AMD Vega

poruka: 3.223
|
čitano: 429.156
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
5 godina
offline
Re: AMD Vega
Stjepanj kaže...

Role moze timespy  benchmark? S tim taktom, ja sam trebao uzeti vegu 64 mogao sam birati lc ili devil, no na kraju ipak uzeo nvidiu.lp

Znaci s onim postavkama 1800/1100 , 260w, bez podizanja power limita 8497.

Da se potrudit vjerujem da moze 8800.

16 godina
offline
Re: AMD Vega

A i jadno je da covjek doma moze sam spustit temperature za 30+ % a ovi kojima je to posao ne mogu..

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
7 godina
offline
Re: AMD Vega

a neznan baš da dropa 40 stupnjeva radi ovoga, zvući mi sumnjivo.

Poruka je uređivana zadnji put pon 18.2.2019 22:33 (dabar_solta_V2).
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Vega
dabar_solta_V2 kaže...

a neznan baš da dropa 40 stupnjeva radi ovoga, zvući mi sumnjivo.

Citam iskustva ljudi po redditu, masu varira od primjerka do primjerka. Jedan ima undervoltanu karticu na stock taktovima i opet je na 110°C i throttle-a, ocito cip ne ostvaruje kontakt s coolerom kako treba. U takvim slucajevima moze bit tih 40°C poboljsanja..

12 godina
protjeran
offline
Re: AMD Vega
Role2 kaže...
Stjepanj kaže...

Role moze timespy  benchmark? S tim taktom, ja sam trebao uzeti vegu 64 mogao sam birati lc ili devil, no na kraju ipak uzeo nvidiu.lp

Znaci s onim postavkama 1800/1100 , 260w, bez podizanja power limita 8497.

Da se potrudit vjerujem da moze 8800.

 jbte ko moja overklokana rtx 2060

(gledaj gpu score)lp

Intel Core™ i7 Forever
5 godina
offline
Re: AMD Vega
Stjepanj kaže...

 jbte ko moja overklokana rtx 2060 (gledaj gpu score)lp

 Pa jedino i gpu score moze gledati. Koji to jad imas od procesora da ima takav "score" ?!?!

12 godina
protjeran
offline
Re: AMD Vega
Smece 8600k...lp
Intel Core™ i7 Forever
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Vega
Stjepanj kaže...
Smece 8600k...lp

Nesto ti gadno nije u redu sa CPU scoreom, imao sam malo visi score sa quadom....

12 godina
protjeran
offline
Re: AMD Vega
Da budem iskren nisam ni gledao, mozda je i koja jezgra pogasena, lol, nebi bilo prvi puta, iako mi se ucinilo da steka cpu test no kako je bio bitan gpu nisam obracao paznju.lp
Intel Core™ i7 Forever
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Vega
Stjepanj kaže...
Da budem iskren nisam ni gledao, mozda je i koja jezgra pogasena, lol, nebi bilo prvi puta, iako mi se ucinilo da steka cpu test no kako je bio bitan gpu nisam obracao paznju.lp

Jer onda nije cudno da imas bottleneck, kako sam kazes, u nekim igrama...

7 godina
offline
Re: AMD Vega
ansha kaže...
..

Citam iskustva ljudi po redditu, masu varira od primjerka do primjerka....

cijeli amd QC odjel dobia otkaz?

12 godina
protjeran
offline
Re: AMD Vega
ansha kaže...
Stjepanj kaže...
Da budem iskren nisam ni gledao, mozda je i koja jezgra pogasena, lol, nebi bilo prvi puta, iako mi se ucinilo da steka cpu test no kako je bio bitan gpu nisam obracao paznju.lp

Jer onda nije cudno da imas bottleneck, kako sam kazes, u nekim igrama...

 kreten stavio power plan na 99% pa mi je cpu spustao na 3,5ghz

evo ispravak

 , gpu na respektabilnih 2070 i memorija na 2075mhz. Eto poderali smo i tu Vegulp

Intel Core™ i7 Forever
Poruka je uređivana zadnji put sri 20.2.2019 2:18 (Stjepanj).
15 godina
offline
AMD Vega

Hehe, po ovome ispada da AMD kad i ima dobar proizvod, puca sam sebi u koljeno sa coolerom koji ne sjedne dobro na GPU chip... koji pajaci, pa ovo svijet još nije vidio...

 

Aftermarket cooleri od OEM partnera će vjerojatno riješit problem (ne zato što su cooleri bolji per se, već im se neće desit ovakva bedastoća), ali do tada je šteta već nastala. Ne mogu vjerovat da se ovo događa...

 

Malo BIOS, malo driver i da bolje legne cooler na grafu i ovo je u rangu/jače od RTX 2080... po cijeni koja nije nerealna. Umjesto toga imaš skupu grafu koja throttla i ne postiže rezultate koje bi mogla.

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
AMD Vega

Pa amd je poznat po tome da sam sebi podmeče nogu kao i sa novim grafama na 7nm žele is lansirati što prije a imaju samo jednog dobavljača za 7nm čipove(taj isti ih opskrbljuje i za nove ryzen procesore ali ajde tu barem ne griješe puno)

:)
 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
AMD Vega

a možda je namjerno napravljena da bude lošija jer im se više isplati prodavat ove iz "profi" segmenta a ovako će sljedeća generacija bar na papiru imat veći boost od prošle :D

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
AMD Vega

Nije namjerno jer toliko im je ovo loše ispalo da čitam hrpu ljudi koji ju vraćaju jer im naprosto previše throttla i nefunkcionalna je.

Onda ko applya ovaj relativno jednostavan mod (tj skine cooler, pošmirgla, stavi nvu pastu i eventualno one gumice) grafa do te mjere prodiše da ispada kao da si kupio sasvim drugi proizvod... Kloka se, ne grije se, čudo...

 

Meni to zvuči suludo, da se radi o autoindustriji vraćali bi se svi proizvodi kao "loša serija" i popravljali/izdavali novi.

 

Ne znam tko bi to i zašto "namjerno" poslao na tržište, pa ispadaju amateri - sa super grafom i super coolerom i "malom" greškicom na spoju istih.

98% korisnika ne bi (tj. neće) NIKAD modalo grafu na ovaj način, stoga će imat zvjer u kanti koja nikad neće radit normalno jer odličan cooler ne može odvodit toplinu sa odlične grafe radi lošeg spoja - antireklama kakve nema.

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
AMD Vega

Taj vid quality controla bi im drasticno poskupio proizvodnju. 

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
AMD Vega

Kupio sam (i još uvijek koristim) R9 290 s referentnim coolerom i nije mi bilo jasno kako je legalno da se takav proizvod prodaje radi throttlinga out of the box. (koristim ju s vodenim hlađenjem od početka inače ne bih mogao)

 

Ne mogu vjerovati da to rade još uvijek u 2019., kolko god im nevažna bila ta grafa ovo je amaterluk čisti. Koliko bi ih htio podržati radi Ryzena i konkurentnosti toliko im nebi kupio GPU radi ovog.

Welcome my son...
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Vega
zv'jer2 kaže...

Kupio sam (i još uvijek koristim) R9 290 s referentnim coolerom i nije mi bilo jasno kako je legalno da se takav proizvod prodaje radi throttlinga out of the box. (koristim ju s vodenim hlađenjem od početka inače ne bih mogao)

 

Ne mogu vjerovati da to rade još uvijek u 2019., kolko god im nevažna bila ta grafa ovo je amaterluk čisti. Koliko bi ih htio podržati radi Ryzena i konkurentnosti toliko im nebi kupio GPU radi ovog.

AMD su oduvijek bili cigani sta se deklariranja stock takta tice. Kod Nvidije je to minimum koji nikad neces vidjet jer ce uvijek takt biti iznad toga dok je kod AMD-a obrnuta situacija...

Poruka je uređivana zadnji put čet 21.2.2019 17:03 (ansha).
8 godina
offline
Re: AMD Vega
ansha kaže...
zv'jer2 kaže...

Kupio sam (i još uvijek koristim) R9 290 s referentnim coolerom i nije mi bilo jasno kako je legalno da se takav proizvod prodaje radi throttlinga out of the box. (koristim ju s vodenim hlađenjem od početka inače ne bih mogao)

 

Ne mogu vjerovati da to rade još uvijek u 2019., kolko god im nevažna bila ta grafa ovo je amaterluk čisti. Koliko bi ih htio podržati radi Ryzena i konkurentnosti toliko im nebi kupio GPU radi ovog.

AMD su oduvijek bili cigani sta se deklariranja stock takta tice. Kod Nvidije je to minimum koji nikad neces vidjet jer ce uvijek takt biti iznad toga dok je kod AMD-a obrnuta situacija...

 samo su zaboravili dodati kao proizvođaći ssd-a "do" ispred brojke..... ;)

 

 

16 godina
offline
AMD Vega

Ne znam, mislim da kartice koje sam imao uredno dostižu i drže maksimalni deklarirani boost clock. Doduše, u pitanju su nereferentni hladnjaci.

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
AMD Vega

Vega 56 vs Fury što se potrošnje tiče? Fury uredno radi na Fortron Raideru 550W, hoće li i Vega?

 
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Vega
Paolo Maldini kaže...

Vega 56 vs Fury što se potrošnje tiče? Fury uredno radi na Fortron Raideru 550W, hoće li i Vega?

Hoce ako ne budes silovao, kao i Fury...

13 godina
offline
Re: AMD Vega

 Ako radi Fury, onda će i Vega56. Koje je napajanje ?

14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Vega
itomic009 kaže...

 Ako radi Fury, onda će i Vega56. Koje je napajanje ?

A da je procitat post prije odgovaranja? Pogotovo jer nije nesto dug...

7 godina
offline
Re: AMD Vega
Paolo Maldini kaže...

Vega 56 vs Fury što se potrošnje tiče? Fury uredno radi na Fortron Raideru 550W, hoće li i Vega?

 radit će i na 400w pitanje je samo koliko će dugo izdržat kondenzatori na tako visok ripple i mogu li uopće pokrit peak potrošnju.
meni je fury nano vukla previše u peaku a vega mislim da troši još više.
downvolt i ne dizat power limit i možda možda.

7 godina
protjeran
offline
AMD Vega

https://www.mindfactory.de/product_info.php/16GB-ASRock-Radeon-VII-Phantom-Gaming-X-Aktiv-PCIe-3-0-x16--Retail-_1295318.html

 

top ponuda, čudi me već da nisu javili iz indijanskih rezervata susjedne države da je par komada naručeno 

Moj PC  
0 1 hvala 0
14 godina
offline
AMD Vega

  Dali mi se isplati mjenjat gigabyte gtx 1070ti za vegu 64 (dao bi još nešto love)? To bi napravio zato jer planiram mjenjat monitor a vidim da su freesync monitori jeftiniji i od g sync, ili da kusur love dam u g sync monitor i osudim se na više godina na nvidiu.?

Poruka je uređivana zadnji put uto 5.3.2019 6:24 (rokonja).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: AMD Vega
rokonja kaže...

  Dali mi se isplati mjenjat gigabyte gtx 1070ti za vegu 64 (dao bi još nešto love)?

Nemoj biti lud.

 

https://www.bug.hr/forum/topic/monitori/freesync-monitori-g-sync-podrskom/265531.aspx

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice