Zajebancije s driverima, stabilnoscu skaliranjem te opcenito podrskom u igrama, novi driver popravi fps u dvije a usere u trecoj igri, a onda i kad konacno docekas taj boost, na ekranu ogroman fps a ti imas filing da svako malo nes zapinje aka famozni microstuttering - jednom multigpu vise nikad multigpu bez obzira o kojem proizvodjacu se radilo.

Eventualno da nekako sklepaju da dva fizicka chipa skupa s njihovom memorijom OS vidi kao jedan al to je u domeni moje zelje moji snovi iz puno razloga...

Vidi se da nisi koristio amd grafu od serije 2XX, sve poslije toga kad je crimson dosao, te musice su nekako presle kod zelenih i sto je najgore jos uvijek se drze kod zelenih 

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
10 godina
offline
Re: AMD Serija 400 (Polaris)
chaselol kaže...
Statsman kaže...
metallic kaže...

A sto ako bude dual gpu na single pcb kao 4870 x2 nekada.

 

Ipak su govorili o 1080 perf...

 Zajebancije s driverima, stabilnoscu skaliranjem te opcenito podrskom u igrama, novi driver popravi fps u dvije a usere u trecoj igri, a onda i kad konacno docekas taj boost, na ekranu ogroman fps a ti imas filing da svako malo nes zapinje aka famozni microstuttering - jednom multigpu vise nikad multigpu bez obzira o kojem proizvodjacu se radilo.

Eventualno da nekako sklepaju da dva fizicka chipa skupa s njihovom memorijom OS vidi kao jedan al to je u domeni moje zelje moji snovi iz puno razloga...

Vidi se da nisi koristio amd grafu od serije 2XX, sve poslije toga kad je crimson dosao, te musice su nekako presle kod zelenih i sto je najgore jos uvijek se drze kod zelenih 

Hehe nisam u svojem konfi imao Radeonku jos od HD5850 jer sam zbog CUDA lockan na Nvidiju, ali multigpu za igranje ne bi preporucio ni najgorem neprijatelju, kao sto kazes nije Nvidija po tom pitanju nista bolja dapace.

9 godina
offline
Re: AMD Serija 400 (Polaris)
chaselol kaže...
Statsman kaže...
metallic kaže...

A sto ako bude dual gpu na single pcb kao 4870 x2 nekada.

 

Ipak su govorili o 1080 perf...

 Zajebancije s driverima, stabilnoscu skaliranjem te opcenito podrskom u igrama, novi driver popravi fps u dvije a usere u trecoj igri, a onda i kad konacno docekas taj boost, na ekranu ogroman fps a ti imas filing da svako malo nes zapinje aka famozni microstuttering - jednom multigpu vise nikad multigpu bez obzira o kojem proizvodjacu se radilo.

Eventualno da nekako sklepaju da dva fizicka chipa skupa s njihovom memorijom OS vidi kao jedan al to je u domeni moje zelje moji snovi iz puno razloga...

Vidi se da nisi koristio amd grafu od serije 2XX, sve poslije toga kad je crimson dosao, te musice su nekako presle kod zelenih i sto je najgore jos uvijek se drze kod zelenih 

 

Za performanse kao gtx 1080 se spominjao Navi GPU koji bi cijenom trebao biti 250 USD. Nikakav dual GPU.

 

Ovaj Polaris rebrand/refresh je rađen na novom procesu (čini mi se 12nm) i zbog čega bi trebao biti efikasniji GPU. 

 

Kako je Nvidia ostavila gtx 10xx seriju u prodaji i proizvodnji Amd je obnovio Polaris kako bi napokon imao konkurentnije ili bolje kartice naspram gtx 1060 i nove gtx 2060. AMD cilja entry level za 1080p gamere s ovim karticama.

 

Jedna bitna stavka je da će novi Polaris biti jeftiniji od rx 5xx serije uz bolje performanse.

SSD koliko si mi života uštedio...
10 godina
offline
Re: AMD Serija 400 (Polaris)
Bur33k kaže...
chaselol kaže...
Statsman kaže...
metallic kaže...

A sto ako bude dual gpu na single pcb kao 4870 x2 nekada.

 

Ipak su govorili o 1080 perf...

 Zajebancije s driverima, stabilnoscu skaliranjem te opcenito podrskom u igrama, novi driver popravi fps u dvije a usere u trecoj igri, a onda i kad konacno docekas taj boost, na ekranu ogroman fps a ti imas filing da svako malo nes zapinje aka famozni microstuttering - jednom multigpu vise nikad multigpu bez obzira o kojem proizvodjacu se radilo.

Eventualno da nekako sklepaju da dva fizicka chipa skupa s njihovom memorijom OS vidi kao jedan al to je u domeni moje zelje moji snovi iz puno razloga...

Vidi se da nisi koristio amd grafu od serije 2XX, sve poslije toga kad je crimson dosao, te musice su nekako presle kod zelenih i sto je najgore jos uvijek se drze kod zelenih 

 

Za performanse kao gtx 1080 se spominjao Navi GPU koji bi cijenom trebao biti 250 USD. Nikakav dual GPU.

 

Ovaj Polaris rebrand/refresh je rađen na novom procesu (čini mi se 12nm) i zbog čega bi trebao biti efikasniji GPU. 

 

Kako je Nvidia ostavila gtx 10xx seriju u prodaji i proizvodnji Amd je obnovio Polaris kako bi napokon imao konkurentnije ili bolje kartice naspram gtx 1060 i nove gtx 2060. AMD cilja entry level za 1080p gamere s ovim karticama.

 

Jedna bitna stavka je da će novi Polaris biti jeftiniji od rx 5xx serije uz bolje performanse.

 Meni se isto cini da ce Navi bit jako dobar GPU, vrlo vjerojatno mali chip cca 200mm² ali veoma efikasan.

Od ovih "novih" Polarisa ne ocekujem nista, te price o 12nm su se povlacile i prije lansiranja rx580 kartica, tako da i tu mogu samo ugodno iznenadit.

11 godina
offline
Re: AMD Serija 400 (Polaris)
war3_tft kaže...

 Sve si ok napisao sta se Nitro rx 580 kartice tice, al ovo sa naponom nije tocno. Polaris kartice bile one iz 400 il 500 serije se ne ostavljaju na stock naponu, sve redom se mogu undervoltati i to podosta, napravio to kod sebe i svih frendova sto su pokupovali Polarise.

 ne mislim na undervoltanje, nego na to da je najveća promjena 5xx u odnosu na 4xx seriju skidanje blokada kojima su u 4xx seriji nastojali parirati nevidijinoj efikasnosti

 

In our gaming loop, its Nitro+ Radeon RX 580 operates at an almost-constant 1450 MHz, whereas the previous-gen card was limited to 1350 MHz and used just as much power....The Radeon RX 580's higher frequency does come at a price, though: it requires a higher voltage setting.

...The Radeon RX 580 shows us that when finesse isn't in the cards, brute force works, too. Dialing in a higher core voltage (and enduring its higher power losses) are the price you pay for a few extra megahertz of GPU clock rate.

12 godina
protjeran
offline
Re: AMD Serija 400 (Polaris)

Nasao sam tu recenziju sa Toms Hardware, znaci zabiljezili su porast od ~20mv sa 400 serije na 500 seriju u turbo modeu sto je nista.

I opet ti kazem tvornicki naponi se ne ostavljaju na tim karticama, ja sam svoju 470 nitro undervoltao za 38mv i jos napravio OC jezgre i memorije, znaci da bi ovaj na toj nitro 580 bez problema ostao na stock frekvencijama da je smanjio napon za tih 20mv, to je minimum kolko se svaki Polaris moze undervoltati na stocku, ide to i jos dole.

Poruka je uređivana zadnji put uto 9.10.2018 8:43 (war3_tft).
14 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Serija 400 (Polaris)
Imao sam takvu, radila je zakljucana na 1500/1.2v, nisam se puno vise od toga igrao sa visim taktom/nizim naponom, nisam stigao. Memorija se isto dobro clockala, na barem 2150.
http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
11 godina
offline
Re: AMD Serija 400 (Polaris)
war3_tft kaže...

I opet ti kazem tvornicki naponi se ne ostavljaju na tim karticama, ja sam svoju 470 nitro undervoltao...

 jesi ti undervoltao, ali razmisli koliko njih kupi grafu i ne dira baš ništa, niti ih kloka, a kamo li da undervolta

samo ih turne u komp, ako i to sami naprave, i peglaj po defoltu dok ne kupe novu

12 godina
protjeran
offline
Re: AMD Serija 400 (Polaris)
Slazem se, al to povecanje u naponu je minimalno i ne stvara probleme novom pcb-u. Btw sto se tice smanjenih faza da li se to odnosi na nitro ili pulse kartice?
9 godina
offline
Re: AMD Serija 400 (Polaris)
Evo ja sam taj, imam sapphire rx 480 nitro+oc 8gb, ne razumijem se niti u over niti u underklokanje, kupio sam ju prije dvije godine i stavio u komp, a sta dobijem ako ju underklokam? Pitam i kazem normalno, nista bahato ni bezobrazno.
9 godina
offline
Re: AMD Serija 400 (Polaris)
Pardon, mob je slucajno dva puta poslao istu poruku, obrisite ovaj komentar.
Poruka je uređivana zadnji put uto 9.10.2018 9:41 (playjob).
11 godina
offline
Re: AMD Serija 400 (Polaris)
playjob kaže...
Evo ja sam taj, imam sapphire rx 480 nitro+oc 8gb, ne razumijem se niti u over niti u underklokanje, kupio sam ju prije dvije godine i stavio u komp, a sta dobijem ako ju underklokam? Pitam i kazem normalno, nista bahato ni bezobrazno.

Undervolting - spustas joj napon(VOLTAGE ili kako se na forumu odomacio termin voltaza - inace nepostojeca rijec) koji trazi za max boost, samim time dobijas hladniju i tisu grafu a iste performanse.

 

Underclocking - spustas joj brzinu max boosta, hladnija, tisa grafa i manje performanse.

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
11 godina
offline
Re: AMD Serija 400 (Polaris)
war3_tft kaže...
Slazem se, al to povecanje u naponu je minimalno i ne stvara probleme novom pcb-u. Btw sto se tice smanjenih faza da li se to odnosi na nitro ili pulse kartice?

ma nisam ja niti rekao da je to povećanje napona (pre)veliko ili da će stvarati probleme, nego jednostavno da su otpustili voltaže kako bi dobili nešto veći klok

evo ti pojašnjenje s još jednog "uvodnog" testa, gdje se objašnjavaju razlike 

Otherwise the big change here is on power consumption. RX 580 is a 185W card, while RX 570 starts at 150W. This is a 30-35W increase in TBPs over the RX 400 series, and given the expected prevalence of factory overclocked cards, the TBP of the average retail SKU is probably a bit higher still. Manufacturing improvements in the last year have allowed Polaris to clock higher and/or reduce power consumption slightly at a given clockspeed, however in AMD’s case they’ve opted to spend all of these gains (and then-some) on clockspeed improvements, hence the TBPs we’re seeing today.

As a result while the RX 400 series cards delivered good performance, they weren’t very competitive with NVIDIA’s GTX 10 series in the realm of power consumption. Consequently AMD’s no longer trying to compete on power efficiency on the Polaris 10 series: they are going right to the bend in the power/performance curve (and quite possibly past it) to deliver the best performance per dollar that they can. Competing on price is ultimately how they can best grab more of NVIDIA’s market share.

ovo podcrtano je upravo ono što sam ranije rekao - prestali su se natjecati u efikasnosti i otpustili su uzde na novoj seriji

 

ono na testu je bila nitro kartica, za pulse nemam pojma osim da ima slabije hlađenje - ali sumnjam da bi na slabijoj kartici stavljali išta bolje, tako da vjerujem da vrijedi isto za obje

playjob kaže...
Evo ja sam taj, imam sapphire rx 480 nitro+oc 8gb, ne razumijem se niti u over niti u underklokanje, kupio sam ju prije dvije godine i stavio u komp, a sta dobijem ako ju underklokam? Pitam i kazem normalno, nista bahato ni bezobrazno.

 dobiješ manju potrošnju i manje zagrijavanje

EDIT:

ah, mislio sam na undervoltanje, kolega chaselol je bolje objasnio

Poruka je uređivana zadnji put uto 9.10.2018 9:53 (picajzla0707).
9 godina
offline
Re: AMD Serija 400 (Polaris)
Znači ja mogu svojoj grafičkoj smanjit temperaturu, oko 75 u igricama namon dužeg vremena te joj je to najveća temperatura, u idleu je 55, a da performanse ostanu bas skroz iste?

I smanjujem li joj temperaturu u idleu ako smanjim napon?
Poruka je uređivana zadnji put uto 9.10.2018 10:05 (playjob).
15 godina
offline
Re: AMD Serija 400 (Polaris)

Visoko je to u idle stavi vent na bočnu stranu ili skini  stranicu pa vidi jel se smanjilo.

kradem mine iz minskog polja
12 godina
protjeran
offline
Re: AMD Serija 400 (Polaris)
Kolko mozes spustiti napon sve ovisi o cipu koji te potrefio, na nekima ide vise na nekima manje, ali u pravilu se svaki polaris moze undervoltati.

Za pocetak u wattmanu power limit stavi na max, a onda na zadnja dva power statea ukucaj nizi napon. Po defaultu je on 1150mv ak se ne varam, probaj staviti na 1110 za pocetak pa testiraj u valleyu il 3d marku, ako prode smanji za jos 10, ako ne onda probaj vratiti na 1120, sa tim dijelom ces se sam morat poigrati.

Osim radeon wattmana mozes skinuti i sapphire trixx aplikaciju, samo vidi dal ti radi sa trenutnim driverima jer dok sam je bio koristio znam da je znala zezati sa odredenim driverima. Kad otvoris trixx opet power limt stavi na max, na sredini ces vidjet da ti pise +0mv pa stavi na -40mv i testiraj kako sam vec napisao dok ne nades stabilan napon.
9 godina
offline
Re: AMD Serija 400 (Polaris)
Ajd probat ću kad sjednem za komp, ovo 55 stupnjeva u idleu je i meni pretjerano, imam dva prednja venta koja upuhuju zrak i jedan stražnji što ispuhuje, fractal design gp140mm sva tri, kućište fractal design define R5...
6 godina
offline
AMD Serija 400 (Polaris)

Pozdrav imam rx460 2gb sa 1220 stock brzinom 1750 memorija,najviše je stabilno uspijem natjerati na 1800 memoriju i 1270mhz grafičku+50 power to sve sa watmanom jer mi se sa afterburnerom ruši stalno[PUBG],inače sam jako zadovoljan sa i5 3470 8GB DDR3 na 1600,rezolucija fhd sve na very low iznad 70fps stalno drži skoro da mi je bolja ova sekundarna kombinacija nego sa i3 7100 8gb ddr4 i gtx 1050 2gb isto oko 70fps na fhd ali tu igram na 2560x1440 pa žrtvujem koji fps manje ;)

Poruka je uređivana zadnji put uto 9.10.2018 12:19 (dejo74).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD Serija 400 (Polaris)

Evo testirao sa ungine heaven 1365hz kako je war rekao undervolt 1110mv prolazi test zakucano na 70°, prezadovoljan

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put uto 9.10.2018 13:05 (dery).
12 godina
protjeran
offline
Re: AMD Serija 400 (Polaris)
Koju ti rx580 imas? Jel to stock frekvencija? Probaj to na 1450 dici pa vidi kolko mozes uv.
7 godina
protjeran
offline
AMD Serija 400 (Polaris)

Dery & War dinamični undervolt duo  ima da radeonke mole za koji mV više da im ne bude hladno preko zime 

 

pa digni joj malo klok pa probaj ostaviti undervolt... ja sam se kratko igrao sa saphhire nitro+, imam negdje printscreenove pa ću pogledati postavke za undervolt

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
AMD Serija 400 (Polaris)

dali ima kakv info koju memorju ce taj novi 12nm gpu koristiti ?

 
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
AMD Serija 400 (Polaris)

Dery 

 

evo ti moje polaris čarolije...prvo je OC do ubera, a drugo je stock clock undervoltano na 1.15V

 

Moj PC  
1 0 hvala 1
11 godina
offline
Re: AMD Serija 400 (Polaris)

Jesi modao bios, zategnuo latencije memorije? Ovaj test dosta profitira od memorije, a polaris općenito voli kad mu se dobro podesi memorija. Ima tu još potencijala za veći score.

7 godina
protjeran
offline
Re: AMD Serija 400 (Polaris)

Nisam moddao, nemam vise tu karticu... samo maxwelle davno sam se igrao s biosima

12 godina
offline
Re: AMD Serija 400 (Polaris)
dejo74 kaže...

Pozdrav imam rx460 2gb sa 1220 stock brzinom 1750 memorija,najviše je stabilno uspijem natjerati na 1800 memoriju i 1270mhz grafičku+50 power to sve sa watmanom jer mi se sa afterburnerom ruši stalno[PUBG],inače sam jako zadovoljan sa i5 3470 8GB DDR3 na 1600,rezolucija fhd sve na very low iznad 70fps stalno drži skoro da mi je bolja ova sekundarna kombinacija nego sa i3 7100 8gb ddr4 i gtx 1050 2gb isto oko 70fps na fhd ali tu igram na 2560x1440 pa žrtvujem koji fps manje ;)

 RX 460 i 1440p idu skupa kao vino i kefir... Pa Ps4 na 1080p ima veći fps 

Hearthstone: Maks0806#2960
Poruka je uređivana zadnji put sri 10.10.2018 10:39 (maks0806).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice