AMD Vega

poruka: 3.223
|
čitano: 430.423
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
neaktivan
offline
AMD Vega

Nudi mi se dobra cijena Gigabyte Radeon RX VEGA 56 GAMING OC 8GB za kupit, ima li netko ovaj model?

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: AMD Vega
mislin da je to referentni pcb, bolje nego aftermarket koji je svaki ima neko nesretno rjesenje tipa bolji vrm ali vise udaljen od cipa ili hbm ne dira dobro hladnjak ili slicne gluposti. kolika je to dobra cijena ako se moze pitat?
9 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Vega
dabar_solta_V2 kaže...
mislin da je to referentni pcb, bolje nego aftermarket koji je svaki ima neko nesretno rjesenje tipa bolji vrm ali vise udaljen od cipa ili hbm ne dira dobro hladnjak ili slicne gluposti. kolika je to dobra cijena ako se moze pitat?

 
1500kn, majnala je ali stoji vec neko vrijeme, mislim imao sam vec 3X mining grafa i nemam problema snjima.

Da objasnim situaciju, grafa je poznanika koji mi dolazi iz kanade u goste, rasprodao je mining rig pa mu ostala ova pa reko ako oces, s obzirom da kod njih nova dodje 415$ preko amazona (2700kn, sretnik zivi 5 kilometara od granice sa amerikom) to i je realna cijena za polovnu majning grafu s obzirom na cijenu nove.

Mislim najlakše bi je bilo kupit i ruknit je na njuški za 2200, ali neprodajem takve grafe, jednostavno preskupa je da nešto ode brzo a nemogu odraditi povrat samo tako (plus garancija koliko znam nevredi ako je kupljena izvan EU makar bila regana na sajtu) drugo je kad prodaš r9 280 koju je dala svoju dušu tam 2016 pa je prodaš za 400kn.

Poruka je uređivana zadnji put pet 8.2.2019 19:49 (LepiSladja).
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Vega

I sta kad je ruknes na njusku za 2200kn osim sta ces zavrsit u rubrici smijesnih oglasa?

9 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Vega
ansha kaže...

I sta kad je ruknes na njusku za 2200kn osim sta ces zavrsit u rubrici smijesnih oglasa?

 
rukno sam cijenu, osim toga zar nije najjeftinija kod nas komičnih 2300kn?

7 godina
offline
Re: AMD Vega
jeli to blower ili ona sa dva ventilatora?
stvarno ok cijena ja se nebi puno misli od majnanja jedino mogu otic elektrolitski kondenzatori a ako je stock pcb ta ima samo tantalum kondenzatore pa nema sta otic.
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Vega
LepiSladja kaže...
ansha kaže...

I sta kad je ruknes na njusku za 2200kn osim sta ces zavrsit u rubrici smijesnih oglasa?

 
rukno sam cijenu, osim toga zar nije najjeftinija kod nas komičnih 2300kn?

Pored hrpe 1070-ki s garancijom za ispod 2000kn, ti bi prodavao Vegu bez garancije koja je majnala za 2200kn? 

Za manje od tog iznosa nadje se i 1070 Ti sa garancijom, i sta je onda to tvoje nego smijesan oglas?

 

Ta kartica vrijedi tih 1500kn i to je to, vise od toga nikako...

7 godina
offline
Re: AMD Vega
covik je napisa bezveze to i koliko sam svatia ne misli svercat, a i ne postoji 1070 za 1500kn tako da mu je odlicna cijena za vegu a ako mu dopizdi za par mjeseci je proda za 1500 od šale radi ovih debila šta je cijene 2200+
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Vega
dabar_solta_V2 kaže...
covik je napisa bezveze to i koliko sam svatia ne misli svercat, a i ne postoji 1070 za 1500kn tako da mu je odlicna cijena za vegu a ako mu dopizdi za par mjeseci je proda za 1500 od šale radi ovih debila šta je cijene 2200+

Ok, ja ne mogu shvatit tko bi uopce pomislio razmotrit tu karticu za 2200kn pored 1070 s garancijom za 1700kn ili 1070 Ti (brza kartica!) sa garancijom za 2000kn. Ovo ne izmisljam nego su trenutne ponude na njuskalu...

 

Objasni mi matematiku i logiku iza kupnjke te kartice za 2200kn? Hladnu objektivnost hocu, nista drugo. 

13 godina
offline
Re: AMD Vega
ansha kaže...

Pored hrpe 1070-ki s garancijom za ispod 2000kn, ti bi prodavao Vegu bez garancije koja je majnala za 2200kn? 

Za manje od tog iznosa nadje se i 1070 Ti sa garancijom, i sta je onda to tvoje nego smijesan oglas?

 

Ta kartica vrijedi tih 1500kn i to je to, vise od toga nikako...

  Ako ti njemu cijeniš Vegu 56 bez gare za 1500kn, onda ti prodaj svoju 10% bržu GTX 1080, ako imaš garanciju za 1900kn. 

 

P.S. GTX 1070 Ti je isti rang performansi kao i Vega 56, kao i RTX 2060 a GTX 1080 je na papiru malo brža, u praksi zanemarivo. 

Poruka je uređivana zadnji put sub 9.2.2019 10:57 (itomic009).
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Vega
itomic009 kaže...
ansha kaže...

Pored hrpe 1070-ki s garancijom za ispod 2000kn, ti bi prodavao Vegu bez garancije koja je majnala za 2200kn? 

Za manje od tog iznosa nadje se i 1070 Ti sa garancijom, i sta je onda to tvoje nego smijesan oglas?

 

Ta kartica vrijedi tih 1500kn i to je to, vise od toga nikako...

  Ako ti njemu cijeniš Vegu 56 bez gare za 1500kn, onda ti prodaj svoju 10% bržu GTX 1080, ako imaš garanciju za 1900kn. 

 

P.S. GTX 1070 Ti je isti rang performansi kao i Vega 56, kao i RTX 2060 a GTX 1080 je na papiru malo brža, u praksi zanemarivo. 

Moja na stocku je 15% brza od foundersice, tako da tih 10% promijeni u 25%. Da idem prodavat, prodao bih u par dana jer sve stvari koje sam htio prodat sam prodao u roku keks posto stavljam takve cijene. Eno, i5 i plocu nisam bas ni htio prodat pa je otislo :)

Ovdje jednostavno ne vidim racunicu, za manje novaca se uzme malo brza kartica s garancijom a ova je osim sta nema garanciju otukla ko zna koliko tisuca sati u rudniku...

 

Ti ocito ne shavacas da kartica koja je majnala i nema garanciju vrijedi drasticno manje od iste s garancijom? Uostalom, ako mora biti glupa Vega, bilo ih je prije par dana za 300E s dostavom iz Minfactory-a...

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 9.2.2019 11:05 (ansha).
11 godina
offline
Re: AMD Vega
ansha kaže...

Moja na stocku je 15% brza od foundersice, tako da tih 10% promijeni u 25%. Da idem prodavat, prodao bih u par dana jer sve stvari koje sam htio prodat sam prodao u roku keks posto stavljam takve cijene. Eno, i5 i plocu nisam bas ni htio prodat pa je otislo :)

Ovdje jednostavno ne vidim racunicu, za manje novaca se uzme malo brza kartica s garancijom a ova je osim sta nema garanciju otukla ko zna koliko tisuca sati u rudniku...

 

Ti ocito ne shavacas da kartica koja je majnala i nema garanciju vrijedi drasticno manje od iste s garancijom? Uostalom, ako mora biti glupa Vega, bilo ih je prije par dana za 300E s dostavom iz Minfactory-a...

Ovo dvoje zadebljano samo pokazuje kako izgleda klasicni troler/fanboy, em sto dize svoje da je bolje od ostalih (u narodu receno - isto sranje drugo pakovanje) a onda ispod pokazuje koliki je novideo fanboy 

 

Nije cudno sto su neke teme na forumu postale sprdnja, na zalost normalnog svijeta 

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
9 godina
neaktivan
offline
AMD Vega

Ja nemogu vjerovati što je vama, NAPISAO SAM DA JE NEBI PREPRODAVAO, kod nas polovna je najjeftinija 2300kn, kad prodaješ svoju grafičku jel staviš na prodaju XXX grafu za 1200kn kad su sve 2300, ili staviš malo manje i uvijek se proda? na kraju ja kreten jer prodajem ispod cijene tržišta!!!???

Čovjek je prije 2 stranice dao 2500kn, šta je on, moron po tebi? Šta ti znaš za što njemu treba grafa, možda uopće ne gejma na njoj, možda nevoli nvidiju, možda mu 5% razlike FPS-ova neznači veliku ulogu ako je u njoj HBM2.

Osim toga RX VEGA je top end grafa AMD-a, koji imaju referetne PCB-ove bolje od Nvidije (nevjeruješ pogledaj koji Gamer Nexus in-depth review referentnih), zato vidiš koliko se onih prastarih HD7970/r9 290 sa stock blowerom još prodaje, žive su sa lošim termalima.

Mindfactory nešalje u RH, već sam ih pitao ima 5 godina. Mislim ova rasprava je retardirana, ne ulazim jel je GTX 1070ti gora ili bolja (vj je bolja za 90% korisnika) ali neznam što je ovo, jesi ti možda ljubomoran što ću ugrabiti RX 56 za cijenu ovih idiota što prodaju rx 580 i gtx 1060, isti su se javljali i kad sam ponudio rx 480 8gb prije 3 mj za 1000kn, ošla je za 1200 kn za vašu informaciju.

Bitno da svima govorite da to ne vredi toliko itd a kad vi stavite oglas onda odjednom i gtx 960 2gb vredi 700kn.

Poruka je uređivana zadnji put sub 9.2.2019 11:33 (LepiSladja).
Moj PC  
2 0 hvala 1
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Vega
LepiSladja kaže...

Ja nemogu vjerovati što je vama, NAPISAO SAM DA JE NEBI PREPRODAVAO, kod nas polovna je najjeftinija 2300kn, kad prodaješ svoju grafičku jel staviš na prodaju XXX grafu za 1200kn kad su sve 2300, ili staviš malo manje i uvijek se proda? na kraju ja kreten jer prodajem ispod cijene tržišta!!!???

Čovjek je prije 2 stranice dao 2500kn, šta je on, moron po tebi? Šta ti znaš za što njemu treba grafa, možda uopće ne gejma na njoj, možda nevoli nvidiju, možda mu 5% razlike FPS-ova neznači veliku ulogu ako je u njoj HBM2.

Osim toga RX VEGA je top end grafa AMD-a, koji imaju referetne PCB-ove bolje od Nvidije (nevjeruješ pogledaj koji Gamer Nexus in-depth review referentnih), zato vidiš koliko se onih prastarih HD7970/r9 290 sa stock blowerom još prodaje, žive su sa lošim termalima.

Mindfactory nešalje u RH, već sam ih pitao ima 5 godina. Mislim ova rasprava je retardirana, ne ulazim jel je GTX 1070ti gora ili bolja (vj je bolja za 90% korisnika) ali neznam što je ovo, jesi ti možda ljubomoran što ću ugrabiti RX 56 za cijenu ovih idiota što prodaju rx 580 i gtx 1060, isti su se javljali i kad sam ponudio rx 480 8gb prije 3 mj za 1000kn, ošla je za 1200 kn za vašu informaciju.

Bitno da svima govorite da to ne vredi toliko itd a kad vi stavite oglas onda odjednom i gtx 960 2gb vredi 700kn.

To da ima znacajan broj Vega na oglasima pa da je najjeftinija 2300kn bi jos nesto mozda i znacilo. Posto to nije slucaj, ta cijena je potpuno nebitna. Ko da jedini imam odredjeni proizvod na njusci pa kazem da je najjeftiniji.

Ima hrpa oglasa sta prodaju mining rigove po cijenama za umrijet od smijeha pa je opet nebitno jer ce ti oglasi s takvim cijenama vijecno biti na njuskalu.

 

Mindfactory salje mailboxde-u koji ti salje u hrvatsku, sta mislis kako ljudi kupuju jeftine kartice na Mindstar akcijama pa preprodaju kod nas? 

 

Al najbitnija stvar u cijeloj prici je sta ta graficka ima doslovno tisuce sati rada u rudniku, vise nego prosjecna grafa vidi gejmanja u svom zivotnom vijeku. To nije problem kad imas garanciju, al ako nemas garanciju, ja za to ne bi dao ni tih 1500kn.

 

Kad vec spominjete moju grafu, ima jedna s garancijom za 2500kn, to je najbolja ponuda svih vremena u odnosu na Vegu 56 iz rudnika bez garancije za 2200kn...

 

 

7 godina
offline
Re: AMD Vega
covik moj ako je cip ispravan tj ne glića vjerovatnost da se degradira je jako mala i nikakva, btw stok vega pcb nema elektrolita koji u pravilu nevaljaju na svakoj kartici šta je preživila rudarenje.

99% pokvarenih kartica su osušeni elektroliti, degradacija ćipa ili da se baš ćip pokvari je rijetkost od max 4-5% ćak i na pre vrućem amdu.

a i kakvih si se crnih 2200kn uvatia lipo je napisa da ce je platit 1500 i pita jeli ok cijena za vegu, a i ne kupuje u ducanu pa da ima birat gtx 1070 ili vegu nego ima samo tu jebenu vegu i covik jednostavno pita jel ok cijena koga boli kiki za jebeni gtx1070 u tom smislu?

btw daj linkove u dobre kombinacije na te jeftine gtx-ice..

a ti sladja ako ti dopizdi ta vega za par mjeseci ako je blower otkupim ti je ja za iste pare xD
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Vega
dabar_solta_V2 kaže...
covik moj ako je cip ispravan tj ne glića vjerovatnost da se degradira je jako mala i nikakva, btw stok vega pcb nema elektrolita koji u pravilu nevaljaju na svakoj kartici šta je preživila rudarenje.

99% pokvarenih kartica su osušeni elektroliti, degradacija ćipa ili da se baš ćip pokvari je rijetkost od max 4-5% ćak i na pre vrućem amdu.

a i kakvih si se crnih 2200kn uvatia lipo je napisa da ce je platit 1500 i pita jeli ok cijena za vegu, a i ne kupuje u ducanu pa da ima birat gtx 1070 ili vegu nego ima samo tu jebenu vegu i covik jednostavno pita jel ok cijena koga boli kiki za jebeni gtx1070 u tom smislu?

btw daj linkove u dobre kombinacije na te jeftine gtx-ice..

a ti sladja ako ti dopizdi ta vega za par mjeseci ako je blower otkupim ti je ja za iste pare xD

Za 1500kn moze proc, uhvatio sam se cijene od 2200kn jer on misli da bi po toliko otisla na njuski. 

Ovdje se ocito svi slazu s time da se moze dobit 2200kn pa ja samo zelim da mi se objasni kako majning Vega bez garancije vrijedi vise od 1070 Ti s garancijom. Zapravo ovo je isto ko da flatearthere pitam da mi objasne kako je zemlja ravna, ja sam glup pa sepovlacim...

14 godina
odjavljen
offline
AMD Vega

...

 

 

 

 

Mislim da će biti zanimljiva situacija kad popeglaju drivere. Morali su izbaciti grafičku na 7.2, zbog imena, možda je bilo prerano.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
 
0 1 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Vega
ansha kaže...

Za 1500kn moze proc, uhvatio sam se cijene od 2200kn jer on misli da bi po toliko otisla na njuski. 

Ovdje se ocito svi slazu s time da se moze dobit 2200kn pa ja samo zelim da mi se objasni kako majning Vega bez garancije vrijedi vise od 1070 Ti s garancijom. Zapravo ovo je isto ko da flatearthere pitam da mi objasne kako je zemlja ravna, ja sam glup pa sepovlacim...

 

Kako može, ja ti kažem da može.

Da samo znaš koliko je GTX 770-tki prošlo kroz moje ruke dok sam radio u britaniji, kupim za 500 prodam za 700 i sad nakon 2 i pol godine vidim iste grafe prodaju se za 699 na lokalnim fb grupama XD

Kao što sam rekao, ja isto smatram da bi sad (otkad Nvidija podržava freesync) gtx 1070ti vjerovatno je bolja kupnja, ali nađi mi ekvivalent grafu za 1500kuna, 2200 kuna je moj ironičan odgovor na naš porez i situaciju cijena hardware-a, ako likovi prodaju 2500kn vege sa usranim blowerima isto bez gare ili garom iz second class shopa iz hrvatske (radim u IT retailu te dobro znam da takve gare u 99% nevrede ništa) po čemu misliš da ova nebi mogla otić za 2200-2000 kn molim te, pa ljudi u mom gradu prodaju GTX 980ti starije, bez gare (majning je nebitna stvar ako je majno normalan čovijek, ne rođak nekog HEP-ovca koji majna na stock grafulji u windowsu) po 2500kn to što ti i ja i (nadam se) većina foruma zna da je to bedastoća, e vidiš većina plebejskih ljudi nezna ili se sjećaju kao je to pre 3 godine bilo 6000kn novo.

(PS nije blower, dual fan je)

Ugl. ja se više neću javljat vezano za ovo, kada dođe grafa bacam jedan fini testić sa usporedbom sa r9 290, gtx 1060 6gb, over and out

14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Vega
LepiSladja kaže...

 


Kao što sam rekao, ja isto smatram da bi sad (otkad Nvidija podržava freesync) gtx 1070ti vjerovatno je bolja kupnja, ali nađi mi ekvivalent grafu za 1500kuna, 2200 kuna je moj ironičan odgovor na naš porez i situaciju cijena hardware-a, ako likovi prodaju 2500kn vege sa usranim blowerima isto bez gare ili garom iz second class shopa iz hrvatske (radim u IT retailu te dobro znam da takve gare u 99% nevrede ništa) po čemu misliš da ova nebi mogla otić za 2200-2000 kn molim te, pa ljudi u mom gradu prodaju GTX 980ti starije, bez gare (majning je nebitna stvar ako je majno normalan čovijek, ne rođak nekog HEP-ovca koji majna na stock grafulji u windowsu) po 2500kn to što ti i ja i (nadam se) većina foruma zna da je to bedastoća, e vidiš većina plebejskih ljudi nezna ili se sjećaju kao je to pre 3 godine bilo 6000kn novo.

Podrzava freesync, malo je brza i manje trosi. To sta je sad ponuda Vega katastrofalna na njuskalu ne znaci da one toliko vrijede, to se nista ne prodaje. Uostalom, 99% ljudi kupuje graficku karticu a ne Vegu, ono sta ima bolji omjer perf/$, pa bila to nvidia ili amd, cak su u pravilu spremni preplatit intel/nvidija kombinaciju.

To sta bi ona mozda otisla po toj cijeni ne znaci nista i nije pravilo jer to razuman covjek sigurno nece kupit. Ko se zeli igrat Delboy Trottera po njuskalu nek izvoli, al nema smisla ici to predstavljat kao dobru kupovinu kad je koma...

7 godina
offline
Re: AMD Vega
ma sve to stoji al daj više link na tu 1070 za 1500
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Vega
dabar_solta_V2 kaže...
ma sve to stoji al daj više link na tu 1070 za 1500

A ti pocni vise citat postove, nisam rekao da ima 1070 za 1500kn nego za 1700kn, i to kao odgovor na prodaju Vege za 2200kn  a ne 1500kn!

Prodavat tu Vegu za 2200kn je ko da ja trazim 3500kn za svoju, a realno vrijedi 2000-2200kn...

14 godina
protjeran
offline
AMD Vega

Eno Vega 56 na Mindstar akciji za 259€, skines blower i stavis nekog i Accelera i deri...

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Vega
ansha kaže...

Eno Vega 56 na Mindstar akciji za 259€, skines blower i stavis nekog i Accelera i deri...

 bit će u HR 22.02 na prodaji za malu proviziju, kog zanima, pm :)

14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Vega
Rasho kaže...
ansha kaže...

Eno Vega 56 na Mindstar akciji za 259€, skines blower i stavis nekog i Accelera i deri...

 bit će u HR 22.02 na prodaji za malu proviziju, kog zanima, pm :)

Malu kao sta je bila mala sa RTX 2080-kama? 

 

Al ne znam bas za blower-ku, ljudi ce prije uzet model s boljim hladjenjem...

Poruka je uređivana zadnji put uto 12.2.2019 19:22 (ansha).
13 godina
neaktivan
offline
AMD Vega

Mozes reci kaj oces na tu proviziju za 2080, ali je cijena opet bila extra.

 

Prodajem vegu za 40e provizije, tj 310 eura

Poruka je uređivana zadnji put uto 12.2.2019 19:24 (Rasho).
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Vega
Rasho kaže...

Mozes reci kaj oces na tu proviziju za 2080, ali je cijena opet bila extra.

 

Prodajem vegu za 40e provizije, tj 310 eura

Ma nista ja ne kazem, iskoristio si priliku i svaka cast. 310€ je posteno...

5 godina
offline
AMD Vega

Nakon puuno godina na R9 290, dosa je red za upgrade tako da je u kompu veceras Vega 64 LC.

 

Vec nakon prvih par minuta testiranja san skuzia da konstantno drzi 1700mhz+ out of the box, i naravno nije mi da vrag mira pa san odma krenia malo OC.

 

Bacia oko na net da vidim kako ekipa to otprilike drzi i u pola sata je na 1800+/1100mhz .Neznan kakav je SOTR pokazatelj stabilnosti, ali cini mi se da me dobro pogodilo :). 

 

Za vikend trazimo definitivno granicu .

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 14.2.2019 23:54 (Role2).
Moj PC  
7 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
AMD Vega

fanovi na 100%?

Intel Core™ i7 Forever
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: AMD Vega

Nepoznat svijet pa da izbacim bar jednu variablu. Trazit cu apsolutni max pa kasnije gledat kako se ponasa uz neki normalan fan curve.

Cuje se kao ref r9 290 na 50% , ali nema neku iritantu notu :)

Poruka je uređivana zadnji put pet 15.2.2019 1:05 (Role2).
11 godina
offline
Re: AMD Vega

Ostavi na stock i pocni da undervoltas i vidi dokle ide da bude stabilno, vrti heaven benchmark 15-20min ako ne crasha to je to.

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice