Graficka VTX r9 280x

poruka: 44
|
čitano: 10.431
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
neaktivan
offline
Graficka VTX r9 280x

zasto je VTX r9 280x tako jeftina,da li je problematicna ili?

 
2 1 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Graficka VTX r9 280x
Navodno se nekima doticna VTX pregrijava do 9
0' u loadu sto nije za pohvalu uglavnom izbjegavati doticne VTX 280X iako grafa posjeduje 2 venta to nije jamstvo posto je grafa napravljena od najeftinijih kondezatnra i sli pa ne cudi sto je tako jeftino.Bolje nadoplatiti 200kn vise i uzeti sapphire.
AMD FX8320@4.5 Ghz,MSI 990FXA GD80 v2.2
10 godina
neaktivan
offline
Re: Graficka VTX r9 280x

pa da onda na kraju uzmem sapphire iako je 400 kn skuplja?sta se moze dogoditi ako imam graficku VTX?

 

10 godina
neaktivan
offline
Re: Graficka VTX r9 280x

a sta kazes na club 3d r9 280x?

 

13 godina
offline
Re: Graficka VTX r9 280x

 Čitao sam sada malo i ta VTX R9 280X ne bi u biti trebala biti uopće loša !! Radi se o grafi sa ovih linkova i tu spominju da cooler nije loš uopće !! Ovo što je netko naveo da se grije na preko 90C je očito neki neispravan model a takvih se desi i kod Gigabyte, Asusa i ostalih !! U svakom slučaju nova R9 280X grafa za samo 1620 kn je fenomenalna ponuda.

 

http://www.techpowerup.com/reviews/VTX3D/Radeon_HD_7970_X-Edition/

 

http://www.kitguru.net/components/graphic-cards/zardon/vtx3d-radeon-hd7970-x-edition-review/18/

11 godina
offline
Re: Graficka VTX r9 280x
itomic009 kaže...

 Čitao sam sada malo i ta VTX R9 280X ne bi u biti trebala biti uopće loša !! Radi se o grafi sa ovih linkova i tu spominju da cooler nije loš uopće !! Ovo što je netko naveo da se grije na preko 90C je očito neki neispravan model a takvih se desi i kod Gigabyte, Asusa i ostalih !! U svakom slučaju nova R9 280X grafa za samo 1620 kn je fenomenalna ponuda.

 

http://www.techpowerup.com/reviews/VTX3D/Radeon_HD_7970_X-Edition/

 

http://www.kitguru.net/components/graphic-cards/zardon/vtx3d-radeon-hd7970-x-edition-review/18/

već sam pisao da sam imao VTX HD5850 koju sam koristio 4 godine bez problema i prodao je te još uvijek radi, tako da nema brige o lošoj kvaliteti 

13 godina
offline
Graficka VTX r9 280x

Ma losa kvaliteta VTXa kao proizvodaca je ionako izmisljotina ljubomornih (i slicnih osjecanja) dusa, buduci da su u pravilu njegove kartice uvijek bile primjetno najpovoljnije! Samo izmisljotina.

 

Jedan primjer, odlican primjer, od kolege post iznad mog... Referentaca 5850, razumnom covjeku je jasno da nema razlike u kvaliteti s bilo kojom 5850 od drugog proizvodaca, a da je referentna - isti je cooler, ista kartica sa solo razlikom u stickeru, ali doslovno. Normalno da nema smisla ulaziti u ASIC problematiku i OC sposbonosti, mislim, tak jasno da nema dva identicna primjerka po tome (OC sposobnosti) nigdje, dakle bile recimo dvje safirke ili jedna safirka i jedna xfx, sve one imaju neidentican OC potencijal. Tu nema mjesta govoriti o kvaliteti, znaci na temelju OC sposobnosti ili ASIC scorea. Koincidentalna stvar.

Poruka je uređivana zadnji put čet 24.4.2014 19:46 (Caesar et Brutus).
Moj PC  
6 4 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Graficka VTX r9 280x
U biti ove VTX R280X za 1600kn su zapravo fenomenalne kartice dobiva se brdo snage za relativno nisku cijenu,hlađenje koje nije loše(2 venta) i OC su samo sporedne stvari u ovom odabiru.
AMD FX8320@4.5 Ghz,MSI 990FXA GD80 v2.2
13 godina
offline
Re: Graficka VTX r9 280x

  Evo linka o temperaturi i buci hladnjaka što su neki komentirali !! Inače je ovo Club 3D grafa ali je to inače potpuno IDENTIČNA grafa kao i VTX3d jer je to jedna te ista grafa (oba Vendora su pod TUL korporacijom i to su iste grafe). Asus je tih pa je onda HIS isto dobar pa onda ove sve su li la i najglasnija je Sapphire i ova MSI (ali to sa MSI nije dobro). Uglavnom, koliko vidim cooler ni po temperaturi ni po buci ne odskače od prosjeka dok je cijena grafe debelo ispod prosijeka {#}.

 

http://www.tomshardware.co.uk/radeon-r9-280x-third-party-round-up,review-32817-6.html

12 godina
protjeran
offline
Graficka VTX r9 280x

onda jako slabo vidis{#}, cak za 6db glasnija kartica pri BOLESNO visokih 2600-2700rpm-a i to su ventovi na defaultu (probajte si doma sami staviti ventove na te okretaje da vidite otprilike koliko je to glasno{#}) za razliku od asusovih 1500-1600rpm-a! ostalo ne zelim komentirati sta je na kartici, zamislite tek kad se malo zaprasi ili zapece pasta na ona 3 jadna heat-pipa na jednom od najvrelijih gpu cipa uopce (tahiti) ...uf {#}  tko je imao barem jednu 7950/7970/280x  zna o cemu pricam!( no evo i ja cu s vama ovdje cekati ponosnog vlasnika:)lp

 

Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
Poruka je uređivana zadnji put sub 26.4.2014 1:35 (Stjepanj).
Moj PC  
1 17 hvala 0
13 godina
offline
Re: Graficka VTX r9 280x

 Jel ti znaš čitati kolega ili ??? Rekoh od prosjeka a ne od Asusa koji je debelo najbolji cooler. A isto tako ti je glup komentar da ljudi kod kuće navrnu ventove na 2500 okr. da vide kako je to. Nisu svi ventovi isti i jedan se čuje ovako a drugi onako na istim okretajima. Jesi ti poslušao kako se čuju Gigabyte i Saphire grafe možda ????? Mislim stvarno ne znam zašto ti tako provociraš bespotrebno i valjaš gluposti.

 

P.S. Pa i bolje je da ne komentiraš kad nemaš ništa konstruktivno i pametno dodati.

Poruka je uređivana zadnji put sub 26.4.2014 20:17 (itomic009).
12 godina
protjeran
offline
Re: Graficka VTX r9 280x
itomic009 kaže...

 Jel ti znaš čitati kolega ili ??? Rekoh od prosjeka a ne od Asusa koji je debelo najbolji cooler. A isto tako ti je glup komentar da ljudi kod kuće navrnu ventove na 2500 okr. da vide kako je to. Nisu svi ventovi isti i jedan se čuje ovako a drugi onako na istim okretajima. Jesi ti poslušao kako se čuju Gigabyte i Saphire grafe možda ????? Mislim stvarno ne znam zašto ti tako provociraš bespotrebno i valjaš gluposti.

 

P.S. Pa i bolje je da komentiraš kad nemaš ništa konstruktivno i pametno dodati.

ajde itomic nebeljezgaj koda nikad nisi ima grafu u ruci...ja sam sve rekao tocno, nerazumijem koji ti dio nije jasan?!{#} i sta te to provocira u mom tekstu? agresivan komentar(istina takvi su kaj jos nisi/niste naucili:) i misljenje koje imam pravo iznijeti i koje je doneseno na toni iskustva i zelim ljudima to docarati u cemu je kvaka pa nije mi u interesu da se ljudi zajebu! hebe se meni za tu grafu , tu ste zapeli ko muha za 6ovno, odi na njusku uzmi asusovu 280x dc2 top verziju za iste novce s 34mj garancije i amen! vtx radi uglavnom jeftino-lose samo smece proizvode budimo iskreni! osim mog komentara za sad nevidim niti jedan bolji sry! do tada LP!{#}

edit.

ovakvi komentari se bas i ne vidaju za msi,asus,gigu,sapphire! pa evo par za doticnu vtx 280x!

- even on 100% fan, it reaches 90degrees core temp
- the cooler is not efficient (the card reaches 90degrees on load, and then starts throttling), and it does this whilst fans are manually set to 100%, which means my computer sounds like a hairdryer.
- and putting out 95-100 degrees on both cards at 100% fan speed. This just seems wrong.

- card heats up to 90C then black screen. By the time it crashes the cooler is not even 100%, only 60% or so, and 90C is not much for this card, it maxes out at 95C. What can be the problem?

Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
Poruka je uređivana zadnji put sub 26.4.2014 3:16 (Stjepanj).
15 godina
offline
Re: Graficka VTX r9 280x
Nemoj generalizirati da je vtx smece, imam vtx 4850 sa odlicnim coolerom koja dan danas radi. Ima vtx i dobre modele grafa a ja bih ju odmah uzeo za te novce pa namontirao gore accelero koji imam i stvar rjesena makar i sa default coolerom radi, a i da ima kakvih problema uvijek je tu garancija od 2 god
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
15 godina
offline
Graficka VTX r9 280x

Sjećam se da su VTX 3D i Club 3D su bili dobri brendovi ne znam zašto bi sad odjednom postali smeće, čista generalizacija kao što kolega kaže.

 

 

 

Fortune favours the brave
Moj PC  
14 1 hvala 0
13 godina
offline
Graficka VTX r9 280x

Osim toga, raznorazni problemi su mogući sa baš, ali baš svakom karticom. VTX 3D i Club 3D su dobri proizvođači, jednako kao i Asus, Sapphire, Gigabyte, MSI, XFX, PNY, Diamond, Powercolor, Gainward, Palit, etc. Sve je to okej i dobro. Sve ostalo je (neprimjerena) generalizacija.

Moj PC  
4 2 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Graficka VTX r9 280x
Stjepanj kaže...

Stjepane bi li ta VTX R9 280X sa nekim Accelerom bila dobra kombinacija?

12 godina
protjeran
offline
Re: Graficka VTX r9 280x
Penryn kaže...
Stjepanj kaže...

Stjepane bi li ta VTX R9 280X sa nekim Accelerom bila dobra kombinacija?

odlicna naravno, no to i sam znas (samo sto cooler za nju kosta min 400kn), i neznam dali ta vtx ima problema s coil whineom( trenutno mi se neda gledati koje zavojnice ima, vidim nema svrhe{#})...tako da si opet dosao do 2000kn! sigurno nije bez razloga nepopularan odabir...lp

Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
Poruka je uređivana zadnji put sub 26.4.2014 20:38 (Stjepanj).
13 godina
offline
Re: Graficka VTX r9 280x

 Evo još koja recenzioja TE grafe (za one kojima nije jasno Visiontek je pod TUL-om i to je identična grafa kao ona što prodaje VTX3D). Ne tvrdim da je grafa super ali definitivno nije loša a kada vidimo cijenu od 1620 kn onda je best buy na tržištu grafičkih kartica bez sumnje.

 

http://www.pureoverclock.com/Review-detail/visiontek-radeon-r9-280x/11/

 

http://www.tweaktown.com/reviews/5925/visiontek-radeon-r9-280x-3gb-video-card-review/index24.html

Poruka je uređivana zadnji put sub 26.4.2014 20:43 (itomic009).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Graficka VTX r9 280x
Stjepanj kaže...

odlicna naravno, no to i sam znas (smo sto cooler za nju kosta min 400kn), i neznam dali ta vtx ima problema s coil whineom( trenutno mi se neda gledati koje zavojnice ima, vidim nema svrhe{#})...tako da si opet dosao do 2000kn! sigurno nije bez razloga nepopularan odabir...lp

Ok, zanimalo me samo jel imaš nešto protiv kartice ili samo coolera. {#}

12 godina
protjeran
offline
Re: Graficka VTX r9 280x
Penryn kaže...
Stjepanj kaže...

odlicna naravno, no to i sam znas (smo sto cooler za nju kosta min 400kn), i neznam dali ta vtx ima problema s coil whineom( trenutno mi se neda gledati koje zavojnice ima, vidim nema svrhe{#})...tako da si opet dosao do 2000kn! sigurno nije bez razloga nepopularan odabir...lp

Ok, zanimalo me samo jel imaš nešto protiv kartice ili samo coolera. {#}

opcenito nemam jer je to referentni pcb od 7970 modela{#} no evo ipak sam pogledao kaj se nalazi na njoj!

r 9 290/x r 9 290/x
r9 280x r9 280x
tako da bi mogla cviliti...jer ima iste zavojnice kao na 290 i 290x modelima koje u velikom postotku cvile i to poprilicno glasno! eto sretan{#}! LP

 

Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
Poruka je uređivana zadnji put sub 26.4.2014 20:38 (Stjepanj).
16 godina
neaktivan
offline
Graficka VTX r9 280x

Pogledaj kakvi su na mojoj staroj GTX 560 pa je opet cvilila kod high fps-high usage situacija. Tako da ipak ovisi od primjerka do primjerka, al od novijih kartica (HD3850 pa na dalje) što su mi prošle kroz ruke, bar ih je 20 od 30 cvililo. {#}

Moj PC  
1 1 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Graficka VTX r9 280x
Penryn kaže...

Pogledaj kakvi su na mojoj staroj GTX 560 pa je opet cvilila kod high fps-high usage situacija. Tako da ipak ovisi od primjerka do primjerka, al od novijih kartica (HD3850 pa na dalje) što su mi prošle kroz ruke, bar ih je 20 od 30 cvililo. {#}

od moji cca 30 kartica u 5 godina nije niti jedna cvilila, zapravo je ona 7950 ali jedva cujno kad je fps dolazio oko 2000 tako da to zapravo neracunam!{#}

Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
16 godina
neaktivan
offline
Re: Graficka VTX r9 280x
Stjepanj kaže...

od moji cca 30 kartica u 5 godina nije niti jedna cvilila, zapravo je ona 7950 ali jedva cujno kad je fps dolazio oko 2000 tako da to zapravo neracunam!{#}

Ma skoro svaka će procvilit u određenim uvjetima, konkretno visoki usage + vsync off + high fps. {#}

11 godina
offline
Graficka VTX r9 280x

http://www.centro.hr/detalji_proizvoda.5B902FD3-551D-4A57-9F59-7BE9429F560E.aspx

 

a ova je sapphire- ne bi trebala biti vruća?

 

ali piše da je radi xfx

Ako sam ti pomogao, pritisni hvala
Poruka je uređivana zadnji put sub 26.4.2014 21:10 (hrčak).
Moj PC  
1 0 hvala 1
12 godina
protjeran
offline
Re: Graficka VTX r9 280x
Penryn kaže...
Stjepanj kaže...

od moji cca 30 kartica u 5 godina nije niti jedna cvilila, zapravo je ona 7950 ali jedva cujno kad je fps dolazio oko 2000 tako da to zapravo neracunam!{#}

Ma skoro svaka će procvilit u određenim uvjetima, konkretno visoki usage + vsync off + high fps. {#}

one s boljim zavojnicama(citaj top modeli:) nebu sigurno procvilile{#}!

evo i malo o tome tko nezna, kad vec pricamo;

 

Coil whine@Bug

Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
Poruka je uređivana zadnji put sub 26.4.2014 21:12 (Stjepanj).
12 godina
protjeran
offline
Graficka VTX r9 280x

evo kolega je uzeo club-ovu izvedbu koja je kao i vtx jer naravno dolaze od istog proizvodaca, i evo ide u servis!

http://www.bug.hr/forum/topic/ostale-hardverske-teme/popusti-akcije-dobre-ponudehardver-po/147743.aspx?page=77&jumpto=4189577&sort=asc&view=flat

tko nije slusao opekao se...{#}

 

evo i citirat cu kolegu:

Hah, mrvicu veća.

 

Pod Furmarkom ide do 90°C sa 14cm ventom na 1000rpm direktno pored nje i 3x je glasnija od sveg ostalog.

 

EDIT: Ima i užasan coil whine preko 50fps.

 

Nakon što alt-tabam iz Furmarka i vratim se u njega FPS padne na 8-9 bez obzira na to da su gpu clockovi normalni i usage je 100%, moram restartirat drivere da bi se FPS unormalio.

Čini se da sutra ide natrag u Centro.

sad opet lupajte TD koliko hocete!{#} respect!

Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
Poruka je uređivana zadnji put uto 29.4.2014 0:05 (Stjepanj).
Moj PC  
4 3 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Graficka VTX r9 280x
Stjepanj kaže...
tako da bi mogla cviliti...jer ima iste zavojnice kao na 290 i 290x modelima koje u velikom postotku cvile i to poprilicno glasno! eto sretan{#}! LP

 

 Ej ako radi i neće crknut i daje FPS nek cvili koliko god hoće ,pravim muškarcima to ne smeta, ionako manje više svi koriste slušalice pa se to ne čuje !!!! :)

13 godina
neaktivan
offline
Graficka VTX r9 280x

Gledaj moj rođak uzeo http://www.asus.com/Graphics_Cards/ROG_POSEIDONGTX780P3GD5/  pa opet nakon 25 dana na servis tako da ne znam šta reći , ali i meni je sumnjiva ova cijena sad već ima za 1497 kuna   http://www.adria-computers.hr/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&option=com_virtuemart&product_id=140336

 Pada cijena jer nešto nije ok nešto nije ok ?

Poruka je uređivana zadnji put sri 7.5.2014 21:07 (swon).
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Graficka VTX r9 280x
swon kaže...

Gledaj moj rođak uzeo http://www.asus.com/Graphics_Cards/ROG_POSEIDONGTX780P3GD5/  pa opet nakon 25 dana na servis tako da ne znam šta reći , ali i meni je sumnjiva ova cijena sad već ima za 1497 kuna   http://www.adria-computers.hr/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&option=com_virtuemart&product_id=140336

 Pada cijena jer nešto nije ok nešto nije ok ?

 

 

pada cjena jer je pala potražnja, a potražnja je pala jer je mining posto opet neisplativ, a dobavljači povukli veliku količinu grafulja u nadi da će sve prodat po onoj višoj cjeni

od 12. mjeseca (možda i prije) do 3. mjeseca je bila nestašica 280x modela i onda kad su napunili zalihe potražnja zbog mininga pala

rezultat su niske cjene

 

tak da generalno grafe su oke samo je tržište odreagiralo s obzirom na potražnju

Poruka je uređivana zadnji put sri 7.5.2014 21:51 (Kamikaza1600vti).
13 godina
offline
Re: Graficka VTX r9 280x

 Tako je. Ta ista grafa koja je sada 1500 kn a koštala je oko 2250 kn do prije mjesec dana, dakle 100 do 200 kn manje nego ovi ostali "bolji" brandovi.

Poruka je uređivana zadnji put sri 7.5.2014 22:02 (itomic009).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice