AMD Vega

poruka: 3.223
|
čitano: 429.012
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
5 godina
neaktivan
offline
AMD Vega

sta bi rekao za klavijaturu staru 6 godina trazi 10% od cijene novog kronosa ,jer ju je kupio po toj cijeni prije 6 godina

a na ebayu nemos naci skuplju od 400€

ima svakakih krkana na njuskalu i ebayu

frend tio uzeti 1080xp karticu lik trazi 1000€

cijena na ebayu 450-600€ iz eu

sad je jos jeftinija nadam se

 

samo ignoriras te i kupis novu ili

ako je 40-50% cijene nove uzimaj

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 12.11.2018 21:37 (fx-mooog).
 
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Vega

Kako moš znat da netko sa karticom nije rudario ? 

11 godina
offline
Re: AMD Vega
mate brate kaže...

Kako moš znat da netko sa karticom nije rudario ? 

nemo'š

evo moja gtx 1070 je rudarila par mjeseci i to na turbo zahtjevnim algoritmima 0-24, nikad preko 70-72 stupnja i rpm na 1200-1300, sad se igram s njom kao s bilo kojom drugom

"pravi" rudari to još smanje i paze na njih bolje od ostale populacije, jer im je to investicija

 

a i što te briga, uzmi neku s 2+ godine garancije i boli te nižepotpisani jel rudarila ili ne

pa da bar hoće cicikrepnut za godinu dana, da dobiješ neku novu seriju s novom garancijom

12 godina
neaktivan
offline
AMD Vega

Da li je netko imao problema sa ugrađivanjem Vege u mid tower kučište zbog manjka mjesta? Naime, razmišljam o Vegi 64 Sapphire Nitro jer je zasad razlika u cijeni između 64 i 56 manja. Malo sam mjerio svoje kučište (Zalman Z3, Gigabyte 1060 3GB i još ajde, po duljini bi išla ali po debljini kad spojim napajanje ne znam da li bi mogao zatvoriti kučište. Ima li itko kakav info? Hvala!

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Vega

Z3 nije usko kučište, ali svejedno trebalo bi stati bez ikakvog beda, jer grafa ima urezane power connectore!

 

Uvik mi se sviđalo koji propuh se da napraviti u tom kučištu, iako je lim pretanak.

 

Vega64LE.

coffe,coffe,coffe.....
12 godina
offline
AMD Vega

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: AMD Vega

Uvijek me kopka da zamjenim aorus 1080 extreme za neku vegu64...

12 godina
offline
Re: AMD Vega
galinjo24 kaže...

Uvijek me kopka da zamjenim aorus 1080 extreme za neku vegu64...

 Da tako i mene da zamjenim i3 8350k za Ryzena 5.

9 godina
offline
AMD Vega

Vega 64 sad ima jako dobru cijenu, asusova strixica već za 419 eura u Njemačkoj.

Poruka je uređivana zadnji put pon 4.2.2019 17:30 (BeLLicus).
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Vega
galinjo24 kaže...

Uvijek me kopka da zamjenim aorus 1080 extreme za neku vegu64...

Pogotovo sad u zimskim mjesecima kad treba kucu grijat...

13 godina
offline
Re: AMD Vega

To me odvlaci...nije puno jaca od 1080..grije se vise..vise trosi struje..

14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Vega
galinjo24 kaže...

To me odvlaci...nije puno jaca od 1080..grije se vise..vise trosi struje..

Ma nije uopce jaca, a i Pascali su tako dobre trouble-free kartice da je to cudo jedno. 

14 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Vega
ansha kaže...
galinjo24 kaže...

To me odvlaci...nije puno jaca od 1080..grije se vise..vise trosi struje..

Ma nije uopce jaca, a i Pascali su tako dobre trouble-free kartice da je to cudo jedno. 

 

Kao i uvijek ovisi koje igre igraš. Negdje je osjetno jača, negdje baš i ne. Ali u prosjeku je malo jača.

 

Baš me zanima kakva će biti ova sedmica, mislim da neće biti baš nešto, možda za compute.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Vega

Jaca je od foundersice koja je debelo sporija od custom modela...

11 godina
offline
AMD Vega

za veliku britaniju predviđeno je 100 komada vii - link

kod nas je upitno hoće li ih uopće biti, a ako ih i bude svakako ćemo ih brojati na prste jedne ruke

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: AMD Vega
picajzla0707 kaže...

za veliku britaniju predviđeno je 100 komada vii - link

kod nas je upitno hoće li ih uopće biti, a ako ih i bude svakako ćemo ih brojati na prste jedne ruke

 

 

Koji je smisao ove kartice ako će naštancati 1000 komada? 

16 godina
offline
AMD Vega

AdoredTV je obradio tu temu i na temelju glasina pretpostavka je da je ova kartica izbačena na silu radi problema u dizajnu Navia koji ima performanse iznad očekivanja, ali se mora nešto promijeniti u proizvodnji pa je tako Navi prisilno odgođen.

Povećana je i proizvodnja vega čipova pa su si mogli dopustiti da prodaju compute karticu s par CU-ova manje i s drugim brandingom pod gaming kako nebi radi odgode Navia bili praznih ruku.

Ne računaju da će ova vega 7 biti neki uspjeh i imati velike brojke u prodaji, to je čisti marketing.

Welcome my son...
Moj PC  
2 0 hvala 0
7 godina
offline
AMD Vega

Jel nije NAVI serija grafičkih ona koja će biti u novim Playstation i Xbox konzolama?

 

Radeon VII bi trebao biti namijenjen za PC platformu i 4K gaming jer će NAVI u startu biti slabija da bi se opravdala redovna cijena konzola od 500-600$.

 
0 1 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
AMD Vega

Sva sreca mi na bugu smo izgleda povlastenih 100...

 
lp

Intel Core™ i7 Forever
Moj PC  
5 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: AMD Vega
Blackstorm kaže...

Jel nije NAVI serija grafičkih ona koja će biti u novim Playstation i Xbox konzolama?

 

Radeon VII bi trebao biti namijenjen za PC platformu i 4K gaming jer će NAVI u startu biti slabija da bi se opravdala redovna cijena konzola od 500-600$.

Po glasinama Navi postiže performanse RTX2080, e sad, to nije top of the line i da melje nvidiu, ali bi trebale s tim performansama ići pod cijenom polarisa.

Navi nije high-end čip nego mid-range.

Welcome my son...
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Vega
zv'jer2 kaže...
Blackstorm kaže...

Jel nije NAVI serija grafičkih ona koja će biti u novim Playstation i Xbox konzolama?

 

Radeon VII bi trebao biti namijenjen za PC platformu i 4K gaming jer će NAVI u startu biti slabija da bi se opravdala redovna cijena konzola od 500-600$.

Po glasinama Navi postiže performanse RTX2080, e sad, to nije top of the line i da melje nvidiu, ali bi trebale s tim performansama ići pod cijenom polarisa.

Navi nije high-end čip nego mid-range.

Kako da ne, ova sedmica ce biti mozda na razini RTX 2080 a kostat ce vise od nje. Potpuno zaboravi te bajke o Navi-u tihe performansi i cijene...

16 godina
offline
Re: AMD Vega
ansha kaže...
...

Kako da ne, ova sedmica ce biti mozda na razini RTX 2080 a kostat ce vise od nje. Potpuno zaboravi te bajke o Navi-u tihe performansi i cijene...

 prenosim kakve su glasine i pretpostavke, ne tvrdim da će biti tako niti mogu znati, kad izađe vidit ćemo

Welcome my son...
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Vega
zv'jer2 kaže...
ansha kaže...
...

Kako da ne, ova sedmica ce biti mozda na razini RTX 2080 a kostat ce vise od nje. Potpuno zaboravi te bajke o Navi-u tihe performansi i cijene...

 prenosim kakve su glasine i pretpostavke, ne tvrdim da će biti tako niti mogu znati, kad izađe vidit ćemo

Pa zbog cinjenice da sad izbacuju karticu s ovom cijenom i performansama, sasvim je jasno da u istoj godini nece izbacit vise nego duplo jeftiniju karticu istih performansi...

9 godina
offline
AMD Vega

https://www.mediamarkt.de/de/product/_asus-radeon%E2%84%A2-rx-vega-64-rog-strix-oc-8gb-90yv0b00-m0nm00-2376626.html

 

 

Da bar imaju dostavu za Hr, ovo je prekrasna cijena, nova kartica sa 3 godine garancije + se dobije potpuno 3 nove igre, Resident Evil 2, Devil May Cry 5 te The Division 2, RE 2 izašao nedavno ostale tek trebaju izaći redom 60 eura sve koštaju. Prodam svoju i ostatak nadoplatim i dobijem duplo jaču karticu. Kad pogledam kod nas cijene iste kartice od 5500kn dođe mi da se ispovraćam. No možda se uspijem snaći, ima naših ljudi po njemačkoj pun kufer :D

Poruka je uređivana zadnji put čet 7.2.2019 11:30 (BeLLicus).
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Vega
BeLLicus kaže...

https://www.mediamarkt.de/de/product/_asus-radeon%E2%84%A2-rx-vega-64-rog-strix-oc-8gb-90yv0b00-m0nm00-2376626.html

 

 

Da bar imaju dostavu za Hr, ovo je prekrasna cijena, nova kartica sa 3 godine garancije + se dobije potpuno 3 nove igre, Resident Evil 2, Devil May Cry 5 te The Division 2, RE 2 izašao nedavno ostale tek trebaju izaći redom 60 eura sve koštaju. Prodam svoju i ostatak nadoplatim i dobijem duplo jaču karticu. Kad pogledam kod nas cijene iste kartice od 5500kn dođe mi da se ispovraćam. No možda se uspijem snaći, ima naših ljudi po njemačkoj pun kufer :D

 www.mailboxde.com

11 godina
offline
AMD Vega

evo rece

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
AMD Vega
  • *Average performance not even close to RTX 2080
  • *Pricing seems high when compared to RTX 2080
  • *Very noisy cooler in gaming
  • *Power efficiency still far worse than NVIDIA's

 

Tragedija, a i znalo se da ce biti tragedija...

Moj PC  
4 1 hvala 1
13 godina
offline
Re: AMD Vega
picajzla0707 kaže...

evo rece

Da, ništa posebno kao što smo i očekivali...

 

Offtopic: Bljuje mi se dok vidim Ubisoft, njihov AC serijal i optimizaciju. Najnovija grafa od 3000+ kuna ne može taj šrot držati na 60 fps avg...

14 godina
protjeran
offline
AMD Vega

"Too loud, too slow, too expensive"

 

Kaze naslov recenzije na Computerbase.de 

 

Meni stvarno nije jeasno gdje je tim idiotima u AMD-u pamet da uopce pomisle ovakvo govno izbacit na trziste, samo se sramote i cine stetu firmi.. 

Moj PC  
4 1 hvala 1
11 godina
offline
Re: AMD Vega
ansha kaže...
  • *Average performance not even close to RTX 2080
  • *Pricing seems high when compared to RTX 2080
  • *Very noisy cooler in gaming
  • *Power efficiency still far worse than NVIDIA's

 

Tragedija, a i znalo se da ce biti tragedija...

 da tragedija, referentnjača 2080 je 10-16% jača... uglavnom bliže 16%

također referentna 2080 manje troši, manje se grije i jebački je tiša 

 

koji flop od grafe

ALI (zadrži dah), tu je 16gb vrama... špicpapak, a pitke padaju 

 

EDIT:

sad mi je palo na pamet ono predstavljanje... tik do 2080, jedan fps sim-tam

koji su to levati 

Poruka je uređivana zadnji put čet 7.2.2019 15:31 (picajzla0707).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice